Въпрос към майките с деца със слухови увреждания

  • 33 628
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте!Ситра ,аз от Славина закупих детския комплект за подръжка на слуховите апарати 60лв беше.В него има помпичка за продухване,която отделно струваше 8 лв.Само да не съм забравила с точност,но мисля че толкова беше.И дано скоро ни зарадваш  с оздравяване.
Йепе ,абсолютно права си ,че не трябва да влияем на чуждото мнение,но в случая аз съм пристрастна и за това се извинявам ако съм сгрешила с нещо.Просто много ми се събра с Криси и ме мъчи и ми тежи и неискам на никого да се случи това което ние преживяхме.А дори и сега във Враца знаят само ИСУЛ за слухови проблеми и всички пращат там.Ние тук нямаме информираност и когато разберем и за други болници,така се явяват противоречията,малко и системата е виновна.Но ние трябва да сме заедно..защото помощта която с Петя ми оказахте ,не може да се сравни с нищо.За което съм ви безкрайно благодарна,макър ,че не се чуваме често знайте , че вие сте едни от най-близките ми хора.Ние с Криси имаме и друг проблем ,но ще пиша в седмичната тема ,за ми помогнат повече хора ако знаят ,защото това си е нашата темичка ..на слуховите апарати.   bouquet

# 46
  • Мнения: 2 543
Аз да ви кажа, от много време Йоан не е имал конденз в тръбичката. Затова и не съм си купила онези джаджи. Какво друго съдържа този комплект, Марги? Аз сега единственото, което правя е да почиствам отливката с таблети, и честичко я пъхам заедно с импланта в контейнерчето за изсмукване на влага. Може би няма да е лошо да полагам повече грижи за слуховия апарат. Embarassed
Иначе, Марги, не си сгрешила, няма какво да те извиняваме! Hug На всички емоциите ни са в повечко, защото става въпрос за децата ни. Може да се каже, че всички сме пристрастни, защото изборът ни до голяма степен е бил измъчен. Предпочитам да не си спомням дори през какво сме минали. Аз също ви имам за много близки и последното, което съм искала е да ви засегна. Но вие си знаете, че е така! Hug

# 47
  • Враца
  • Мнения: 871
Йепе,честно казано този комплект не си заслужаваше парите.Освем помпичката имаше и таблетки ..почистващи за отливките и изсмукване на влагата и от щипките за захващане за дрешките,като прибавим и помпичката,откъде измислиха 60 лв..сигурно заради хубавата чантичка на Фонак!  Rolling Eyes

# 48
  • Враца
  • Мнения: 871
   bouquet Желая ти от все сърце много здраве и късмет!   bouquet

# 49
  • Мнения: 2 531
Йепе,честно казано този комплект не си заслужаваше парите.Освем помпичката имаше и таблетки ..почистващи за отливките и изсмукване на влагата и от щипките за захващане за дрешките,като прибавим и помпичката,откъде измислиха 60 лв..сигурно заради хубавата чантичка на Фонак!  Rolling Eyes
То винаги е така при специализираните технически срадства! Цените са им умножени.... пъти!
Аз си кпих такава щипка, но да ви кажа много неудобна- като закача двата апарата и после на дрехата при всако въртене има вероятност да се дърпа! Освен това на всички деца в градината им е много интересна и с удоволствие я подръпват/така каза г-жата/ #Cussing out Аз лично сложих вместо нея една от връзките за очила - почти по същия начин се захваща на апаратите ,двата са вързани един за друг и ако падне 1 ще увисне на другия! И е доста по лека! НО след 1 ден в градината с нея ми я върнаха скъсана #Cussing out И госпожата горката- вдига рамене - не знае какво е станало !Та провеждаме сериозни разговори със синко да си ги пази и да не ги дава на други деца! А в петък отивам да го взема и гледам кутийките празни- направо ми призля Sick госпожата вдига рамене- аз съм втора смяна нищо не занам! Викаме го ицо и си ги вади от джобовете на панталона хууубавооо отъркаляни с пясък/то в джоба му половин пясъчник събран/ Малее добре че работат , едва ги изчистих и па разговор да ги дава винаги на г-жата и т.н...  Не знам до кога ще продължим така  Просто за 1г3м. сме сменили 5 бр. апарти, от които единия чак в англия го ремонтираха!
А конденз ни се получаваше като беше захладняло- направо капки вода в тръбичката виждах!

# 50
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте, ние нали още се учим да носим апарати и не сме излизали навън с тях та проблема с конденза ми е чужд, но явно ние ще трябва да си купим помпичка. Колкото до щипката с ластиците и ния си я купихме но още не сме я пробвали.  Калина все още не е добре, много е отпаднала и кисела, вчера я заведох на лекар тя ни изписа сиропче и свещички против повръщане и като че има някакъв ефект, но от вчера сутринта до сега не е яла нищо, само 1 обикновенна бисквита Sad и много ме е страх да не отпадне съвсем. Хайде целувки на всички и успешна и усмихната седмица въпреки лошото и мрачно време newsm10

# 51
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз пък не помня да ми се е събирал конденз в тръбичките... Когато миех отливките, тогава съм посушавала с помпичка. Ние тогава помпичка не купихме, защото точно в този момент хич нямахме излишни 8лв, а Божидара ни каза, че същата работа върши например помпичка за нос. Помпички за нос в къщи - изобилие  Crazy Най-удачна се оказа на Камера, тя е с един тънък допълнителен накрайник отпред, който продухва тръбичката много добре, пък са и евтини. Сега в комплекта с имплантанта върви и истинска помпичка, но по-добър ефект при подсушаването, не усещам... sirta , може би по-често трябва да ги слагате в бурканче с подсушаваща таблетка, да изсмуква влагата. Иначе апаратчетата ги носихме по всяко време, той като свикна с тях, не съм ги махала. При по-влажно време слагах шапка, но избирах по-широки като модел, за да не допира апарата, да не пищи... Ходихте ли днес да направят нова настройка? Пожелавам ви бързо оздравяване на малката   bouquet
Вени, голям проблем са ви апаратите, ама за мен госпожите са виновни. И на мен ми прави впечатление, че често децата проявяват интерес към щипката на държача, а не към имплантанта, то нали е с картинка... Но като им се каже, не се пипа, за това и това и те разбират. А на госпожите явно хич не им се занимава  Sad

# 52
  • София
  • Мнения: 215
аз явно нещо съвсем не съм в час - какви таблетки, какви бурканчета? Embarassed за първи път от вас чувам за това, защо ли нищо не са ми казали от Славина newsm78? Когато мъжът ми отиде да вземе въпросната щипка е питал Божидара с какво да почистваме отливките и тя му казала на този етап с мокра кърпичка от нейните. Утре ще ходим да и видят апарати, отливки и всичко друго и подробно ще разпитам. Днес тя определено е малко по-добре но продължава да не иска нищо да яде, но далеч по големия проблем е че от днес отказа да носи десния апарат Naughty, левия не го закача толкова но десния сваля непрекъснато. Явно не от настройката а просто постепенно свиква с тях или Бог знае какво и е. Само дето аз вече съвсем се ошашках  Tired Face

# 53
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами самата отливка веднъж седмично се почиства като се остави през нощта в бурканче с почистваща таблетка, те са едни разтворими, май се слагаше по половин таблетка, не помня вече... И е хубаво отвреме на време апаратчетата да се слагат в сух бурган с капачка на винт с подсушаваща таблетка, която изсмуква влагата, ако някъде се е насъбрала. Може и отливките да ги сложите , ако кондензрат много влага и не успеете да ги подсушите. Честно казано при последните ми опити да сложа на Яни слуховия апарат, нямах почистваща таблетка и отливката се изми перфектно с топла вода и сапун  Rolling Eyes... След като се измие отливката, преди да се сложи на апаратчето трябва да е много добре подсушена, да няма никакви капчици. Това с почистването с влажна кърпа на отливката си е нож с две остриета, защото трябва да се пази да не попадне влага в тръбичката (да не би оттам да ви идва конденза?), пък и бебешките кърпи са с лосион и то си остава от него... Не знам... По-добре за всекидневно почистване суха памучна кърпа според мен, то няма от какво толкова да се замърси отливката отвън, освен, ако не слагате вазелин, за да не и дразни на ушето, но и тогава със суха кърпа ще е по-лесно почистването...

# 54
  • Мнения: 2 543
Петя, въпросът за конденза го зададе Вени, ти май се обърка, че е от sirta! Simple Smile
sirta, вероятно още свиква малката. Но, както ти беше писала Петя, ако от самото начало са ви направили максимална настройка, може и от това да е. Помоли ги, ако може, да не го засилват от самото наало, а да кажем, да ходите за 2-3 седмици по веднъж да ви го засилват, докато стигнете максималната сила. Хайде, дано по-бързо оздравява малката!

# 55
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Вярно съм си объркала  Crazy, голяма съм кукундрела, чак и имената в болт подчертавам  Laughing

# 56
  • Мнения: 2 543
Хи хи! Не си сама! Mr. Green И аз съм от отбора! Crazy

# 57
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте ,не сте само вие....и аз исках да поздравя Вечерница за рождения ден и как съм го пратила в нашата темичка... ooooh!  Криси взе да си ходи горе долу нормално ..малко накуцва още ,но се надавям да е само навехване.Задвижила съм нещата и ще го водя на ортопед,само изчаквам да ми дадат направление,че 25 не са ми излишни.При все  джобния процесор който купих за 2500 лв вече не ми върши работа.Кърши се буксата и се вади.А Боби каза ,че няма поправяне ,нов кабел който е към 180 евро.И ние си преминахме на оргиналния вариант и купуваме батери..Толкова пари...ужас.Поздрави на всички...   bouquet

# 58
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хаха, Марги, аз се чудех откъде го изкопа този плуващ надпис с цветя при това  Laughing
Надявам се при Криси всичко да е наред, той и Яни ходи малко тромаво, ама май е от обувките, той по-скоро тича тромаво, то не е и тромаво, някакво странно е  и ние скоро ще посещаваме ортопед. Аз съм доволна от Драганов, приема в поликлиниката на Военна болница, вземете си направление и му се обади да си уговориш час, ако успеете да съчетаете посещение и настройка едновременно ще е добре. За проблемът ви с джобния процесор - той би трябвало да е в гаранция, бъди по-нахална и звънни там в Мебос, този кабел не го ли поема гаранцията, би трябвало да го поеме, егати...

# 59
  • Мнения: 2 543
Марги, кабелите трябва да се поемат от гаранцията! Йоан е скъсал вече поне 4 кабела и му ги сменят безплатно! Ега ти и тарикатите, ако това не ви дават!  Close Притеснявай ги! Не стига, че не ви смениха процесора, а ви накараха да си го купите, ми сега и кабелите ще си купувате! Насмети ги там! Ако трябва, кажи им, че знаеш, че в другата фирма ги сменят безплатно и заменят единия процесор с друг, ако има нужа, пак беплатно, и да не се правят много на тарикати, защото не от излишък на пари сте си купили детския процесор!!! Close Ей, ядосах се! Stop

Общи условия

Активация на акаунт