Да направим нещо малко за красивата природа на България

  • 13 966
  • 356
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 070
ДА СЕЩАМ СЕ ЧЕ ИМАМ 100 ДЕКАРА ЗЕМЯ ТАМ
СЪЩО ТАКА МОИ БЛИЗКИ И РОДНИНИ

ЗАЩО СЕ ВЪЗПОЛЗВАШ ОТ МАМИТЕ ТУК КОИТО НЕ СА НЯСНО МНОГО МНОГО СПЕЦИАЛНО ЗА ИРАКЛИ ГОВОРЯ
ТЕ СЕ ПОДПИСВАТ ЗАРАДИ ПО ЧИСТИ УЛИЦИ И ДЕТСКИ ПЛОЩАДКИ ДА РЕЧЕМ И ЗАЕДНО С ТОВА СЕ ПОДПИСВАТ ЗА ИЗЗЕМВАНЕТО НА НАШАТА ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ


ХОРА ПОМИСЛЕТЕ ЩЕ СЕ ПОДПИШЕТЕ ЛИ АКО УТРЕ НЯКОЙ ПОИСКА АПАРТАМЕНТА ВИ КОЛАТА ВИ ЗЕМЯТА ВИ И Т.Н

ДАЙТЕ ДА МИСЛИМ ТРЕЗВО НЕ ОСТАВЯЙТЕ ДЪРЖАВАТА ДА НИ ОТНЕМЕ ИМОТИТЕ КОИТО СМЕ ПЛАТИЛИ СЪС СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА

ЧАСТНАТА СОБСТВЕНОСТ Е НЕПРИКОСНОВЕНА

Предполагам, че ще бъдеш компенсирана........много ме е яд на хората, на които изобщо не им пука за природата и ако можеха всичко щяха да застроят , за да печелят.....вероятно и ти за това се ядосваш....че няма да можеш да си построиш хотел там........иначе едва ли някой ще ти вземе земята и няма да ти даде друга в замяна.......това да не е комунизъм

Тъй като явно не си много наясно ще ти дам един пример.

Имаш къща или апартамент на земя по която държавата иска да строи жп. линия да речем, взимат ти имота, и ти го плащат НО КАКВА ЦЕНА, жестоко се лъжеш ако си мислеш че е на пазарна.


На нашите земи В ИРАКЛИ СЕ СЪБИРАТ НАРКОМАНИ и ГЕЙОВЕ /ЧУЖДЕНЦИ/, на нашите земи има СПРИНЦОВКИ, на нашите земи има БОКЛУЦИ,


ТОВА ЛИ ИСКАТЕ СБИРЩИНА НА ПЕДЕРАСИ И НАРКОМАНИ ТОВА ЛИ Е ПРИРОДА


НЯКОИ ОТ СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ИРАКЛИ СА ЗАГРАДИЛИ ЗЕМИТЕ СИ И СА СЛОЖИЛИ ОХРАНА

БЕЗПЛАТЕН ПЛАЖ ВЕЧЕ НЯМА ДА ИМА


Кое е природа? Два хотела, пълни с най-бедните западноевропейци? По тези места има защитени видове, има възможност точно вие собствениците да развивате туризъм и при вас да идват хора, които ще ви плащат точно заради девствената природа..това не го ли разбирате? Това е, с което ще можете да печелите и то всеки за себе си, а не да си продадете земите и на тяхно място да се издигат хотели, които не са ваши.

Би ли разказала твоят случай? Къде и каква е земята ти и какво ще стане с нея, ако влезе в Натура?

# 46
  • Мнения: 2 070
Натура 2000 не е система само от природни резервати, където е изключена всякаква човешка дейност. Въпреки че системата включва природни резервати, по-голяма част от тези райони най-вероятно ще продължават да бъдат частна собственост, като целта е в бъдеще да се гарантира тяхното устойчиво екологично, икономическо и социално управление.   

# 47
Аз до колкото знам никой няма да взима ничия земя( съответно никой няма да се обещететява).  Всъщност тези които наричат себе си "собственици на Иракли" притежават някакво количество земедески земи  в района. Това за което те се борят е, парка да си остане под "крилото" на Община Несебар. Аз мисля, че е ясно какво ще се случи - всевъзможни разрешения за стреож хотели, магазини, ресторанти, сергии ... абее всички екстри.(примерите за политиката на Общината в това отношение са предостатъчно). Хора собственици, да ви напомя вие притежавате земеделска земя и всяко едно разрешение за строеж в този природен парк ще бъде плод на нечисти сделки и далавери, тоест незаконно, така че спрете да сънувате тези 400 евро и нагоре за квадратен метър.Това, че в България като си платиш, където трябва, можеш да си построиш и кенеф на Александър Нефски отгоре, не прави този кенеф допустим, така  и тези вилни зони ли ще са хотели нямат място там, а който иска мисля че, ще може да си строи вила. Според мен, това което ще помогне Натура-2000 е, че ще отреже възможностите на мутрите от Несебър да омажат с пошлост и кич още едно красиво място.  Спомням си когато бяха протестите на тези хора които бяха за строежа, най-запаленият протестиращ беше кмета на Несебар (защо ли?).
 А сега малко ще ги нападна и на личностна основа ( тези от Несебър и Слънчев бряг): работих няколко лета там и ви казвам няма по алчни хора от Несебърлиите, те цяло лято се чудят как да преметнат туристите, триковетеда им  за вземане на  пари  са безброй и никои не мисли в преспектива, че 85 % от тези туристин никога няма да се върнат там. Така виждам нещата и с тези земи.  Е, наистина на този глад всеки човек на тяхно място ще се бори със зъби и нокти за тези имоти все пак става въпрос за стотици хиляди евро,  но аз предлагам да се погледнат нещатата по следния начин: примерно природата ми е дала " вълшебна сила" да лекувам  обикновения грип, обаче Пенчо ми казва ето ти тези 400 000 евро и ми даи дарбата си и въпроса е кое е по ценно да си запазя дарбата или да взема 400 000 евро на куп ( я ги видя друг път на куп я не). Та така тези хора продават едни вълшебни места за по 400 000 евро.
Аз си обеснявам всички тези проблеми с българското общество (мръсотия, изнервеност, болести и т.н.) с това че, когато е дошъл комунизма на власт е отрекъл всички онези ценности които са крепяли българското общества през вековете и хората остават като дърво без корен, ние не си ценим земята, не си ценим гората, не ценим отечеството,не ценим фабриакта или завода в който работим и в крайна сметка винаги сме  недоволни. ( с незадоволени нужди). Просто се страхувам за оцеляването като личности на децата ни с ценностната система която им програмираме, изградена върху постулата " няма по-голям от хляба". Аз се сещам поне за 10 неща по големи от хляба.

оффф отплеснах се в размишления, но ме удари среднощната муза.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 09:53 от tatko_baraba

# 48
  • Мнения: 2 070
Вижте сега. Ковачева, знаеш ли какво е устойчиво развитие? Етно/еко туризъм и бля бля бля...?
"Натура" няма да ви вземе земите, ако те бъдат включени в нея. Напротив - ако имате земи в регулация ще ви се наливат пари да си правите малки къщички и семейни хотелчета и да развивате еко туризъм. Но вие сте явно алчни или неинформирани. Голяма част от земите на собственици, доколкото разбрах, са земеделски. Тоест не можете да ги продадете на големите предприемачи да си правят хотелски вериги. Нито вие, ако изнамерите средства може да си построите хотели. Тоест трябва да бутнете на някой нещо да ви ги "заведе" в регулация... Нещо такова. Твоят случай не знам какъв е. Вие искате да продадете квадрат земеделски земи на цената на квадрата на апартамент в центъра на София. Ако изобщо искате да продавате. Ако пък искате да строите нещо ваше си - от къде средства за това?Айде намерили сте средства да речем, но - нямате право върху земеделски земи да строите. дори и да се разреши на някой да строи или продава за строеж - ще е на малко хора. Много повече местните хора, които имат земи в регулация, ще спечелят от Натура. Защото земите им ще се водят в екологична зона и това ще привлича туристи, било то с палатки или без, било то с трева или с уйски. А пък от фондовете за устойчиво развитие би трябвало да ви се наливат пари да облагородявате и развивате земите си и да правите малки вилички и семейни хотелчета с ниско строителство. това ще е добре и за хората и за природата и регионът ще се запази, а вие ще печелите.
А ако ви оставят извън Натура какво би моло да стане? Земите в регулация, които ги имате ги продавате на вериги и предприемачи или строите нещо. Няколко от вас само евентуално. Но така или иначе повечето земи са земеделски - двама трима да успеят по неведоми пътища да ги направят да са в регулация и да ги продадат или да построят нещо, от което да печелят... А другите собственици?

Може би и на мен доста неща не са ми ясни и може да греша в този си постинг, но е факт, че ако земите влязат в Натура те ще си останат ваши и на повечето места ще има възможност за развиване на някаква дейност, от която вие да печелите и вие да сте се шефовете... както по-горе казаха - това не е комунизъм, просто няма да се разреши високо строителство, а ще се стимулира устойчиво местно развитие и запазване на региона чист, от което вие може само да печелите. Не знам кой ви промива мозъците...

А за нещата, за които евентуално може да греша - моля да ме поправите!

# 49
  • Мнения: 459
Защо някой трябва да ми казва как да разполагам с имота си, в случая говорим за натура 2000, кое е добро за мен и моята лична собственост /защото прабаба ми и прадядо ми са блъскали по тази земя, като преди това са я купили от държавата със СОБСТВЕНИ пари, защо тогава държавата е продала тези земи, да му е мислила тогава.

Дали ще строя там, дали ще си продам имота, не е ли моя работа, все пак това си МОЕ.

и въобще не става дума за 400 000 евро, малко са, ако гледаме от тази гледна точка.

Защо всеки ми казва какво да правя с моята собственост, не си спомням аз да съм ходила в нечий имот и да казва кое е по добре и кое ще носи повече доходност и т.н, ами не е моя работа, имот не е мой и съответно не мога да се разпореждам.


Попитайте швейцарската фирма, която е закупила голяма част от местността на какво мнение са.

За последно искам да кажа и повече няма какво да обяснявам.

Ако един ден има подписка за това, че на някой искат да му вземат апартамента, къщата, колата и всякакъв друг имот ЩЕ се разпиша с две ръца, щом всеки има власт да ВЗИМА чуждотото и да се СНАСЯ идеи върху чуждото и аз ще стана от тези.

ЧАСТНАТА СОБСТВЕНОСТ Е НЕПРИКОСНОВЕНА, това пише в Конституцията

Собствениците на Иракли няма да спрат до тук, ако трябва ще съдим държавата в Страсбург.


Колко са заводите, които замърсяват въздуха, колко са автомобилите на територията да речем само на София?
Колко хора изхвърлят отпадъци където им хрумне?

Започнете първо от там и тогава да видим до къде ще стигнем?

В местността Иракли има единствено хубав плаж и нищо друго, останалото е бунища, боклуци, изсъхнали бадеми, трънаци, каманаци, за спринцовките вече казах.

Това са нашите земи, това е наша собственост.

# 50
  • Мнения: 2 070
Добре де, кажи каква е твоята идея за твоя имот?Земеделски ли е? В регулация ли е и какво би искала да правиш там и как да разполагаш с него и как Натура би ти попречила? След като той пак ще си остане твой!

И престани да сравняваш национално богатство и защитени местности с апартамент, няма база за сравнение.

# 51
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И престани да сравняваш национално богатство и защитени местности с апартамент, няма база за сравнение.
PeaceВсъщност си е направо срамно да ги сравняваш тези неща!

# 52
  • Мнения: 2 070
Ставам досадна, ама все пак не разбрах стана ли ти ясно, че тия земи не се взимат и си остават ваши, в по-голямата част от случаите, ако са в Натура. После, дори и да ги продадете - това си е ваше решение, следващите собственици просто също нямат право да строят огромни сгради това е. Просто закона защитава по някакъв начин природното богатство на тази държава. А какво печелят местните хора в Банско според теб? Основната печалба отива за собствениците на хотелите, пистите и т.н.

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо някой трябва да ми казва как да разполагам с имота си


Всеки се съобразява с някакви правила....радвай се, че ще има природа за децата ти....радвай се, че имаш земя на такова чудно местенце........и на мен не ми разрешават да си строя каквото си искам, в центъра на София.......съобразявам се....и на хората в Прага не им разрешават да преправят красивата архитектура............и ако реша да си строя хотел в Овча Купел, пак трябва да искам разрешение, което никога няма да получа........така, че

# 54
Ковачева нищо лично, но се радвам, че се появи за да ми помогнеш да затвърдя правотата на идеята за спасяване на Иракли пред хората които са се осъмнили в чистотата на тази своеобразна борба.
Така,  по принцип всяка една сграда, която се строи е част от едно нещо наречено градоустройствен план. В този план се определят съответните естетически, хигиенни норми, норми за сигурност и екология и ред други. Всеки който започва да строи трябва стриктно да спазва този план, защото ако започнем да строим каквото си искаме къдетео си искаме къде ще му излезе края. В някои държави даже в плана са заложени и стриктно се спазват цветовете на сградите. В този ред на мисли, аз имам един имот където имам право да построя 8 етажна сграда, по твоята логика това си е часна собственост ами даи да си построя 20 етажна сграда, аз да си направя парата, а пък който има проблеми някакви след това да се оправя. Ами не става.
Да права си, тези земеделски земи са частна собственот и можеш да правиш каквото си искаш с тях, но те са ЗЕМЕДЕЛСКИ.  По принцип в цивилизованите държави много трудно земеделски земи се трансформират в такива за строеж, у нас това е доста яка практика, особено по морето. А да не говорим, че става въпрос  за природен парк - национално богатсво, просто това не само ще е незаконно, а и неморално и т.н. Това дето каза "държавата да е мислила като е продавала" мисля, че дълеч по правилно е да се каже баба ти да е мислила, но и това няма да е коректно, защото смятам, че  жената е купила тази земя за да може да се изхранват поколенията след нея.  А да не говорим, че голяма част от тези земи са давани като обезщетение на преселници от македония, което не отнема правото на собственост,   но доказва земеделския смисъл на тези земи.
Просто май още много време ще трябва да мине преди да излезем от дивия капитализъм, при който има частна собственост, ама никой не знае какво да прави с нея и я експлоатира като за последно, без грам мисъл.В Несебър и региона капитализма е още по-див от номалното,защото има много повече пари. Всеки се е вкопчил в неговата си ниша и я дои до край, а ако някои посегне към нея несебърлията се ококорва и озлобява като онова грозното човече във Властелина на Пръстна дете се искаше  да налази пръстена, хахахах. Шегувам се.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 18:03 от VankoBambucha

# 55
  • Мнения: 2 070
Защо някой трябва да ми казва как да разполагам с имота си


Всеки се съобразява с някакви правила....радвай се, че ще има природа за децата ти....радвай се, че имаш земя на такова чудно местенце........и на мен не ми разрешават да си строя каквото си искам, в центъра на София.......съобразявам се....и на хората в Прага не им разрешават да преправят красивата архитектура............и ако реша да си строя хотел в Овча Купел, пак трябва да искам разрешение, което никога няма да получа........така, че

Мисля, че точно това е най-важното в спора... пропуснах да наблегна на него... И в Копривщица и Боженци, ако се строи се строи във възрожденски стил... така и вие би трябвало да се съобразите и да строите само върху земи в регулация и то само ниско строителство.

# 56
  • Мнения: 459
това за мен си е чиста наглост, каквото си е на земята си е мое, в случая само боклуци и наркомански спринцовки, но да не задълбаваме.

Къде бляхте като застроиха Сл Бряг и Несебер и не само тях а да тръгнем надолу след Созопол да речем и т.н Сл Бряг някой спря ли ги да застрояват хотел до хотел, ами опитайте се само, а и вие сами си го казахте "мутернските хотели"?!?!?
А сега дайте тия собственици на Иракли, те кой са? Никои? Можем да си правим каквото си искаме с тях?


Сега изведнъж се усетихте за АПЕТИТНАТА ХАПКА Иракли и искате да си правите безплатен плаж там, защото в Сл Бряг дори само на плажа да стъпиш и си плащаш. Така стоят нещата, безплатен обяд няма.


Да си правят резерват земи, които са ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ

Не сравнявам апартамент със земя!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Сравнявам ЛИЧЕН ИМОТ И ЛИЧЕН ИМОТ!

Голямо безобразие и нахалство да ти налагат какво да правиш със земята си.

Ако искам ще копая, ако искаш ще строя, ако искам ще продавам, ако искам ще я оставя наследство на дъщеря си.

Не ме баламосвайте с цветове на сгради и др подобни простотии. Много ми е интересно ако бяхте от другата страна, какво щяхте да приказвате тогава. Едва ли с две ръце ще подписвате сайтове и така "интересно" ще се изразявате?

Но чуждото си е чуждо, що не го напарвим общо да речем или не се месим където не ни е работа.

# 57
  • Мнения: 2 070
Ти май верно не схвана, че земята си остава твоя и никой не ти я взима. Просто както има архитектурен резерват, както има исторически ценности, така има и екологичен резерват или ниша или както там се нарича, природен парк да речем, ще проверя как се води по Натура, в който си има ограничения за строеж. И ти пак не сподели теб с какво те ограничава точно, ако твоите земи са в Натура. Не стига, че пишеш малко неграмотно, но и се изразяваш нахално на моменти. Плажът си е плаж, планетата си е планета, казах ти - има частна собственост, но има и национално природно богатство. Да са ти живи и здрави децата да могат да му се радват - няма значение дали в Натура или не - те пак ще са по-привилегировани от моите с ходенето на море. Просто звучиш алчно и не си наясно с някои понятия. Каква апетитна хапка, кви пет лева...  Никой не си плаща за плажа в Слънчев бряг, за щастие. Ми вземи прочети малко за теб като собственик с какво би било полезно земите ви да са част от Натура, казах ти, че има фондове, които ще ви дават пари, за да сте част от т.н. "устойчиво развитие" - което означава повече печалба за местните хора и то в много по-дълготраен аспект...

И тези протести и подписки са именно заради това, че място тука не остана, където всички български деца да се разхождат и играят свободно, изсякоха вековни дървета в Пирин, Созопол е егати дупката, а ти ми говориш за наркомани и гейове... Последните пък какво ти пречат не мога да разбера. Би трябвало да си щастлива, че имаш земи в или в близост до такова място, което се надявам в крайна сметка да остане защитено по някакъв начин.

Има частни пространства, има и обществени пространства...

Сега те цитирам - Голямо безобразие и нахалство да ти налагат какво да правиш със земята си.
Според теб само на вас ли се налагат правила? Такива има за всички ни! С какво сте по-специални, че да не се съобразите с тях?

Ако искам ще копая, ако искам ще строя, ако искам ще продавам, ако искам ще я оставя наследство на дъщеря си - и това е от теб - И в Натура доколкото знам можеш да направиш всичките тези неща, въпроса е като строиш да не е на повече от два - три етажа, в зависимост от близостта до плажа. Пък аз, ако копая и намеря в двора си нефт - той чии е? Ами археологически ценности някакви? Ще ходя да продавам ли? Има закони бе човек и те са за всички!



# 58
  • Мнения: 459
  Не стига, че пишеш малко неграмотно, но и се изразяваш нахално на моменти.

Да, когато се ядосам направо не мога да си събера мислите от погнуса, безобразие, нахалство и простотия и пиша на поразия.


Да са ти живи и здрави децата да могат да му се радват

Моето дете не мога да го пусна да играе в боклуците, спинцовките и другите помии

Просто звучиш алчно и не си наясно с някои понятия. Каква апетитна хапка, кви пет лева...  Никой не си плаща за плажа в Слънчев бряг, за щастие.


Аз ли съм алчна, направо нямам думи вече, "всеки да си гледа в собствената паничка", незнам кой ходи да се рови и да посегатлества върху чуждото.
Кога за последно ходи на плаж в Сл. Бряг?
Безплатен плаж за "природозащитници" няма да има.

Според теб само на вас ли се налагат правила? Такива има за всички ни!

Мисля, че в Сл. Бряг скоро ще дойде момент, в който ще се събарят хотели, за да се строят градинки.

Незнам само върху моито 100 декара колко фамилни хотелчета ще трябва да посторя, или пък двуетажно хотелче с 99 декара поля за разходка на туристите, хайде да не се излагаме, къщата ми в Поморие е триетажна.


Мисля, че не е важна височината на сградите /Колко високи сгради има в Сл.бряг?/, важна е гъстотата на строителството?

И въпреки всичко смятам, че опазването на околната среда като цяло трябва да бъде в самосъзнанието на всеки българин, всеки от нас трябва да бъде отговорен за постъпките си в това отношение, а не да настъпваме и ринем изхвърлени торбички боклук от етажите на блоковете, да гледаме ежедневно препълнени казани, всеки да хвърля фасовете си по улиците и най- тъжното по паркове, градинки и детски площадки и още много много много.

За това трябва да мислим, а вие тука сте се захвнали да "управлявате" чуждите имоти.




# 59
  • Мнения: 817
През цялото време си мисля, ако вие, мили дами бяхте от другата страна на монетата, сигурно с радост бихте се разделили с възможността да стопанисвате земята си както намерите за добре, нали?
Сигурна съм във вас, вие сте изключителни, особенно, когато сте далеч от хората имащи земи там.
Е, нищо, че улиците са пълни с фасове, в градинките , където трябва да играят нашите деца , е пълно с кучешки лайна и боклуци  хвърлени от някой балкон...........Това няма никакво значение, дайте сега да се опитаме да се направим на загрижени и  ако може нахалниците , които имат земя в близост до морето или някое друго апетитно място, да не могат да получат нищо от нея, защото ние нямаме такава.
Ама така де, то не важно на мен да ми е добре, а на вуте да му е зле.
И хайде,  моля ви се децата ни щели да си играят там........то в града няма къде да си играят ще отидат до Иракли или Варвара примерно.......Ами като сте толкова загрижени за това децата на какво място си играят, бихте ли ми казали колко пъти излязохте в кварталните градинки да почистите боклуците?( няма нужда да ми отговаряте ....отговорът е ясен)
нЕма нужда........
Весели празници!


Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 21:49 от Cweti

Общи условия

Активация на акаунт