Лекува ли времето?

  • 2 638
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 78
Има една интересна книга на д-р Майкъл Нютън.Разказва за душите на хората.Продължението й е в spiralata.net.Колкото до болката , мисля , че тя не изчезва, просто се свиква с нея.

# 31
  • Мнения: 1 462
Както една рана може с времето да хване коричка и да завехне, така и душевната болка може да се притъпи и само смущаващ спомен да остане.

Но може и раната да забере, да се възпали лошо без лечение.

Лечение трябва.  Промивка.  Боли от спирта, знам.  Но непременно трябва да се приема външно.

# 32
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
За любовната мъка - да, лекува я времето след като се замести с нова, но за загуба на близки - едва ли. Тогава няма как да ги земестиш с нови хора. Просто свикваш да живееш с болката. Тя става като част от теб. Притъпява се, но не се лекува.

# 33
  • Мнения: 779
Болката е едно много обсебващо състояние на духа. За мен тя е необходимото зло, което играе важна роля за развитието на личността. Тя те поглъща, обсебва, замъглява сетивата и изсмуква жизнените ти сокове, докато не изпаднеш в пълна апатия към света. Но също така, смятам, че като всяко чувства и тя си има своето развитие във времето - експлозия, която те отнася, преминава в ударна вълна, след което нещата се поуспокояват малко. Преглед на пораженията и възстановяване до колкото е възможно. Мисълта ми е, че в крайна сметка, времето не може да излекува, но все пак лекува. И болката приема един по- поносим вид.
Пазете хубавите спомени, те са истинското ни богатство!

Общи условия

Активация на акаунт