И вашите деца ли правят толкова бели на ден?

  • 2 118
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ох не знам уж моя син не е много буйните и луди деца. Ама това вече е прекалено прави ми по 3-4 сериозни бели на ден. Всеки ден задължително или ще счупи нещо или ще събори някоя купа с ядене или ще рестартира компютрите докато работим или ще изхвърли нещо от балкона, ще блъска телевизора с някоя играчка или ще се опитва да го бутне, ще отваря хладилника и първата работа е да ми вземе яйцата (мисли ги за топки). Абе все нещо ще направи, а не го прави нарочно. Хем постоянно има човек който да го дебне да не направи беля и само докато си обърнеш погледа и край... Не мога да си обясня имам приятелки които просто си оставят децата спокойно да си щъкат из апартамента и не им правят бели. А ние имаме 2 стаи и обикаляме след него като опашки. Ако отидем до тоалет оставяме вратата отворена за го следим (ако не дойде с нас естествено). Уж съм обезопасила къщата, ама все има нещо което да направи. Редовния номер е докато слагаме масата за храна да дръпне някоя чиния и да я разсипе на земята. Веднъж ми се случи цяла тенджера с храна да излее на пода. После имаше храна чак по стените. Абе само моя син ли е така, или и има и други като мен?

# 1
  • Мнения: 4 406
идва ти натоварено ежедневието?
един оптимист казал, че може и по- лошо да стане...
чакай да видиш, като почне да говори и съвсем смислено на всяко НЕ ПИПАЙ! да ти отговаря НЯМА ПЪК!

колко нерви съм изхабила и аз по същия повод
компромиси, които съм направила досега: прежалих няколко големи пластмасови купи и предложих 2 стари тенджери, за да си играе в кухнята, всичко е в специален шкаф само за детето.
вдигнахме телевизора на по- висока масичка и заключихме бутоните.
сложих заключалка ( от тези на Чико) на хладилника.
като започна да глася за вечеря, го слагам в столчето му и му давам нещо да са му заети ръцете- празна купа с лъжица, да си "бърка манджата"...
за мое голямо съжаление наскоро откри, че може да си придърпа стол и така да стига до по- високите места... приемам идеи как да го спра, без да се лишавам от столове в къщата

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Таня също прави много бели, аз обаче не и се карам и не обръщам много внимание. Единствено ако има опасност да се удари или да удари някой друг - тогава вече се караме. А това, че е бутнала ядене на земята без да иска - е, чистя и това е  Simple Smile Здрави нерви трябват и гледай ведро на нещата  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Синът ми не е толкова палав и рядко му се случва да направи нещо фрапиращо, че да го запомня, но щерката каква беше като по-малка ooooh!майко мила - вечно някой ходеше след нея и тя пак успяваше за секунда "свобода" да свърши порядъчна беля.
 На моменти направо се отчайвах имах чувството, че само моето дете е палаво, а другите са толкова кротки. Всеки ми казваше след 3 г., да ама като стана на 3, започнаха да ме успокояват, че трябва да стане на 4-ри, после на 5. Сега е на 6 год. и вече мога да кажа, че е нормално, послушно и разбрано момиченце, а не беснеещ палавник.
 Спомням си как си казвах - абе какви са тези деца да си стоят така спокойно до майките, да не тичат, да не викат по тях и да ги водят за ръка(щерката се теглеше като магаре на мост докато не се отскубне и беж, където и видят очите). И като се роди синът ми разбрах какво значи кротко и спокойно дете. Категорично си е до дете.

Мога само да те "успокоя", че с такова палаво дете пикът тепърва предстои. Повече спокойствие, търпеливост и здрави нерви от твоя страна и ще чакаш да израсте този  палав период.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От момента в който проходиха до ден днешен- беля след беля. Спрях да се ядосвам (поне за по-дребните)- да са живи и здрави. Предпочитам да трошат и да развалят, от колкото да се нараняват- и с двете сме били по спешност в Пирогов (комоцио и счупена ръка). Белите са бели кахъри Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 447
Общо взето, старая се да сведа до минимум възможностите за бели - заключила съм шкафовете с опасни неща, пълните тенджери и тежките предмети ги слагам навътре, така че да не ги достигне, дистанционните и телефоните са качени високо. Когато вечеряме или готвя, той си е в столчето и се занимава с нещо. Иначе е адски любопитен и всичко трябва да пипне, да опита и т.н. Гледам да не докопа нещо опасно, а съм го оставила да си рови в чекмеджето с дрехите и в едно с пластмасови купи. Оставям го да си щъка из апартамента и да си играе сам в другите стаи, но през няколко минути го проверявам. А, и ако настъпи подозрително затишие, значи е направил някоя поразия - изкопал е пръстта на палмата, да речем  Laughing
Май наистина не всички са така, съседското момиченце, което е на неговите години, изобщо не пипа. Но да ти кажа, според мен е по-добре детето да е живо и любознателно, пък... ще перем и ще чистим после и това е Grinning

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Всичко опира до темперамента на детето, моя син е такъв живак, на едно място не седи, все трябва да вършее някъде, отваря и затваря врати и шкафове, прозорци, хладилника, рестартира компа, катери се на масата и фотьолите, по леглото, прекрачва си кошарата. Абе с една дума палавник. Смятам, че е период, който ще отмине с времето  Grinning

# 7
  • Мнения: 4 806
моята дъщеря не бих казала, че е палава, но е много жива. Никога не може да седи на едно място повече от 5 секунди. Добре де, нека са 10. Все намира какво да прави. Засега има само едн ачаша с кафе обърната. Вярно, много е уморително да се ходи все по нея (близо 2 годишна е) и човек трябва да е все нащрек - каква ще е следващата приумица. Но това ме радва. Както каза Дона, по - добре е детето да е живо и любознателно. Така проглежда в света, който му е напълно непознат. Това си е част от растежа. Спомням си, че веднъж на консултацията имаше мама с едно детенце, може би на годинка и половина. Както да го сложат, така седеше. Каквото и да му правеха - гледаше почти само в една точка. Е, тогава си рекох, че не бих искала и моята да е такава. Тя тогава (на по - малко ото годинка) не се спираше на едно място, закачи всички дечица, смя се и плака...

# 8
  • Мнения: 46 548
И дъщеря ми е същата, не искам да изреждам, защото съм бясна, само ще кажа, че за последния месец ми счупи 3 чифта очила  Tired

# 9
  • Мнения: 4 806
Никол Simple Smile , да знаеш не си сама Simple Smile Аз засега съм с втория чифт, но вече два пъти ходил на поправка.
Нищо не помага, никакви обяснения, сърдения и подобни. Дърпането на очилата е много любимо занимание, с много смях и ... нерви на мама ... че без очила съм жив зян... Да са ни живи и здрави. Твоята е горе-долу два месеца по - голяма, ама на едно място са раждани, може оттам да е Simple Smile

# 10
  • Мнения: 46 548
Хаха, сигурно е от там  Joy
Аз поправките не ги броя, имаме няколко, веднъж грабна очилата на мъжа ми, скочи на пода и натри стъклата в/у гранитогреса  #Crazy

Не знам, дано скоро мине, защото вече е за основен ремонт вкъщи  ooooh!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мишо също е много щурав и не седи на едно място, но аз съм взела /почти/ всички мерки за да не може да прави бели. Телефони и дистанционни са качени на високо, тенджерите с готвено се слагат винаги на недостъпно място, почти се научи, че на масата не се пипа нищо, знае че копчето на компа не му е разрешено да го доближава/сега ще се учим и в сестра ми да не рестартира обаче Wink/. Никога не оставям чаши или каквато и да е посуда така, че да може да ги стигне, хладилникът е заключен с Чиковската блокировка, но се научи да я отваря и няколко дни се занимавах с обясняване, че не се пипа и не пипа вече и така...няма възможност да прави бели твърде Laughing.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Моята приятелка казва, че има деца "на които белите просто им се случват"-дъщеря ми е от този тип. За дреболии вече дори не се ядосвам, за по-сериозните бели-рисунки по стените, счупени предмети се карам, но ефекта е, че тя се извинява, много съжалява и много ме обича и аз капитулирам... Да е жива и здрава. Същата приятелка казва-"нали не искаш "заспало" дете?"

# 13
  • Мнения: 2 757
Явно поради такива неща се казва, че е трудно да се гледат деца - опасни са за себе си и за всички и всичко останало. Аз като ревах преди време тук поради същите проблеми ми обясниха, че трябва да свиквам и че няма начин да се предотвратяват белите ако не се следи НОН СТОП детето какво прави. Убедих се, че е така. И ние правим много бели, но за щастие все някак си успявам да предотвратя по-сериозните, като че ли на късмет. Допива ми се кафе и посягам към чашата точно когато Давид я е хванал и готов да я излее върху себе си. Или се запътвам към кухнята поради някаква причина точно когато е докопал ножа и е готов да разучи как се използва. Когато настане тишина веднага скачам да установя причината за затишието, която обикновено е правене на нещо забранено. Не се опитвай да бъдеш многофункционална когато гледаш малко дете - резултатът е плачевен. Най-добре зарежи работата и се отдай на детето.... си мисля аз.....

# 14
  • Мнения: 5 877
Ами прави бели, но не чак колкото мен  Laughing Чуя ли ни в клин, ни в ръкав "Мамо, ОБИЧАМ ТЕ!", значи има 50:50 вероятност да е направиля беля.
Общо взето правилото е да помага за почистването. Понякога я виждам как сама се е запътила с бърсалката за под да попива разляната вода  Laughing
Друг вариант е да й предложа конкретна игра, която й е интересна и не предполага много цапане и трошене. Да, ако е седнала на пода в детската да строи град от кубчета, шансът да не прави беля 15 минути е достатъчно голям, за да си стоя в другата стая и да си работя нещо. Ако строи на пода до мен, шансовете се увеличават.
Но сигурно си е до дете.

# 15
  • Мнения: 3 447
Допива ми се кафе и посягам към чашата точно когато Давид я е хванал и готов да я излее върху себе си. Или се запътвам към кухнята поради някаква причина точно когато е докопал ножа и е готов да разучи как се използва.
Ами аз затова качвам всичко на високо, особено неща като ножове, пълни съдове, ютии и други тежки предмети. Предпочитам да го оставя да се заиграе сам в една обезопасена кухня, отколкото да вися плътно до него и да му измъквам ножове от ръката. Е, пак има поражения, но те са от сорта на разсипани торби с чесън по пода и издълбани домати, което си е направо поносимо Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8 917
Лелеее ooooh! Гери си е направо кротушка Mr. Green Пу пу Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 46 548
По въпроса за обезопасяването- уж сме обезопасили, но винаги си намира нещо пропуснато, снощи ми сдъвка перлите за лице, тези, дето са като руж, а уж козметичната ми чанта беше прибрана, нямам никаква идея как е стигнала до нея   33uu

# 18
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ох, моят май е най-бесен, прекрасно знае какво не бива да се прави и в повечето случаи не го прави, но ...  по някакъв грандиозен начин успява да измисли неща, които въобще не са ми хрумвали, че могат да се направят ooooh! Паданията, скачанията от дивана, катеренето по мебелите и пускането и спирането на печката и другите електроуреди вече даже не ги и броя като толкова опасни... Миналата седмица обърна и събори телевизора на земята, а той е голям и на високо, как успя - не разбрах, за секунди стана, добре, че не се преби... Вчера пътувахме с рейс, имаше страхотно задръстване, малкият реши в един момент, че ще слиза и настана ад - писъци, не ще седнал, не ще прав, мята се по земята, не може да се удържи, накрая шофьорът се принуди да ни отвори вратите на средата между спирките, на едно кръстовище, даже си изпусна светофара  Embarassed Синчето слезе крещейки и мятайки се от рейса, стъпи на земята, млъкна, усмихна се и се обърна да махне за "чао-чао" на рейса  Crazy
Иначе за чупене, не чупи или много рядко, внимателен е, обаче разни щуротии и беснотии, с които може себе си да потроши - винаги е готов...
Аз съм вечно нащрек, няма в къщи, няма навън, очите ми винаги са на четири, направо не вярвам, че ще се укроти някога, като гледам колкото повече расте, все по-бесен става и все по-опасни бели измисля...

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Проблема е, че нямаме стол за хранене. Освен това живеем уж временно и нямаме никакви условия. Повтарям по хиляди пъти, че това не бива да го прави и обяснявам хиляди пъти защо и какви са последиците, но ефект нулев. Докато прави белята казва ”не”, но продължава да си я върши. Утихне ли 100% прави беля. Ако викна от другия край на стаята да не го прави, той бърза да го направи преди да съм го стигнала. Не го определям като палав и луд, но белите му идват от вътре. Ядосвам се на някой приятелки които ми казват, че не съм го научила и затова прави бели, техните деца никога не пипали и не правели подобни бели. Затова било въпрос на научване. Ама то да не е куче да го дресирам да не пипа, все пак е дете. Ясно ми е това, но все пак ми писва от хилядите бели на ден.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 758
... Докато прави белята казва ”не”, но продължава да си я върши...

В книгата на Фицхю Додсън "Изкуството да бъдеш родител" пиешеше нещо по въпроса. Не мога да го намеря в момента, смисъла беше, че това е първата стъпка на "осъзнаването". Детето вече знае, че не е редно, но не е достатъчно силно за да се спре. Затова си и повтаря "не, не". Следва "знае, че не е редно и успява да се спре".
Надявам се да е прав Simple Smile

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан всеки ден чупи или чаша или купичка......разлива вода по цялата къща почти непрекъснато.........полива цветята, подрежда ни шкафовете......като ме види на компютъра и казва, че иска да си провери форума, идва сяда в мен и започва едно тракане по клавиатурата...........да не говорим как маца с храна докато се храни..........Опитвам се да не обръщам внимание..........като легне да спи се опитвам да почистя...........до тогава джапаме в локви, размазани дренки по пода, кал от саксиите...........да не казвам какво става като реши да мие с парцала  #Crazy

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
... Докато прави белята казва ”не”, но продължава да си я върши...

В книгата на Фицхю Додсън "Изкуството да бъдеш родител" пиешеше нещо по въпроса. Не мога да го намеря в момента, смисъла беше, че това е първата стъпка на "осъзнаването". Детето вече знае, че не е редно, но не е достатъчно силно за да се спре. Затова си и повтаря "не, не". Следва "знае, че не е редно и успява да се спре".
Надявам се да е прав Simple Smile

Да и аз съм чела тази книга. Абе още дочитам последните глави. Много хубава книга и се надвам да дойде момента когато ще започне да се владее дребния.

Йоан всеки ден чупи или чаша или купичка......разлива вода по цялата къща почти непрекъснато.........полива цветята, подрежда ни шкафовете......като ме види на компютъра и казва, че иска да си провери форума, идва сяда в мен и започва едно тракане по клавиатурата...........да не говорим как маца с храна докато се храни..........Опитвам се да не обръщам внимание..........като легне да спи се опитвам да почистя...........до тогава джапаме в локви, размазани дренки по пода, кал от саксиите...........да не казвам какво става като реши да мие с парцала  #Crazy

Леле не се ли ядосваш, и как го оставяш да ти прави толкова поразии, аз го вардя почти по цял ден и пак успява толкова бели да прави, пък ако не го пазя не мога да си представя какво ще стане. Ще унищожи къщата за 1 час.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Според мен децата се изнервят от "не"-то и за това се опитвай по-рядко да го казваш...

Правило номер 1 за мен е да обезопася всичко вкъщи и главно нейната стая. В къщи няма необезопасени контакти /м/у другото новите са фабрично безопасни/ няма чупливи вещи на леснодостъпни места. Ножовете стоят в най-високото чекмедже, стъклените и порцелановите чаши вече съм изградила навик да слагам толкова навътре по плота, че да не ги достига.

Правило номер 2 ако не е фатално не се карам, не 'не'-кам, а обяснявам като нещо забавно и любопитно или леко иронизирам или не обръщам внимание. Не мога да очаквам 2 годишно да не разспива супа по покривката. а е толкова забавно после да пляскаш с ръка отгоре  Mr. Green За мен е гадно, но какви са последиците? - още нещо в пералнята - чудо голямо.

Забелязала съм, че няколкото неща, за които 'не'-кам Дариа така и не спира да ги прави. Все едно на пук. Като това да не яде паднала на земята храна. Даже го прави с удоволствие - явно 'не' -то ми няма никакъв ефект. При това обяснявам как ще я боли коремчето и други такива.

Другото е да му даваш интересни неща, с които да се забавлява.

"Не"-то е такова предизвикателство за децата каквото е и за възрастните  Mr. Green

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Йоан всеки ден чупи или чаша или купичка......разлива вода по цялата къща почти непрекъснато.........полива цветята, подрежда ни шкафовете......като ме види на компютъра и казва, че иска да си провери форума, идва сяда в мен и започва едно тракане по клавиатурата...........да не говорим как маца с храна докато се храни..........Опитвам се да не обръщам внимание..........като легне да спи се опитвам да почистя...........до тогава джапаме в локви, размазани дренки по пода, кал от саксиите...........да не казвам какво става като реши да мие с парцала  #Crazy

Леле не се ли ядосваш, и как го оставяш да ти прави толкова поразии, аз го вардя почти по цял ден и пак успява толкова бели да прави, пък ако не го пазя не мога да си представя какво ще стане. Ще унищожи къщата за 1 час.

Не мога да му се скарам, защото той не прави  бели нарочно, просто се опитва да ми помага, но още е много несръчен.........но ако прави нещо с цел да ме ядоса и аз повишавам тон........
но той си върви, нещо си работи важно- важно и без да се усеща маца

# 25
  • Мнения: 489
И ние сме от отбора на палавите. Нямам миг спокойствие. Не се спира пред нищо, няма страх, а едно огромно любопитство което се стреми да задоволи по всякакъв на4ин. Като 4ета из постингите, май няма скоро да се укротим, дори напротив. Явно трябва да се въоръжа с огромно търпение. Понякога съм на ръба на истерията... Да са живи и здрави само пък каквото дойде Peace

# 26
  • Мнения: 11 010
Понякога имам чувството, че го правят и малко нарочно - колкото повече ги пазиш и им забраняваш, толкова по-големи бели стават  Laughing

# 27
  • Мнения: 3 777
За 1 час само успява:
Да нарисува стените, да разпилее 10 кг орехи из целия апартамент, докато ги събера, посоли всички мебели, изхвърли всичко от леглото си, съблече се ...и т.н.
За цял ден няма да ми стигне времето.
Опасните за него неща са вдигнати с всичко друго може да играе, за нещо повторено 10 пъти че е не, без съответна рекция, стои наказан в кошарата.
Но освен бели може да прави и хубави неща: слага си мръсните дрехи в коша за пране, боклуците на съответното място и други подобни.
Не може всичко да е идеялно.

# 28
  • Мнения: 2 784
Не. Калина не прави бели всеки ден. Но съм забелязала, че на 10 дни веднъж има по един беладжийски ден. Надявам се сега, като е на ясла да се поразредят. Wink

# 29
  • Мнения: 3 491
Големият ми син беше нещо подобно на около годинка и половина-две, познато ми звучи. Да не казвам голяма дума, но вече е голямо, уравновесено, разбрано 6 годишно момче. В детската градина миналата година беше с най-много звездички за добра дисциплина, даже му бяха дали грамота, подписана от директорката за това, че умеел мирно да разрешава конфликти.
Малкият не правеше чак толкова бели на тази възраст, беше спокойно малко детенце, само че сега, на 4 и половина, започна доста да се глези и да своеволничи егоцентрично.
Всяко дете има силни и слаби "възрасти". Ако ти минават през главата притеснения от рода на "как ли ще се живее по-нататък", най-вероятно се притесняваш повече от необходимото.

# 30
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Всяко дете има силни и слаби "възрасти". Ако ти минават през главата притеснения от рода на "как ли ще се живее по-нататък", най-вероятно се притесняваш повече от необходимото.


Ами не, до там не съм стигнала, но се чудя кога ще започне да се оправя, според психолозите това става към 3-тата година. Така мечтаната 3-та година, че казаха, че и тогава ще започне да спи.  Praynig Че малко ми идва в повечко. Спи по 7часа на нощ, през който период се буди поне 10 пъти (понякога и повече), и сутринта като стане и се започва с белите. Вече се чувствам преуморена тотално.

# 31
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не, дъщеря ми почти никакви бели не прави Heart Eyes....у дома нищо не е обезопасено, но инциденти не се случват - просто като мама каже, че това е опасно и тя не го пипа.
По същия начин не рови в шкафовете, знае, че ако го направи после трябва да оправи бърканицата Wink....при нас работи методът - ако направиш нещо, после трябва да си го оправиш.

# 32
  • Мнения: 268
По същия начин не рови в шкафовете, знае, че ако го направи после трябва да оправи бърканицата Wink....при нас работи методът - ако направиш нещо, после трябва да си го оправиш.
Чудесно, кротичко ти е детенцето. Сещам се, че в една подобна тема една мама сподели, че след като момченцето й изсипвало сока на земята, тя му връчила парцал да почисти, то продължило с още по-голям ентусиазъм да разлива, за да има какво да чисти. Такова дете ще разравя гардероби с удоволствие, за да оправя после бърканицата и резултатът ще е още по-голяма бърканица. Аз донякъде се оправях като обезопасих всичко и изпразних ниските шкафове, като в тях прибирах играчките. По-голямата част от времето прекарвах в игра с нея, а когато спи се опитвах да свърша домакинската работа. Когато времето е хубаво стоим голяма част от времето навън. Сега сме на градина, този беладжийски период поотмина, през ноща се буди не повече от 2 пъти и спи сравнително спокойно през другото вревме, но аз все още съм тотално изтощена и не мога да си наваксам безсънните нощи и дългите дни игра. Така че и аз съм от тези, които чакат чудото на третата година baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт