КАК НИ МАМЯТ в Магазините и на Пазара?

  • 2 309
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 920
Преди да се появят големите магазини и ел. кантари, естествено пазарувах от пазари. Наредени 1 спретнати пакетчета гъби, на които смело пише 400 г. Влизам във Фантастико и си слагам на око същото количество - оказа се 200 и няк. грама.

# 31
  • Мнения: 121
Казаха ми, че ако купувам нещо от сергия - в никакъв случай да не е от Централния пазар, а от кварталния (разликата в цените се избива с грамажа). И там си изберете някой, от който редовно да пазарувате. Тогава според наблюдения на майка ми по-малко те лъжат. А иначе истината е да се мери на електронна везна. Така доста трудно биха те излъгали.
Отделно имам и лош опит с Хит-а. Засичала съм неща с изтекъл срок и като обърнеш внимание на някой от персонала, ефекта е нулев...

# 32
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
От хипермаркети плодове и зеленчуци не купувам! Аз пък съм фен на пазара "Красно село" Laughing
Имам си няколко изпитани сергии/ разбирай търговци/, на чиято стока от години се доверявам. Не винаги е най- евтината, но пък е най- вкусната!!! Wink

# 33
  • Мнения: 7 111
Купувам зарзаватите само от кварталния пазар. Дават ми да си избирам, държат ми търпеливо торбичките, казват ми ако някоя стока е с кофти качество, защото заради 2 лв. еднократен приход могат да загубят 300 годишно.
Женския пазар го  Whistling навремето, когато отвориха Халите. Той отдавна не е място на производители, а на нагли и самозабравени прекупвачи. Всъщност е най-циганското място в София.

# 34
  • Мнения: 25 610
И с електронните везни лъжат.  Laughing
Една позната продавачка ми разказваше как шефката й я учела да "забравя" я химикал, я ключ на везната, докато тегли стоката.
По пазарите пък слагат алуминиеви съдове от старите кантари и в тях теглят стоката. Ама съдът си стои непрекъснато на везната, прилежно прикрит от щайги и кашони и не се знае какво има на дъното му.  Wink
И кой знае колко още номера са измислили?  newsm78 Sick

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
ПРОИЗВОДИТЕЛЯТ трябва да ПРОИЗВЕЖДА. ТЪРГОВЕЦЪТ трябва да продава. Не може в сезона, когато растат плодове и зеленчуци, ние да искаме същите хора които се грижат за тях, да ходят на пазара и да ги продават.

 - Кой е казал, че всички производители трябва да се юрнат да продават?
 - Ще си направят кооперация и сергия примерно на с.Любимец.
 - Ние сега освен да правиме хиляди партии, за друго не ни бива...

Цитат
От хипермаркети плодове и зеленчуци не купувам! Аз пък съм фен на пазара "Красно село" Laughing
Имам си няколко изпитани сергии/ разбирай търговци/, на чиято стока от години се доверявам. Не винаги е най- евтината, но пък е най- вкусната!!!

 - Тебе поне да не те мислим... Laughing

# 36

Общи условия

Активация на акаунт