Подстригахте ли косата на бебо?

  • 1 355
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Здравейте,мили майчета!
Може да ви се стори глупав моя въпрос,но искам да знам мамите на бебета с дълги коси дали са ги подстригвали(късо) и ако да колко са били големи бебенцата!Моето бебенце се роди с много дълга коса и в момента е с още по-дълга!На мен така си ми харесва,но близките ми ме убеждават да я подстрижем нула номер,за да й се била сгъстила  Laughing !Има ли още такава практика Thinking?На мен ми се струва глупаво,но ако има нещо вярно в това сгастяване...може и да се прежаля!Моля Ви за съвет какво да направя!

# 1
  • Мнения: 942
И ние се родихме с дълга косичка и сега ни е още по-дълга , ама нещо не ми се иска да постригвам бебка, а това
да я подстрижем нула номер,за да й се била сгъстила  Laughing !
  ThinkingНе мисля че е вярно.
Аз слагам на беба вече шнолички и фибички.Не ми се иска да я постригвам , а камо ли нула номер NaughtyНикой не може да ме накара да го направя  Crossing Arms

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На мен ми се струва глупаво...

Правилно ти се струва:)

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глупаво е да.Всичко си е до ген.Иначе на моя вече два пъти му подстригвам косата,но не нула номер.Намалих му я заради летните жеги.

# 4
  • Мнения: 1 117
След една година сина ми имаше вече коса за подстригване.До тогава нямаше нужда от това.

# 5
  • Мнения: 1 353
 Не ги слушай, а послушай себе си. Ако детето няма годинка по-добре изчакай. Но и ако го подстрижеш нула номер сега, дали ще му порасне достатъчно косичка о студеното време?

# 6
  • Мнения: 6 390
На мен ми се струва глупаво...

Правилно ти се струва:)
Mr. Green аха
едва ли ще му сгъстиш косата на детето ТИ  Mr. Green всичко е ген, природа  Wink

# 7
  • Мнения: 7 474
Това с подстригването нула номер е една невероятна , голяма глупост ooooh! Ако беше вярно нямаше да има хора с редки коси. В съседния вход имаме момиченце, което до 3г. го подстригваха нула номер да му е гъста косата. Горкото момичинце на нищо не приличаше и косата хич не му е гаста след тази процедура  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 047
  Аз я подстригвам от естетическа гледна точка. Роди се с много голяма коса отгоре, към 3-4 месец й влизаше в очите и оттогава досега съм я подстригвала 4 пъти. Просто не ми харесва малко бебе с голямо бухнало гребенче отгоре, по-голямо от лицето му  Laughing
  Иначе пак си расте бързо косата.

# 9
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
 Аз я подстригвам от естетическа гледна точка. Роди се с много голяма коса отгоре, към 3-4 месец й влизаше в очите и оттогава досега съм я подстригвала 4 пъти. Просто не ми харесва малко бебе с голямо бухнало гребенче отгоре, по-голямо от лицето му  Laughing
  Иначе пак си расте бързо косата.
И на мен не ми харесва,но има вариянт да се прибира с фиби отгоре,но от страни и отзад  Thinking
Благодаря Ви за бързите отговори   bouquet  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 233
Моята дъщеря се роди с коса. Сега вече е дълга, но не я подстригвам, а я връзвам на опашки за да не й влиза в очите.

# 11
  • Мнения: 2 211
Постъпи както ти харесва без да се съобразяваш с предразсъдъци. Майката е тази, която решава. Аз постригах сина си на 11 месеца.

# 12
  • Мнения: 143
моето бебе също се роди с много дълга коса, а е момченце. Simple Smile взех че го подстригах още на втората-третата седмица.Бретона чак под веждите слизаше, а и едни бакенбарди-дълги,дълги...Отзад чак опашчица можех да вържа. ooooh!Сега е на 2,5м.,въведен е в приличен вид, при все че още ме питат не е ли момиче... Thinking

# 13
  • Мнения: 105
Аз подстригах моето момченце на 2 месеца. Косата му беше станала много дълга и трудно се сушеше с кърпа. Определено с къса коса ми харесва повече.

# 14
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
моето бебе също се роди с много дълга коса, а е момченце. Simple Smile взех че го подстригах още на втората-третата седмица.Бретона чак под веждите слизаше, а и едни бакенбарди-дълги,дълги...Отзад чак опашчица можех да вържа. ooooh!Сега е на 2,5м.,въведен е в приличен вид, при все че още ме питат не е ли момиче... Thinking
Аз подстригах моето момченце на 2 месеца. Косата му беше станала много дълга и трудно се сушеше с кърпа. Определено с къса коса ми харесва повече.
Да ама мойто бебе е момиченце  Grinning

# 15
  • Мнения: 46 515
До сега не съм, харесва ми с дълга коса, слагам фиби, за да не й бърка в очите. Ако видя, че започне да цъфти, тогава ще махнем само краищата.

Това за голата глава и сгъстяването на косата е мит, гъстотата е наследствена и не може да се промени  Grinning

# 16
  • Мнения: 140
И мен това ме вълнува от няколко дни насам.Бебка още няма 3мес.,а косата вече  и влиза в очите.А според бабите и,не трябва да я подстригвам преди да направи годинка ThinkingНе виждам каква е логиката,ама и без това като че ли не ми се ще да я подстригвам.Затова да попитам може ли на тази възраст да и слагам лента за коса,поне да не и влиза в очичките

# 17
  • Мнения: 4 629
Сина ми се роди с малко коса и все още не му е много гъста. До сега сме го постригвали само 1 път. Ако имаше повече коса бих го водила на фризьор по-често  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 576
Синът ми се роди с много рядка и с малко коса. На 8 месеца му подстригах бретона, че му влизаше в очите, а на 11 - 0 номер. Сега е с хубава, гъста, къдрава коса /като майка си Mr. Green/, незнам дали е от подстригване или ген.
Щерката се роди със същата като него, но  по-тъмна. На 8 месеца я подстригах 0 намер, за да се промени като неговата, но не Rolling Eyes, остана като на баща й - по-слаба. Thinking. Е това е генът.

# 19
  • Мнения: 2 849
Вики се роди с монго коса ,но не мисля скоро да я подстригваме .Така ми харесва ,а и после все с къса коса ще ходи .

# 20
  • Мнения: 91
Йоана се роди с много коса, но после тя опада. И до сега съм и подстригвала само веднъж бритона. А чакам косица за фиби и плитчици smile3503

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Мисля, че може да подстрижеш малко бебо и да оформиш прическата. Но нула номер - голяма глупост. #Crazy Мен майка ми ме подстригала нула номер като съм била на годинка, именно да ми се сгъсти косата, щото като бебе почти съм нямала. Сестра ми се родила с голяма коса, та нея не са я подстригвали. Сега двете имаме еднакво гъсти коси- нормални.
Моят Марти няма кой знае колко голяма коса, но като беше на 8 месеца, помолих една позната да я пооформи малко край ушичките. Нищо че съм чула до 1г. да не се подстригва

# 22
  • Мнения: 2 271
Няма нужда да се подстригва късо косата за да се сгъсти.Всичко е генетично заложено.Ако детето е унаследило ген за рядка коса,колкото и да се подстригва ще си остане такава.

# 23
  • Мнения: 3 760
Това са бабини диветини - като подстригването на миглите например. Гъстотата на косата е генетично обусловена.
Моята бебка има прекрасна коса - естествено не я подстригваме. Удобно е, че вече можем да слагаме ластици и т.н.  Laughing

# 24
  • Мнения: 35 961
близките ми ме убеждават да я подстрижем нула номер,за да й се била сгъстила  Laughing !

глупости!

а косата на моята беба я отряза кака й докато готвех чинии в кухнята  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 186
На мен ми се струва глупаво...

Правилно ти се струва:)
В правилната посока си  Peace
Ние също се родихме с много коса и  сега вече е още повече като имаш напредвид че 3 пъти съм я постригвала съвсем леко колкото да не и влиза бретона в очите защото много я тормозеше
Ама много се чудя на майки които бръснат #Crazy гола глава бебетата си- ами ако тръгне да му се обръща някое косъмче навътре-направо не ми се мисли Shocked
Но всеки решава сам за себе си-това е моя съвет и мнение  bouquet

# 26
  • Мнения: 19
В никакав случай не бих я подстригала моята бебка. На нея това и е чара.
Аз също съм се родила с дълга коса и не са ме подстригвали. Сега косата ми си е нормална, даже навремето беше гъстичка.

Това си е ген!

# 27
  • Мнения: 4 621
Според мен това са глупости. Аз не бих си подстригала бебето Naughty

# 28
  • Мнения: 5 026
 Подстигахме го на 3 месеца-косата му беше огромна. Сега е почти на 8, а вече сме го стригали 3 пъти.

# 29
  • Мнения: 6 164
Ако пречи косата я подстрижи. Но няма да се сгъсти - тънка, рядка, гъста, твърда, мека, лъскава --- това е ген. Peace

# 30
  • Мнения: 2 897
Здравейте,мили майчета!
Може да ви се стори глупав моя въпрос,но искам да знам мамите на бебета с дълги коси дали са ги подстригвали(късо) и ако да колко са били големи бебенцата!Моето бебенце се роди с много дълга коса и в момента е с още по-дълга!На мен така си ми харесва,но близките ми ме убеждават да я подстрижем нула номер,за да й се била сгъстила  Laughing !Има ли още такава практика Thinking?На мен ми се струва глупаво,но ако има нещо вярно в това сгастяване...може и да се прежаля!Моля Ви за съвет какво да направя!


Това с подстригването с цел сгъстяване на косата е пълна отживелица.Косата си е генетично определено дали ще е по-гъста или обратното.Важното е на теб и таткото как ви харесва,останалите-да си гледат работата Wink
Аз на моя юнак още дълго време няма да му подстригвам косичката,че си няма много,а и е една такава русичка...обожавам я просто и за нищо на света няма да послушам подобен съвет... Naughty

# 31
  • Мнения: 510
Не съм я подстригвала, нямам и намерение, така си ми харесва. А това за сгъстяването са пълни глупости.

# 32
  • София
  • Мнения: 700
Подстригахме го на 6 месеца - с машинка. Косата му беше много дълга, имаше голяма опашка на вратлето и огромен перчем, който стърчеше нагоре, а и лятото започваше. Досега 3 пъти сме го подстригвали и определено повече ми харесва с къса коса.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз моята беборана я подстригах като направи 4 месеца,защото и влизаше в очите.Сама я подстригах 5 ти номер с машинка,но не защото някой ми е казал,а така исках.Найстина сега и е гъста косичката,но съм сигурна че си е ген от татито,а не от подстригването.

# 34
  • Мнения: 1 284
аз моя пич го подстрихвам защото му е много дълга и му седи пънки, а не за да сгъсти

# 35
  • Мнения: 8 917
Здравейте,мили майчета!
Може да ви се стори глупав моя въпрос,но искам да знам мамите на бебета с дълги коси дали са ги подстригвали(късо) и ако да колко са били големи бебенцата!Моето бебенце се роди с много дълга коса и в момента е с още по-дълга!На мен така си ми харесва,но близките ми ме убеждават да я подстрижем нула номер,за да й се била сгъстила  Laughing !Има ли още такава практика Thinking?На мен ми се струва глупаво,но ако има нещо вярно в това сгастяване...може и да се прежаля!Моля Ви за съвет какво да направя!

Гери се роди с дълга и гъста коса. Подстригах я 2-3 пъти - бретона имам предвид- преди да навърши годинка, а оттогава поне още 6-7 пъти. Отзад не съм я подстригвала никога и в момента е почти до кръста й Mr. Green Според мен си се сгъстява независимо дали е подстригана нула номер или не Peace

# 36
  • Мнения: 1 517
Павчо се роди с малко коса, а Дени имаше дъъълга и гъста. На 3 мес. я подстригах по вратлето, защото ного се потеше. А на първата консултация беше с 2 фиби в косата  hahaha и с анцунг - докторката падна от смях.

# 37
  • Мнения: 8 505
Да.Бебешката и коса опада много неравномерно,затова я остригах.Беше на около 6м.

# 38
  • Мнения: 903
И ние сме така и нямам никакво намерение до 1 годинка да й пипам косата... Това е пълна глупост, прави каквото си знаеш, Peace не слушаи никой все пак ти си майката...

Общи условия

Активация на акаунт