Подарък за 8-годишна собствена дъщеря?

  • 4 402
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 700
Замислих се, че до декември остават 2 месеца и си дадох сметка, че за пръв път не знам какво да купя за дъщеря ми. Родена е точно преди Коледа, така че всички подаръци трябва да се умножават по 2, т.е общо поне 6 бр. / аз купувам от името на бабите/.

Опитах се да потърся из стари теми, но голяма част от тези, чиито линкове съм запазила, са изтрити. Та питането ми е следното:
- дреха - да , но това е един подарък
- козметика и детски бижута - имаме за възрастта й и са достатъчни
- книги се купуват периодично и това няма да се счете за нещо извънредно
- в стаята си има радио със CD, така че и мр3 не ме вълнува
- на занимателните игри бяхме наблегнали по-рано и не се сещам за нищо кой знай колко ново
- GSM има и въпреки, че иска по-модерен няма да я огрее
- DVD - има заявка за 1 любим филм, т.е. подаръците стават 2, а ми остават още 4 за измисляне.

Буквално съм изпразнена от идеи. През лятото играе навън с деца и тогава е лесно, но през зимата ? Вярно, че не й остава много време от училище и извънкласни занимания, но децата винаги искат игри или нещо за забавление.
Ще съм благодарна на всякакви идеи.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Велосипед имате ли?
Дени има 16", но мечтае за по-голямо...Тя ще чака за своя 7ми рожден ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 867
абонамент за списание
CD с любима музика
ново калъфче за телефона
творчески игри - има за рисуване, бродиране, сглобяване... безброй много варианти са.
халат за баня в комплект с чехли и играчка за леглото
спален комплект
картина
фотоалбум/рамка
фотоапарат
....

велосипед и ролери по коледа май не са добър вариант, но зимни кънки защо не?

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Embarassed Моята щерка е особена. Тя го иска за Коледа, но ще го получи на 30 май...

# 4
  • София
  • Мнения: 4 867
абе и за коледа може, ама трябва да навиеш килима в хола  Joy

та като става дума за тематични зимни подаръци: шейна, ски (екип, аксесоари), талон за записване на ски-училище...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз купих на моята за осмия РД тази година часовник. Тя имаше разни, но аз исках хубав часовник задължително със стрелки. Избрах й един от детската серия на Суоч, който е с играчка и специална кутия, та малко смекчих удара.  Simple Smile Баба й купи ролери. Тя нямаше досега. Дрешка задължително купувам винаги по такива поводи /моята е кокетка/, а брат ми й подариха една играчка /чисто бебешка според мен/, която всъщност се оказа гвоздеят на програмата. Сега за Коледа сигурно ще й купя електронна детска енциклопедия някаква. Миналата Коледа тя си беше пожелала чанта за играчки и аз й купих една детска серия за пътуване - сак, куфар, "дамска чанта" и куфарче за тоалетни принадлежности. Оказа се много удачен подарък. Глобус също скоро й подарихме по някакъв повод. "Таен"дневник /тези с катинарчетата/, в комплект с допълнително тефтерче и някакви джиждани писала...

# 6
  • Мнения: 2 700
Уви, през творческите игри вече сме минали - и бродиране, и низахме накити, и правехме глинени фигурки и оцветявахме.
И колело и ролери има.

yanita, мерси за халата и т.н.
Зимните кънки също не са лоша идея, но аз самата никога не съм била добра кънкьорка и не си се представям как точно аз я уча  Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
yanita, мерси за халата и т.н.
Зимните кънки също не са лоша идея, но аз самата никога не съм била добра кънкьорка и не си се представям как точно аз я уча  Embarassed
Хич не е нужно ти да я учиш. Събота и неделя има треньори /за сега от 9.30 ч/. Моята я водих миналата година и много й хареса.
Евентуално красива раница за училище или несесер. Ако носи закуска там - има хубави кутии и шишета със Сейлър мун или нещо от сорта.
Дали би й харесала идеята да има собствено цвете в саксия или някаква животинка от сорта на морско праси, рибки /ако ти си навита, де/?
Пъзел с повече части?

# 8
  • Мнения: 1 381
Не мога да дам конкретрен пример, но само като идея нещо което е свързано с нейно хоби или просто влечение- А ски/сноуборд карате ли ? Може екипировка - там са сумати неща, които се купуват.
Незнам как реагират децата  на тази възраст на общ подарък, примерно скъп часовник, нов компютър или пък нов ГСМ апарат (нали казваш, че иска).

# 9
  • Мнения: 2 700
Благодаря за идеите, но моето питане беше по-скоро в посоката нещо, с което да си играе приятно през времето, което си е в къщи. Вашите по-големи деца с какво се занимават ? Като само дете Линда чете, гледа филми и много рядко се заиграва я с някой пъзел, я с някоя кукла, на която е учителка.

# 10
  • на терасата
  • Мнения: 660
За моя, който през януари ще стане на 8 съм намислила да му купуме голям глобус, много иска да го има.

Може аквариум с рибки или друг любимец, ако и вие сте съгласни да имате животинче у дома. А може и месечна карта за плуване, тенис или танци.

Успех в избора!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 867
виктория чете, свири на пиано (нали не е по задължение и му отделя много време Wink), рисува, прави колажи и майстори разни неща от подръчни материали (кутии, цветни хартии и т.н), играе с баща си на табла...

ако детето ти обича да рисува, има комплекти - картина и бои - за оцветяване с различна степен на сложност.
преди време виктория много се занимаваше с един комплект за украсяване на свещи.
има хубави и трудни триизмерни пъзели.
има много различни макети за сглобяване, вкл. съм виждала и един, при който си "печеш" сам тухлите и строиш ферма.
децата винаги се радват на игра, която се игае с други - монополи, шах, табла, домино (има такива с различна сложност, ние имаме с триъгъни плочки) - особено ако заиграете още на рождения ден.
музикален инструмент е вариант за скъп общо подарък, ако детето има желание да се занимава с музика...

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моята на 13. т.м прави 9г. и си пожела:
- микроскоп;
- огрооооооооооомен глобус.

И все още въздиша по всички видове коне.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 867
И все още въздиша по всички видове коне.

габриела беше решила, че иска да й купуваме кон. дори знаела къде се продават и според нея един кон струва точно 58 лв - нито повече, нито по-малко.

това с конете е готино - винаги можеш да й купуваш тематични подаръци и да знаеш, че няма да сбъркаш...

# 14
  • Мнения: 2 700
Шани, това с микроскопа е идея  bouquet Mного мерси Hug

# 15
  • Мнения: 66
  Много трудно е това - нещо различно, с което да си играе в къщи. Моята е на 8 и подаръците, които получи и хареса бяха дамска чанта, дрехи, сребърен комплект - гривна,колие и обеци, нова раница. За в къщи като се замисля - нещо различно - има една игра, но не знам дали в България се продава някъде - едно килимче, което се включва към телевизора и има три игри, едната е различни музики, при които трябва да натиска с крак подадените и на екрана стрелки и се получава нещо като танц, другата е Тетрис, пак се играе с крака и изобщо и на мен дори ми е интересно, защото е своеобразна аеробика. Ако я намериш някъде, съм сигурна, че ще и забавно, поне от време на време Simple Smile

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...това с конете е готино - винаги можеш да й купуваш тематични подаръци и да знаеш, че няма да сбъркаш...

супер много си права Simple Smile

Шани, това с микроскопа е идея  bouquet Mного мерси Hug

няма за какво  Hug. Моята по наследство явно проявява интерес, след като майка ми 30-сет и кусур г. бачкаше на микроскоп.
Детските са светлинни и не ми е ясно дали нещо въобще се вижда. Ама като е рекла...

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
шани, вижда се и с детските. с брат ми като бяхме малки имахме такъв микроскоп - от магазин "млад техник, помните ли го? частите на микроскопа бяха в огромна кутия и си го сглобяваш сам по инструкции и можеш да му сменяш лещите... дълго време се занимавахме с него, а като ни омръзна, татко докупи още лещи и с едно руло зелен картон (от онзи, с който си подвързвахме учебниците) и чарковете на микроскопа ни направи истински ТЕЛЕСКОП!!! кратерите на луната се виждаха съвсем ясно вечер...

# 18
  • Мнения: 1 100
Аз препоръчвам Twister. Това е една страхотна игра. Харесват я деца, и по-големи деца. Брат ми я играе с приятелите си, а аз с моите  Joy Разликата ни е 9 години Crazy


# 19
  • Мнения: 1 100
Ето какво копирах от един сайт.


Незаслужено непопулярна в България, играта Twister е едно от предпочитаните забавления на партитата по цял свят. И не случайно.. Simple Smile

Най-просто казано, играта представлява подредени в редици цветни кръгове на пода - червени, след това сини, жълти и зелени. Понякога следва повторение по същия ред - като се получават общо 8 редички цветни кръгове.

Другото, което е необходимо е нещо което се върти - като рулетка, пумпал или нещо подобно. Най-често се начертава кръг на плоска повърхност, а в средата му се поставя стрелката (или каквото се използва за въртящ се показалец). Кръгът се разделя на четири части, като всяка от тях получава име - "десен крак", "ляв крак", "дясна ръка" и "лява ръка". Всяка четвърт на кръга се разделя на по още 4 равни части (общо стават 16), като всяка от тези четвъртинки се надписва - червено, синьо, жълто и зелено. Така получаваме комбинация от цветове за всеки крак и ръка.
Двама или повече играча застават между кръговете, а друг играч върти показалеца. Когато спре да се върти, показалецът показва цвят и крайник, който трябва да застане на него. Първият играч поставя съответния крак или ръка на кръгче със съответния цвят. Процедурата се повтаря за втория играч и т.н. (Забележка : В оригиналните правила е посочено, че инструкциите се изпълняват от всички играчи едновременно. Тази особеност е въпрос на договорка на играчите).









Играта е много лесна, не знам какво толкова му обясняват. Дано не прозвучи това като реклама, но ми е любимата просто  Crazy

# 20
  • Мнения: 1 100
Забравих да кажа... Нашата я купих от Сърбия. Дори не знаех какво купувам. Просто я взех, видя ми се цветно...
Иначе, една моя приятелка каза, че в метро я има същата за 40 и нещо лева.

# 21
  • Мнения: 2 700
Мерси Miracle girl, не съм  чувала за Twister, но идеята действително е добра. Ще я потърся.  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 100
Мерси Miracle girl, не съм  чувала за Twister, но идеята действително е добра. Ще я потърся.  bouquet

Да, хубава е играта. Да те посъветвам, не бързай още да купуваш подаръците. Може да и щукне нещо. Все пак има цели два месеца.  Crazy

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
шани, вижда се и с детските. с брат ми като бяхме малки имахме такъв микроскоп - от магазин "млад техник, помните ли го

Може би се вижда..., аз нали все на истински си сматрях и така и не ми стана кой знае колко любопитно после, та чак и за в нас да искам.
Питаш дали помним м-н "Млад техник"?! Е, как бре братче... то там потъваха всички спестявания на брат ми и баща ми, а на всяка почивка във всеки град 1-во се търсеше и посещаваше тоз м-н.  #Cussing out И каквито кинти 'арисат за нас с мама за шопинг.  Laughing

Miracle_girl - твоето предложение, Туистър ми се струва супер готино  Peace Ще проверя в Метро, дали я има...

# 24
  • Мнения: 2 700
.... не бързай още да купуваш подаръците. Може да и щукне нещо. Все пак има цели два месеца.  Crazy

Аз не съм се разбързала. За самия й РД все ще измисля нещо. Но обикновено по това време на годината се замисляме какво да поръчваме на дядо Коледа и затова исках да имам насока какво да подхвърля като идея, защото знам, че ако не го направя поръчките биха били по-скоро неизпълними.

# 25
  • Мнения: 1 100
Имам още една идея. Но не знам дали ще ме разбереш. Във Варна има един магазин, в който има невероятно шарени и красиви неща за момиченца. Предполагам и в София има нещо такова, нещо като арт магазинче.
Там има едни миииини етажерки, да ги нарека. Много са симпатични. Цветни, с огледалце и малки чекмедженца за бижута.
Значи големи са максимум 30 на 30 см. Ако малакта е кокона, много ще и харесат  Party  Може също някое красиво детско албумче, дъска за писане с поставка и тн. като тези в училище, само че малка.
Нещо ако спортува, можеш да и вземеш нещо свързано със спорта.
Например ръкавици. Те стават за тенис, за колело, и за всичко де.. пак в метро ги има. Голяма реклама му направих на това метро  Laughing
Има едни кукли от серията Bratz. Те са на принципа на Барби, само че са по-готини и екстревагантни. Колкото барби са големи. Големи сладурани. Аз имам 8 такива. Не че си играя с тях, просто ги харесвам като интериор. Но да си призная, обожавам да ги преобличам  Embarassed


Има ги в бензиностанциите в БГ, в чужбина са много популярни, в по-луксозните магазини за играчки. В онази книжарница на Славейков в София, Orange, дано не бъркам името. Има даже тетрадки и химикалчета с тях. Цена не мога да ти кажа точна. Виждала съм ги за 20, за 40 и 60. Там някъде...






Бебетата от серия "Bratz":






http://www.bratz.com/

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
добре, че щерка ми намира серията Братц за особено грозна  Thinking

# 27
  • Мнения: 6 461
   Какво всъщност би искала тя?Намери начин да я подпиташ така че подаръците да останат изненада за нея Simple Smile
    
    

# 28
  • Мнения: 1 100
добре, че щерка ми намира серията Братц за особено грозна  Thinking

Хаха ми вкусове разни. Тези по принцип са за по-големи деца. Даже куклите си падат некфи гъзарки  Mr. Green  Аз ги намирам за сладки. Но може би на малките деца им са странни.

# 29
  • Мнения: 8 917
Бих я попитала какво иска за РД то си Peace

# 30
  • на Север
  • Мнения: 503
Не съм чела другите отговори
Има в големите книжарници едни огромни карти (с всички континенти) за стена, различни са примерно за животните във континентита, за растенията и други все такива тематични. Все се каня да погледна колко струват, че Габирела много ще им се зарадва. Хем ще красят стаята, хем ще учи от тях

# 31
  • Мнения: 2 700
Mireacle_girl, водиш дотук в резултата поне с два гола Hug
И това с етажерката много ме устройва. Иначе за куклите, мисля, че бях писала по-горе, че при наличност на поне няколко оргинилани Барбита със съответните аксесоари, единствената им употреба е от дъжд на вятър да ги строи като ученички. Т.е. Аз лично повече кукли не искам, а и тя не демонстрира влечение към тях.

The Sun, аз естествено питам, но отговори от сорта на: GSM с камера или куче не ме устройват. Първо, защото за мен GSM е средство, а не цел и второ, защото вече си имаме животно, а куче няма кой да извежда.  Идеята ми е да й подхвърля идея, която с течение на времето да стане истински желана.

# 32
  • Мнения: 8 917


The Sun, аз естествено питам, но отговори от сорта на: GSM с камера или куче не ме устройват. Първо, защото за мен GSM е средство, а не цел и второ, защото вече си имаме животно, а куче няма кой да извежда.  Идеята ми е да й подхвърля идея, която с течение на времето да стане истински желана.
Laughing

Амиии, честно казано не знам какво интересува децата на таиз възраст - мислих, че нещо от рода да обзавеждане за кукли в прибризително реални размери ще е хубава идея, но въобще не знам какво вълнува "днешната младеж" Rolling Eyes Simple Smile Peace

# 33
  • Мнения: 1 100
solaris, дъщеричката ти запалена ли е по нещо особено? Певица, книга, герой от тв филмче... Ако харесва Хари Потър и магьосници, в София Ленд, а и на други места има разни шапки, перелини... и тн.  newsm78  Има много фенски изделия...
Други варианти:
Малка детска раничка/чантичка ( но не за училище) , закачливи пантовки, някое весело несесерче, красив часовник /ръчен, стенен/. Аз като си спомня с каква гордост носех първич си часовник и казвах през 5 минути колко е часът на другите, детска радост  Mr. Green  Joy
Някой по-горе беше дал идея за глобус. Спомням си, че за 10тия си РД получих глобус-нощна лампа. Беше много атрактивен.  Flutter 
Сещам се също за нещо като конструктор, само че съставен от някакви малки топченца и пръчици с магнити от двете страни. Правят се разни фигури, развиват фантазията.
За друго не се сещам в момента. Ако се сетя нещо ще пиша.
Най-добре ще бъде да отидете в някой детски магазин и да видиш на какво се спира вниманието и.
Пак в книжарница Orange има доста детски игри, подобни на Twister. Цени обаче не знам, защото точно преди първия учебен ден беше фрашкано с хора и не ми се занимаваше с такива работи.
Като тръгнеш да търсиш сама ще видиш колко много избор има:crazy:

# 34
  • Мнения: 1 100


The Sun, аз естествено питам, но отговори от сорта на: GSM с камера или куче не ме устройват. Първо, защото за мен GSM е средство, а не цел и второ, защото вече си имаме животно, а куче няма кой да извежда.  Идеята ми е да й подхвърля идея, която с течение на времето да стане истински желана.
Laughing

Амиии, честно казано не знам какво интересува децата на таиз възраст - мислих, че нещо от рода да обзавеждане за кукли в прибризително реални размери ще е хубава идея, но въобще не знам какво вълнува "днешната младеж" Rolling Eyes Simple Smile Peace

Да ти кажа  и аз не знам много. Всеки си е на различен акъл. Аз преценявам по брат ми и братовчедите. Но те главно се интересуват от всичко свързано с компютри, плейстейшъни и техники........
Когато бях на 8 и аз май от същото се вълнувах. До 13 годишна с кукли не се занимавах. Но като станах на 14 нещо се вдетених  Joy

# 35
ето нещо интересно, подарък преживяване

http://gift.bg/?lng=&prod=7

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ето нещо интересно, подарък преживяване
http://gift.bg/?lng=&prod=7

много, много интересно...  Thinking
Моята би подивяла от щастие, ако й се случи тоз подарък  Wink

# 37
  • Мнения: 382
Да допълня Миракъл гърл: има такива килимчета със нарисувани ходила,към тях има ръководство как сам да се научиш да танцуваш валс,самба,танго и т.н. като спазваш нарисуваните стрелки на килимчето: второ: в момента има в каталог 13 на Avon(не съм техен представител,само от време на време си купувам по нещичко от тях) има страхотна детска ктия за бижута,в розово,с огледало под капака,като се отвори се разгъват три етажа със много симпатични чекмедженца(добре,че навреме видях ,че е детска иначе да бях си я купила,между другото вече си избрах такава,но как да дам 80лева за мен... Simple Smile),и цената е около 15 лева мисля.Във форум Красива мама го има каталога,разгледай я.Трето: ако е музикално дете,вземи и караоке,ако не намериш вземи и микрофон със стойка,а има доста сайтове откъдето можеш да намериш караоке.

# 38
  • Мнения: 1 937
solaris,  Twister има в Хиполенд.

# 39
  • Мнения: 2 700
Много ви благодаря за предложенията. Hug
Идеи имам вече достатъчно, остава и да започна да купувам, но не знам кога може да стане newsm78

# 40
  • Мнения: 1 881
Скоро на 7 - годишното ми племенниче подарихме скъпа, голяма детска енциклопедия, мисля, че й се зарадва. Много хубаве илюстрирана, плюс това ще му е интересна години наред. Беше ми омръзнало да подаряваме играчки Crazy

Общи условия

Активация на акаунт