Помощ-с какво да пътувам?

  • 1 406
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • България
  • Мнения: 105
Здравейте!Бременна съм в 16 седмица и ми се налага да пътувам,но се колебая с какво-влак или автобус newsm78.Кои вариант е по-добър?

# 1
  • Мнения: 992
ами и с двете можеш да пътуваш  Peace
ако е дълъг път с влака можеш да се разхождаш , а ако не е чак толко дълго бих предпочела автобус

# 2
  • Мнения: 397
Няма проблеми да пътуваш и с влака и с автобуса. Ако пътя наистина е по-дълъг - с влака можеш да ставаш, да се разхождаш, да ходиш до тоалетна, когато поискаш, но аз лично бих предпочела автобуса /те са също спират и правят почивки/. Въпроса е ти какво предпочиташ и дали ще можеш да стоиш седнала за по-дълго време!?

# 3
  • Мнения: 3 089
аз пък бих избрала влак - има по-малко друсане и е по-широко.
само че зо някои дестинации вагоните са доста мърляви.

# 4
  • Мнения: 2 211
На бременните често им се налага да ползват тоалетна, затова по - добре влак.

# 5
  • Мнения: 603
Пътувах до 20 седмица Русе - София и обратно всяка седмица с автобус. Лошото при автобусите е, че спират рядко за почивка до тоалетна, а във влака този проблем е решен. От друга страна някъде бях чела, че най-добре за бременните е да пътуват с кола, автобус, и едва когато я няма тази възможност с влак.

# 6
# 7
  • Мнения: 907
А попита ли гинеколога ти? Може би те би трябвало да имат мнение кое е по-безопасно. На мен пък ми се струва, че с автобус би имало по-малко друсане и вибрации, отколкото с влак, но както видях в темата всеки има различно мнение по въпроса.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Влак, защото е по-широко, а и ако случайно имаш позиви за повръщане и други подобни, можеш да ползваш тоалетните, колкото и да са гаднички.

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Знам че гениколозите имат теория с какво трябва да се пътува и те трябва да ви кажат профилактично ако трябва нещо да си вземете. Ама знам, че най рисково беше с кола втори месец, за друго не се сещам.

# 10
# 11
Бременните 4есто им се налага да използват тоалетната е поне като съдя по себе си прекарвах доста голяма 4аст от деня си там мисля 4е влака е по разумно решение но ти сама прецени Peace

# 12
  • Мнения: 3 929
И сдвата вида превоз. Като че ли с влак е по-удачно според мен, защото няма такива тресения, както при автобуса.

# 13
  • Мнения: 69
Според мен със влака, но можеш да питаш и лекаря, който ти следи бременоста.

# 14
  • София
  • Мнения: 128
Според моя гинеколог, по-добре е да се пътува с влак, защото с кола или автобус има вертикални вибрации-все едно се друсаш, а това не е добре за теб , а с влак повечето са хоризонтални, т. е. според него ако се налага -само жп транспорт.  Grinning

# 15
  • Мнения: 983
ако е дълъг път, използвай влака. Аз в 12-тата седмица трябваше да пътувам до Будапеща. Избрах влак. Не съжалявам. Можеш да станеш, да се разходиш, да спиш, бих казала добре, ако си вземеш и спален вагон. Но те предупреждавам, че е голяма мизерия във влаковете на БДЖ  #Crazy Виж, от  международните може и да не ти се излиза  Laughing

# 16
  • Мнения: 456
Аз бих предпочела с влак Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 390
На мен с влак ми се вижда ужасно дълго-от началото до към края на 5-ти месец пътувах почти всяка събота и неделя с автобус-по-бързо е,че получавах и схващане в кръста от пътуване.Отивах до тоалетна преди това точно-и до края не ми се ходеше.Зависи колко е дълъг пътя-моя беше не повече от 3 часа,и не ми се ходеше до тоалетна,ама ако е по-дълго-по-добре с влак.

# 18
  • Мнения: 4 621
Няма проблем да пътуваш и с двете. Избери това, с което се чувстваш по-добре Peace

# 19
  • Мнения: 35
ако можеш да спиш във влака що не си вземеш спално??? според мен БДЖ въпреки миризмата ти дава възможност да си опънеш краката. аз лично мнго зле изживявам да съм сгъната на 2 дълго време, зависи колко ти е пътя

# 20
  • Мнения: 1 986
 Аз съм ползвала и двете превозни средства по време на бременността си,нямах проблеми Peace

# 21
  • Мнения: 598
зависи кое предпочиташ. И двете са безопасни ама зависи от бременността ти де. Пътувала съм и с двата вида транспорт, дори в 7ми месец пътувах до Германия с автобус ама ми се подуха жестоко краката, защото нямаше къде да ги вдигам, а това е много важно по време на бременност, особено напреднала. Ама ти още не си стигнала до там. Ако лекарят ти е съгласен да пътуваш, избери което ти е по-удобно и да има възможност за ползване на тоалетна, когато ти потрябва. По международните дестинации специално спират когато ги помолиш предвид че си бременна. Ама по българските не е така.
Приятно пътуване!

# 22
  • Мнения: 8 917
Зависи ти какво предпочиташ - за мен и двете са безопасни Peace

Общи условия

Активация на акаунт