Призив-молба към майките, вземащи храна от детски кухни

  • 3 261
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 457
в наща кухня следят строго какви бурканчета връщаме
веднъж ме върнаха защото бурканчетата ми били мокри,а трябвало да носим сухи.
Пеи нас не изискват да са сухи, по простата причина, че в момента в който си оставя празните буркани, те моментално се вземат от една жена и се слагат за миене. Така че няма полза да са сухи  Grinning. Но виж да са хубаво измити - трябва  Peace
Засега съм доволна от нашата кухня, не ми са се падали мръсни буркани. Дано и занапред да е така

# 31
  • Мнения: 7 640
пенелопа, ти ме разби  ooooh!

Изводът е много простичък-мързела си е мързел и все кухнята или яслата или лелката ни е виновна за нещо.А че просто ти не си си измил бурканчето и чакаш да минеш метър-някой друг да ти го мие...незнам.Повечето отговори тук направо ме отчаяха, чак пък толкова отговорност да няма и самосъзнание... Tired

За контрола на входа-има го, поне при нас го имаше и пак се промъкваха мързели...чувала съм да си говорят-ох, мръсно ми е бурканчето-дано не видят....че ми писна-е кво ти писна бе да ти се невиди-на детето да измиеш... TiredВсе пак, както споменах, на пунктовете в София се обслужват много деца, а се взима обяд и се раздава по обяд яденето за определено време, има си график.В този график е трудно да се вмести и щателна проверка, стараят се лелките понякога, но пак си има минали метър... Tired


не стига, че са се измързеливили да не готвят на децата си Sunglasses, ами и миенето е проблем ooooh!

Нали това са НАШИТЕ деца, нали в моите бурканчета ще сипят на твоето дете и съответно обратно ooooh!
Един аналогичен случай:
В родилното искат пакет памперси, без значение какви, неотворен, з-то няма как точно от твоите на твоето дете да слагат и не го намирам за проблем. Върнаха памперсите на жена, която купила голяма опаковка и извадила 10тина, съответно не ги искаха, з-то не са сигурни в хигиената. Е много възмутена беше, ама като я питах съгласна ли е да й обуят бебето с насипни пелени- каза Не. Значи- като е конкретно за собственото- по друг начин мислим.
Безотговорна работа.

# 32
  • Мнения: 9 990
Дреме им, знам...то на всякъде е така-от родилното се започва, минава се през кухнята, полсе яслата виновна, градината...все мрънкат, все недоволни, и не виждат по-далече от носа си......, ама все метър да минат-шамар да е, аванта да е...знам как си се чувствала като си пускала темата, но виж отговорите сама, има си хора, които смятат , че не е тяхно задължение да си измият хубаво бурканчетата.Хубаво-в някои градове сипват на място, носят си от вкъщи какво да е и съм сигурна, че не гледат да са педантично изчистени например, защото са си техни.Но в СФ е различно...

# 33
  • Мнения: 4 428
Дреме им, знам...то на всякъде е така-от родилното се започва, минава се през кухнята, полсе яслата виновна, градината...все мрънкат, все недоволни, и не виждат по-далече от носа си......, ама все метър да минат-шамар да е, аванта да е...знам как си се чувствала като си пускала темата, но виж отговорите сама, има си хора, които смятат , че не е тяхно задължение да си измият хубаво бурканчетата.Хубаво-в някои градове сипват на място, носят си от вкъщи какво да е и съм сигурна, че не гледат да са педантично изчистени например, защото са си техни.Но в СФ е различно...

Аз не останах с впечатлението някой тук да е на мнение, че не трябва да си мие бурканчетата толкова добре, колко и за собственото си дете Rolling Eyes
А и това за памперсите е много неприятно. Аз за това бях доволна, че в Св. София твоят пакет памперси си седи в количката на бебето и му слагат от тях. Е, може да вземат от твоите да сложат на друго бебе без памперси, но това въобще не е проблем.

# 34
  • Мнения: 9 990
А някъде видя ли някой да обвинявам персонално?На някои им беше чудно, мислеха, че в кухнята трябва да ги мият...иначе никой тук няма да каже-ами мен веднъж ме домързя...айде сега, не пасем трева.За да се пусне такава тема, очевидно авторката се е нагледала и и е писнало...

# 35
  • Мнения: 4 428
А някъде видя ли някой да обвинявам персонално?На някои им беше чудно, мислеха, че в кухнята трябва да ги мият...иначе никой тук няма да каже-ами мен веднъж ме домързя...айде сега, не пасем трева.За да се пусне такава тема, очевидно авторката се е нагледала и и е писнало...

Въобще не става дума да си обвинявала някой, говоря попринцип. Никой тук не каза, че не вижда смисъл или го мързи да си мие бурканите. Темата е пусната, защото явно има нужда, но говорех за писалите до момента момичета.
А, ако говориш за това, че се учудих, че не мият бурканите в кухнята, то е така, защото още не ползвам кухня и си мислех, че ги мият там точно, за да се избегнат подобни неприятни моменти. Но това не означава, че ще занеса неизмити буркани. Това дори не съм си го и помисляла. Все пак има достатъчно техника, за да не е проблем да се измият бурканчетата. Как действат ресторантите, едва ли ги мият на ръце. Просто не съобразих, че става дума за организация, която не се е обновявала откакто е създадена.
Разбирам те, че си възмутена и ядосана на такива майки, но все пак тук всички сме наясно /дори не от опит/ какви са задълженията ни.

# 36
  • Мнения: 7 640
ОФФ- точно в ресторантите обикновено мият на ръка, в някои луксозни даже- само плакнат Twisted Evil.
Не си ли виждала обяви, че търсят миячки и работници в кухня.

# 37
  • Мнения: 4 428
Аз май съм за друга планета newsm78 Защо ли си въбразявам, че нещата са така както трябва да са ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 7 035
Пенелопа, абсолютно права си, една част от майките не считат, че в задълженията им влиза да си измият бурканчетата, да не говорим за идиотската логика:  "Не стига, че си плащам, а да съм и миячка" и "Утре това бурканче няма да се падне на моето дете". Разбирам гнева на Polarfox, защото взимам храна от кухня майка, естествено лелките не могат да следят всяка жена какви бурканчета оставя, е мога да кажа, че това с мръсотията по винтовете е най-малкият проблем, имало е засъхнала коричка от домат на дъното на бурканче с крем, отвратих се.  Лично аз не смятам лелките за виновни, бурканчетата в кухнята се стерилизират(коричките от домат също Mr. Green) след като са измити от грижовните майчици.

# 39
  • Мнения: 9 990
Buni, ей това е положението, да-за това говорим.
Веселина-май наистина си от друга плането-в заведенията се мие на ръка, а всъщност съществува ли миялна машина, която да изстърже от ръба на бурканчето засъхнала манджа...май не.Навсякъде си трябва човешка намеса, още повече пък в ресторантите, където се вдигат чинии с достатъчно храна вътре и няма как да се бухне направо в някоя машина.
Когато един ден се сблъскаш с това, може и да видиш за какво става въпрос.Не , че ти го пожелавам де, ама ти си далеч от истината в случая.

# 40
  • Мнения: 4 428
а всъщност съществува ли миялна машина, която да изстърже от ръба на бурканчето засъхнала манджа...май не.

Има, има, но за жалост са по няколко хиляди евро Money Няма проблем и с половината манджа да си сложиш чинията вътре.

Когато един ден се сблъскаш с това, може и да видиш за какво става въпрос.Не , че ти го пожелавам де, ама ти си далеч от истината в случая.

Да, положението явно е доста по-различно от това, което си представях Rolling Eyes Ще видим след някой и друг месец. Ще си направя експеримента и ще запиша Маги в държавна кухня. Най-много да започна да готвя и за нея   chef

# 41
  • Мнения: 9 990
Хубаво де Весе, ама те няма пари нова градина да построят/ или имат, ама не дават/ ти за миялна машина последно поколение искаш да има.Елементарно е и са го обяснили на всички нас още в началото как да се мият бурканчетата и не виждам нищо сложно в това.Просто наистина някои минават метър...
А иначе-аз съм много доволна-готвят вкусно и детето си изяждаше всичко...

# 42
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
В Сливен също се вземаха пълни за празни, но все твои - т.е. имах си 2 комплекта по3 буркана, надписани - вземам пълните, давам празните. На другия ден пак - така си ги редувам само мои.
Преди години разливаха на място, но беше много трудоемко и според мен не е хигиенично. Сега жената, която идва с бурканчетата, готови напълнени още в кухнята, само сменя пълно за празно.
В София даже не съм пробвала да вземам храна защото чух че много трудно дават - малката беше на 1 г. и 4 мес. тогава.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 19:08 от М_е_г_и

# 43
  • София
  • Мнения: 1 457
Е, аз четох, четох и не видях никоя майка да пише, че не е нейно задължение да мие бурканите на детето си. Естествено, че ще ги измие, нали няма гаранция, че утре няма пак да се падне на нея неизмитото бурканче. Аз просто се учудих, че остават мръсни бурканчета след като веднъж хубаво са ги измили майките, а след това още веднъж лелките в кухнята + стерилизация. Аз не съм виждала мръсни бурканчета досега - но може пък да съм имала късмет или майките в нашата кухня да са по-съвестни  Laughing

# 44
  • Мнения: 7 640
никоя не е писала, че не е нейно задължение, ама защо всяка втора натяква, че те там нали ги мият!
Стерилизацията НЕ отменя почистването, само дезинфекцира мръсотията към момента. При наличие на остатъци от храна, бактериите в последствие има къде да виреят.

Не знам как така става в Сливен- как са били надписани бурканите, че да може да се слагат в стерилизатора? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт