7гс, но не се вижда ембрион

  • 16 824
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ходих на гинеколог след положителен тест за бременност и закъснение от около 3 седмици(2 и малко по-точно), в куп с редица други белези на бременност - болезнени гърди, ускорен пулс, почти постоянно гадене и т.н. На ехографа се видя добре оформен плоден сак, но нямаше ембрион. Според лекарката е нормално да не се види още ембрион, плодният сак е добре оформен, което говори за липса на аномалии и да отида след 2 седмици, но аз много се тревожа. От друга страна като смятам кога може да сме направили бебето се пада  с  около 4-5 дни по-късно от предполагаемата ми овулация(редовен 28 дневен цикъл), защото просто в седмицата около нея нищо не сме правили и така излиза, че седмиците на бебо са по-малко от тези, които се смятат нормално. Знам, че и ехографа може да е по-стар, но все пак се тревожа. Направо незнам какво да мисля, а остава още седмица до втория преглед и ще се побъркам до тогава.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Защо не потърсиш още едно лекарско мнение? Не мисля, че оттук можем да ти помогнем много, поне аз не мога  Confused

Желая ти всичко да е наред с бебчето!

# 2
  • Мнения: 329
Отиди при друг лекар и ще видиш дали ще ти каже същото и дали всичко е наред.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Така или иначе чаках вече 1 седмица, другия понеделник имам час за втори преглед и ако тогава има пак нещо ненаред, защото вече ще е минало достатъчно време и трябва да се засече и сърдечен ритъм, ще търся второ мнение. Нямам зацапване, гърдите си ме болят упорито и наистина се моля просто ембрионът да е бил в по-малка седмица и за това да се е получило така. Лекарката изглеждаше спокойна, наистина незнам. Пуснах темата повече за да споделя, защото ще се пръсна от притеснение, а не искам още без да е сигурно, че всичко е ок, да говоря пред роднини и приятели.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 528
не се притеснявай,аз имах същият случай.след 20 дневно закъснение на прегледа ми казаха 5 г.с,а аз трябваше да съм на края на седма.след още 20 дни всичко си беше наред и бебето беше наваксало.не се паникьосвай излишно.

# 5
  • Мнения: 4 324
В 7 г.с. няма как да се види добре оформен ембрион, това става на малко по-късен етап. Сега трябва да се види само, че пулсира сърчицето!

Мисля, че за момента няма за какво да се притесняваш. Знам че ти е трудничко да се успокоиш, но го направи. Спокойствие е нужно на бебчо сега Simple Smile

# 6
  • Мнения: 560
Здрасти Simple Smile
Аз мога да ти кажа моя опит по този въпрос. В седма г.с. се вижда само плодния сак наистина. Лекарите чакат до 9-10 г.с., за да се види плода вътре. При това мен ме гледаха в Тина Киркова с вагинален ехограф и ми казаха, че само с него може да се види на толкова ранен етап /говорим за 9 г.с./. А теб с какъв ехограф те гледаха? Нека и другите да кажат, но според мен няма защо да се тревожиш предварително Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ехографът беше обикновен, за това си мисля, че и лекарката беше спокойна. Най-големия парадокс е, че това ми е втора бременност(от лнтичката долу се вижда, че синчето е на 7 години), но тогава бях супер спокойна. Учех магистратура и проблемите ми бяха други - изпити, дипломна работа и въобще не съм се вманиачавала толкова. Сега забременях на шега, до преди 3 месеца бях със спирала, веднъж не се пазихме и забременях. Говорили сме си за второ дете, но със сериозни опити така и не започнахме. Даже си мислех, че ми е минала овулацията, цикълът ми е сравнително редовен 28-30 дни, когато не се пазихме. А сега съм изчела толкова много информация, че в главата ми изникват какви ли не ужасии и колкото и бременността да е на шега, това си е желано бебче. Наистина ще се опитам да бъда спокойна тази седмица ( и вие ме поуспокоихте честно казано) и ще се моля следващата седмица всичко да е наред при прегледа. Ще пиша какво е станало тогава и дано новините да са добри.

# 8
  • Мнения: 560
Щом ехографът е бил коремен, въобще пък не се притеснявай! То с вагинален не може да се види в 7 г.с. дали има ембрион, пък камо ли с коремен. Успокой се и изчакай до другата седмица Hug Макар че аз мисля, че с обикновен ехограф и другата седмица не може да се види newsm78, ама нека и другите кажат Rolling Eyes

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Дано всичко е наред HugА сакчето отговаряше ли на 7г.с?Аз като бях в твоето положение веднага отидох на вагинален(за съжаление само се потвърди).

# 10
  • Мнения: 4 324
В 7 г.с. няма да се види ембрион и вагинален ултразвук (така ми каза лекаря, а и аз сама се убедих).

# 11
  • Мнения: 1 419
Бе 7г.с. с вагинален си се вижда (макар и още доста малък), но с коремен едва ли  Thinking При мен още 6г.с. видяхме сърдечна на едното, но с вагинален  Peace

# 12
  • Мнения: 229
Mила,аz тъкмо исках да пускам тема по съ6тата причина....имам положителен тест,би трябвало да съм в 6г.с. и днес бях на вагинален екограф....докторът ми каzа,че няма причини според него да не съм бременна(каквото и да оzначава това newsm78 )и че матката ми наистина е увеличена на 9см,но е о6те много рано да види бебе...каzа ми да ходя всяка седмица докато не видим бебето....и все пак се тревожа...с първата ми бременност се вижда6е точицата fertilization о6те в 5г.с......неzнам какво да мисля....може би е станало при късна овулация......нека да сподели някой,който е имал такъв проблем....и проблем ли е това иzоб6то?

# 13
  • София
  • Мнения: 35 942
Честито MKTbouquet
Пожелавам ти всичко да е наред и да си имаш едно хубаво и здраво бебе.
Колкото до това - кога се вижда и какво -всичко е много субективно -  зависи от това,кой гледа, с какво и какво вижда.
А и никой неможе да каже със сигурност кога е била О.
 

# 14
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
В 6-та г.с. се вижда запетайка, точно както е по учебниците. Все пак много зависи от ехографа и лекаря.

# 15
  • Мнения: 256
На първия ми преглед /оказа се ,че съм в 5 г.с./се видяха ясно и двата плодни сака с по една запетайка вътре.щите
Преди 2 дена,в 7 г.с. се видяха и тупкащите им сърчица.Всичко това става чрез вагинален ехограф.

Звучи тъпо,но не се притеснявай , а и ние ти стискаме палци  Hug

# 16
  • Мнения: 11 003
Първият ми преглед беше в 7г.с. С вагиналния ехограф ембриончето се видя, а с коремния само усетиха сърдечната дейност, но не се виждаше нищо.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Сега като си смятам г.с. излиза, че по време на прегледа съм била в 6г.с.  и 3 дни - нямало е пълни 7 г.с., така че за сега чакам да минава времето и ще видим другата седмица какво е положението. Просто няма смисъл да се тревожа, каквото има да става ще става със и без моето шашкане, а определено за мен е по-добре да съм спокойна и да не мисля за глупости. Имам си първокласник, който се нуждае от моето внимание и смятам да му го осигуря цялото, а другата седмица вече ще е ясно всичко.

# 18
Ехографите не дават 100% картина , моят съвет е да ходиш само на един и същ ехограф , защото всеки от тези апарати показва различна картина . Казвам ти го отличен опит , на един ехограф - няма ембрион в матката , на друг ( коремен ) има ембрион , на трети (вагинален) пак няма ембрион , на четвърти (вагинален) има ембрион където му е мястото. И за това не обикаляй като мен по генеколози , а ходи на един и същ ехограф. Стискам палци всичко с твоето бебче да е наред Laughing

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Благодаря radi, определено не смятам за сега да ходя при друг лекар,  ще си изчакам прегледа и ако тогава има някакви съмнения евентуално може да потърся и второ мнение.

# 20
  • Мнения: 1 701
И аз в началото бях луднала по изчисления на седмици и да се чудя дали не ми е твърде малко бебето. според доктора едно, според ехографа друго, а според това кога сме го правили трето ... в последствие всичко си беше наред ...
Моя съвет е да си изчакаш следващия преглед, а то тогава се опитай да не се тревожош за тези неща! Simple Smile

# 21
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Прегледай се на вагинален ехограф. На мен така ми видяха бремеността в 8 г.с. , на обикновен не я видяха и ме бяха стреснали.

# 22
  • Мнения: 998
gmsvetla, какво става ходи ли на преглед?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Здравейте, не съм писала скоро, защото едва вчера бях на преглед. Слава богу всичко е наред, дори бебо е наваксал здраво и се движи вече с 1 седмица напред според размерите, които се виждат на ехографа. Видях го как се движи, има си тонове, дори и ръчичка видяхме(или по скоро това, което ще бъде ръчичка след още малко време). Лекарката ми направи доста обстоен преглед, снимахме го няколко пъти, гледахме го как се движи нагоре, надолу. Тоновете са му наред. Сега следва записване на ЖК, изследвания, но ще е другата седмица.

# 24
  • Мнения: 1 183
Чудесно, много се радвам за вас!!!
Сега вече спокойно бременеене и здраво бебче !

# 25
  • Мнения: 2 120
Честито. Grinning

# 26
  • Мнения: 883
Ох, браво! Честито! Вече 3 дена чакам резултат. Дано всичко е наред!   bouquet

# 27
  • Мнения: 686
Честито и от мен! Лека и безпроблемна!

# 28
  • Мнения: 4 546
честито!   bouquet  bouquet  bouquet
радвам се, че всичко е наред  Grinning леко бременеене и едно хубаво здраво бебче накрая   bouquet

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Важното е че вече всичко е наред.Честито  bouquet

# 30
  • Мнения: 2 825
Светла, честито   bouquet Лека и безпроблемна бременност.

# 31
  • Мнения: 998
Страхотно, много се радвам, че всичко е наред, лека бременност ти желая!!!  bouquet

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Благодаря Ви много момичета!!! Искрено пожелавам да ви се случи това и на вас, защото знам, че много от посетителите в този форум всеки месец чакате двете чертички на теста.

# 33
  • София
  • Мнения: 35 942
Честито!  bouquet
Лека и безпроблемна бременност

Общи условия

Активация на акаунт