Колко чужди езика сте учили/знаете? Кат' виснахте на т'ва владеене, няма спирка!

  • 7 704
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Включвайки булгаристанския, смея да твърдя, че перфекциозно владея 4 езика Blush

# 136
  • Мнения: 1 114
1.немски език -   филология
2.английски и 3.руски - отлично
италиански и латински   - слабо 
За френски все не ми остава време да се заловя, но поназнайвам туй-онуй.

# 137
  • София
  • Мнения: 2 896
Я и аз да са пУфала, чи сиганката ми я хванала липсата...

Тези ги владея и с тях си вадя хляба:
Италиански - полу-роден
Английски - уроци, у-ще, университет
Френски - у-ще, курсове Alliance Francaise

Тези съм ги учила, не ги владея, ама се правя, че ги знам и така си вадя хляба
Китайски - университет
Японски - университет
Руски

Учила съм и немски и тибетски.

Знам и някоя дума на арменски.

# 138
  • Мнения: 2 759
    Гуш, напиши ми как беше "макарон", като стана дума за арменски.. Ако ти идва...   Mr. Green

# 139
  • Мнения: 1 581
Учила съм четри, в хронологичен ред - руски, английски, немски, полски.
Хляба го вадя и аз на английски, че на друг не ми го дават тука  Crazy
Дет се вика, в нЕколко държави гладна няма да остана  Crazy

# 140
  • Мнения: 6 164
А, ще ви замоля, като включвате и мъртви езици, не е честно Crossing Arms

Aaa мъртъв, ама език нали! Я седни го научи! Crossing Arms Такъв е Sick , че не се учудвам, че е "умрял"! Crossing Arms

# 141
1.Български 2.руски 3.English-той като че ли е най добре в момента защото с него си изкарвам хляба 4.урду Grinning Учила съм френски и немски в училище-знам по няколко думи колкото да не си изкарам боя Simple Smile   Mr. Green

# 142
  • Мнения: 6 472
Ми с два се справям, но дори и след година прекарана в една от държавите, наистина не смея да твърдя, че го знам Grinning Иначе съм учила още 3, ама на тях мога само да промъцам нещишчо, дето или ще предизвика бурен смях в събеседника или ще си го разбера само аз Mr. Green

# 143
  • Мнения: 1 910
Въпросът би трябвало да е: "Колко чужди езика си мислите, че владеете?" Wink.
Моят плачевен опит показва, че много малко от хората, които твърдят, че владеят даден език (в това число и дипломирани филолози) стават за работа.
Аз лично не смея да твърдя, че владея родния си език, та камо ли някои чужди, които съм изучавала (с триста зора, защото нямам я тази дарба, уви).

Аз вече съм на мнение, че не е важно дали знаеш някой език отлично или не...важното е да се оправяш на съответния език. За това подходих така и към анкетата - гласувах за езиците, на които като говоря хората отсреща ме разбират и аз тях. Нямам претенции да ставам преводач в крайна сметка. Wink

# 144
  • Мнения: 4 392
Мен пък винаги ме е учудвало, като кажат за някого , че знае перфектно даден език ! Shocked То ние майчиния си език не знаем перфектно, пък какво остава за другите. hahaha
С немски и руски се оправям сравнително добре, с английски и италиански не толкова.
Българския още го уча. Joy

Толкова полиглоти, пък никой не искаше да помогне в превеждането на материали за една моя тема! Rolling Eyes ooooh! Още набирам желаещи. Wink

# 145
  • Мнения: 23 002
Знам добре български  Mr. Green и испански.Учила съм английски,с който се справям,колкото да не се изгубя някъде и малко повече.В училище и гимназията руски и италиански,но от тях не помня ни дума. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт