Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.

  • 7 681
  • 168
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 676
Ние може би от другата седмица също ще спираме занималнята. Тя не иска да ходи. По принцип в два дни от седмицата е на алианс и така или иначе не стига до занималнята. В тези дни си пише домашните вкъщи и нямаме никакъв проблем. Така че не виждам защо да я мъча като настоявам да ходи на занималня. Още повече, че аз съм си вкъщи и няма да ми се налага да я оставям сама или да търся човек, който да стои с нея...
Искам да попитам мамите на третокласниците. Раздадоха ли ви всички учебници? Защото на нас 5 учебника не са ни дали! Искат да си ги купуваме... Не че не мога да ги купя, но много ме е яд, че когато ни взимат данъците са много стриктни и безкомпромисни, а когато държавата трябва да си изпълни задълженията, се ослушва!!!  newsm61

# 61
  • Мнения: 2 768
Не съм писала в новата тема, всичко върви нормално за сега с ученичката. Справя се, всеки ден има "браво" и "отлично". Малко й отслабна ентусиазма, или се измори, не знам?.. Трудничко става сутрин, със сто молби се облича и тръгва на занималня. После като я взема не мога да й спра устата, говори и разказва предимно за взаимоотношенията с децата "този така, онзи онака", явно си изграждат отношенията в класа.  Simple Smile Половината деца са болни има нещо вирусно в момента, моето държи за сега фронта.

В събота заминаваме с мъжа ми сами за Барселона, първокласничката ще я поеме майка ми, много добре ще ми дойде глътката въздух!  Sunglasses Лека седмица на всички!   bouquet

# 62
  • Мнения: 11 607
Лъчо е взел днес помощта за първокласници и каза,че за без пари стават дрехите. За маратонките щели да се обадят другият месец. А анцуга е бил май нещо пухкав - както се изрази Лъчо,не е бил като другите анцузи! Якето било дебело, точно за зимата и тениска с дълъг ръкав! Утре ще ви ги разказвам аз като ги видя!

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 709
.........Искам да попитам мамите на третокласниците. Раздадоха ли ви всички учебници? Защото на нас 5 учебника не са ни дали! Искат да си ги купуваме... Не че не мога да ги купя, но много ме е яд, че когато ни взимат данъците са много стриктни и безкомпромисни, а когато държавата трябва да си изпълни задълженията, се ослушва!!!  newsm61

Отговарям от името на третокласниците - дадоха ни тези учебници, които трябва да връщаме. За сума от 30,10лв сме купували допълнително задължителните помагала, тетрадки и учебници (в тази сума не включвам обикновени тетрадки, химикали, и разните му там дреболийки от книжарницата, които също си направиха сума де, ама това е друга тема)!!! Това е било така и миналата и тази година. Точно кои предмети ще връщаме в момента не мога да цитирам, но мисля, че въпросът ти е принципен.

За тези, които ги интересува плуването - провежда се в плувен комплекс "Младост" - до Гребната база. Графиците на различните треньори е изложен в самия център, като часовете са 9,15-10,00; 16,15-17,00; 19,00-19,45. Графика на треньора Стефан Георгиев, който е към ОДК-Пловдив е следния: понеделник, вторник и четвъртък 7,30-9,10; 14,30-16,10; 16,15-17,00; сряда - 8,30-9,10; петък 7,30-9,10; 16,15-17,00. Цената на картата и в двата случая е 35лв. - важи в рамките на два календарни месеца, като самата карта включва 8 тренировки. Значи ако ходи 2 пъти седмично за 1 месец се изразходва картата. Ако ходи 1 път седмично - за два месеца. Телефон на плувния комплекс - 643 953. Телефон на ОДК - 651 417. Дано съм била полезна на някой  Flutter

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 14:51 от Даруся

# 64
  • Мнения: 151
В училището на дъщеря ми купоните за стол са 0,60 лв на ден. Това много ме озадачи. Кой ли поема разликата?  newsm78

# 65
  • Мнения: 79
Здравейте!Не съм писала в новата тема,но ви чета с интерес.Не знам дали само ние имаме проблем с дисциплината или е нормално,докато се адаптират децата.Да ви кажа честно,вече ме е срам да го вземам моя син от училище.Всеки път ми се оплакват от него,че говорел и свиркал в час.Всеки ден си говорим как трябва да се държи в клас,обещава,кълне се,че вече се е променил и като отида да го взема...пак същото.Вече не знам какво да го правя!Наказвах го,лишавах го от любимите му занимания и игри,пришка ми излезе на езика ...Вече името Михаел е станало нарицателно за калпазанин.Иначе се старае и пише хубаво,въпреки че е левичар.Проблемът му е ,че често обръща наклона.Много му харесва математиката.Но тази пуста дисциплина!
   В петък е станала някаква случка,в резултат на която госпожата го ударила три пъти и го наказала.Бях шокирана,когато разбрах.В първият момент си помислих,че може би преувеличава нещо.Обадих се на моята колежка с молба да разпита сина си,който е в същия клас и да чуя неговата версия.За съжаление се оказа вярно,че госпожата го е удряла.Същата вечер синът ми се начурка в леглото.На другия ден започна да прави нещо като нервен тик с едното око и мигаше като светофар.
  В понеделник отидох на обяд в училището,за да разговарям с госпожата и да разбера защо се е стигнало до там.Тя,обаче се оказа,че е болна и друга госпожа я замества.Аз със сигурност ще разнищя случая.Знам,че синът ми е буен,но да удряш дете и то през втората седмица на първи клас...Целта оправдава средствата,но в този случай-едва ли!
  Приемам всякакви съвети за това как да се справим с дисциплината в час.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 709
...........Не знам дали само ние имаме проблем с дисциплината или е нормално,докато се адаптират децата.Да ви кажа честно,вече ме е срам да го вземам моя син от училище.Всеки път ми се оплакват от него.....................Вече името Михаел е станало нарицателно за калпазанин................

Ще започна с една история от майка ми. Когато брат ми ходел на училище всички прозорци, едва ли не, които били счупени там, били дело на брат ми (той е 9 години по-голям от мен). Редовно баща ми ходел да слага нови прозорци. До момента, в който се оплакват на майка ми за поредния счупен джам в ден, в който брат ми си бил в нас болен. Няма да разказвам какво последвало от страна на майка ми.

Когато Жоро тръгна в І клас и на мен ми идваше да се скрия в дън земята, защото Жоро всеки ден му се случваше да прави поразии в следобедните часове, когато им е занималнята. Знам, че Жоро е буен и има страшно много енергия за изразходване, но не е злонамерен. Така, че карах се, карах се на моето дете, докато един ден не ми писна и попитах госпожата от занималнята тя какво прави, когато Жоро прави белите. Защо 4 години в градината госпожите не допуснаха да се чупи инвентара на градината? Защо класната им преди обед прави така, че не им оставя възможност за бели? Когато заявих на госпожата, че тя е човека, който определя правилата и това, че не може да си овладее децата си е неин проблем (защото класната доказва, че децата ни могат да са послушни), от там нататък нямах оплаквания от Жоро. Така че, kikimora, поговори с когото трябва и обясни, че детето във вас не се държи по този начин и че те са хората, които трябва да ги научат какво се прави в училище. Не можеш ти да отидеш там и всекичасно да обясняваш на детето си какво трябва да прави и какво не - това е тяхно задължение.

# 67
  • Мнения: 3 351
   В петък е станала някаква случка,в резултат на която госпожата го ударила три пъти и го наказала.Бях шокирана,когато разбрах.В първият момент си помислих,че може би преувеличава нещо.Обадих се на моята колежка с молба да разпита сина си,който е в същия клас и да чуя неговата версия.За съжаление се оказа вярно,че госпожата го е удряла.Същата вечер синът ми се начурка в леглото.На другия ден започна да прави нещо като нервен тик с едното око и мигаше като светофар.
 

kikimora, най-малкото, което трябва да направиш, е да разговаряш с учителката на сина ти. Аз лично директно бих отишла при директора. Колкото и буйно и палаво да е едно дете, удряйки го, учителят демонстрира единствено своето безсилие и абсолютната си неспособност да се справи с изискванията на професията си.

# 68
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!Не съм писала в новата тема,но ви чета с интерес.Не знам дали само ние имаме проблем с дисциплината или е нормално,докато се адаптират децата.Да ви кажа честно,вече ме е срам да го вземам моя син от училище.Всеки път ми се оплакват от него,че говорел и свиркал в час.Всеки ден си говорим как трябва да се държи в клас,обещава,кълне се,че вече се е променил и като отида да го взема...пак същото.Вече не знам какво да го правя!Наказвах го,лишавах го от любимите му занимания и игри,пришка ми излезе на езика ...Вече името Михаел е станало нарицателно за калпазанин.Иначе се старае и пише хубаво,въпреки че е левичар.Проблемът му е ,че често обръща наклона.Много му харесва математиката.Но тази пуста дисциплина!
   В петък е станала някаква случка,в резултат на която госпожата го ударила три пъти и го наказала.Бях шокирана,когато разбрах.В първият момент си помислих,че може би преувеличава нещо.Обадих се на моята колежка с молба да разпита сина си,който е в същия клас и да чуя неговата версия.За съжаление се оказа вярно,че госпожата го е удряла.Същата вечер синът ми се начурка в леглото.На другия ден започна да прави нещо като нервен тик с едното око и мигаше като светофар.
  В понеделник отидох на обяд в училището,за да разговарям с госпожата и да разбера защо се е стигнало до там.Тя,обаче се оказа,че е болна и друга госпожа я замества.Аз със сигурност ще разнищя случая.Знам,че синът ми е буен,но да удряш дете и то през втората седмица на първи клас...Целта оправдава средствата,но в този случай-едва ли!
  Приемам всякакви съвети за това как да се справим с дисциплината в час.

Боже, ама как ще посяга на детето?

В никакъв случай не оставяй нещата така! Ако трябва обърни се и към по-горна инстанция, ако трябва, го махай от този клас!

Не позволявай една учителка да му вгорчи желанието за учене, защото може да му остане за цял живот! Ако тя не може да се справи с него, би трябвало първо да говори с вас - родителите и да се опитате да разрешите нещата сами! Но да вдига ръка на ученик, още повече първокласник - тук за това директно хвърчи от учителското място! Това, че детето не слуша, не е повод за такива мерки - така го стресира, плаши и унижава пред другите деца!

Търси правата на детето! Има толкова институции!

И ни дръж в течение! Успех!   bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 223
Търси правата на детето! Има толкова институции!


Абсолютно съм съгласна!Мойто дете също е ужасно палаво дете,много енергичен и любопитен е,за което често е наказан!Но едно е да наказваш и рамкираш,съвсем друго да посягаш! Naughty

# 70
  • Мнения: 888
Еееееей..мъчно ми стана за вас,бре  Heart Eyesама попрочитах от време на време де ..любима темичка си ми е тази  Grinning
Гледам,ученичетата ни се справят добре!Браво на дечицата ни!И на нас де..
Вили,поздравявам те за заглавието на темата и да знаеш,че ако се запознаем един,ден ще ти подаря най-големият комплект моливи,койти се продава  Grinning
Иначе ние също се справяме добре с училището,решаваме задачки до 3,пишем усилено ченгелчета и вече доста от тях са букви и срички.
Започнаха и при нас да дават закуски и са много добри  Peace
Ще пиша пак после,като прочета цялата тема.

# 71
  • София
  • Мнения: 676
kikimora, и на мен ми стана мъчно за детенцето ти. Изобщо не бих преглътнала някой да ми бие детето  Shocked Това е такова безобразие, не оставяй нещата!
Даруся, аз също купувах някой помагала и сборници и работни тетрадки, но става въпрос за учебниците по по предмети като човек и общество, човек и природа... Днес говорих и с госпожата, която също е много възмутена, от инспектората им казали да чакат, засега нямали пари...

# 72
  • Мнения: 888
Кикимора,не допускай това да се случи отново..та как ще си позволява тази с извинение дрисла да посяга на детето ти!!!
Та аз не съм удряла никога дето си,та камо ли някой друг!!!
Не я е срам!Позор за професията и името "учител" което носи!Никой и нищо не и дава това право,ако ще и детето да е от най-непослушните!
Хич да не ти пука-отивай директно при въпросната учителка и и набии в главата,че ако пак се повтори нещо подобно,хич да не си въобразява,че ще оставиш ей така нещата..
Аз ако съм,ще започна разговора спокойно,и ако вземе да ми се прави на "ни лук яла,ни лук мирисала" ще и дам да разбере,че не минават тия при мене-просто да и стане ясно,че ако реши случайно да повтори "педагогическите "си методи в/у детето ти няма да си затвориш очите..и че ще си носи последствията.
Успех и ще стискам палци всичко да се нареди и да няма повече подобни неща.
Даруся и Наталия са ти дали добри съвети!

# 73
  • Мнения: 15 280
kikimora,
Дисциплината в учебните часовете, не е проблем на родителите. Явно вашата учителка е безсилна да се справи с работата си. Удрянето на ученик /та той няма 3 седмици у-ще/ е забранено. Говори с нея, ако се наложи говори с директора. Знам какво значи палаво, буйно, непослушно дете, което го наказваха по два пъти на ден в ДГ, но никога не е удряно.
Уважавам учителите, знам, че не им е лесно.

П.П. За кое у-ще в Ст.Загора става въпрос?

# 74
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Кикимора, това което се е случило с детенцето ти е ужасно. Разбери какво  е станало, но каквото и да е учителката няма право да удря децата.
Сега се върнах от родителска среща. Значи в класа положението е такова има 5-6 деца, които са недисциплинирани, 4-5 които лесно се разсейват и не могат да се концентрират, няколко деца имали трудности по математика и няколко по БЕЛ. Все още не са имали информационни технологии, защото оборудват кабинета в момента с нови компютри.
Предложиха няколко форми на извънкласна дейност, но според учителката ни в първи клас е по-добре да не посещават, или поне първият срок, защото децата са достатъчно претоварени и е по-важно да наблегнат на материала в училище .
Сега се сетих по повод случая на Кикимора, чи в понеделник момчетата в класа на Стефи не били слушали и учителката им ги наказала да не излизат в междучасието навън целият клас, което не ми се струва редно да страдат всички и при условие, че са виновни няколко момчета. Стефи ми го разказа, на родителската среща никой нищо не каза.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт