Oт колко месеца мога да слагам бебчето в кенгурото ???

  • 2 794
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте майки исках да ви питам  от колко месеца мога да слагам бебчето в кенгурото ???Моето вевче вече е на 2 месеце и незнам дали вече мога да ползвам кенгурото...!!!!!!????  Посъветвайте ме............





# 1
  • Мнения: 2 211
По този въпрос мненията винаги са били много противоречиви. Според някои изобщо не трябва да се ползва кенгуру, защото се натоварва гръбнака на бебето. Аз започнах да го слагам в кенгуру след петия месец.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Аз започнах когато навършихме 3 месеца,но защото чак тогава го купих.Мисля че може и по-рано.

# 3
  • Мнения: 125
и аз го ползвам от третия месец, защото преди това не й харесваше на беба

# 4
  • Мнения: 397
И аз започнах да го слагам, когато беше навършил 3 месеца!

# 5
  • Мнения: 133
моето вече е на три месеца и мисля да го слагам. като са по-малки не им е удобно.

# 6
  • Мнения: 27 524
От първия ден, ако кенгуруто е такова  Peace Може да се ползва и слинг  Peace

Аз го ползвах веднага, но си взех хубаво кенгуру, за от 0 до годинка  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 978
По принцип можеш да ползваш кенгуру след като детенцето може да си държи главичката изправена

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Д-р Драганов (прословутия ортоперд) ми препоръча да го слагаме в кенгуру като навърши 3 месеца - така и направихме!

# 9
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз ползвам от 2-3 седмици,но за по час,два.Купих с твърдия гръб на Chicco то  става за толково малко бебче.

# 10
  • Мнения: 509
Завси от кенгуруто.Аз започнах още докато детенце беше на няколко седмици.

# 11
  • Мнения: 992
аз започнах да я слагам след 2-рия месец  Peace

# 12
  • Мнения: 1 290
днес ставаме на 1 месец и аз най-сетне се сдобих с кенгуру за новородено с твърд гръб и "кора" за главичката.

пазарувахме вече и се кърмихме в него.

 

# 13
  • Мнения: 8 242
От 20тия ден се кенгуросваме  Crazy Ама вече така тежииииииииии  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 903
Като стана на 1 месец.

# 15
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
От 20тия ден се кенгуросваме  Crazy
И аз така направих  Peace. Някои казват, че бебето трябва да може да си държи главичката изправена, но нашата педиатърка не мисли така  Simple Smile

# 16
  • Торонто
  • Мнения: 837
Няшият ортопед ни каза само в кенгуру да носим бебето от самото начало вместо на ръце. А да попитам - ДО колко се носи бебето в кенгуру и някой има ли на Бертони? Аз си купих именно него, но ми се виждат много каиши много чудо, някак си по-опростено си го представях.

# 17
  • Мнения: 507
Аз започнах да ги нося с кенгуро след 2-рия месец. 

# 18
  • София
  • Мнения: 39 783
Дияна съм я слагала след 2рия месец.

# 19
  • Мнения: 3 929
Аз го слагах още на месец, но за по малко. Иначе на разходки навън започнах да го изкарвам с кенгуру на 3 месеца. Така казват повечето. Но ортопедът ни ни каза, че може и от по-рано, защото крачката не бебчо трябвало да бъдат разтворени, а не прибрани. Абе, много са противоречиви мненията. Най - добре да вземеш средното положение и ако виждаш, че бебето се чувства добре.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
А в какво положение го слагате, с лице или с гръб към вас ? Всъщност има ли някакво значение?

# 21
  • Мнения: 1 353
Според ортопеда във ВБ от навършени три.

# 22
  • Мнения: 942
Аз започнах да ги нося с кенгуро след 2-рия месец. 
И аз след втория месец Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
Като ми подариха кенгуруто ми казаха да го ползвам, когато бебето стане  поне 5кг или след 40-я ден. Синът ми се роди 5,180кг, но изчаках да мине месец и го помъкнах с кенгуруто. Тъй като в магазините край нас няма начин да се влезе с детска количка, кенгуруто е единствения възможен вариант за пазарене. В началото ползвах с твърд гръб, че много му се мандахерцаше главичката. Като позаякна и времето се стопли и взех да ползвам едно кенгуру на Чико. Носих го с лице към мен до 4-я месец. Тогава вече беше достатъчно заякнало вратлето и дечко беше започнал да се оглежда и започнах да го нося с гръб към мен. Но пък тогава майтапа е пълен, защото бебо се смее на всички и съответно всички ни се смеят и на нас.

# 24
  • Мнения: 226
Аз го сложих след 3-я месец, но само веднъж го използвахме, защото ми откасна раменете, кръста ме заболя и какво ли още не, та реших, повече да не пробвам  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 272
Слагах Катерина от 40 ден. Сега го ползва само таткото, защото на мен ми се изкривява гърба - много тежи.
Между впрочем мнение на специалист е, че е по-добре да стои бебето в кенгуру, отколкото да се носи на ръце.

# 26
  • Мнения: 1 610
от на4алото....бе6е много по´сигурна в кенгурото отколкото на ръце...тя иска6е иzправена при всяка друга поzиция пи6те6е...та zатова

# 27
  • София
  • Мнения: 2 227
аз започнах да я слагам след 2-рия месец  Peace
И аз така. Почнах от втория месец като кенгуруто, което плзвам е с твърд гръб.

# 28
  • Мнения: 3 478
Ние сме от втория месец в кенгуруто, стягах го повече за да не халтави из него, по него време ми беше незаменимо.

# 29
  • Торонто
  • Мнения: 837
Между впрочем мнение на специалист е, че е по-добре да стои бебето в кенгуру, отколкото да се носи на ръце.
и то с лице към мама с оглед правилното положение на крачетата, за да не се появи дисплазия на тазобедрените стави.

# 30
  • Мнения: 903
Ние скоро ставаме на 4 месеца и още не съм я слагала е кенга, нямам идея защо, може би ми е по- лесно с количката  newsm78

# 31
  • Мнения: 660
На 2 1/2 месеца ортопедът му прегледа крачетата и каза, че мога без ограничения да си го нося в кенгурото; допълни, че тяхното са го сложили от първия месец.

# 32
  • Мнения: 2 039
От 20тия ден се кенгуросваме  Crazy Ама вече така тежииииииииии  Rolling Eyes
Peace

# 33
  • Мнения: 2 040
Аз знам, че след 3 месец вече може ..  Peace

# 34
  • Мнения: 590
от месец и половина, държах й главичката в  началото.Няма никакъв проблем.

# 35
  • Мнения: 1 101
Аз го сложих малко преди да навърши 3 месеца.

# 36
  • Мнения: 182
 Ние сме от втория месецв кенгуруто, много ни харесва Simple Smile Simple Smile Simple Smile, даже си поспиваме там докато ни носят. Но това е във второто кенгуру което купихме, хем това е най-обикновенно, а в уж по хубавото на Чиполино с твърд гбъб и т.н. плачехме, та се късахме Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 44 135
Зависи от кенгуруто - има такива с твърд гръб, които могат да се носят и в легнало положение. На тях пише от 2 месеца, но мн мами ги слагат и по-малки бебета на 20-40дни. В право кенгуру след 3 месец или когато започне само да си държи главата изправена - на нас ортопеда и педи ни бяха казали, че може да го слагаме още когато нямаше 2 месеца, защото доста стъбилно си държеше главичката. Все пак купихме легнало кенгуру и го слажих на около 2.5 месеца -или даже към 3 в него. като първия1-2 м си го носех в легнала позиция, а той си спеше щастлив вътре. Каквото и да избереш трябва дае с твърд гръб и да придъжа главичката.

Sofi - носи се докато ти можеш. Ако започне да ти тежи и да изпитваш някакви болки в кръста, корема, яйчниците или изобщо някъде е по-добре да спреш. Аз имах на чико - го+ пишеше до 9кг(8м), още няма малкия кг-мите, но като стана 7 и 300 мн ми тежеше (това преди 1.5 месеца някъде май или 2 станаха вече), точно в яйчниците почна да ме боли и спрях да го нося, а толкова бях свикнала и ми беше удобно и приятно...

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
От 20тия ден се кенгуросваме  Crazy
И ние - нашето е с твърд гръб. А и ортопеда ни каза, че е добре заради луксацията.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Като стана на 1 месец ходихме на ортопед и той каза  Peace носете го в кенгуру с лицето към вас . И така след 40 тия ден сме в кенгуру ама вече много ми тежи  newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 508
От както започна да си държи стабилно главичката. Преди това го носех в слинг

Общи условия

Активация на акаунт