СНБМ - инициативи свързани с бременността, &#

  • 24 763
  • 665
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 534
Утре в 13 часа в пица Хът пред БСФС
Ще съм без детето  Mr. Green

# 586
  • Мнения: 1 671
http://www.arc.online.bg/fileSrc.php?id=1975

Форумът като цяло и нашата инициатива също - в годишен доклад за напредъка на България в областта "е-България"

Enjoi


зарежда бавно, ПиДиЕф формат е, търсете страница 29-30

# 587
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 409
И аз ще дойда утре, но май ще ми се наложи да съм с Георги, а се бях наточила за самостоятелна изява! Не е честно пък! Confused
 
Анимими, искрено се изкефих на поста ти!  bouquet

Честито бебе на Доктор Дженд!  bouquet

# 588
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Мими, а как да приемаме това, че ако иманужда от детски градини в района в който живеем трябва да е обърнем към съответната община, така ли? Моля те, обясни малко повече, защото в нашия квартал - чисто нов строящ се в момента, няма нито една детска градина или ясла ooooh!
Ще се прави проучване, и съобразно него ще строят нови ДЗ. Вие няма нужда да се обръщате към общината, освен с цел да ги пришпорите. Щом има явна нужда от ДЗ, то проучването трябва да го покаже и да се строи при вас.
2.    Демографско проучване, относно потребностите от детски заведения в различните райони на столицата
Изпълнител – Районни администрации, Срок – текущ срок

3.   Откриване на нови групи чрез подобряване и разширяване на наличната материална база и строителство на нови детски градини, където е необходимо.
Изпълнител –  СО и Районни администрации, Срок – текущ срок

Освен това искам да попитам това ли са материалите, които сте дискутирали на двете работни срещи или до тези цели сте стигнали по време на срещите?
Този материал е от втората работна среща. Но не е изцяло нов, а е надграден на база този от първата среща.

Не виждам нищо за рецептурниците newsm78
Рецептурниците са в сферата на Здравеопазването. Тази работна среща е организирана от Дирекция Образование към Столична община. На база лични разговори с една от директорките след първата среща, тя предложи сформиране на консултативен съвет по хранене, в който да влизат диетолози, алерголози, директори на ДЗ и др. Но кмета няма да издаде заповед за сформирането на такъв съвет, защото са външни лица, на които трябва да се плащат хонорари. Друга директорка се оплака от много ниските грамажи в новия рецептурник.  Друга директорка каза как преди написването на този рецептурник, в нейното ДЗ провеждали проучване на храненето и доц. Байкова участвала в него. Дала някои конкретни препоръки за храненето на децата, но директорката казва че били неизпълними от практическа и организационна гледна точка. Затова с Жени действаме на друг фронт.

Мими, моля те, напиши тук какво точно са ти отговорили за камерите в детските градини, които записват ставащото там в интернет и от там всеки родител с даден от детското заведение уникален код може да гледа какво се случва с детето му през деня, както и може да прегледа по-стари записи ако е имало проблем и се научи в последствие. Обяснявам подробно, за да знаете какво съм разказала на Мими и на Хриси по телефона.

Системата за едно детско заведение ще струва:

600 лв за подходящ компютър, тъй като не се знае дали наличния в детското заведение отговоря на изискванията на програмата и т.н.
100 лв за някаква платка, която била необходима.
по 45-50 лв за всяка камера, броят е в зависимост от стаите в детското заведение.

Значи средно за едно детско заведение ще трябват около 1000 лв чисти разходи, плюс труда на човека, който ще инсталира всичко, той трябва да е по договорка.

Това са нищожни разходи!

Но доколкото рабрах от Мими категорично са отказали на работната среща не заради разходите, а защото по този начин щяло да се наруши личното пространство на лелките и сестрите в градинита ooooh!
Да това беше основното - нарушавало им се личното пространство и щяли да бъдат като в Биг Брадър. Как щяли да работят като знаят, че по цял ден някой ги гледа. Друго основание да откажат беше, че този код може да бъде предоставен на друг човек. В нета имало и хакери. А една директорка искаше камера в дома на родител, който си водил детето синьо, явно бито.

Още веднъж подчертавам, че на всеки родител на дете се дава уникален код, който може да бъде използван само от родителите и при отписване на дете от заведението кода се сменя.

Поддръжката също няма да струва почти нищо и само при нужда се прави. Ние имаме същата система вкъщи и откакто е монтирана - месец май!!! до сега не е била нужна намеса по поддръжка.

Просто съм възмутена от реакцията, но тъй като се чухме набързо с Мими не разбрах много подробности и искам да ги напише тук, за да ги обсъдим Praynig


И пак казвам утре взимам рецептурниците да ги видите.

И още нещо - една от директорката на ОДЗ от срещата ми се обади във връзка с подобрения в нейното ОДЗ за деца с увреждания. Помоли ме да я свържа с родители на такива. Аз я свързах с yosarian (с нейно съгласие). Директорката ни покани в нейното ОДЗ да видим новите неща.

Получих и ЛС да се свържем с друга директорка на ОДЗ, която също има деца с увреждания и търси помощ. Там ще си уредим среща с Жени, за да видим доколко можем да си сътрудничим.

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 20:12 от Томасе

# 589
  • Мнения: 2 070
Не само Салай, ами и Анимими огън жена... Пак ме развесели... Обаче жено люта, имай предвид, че много хора гледат предаването, а кусурите, които знаеш за екипа и госпожата-вече-не-в-червено, ги знаеш ти и малцина, които са зад екрана... Важното за нас е, че това е доста гледано предаване /май, няма Гала все пак, няма други сутрешни/ и че основният извод от него беше питанката защо МТСП не комуникира с гражданите.... и някои други важни. Иначе  - очакваме още пикантни подробности от цялото БТВ, аз съм му голяма НЕфенка и ще се радвам да ми го очерниш...  Mr. Green   И Анимими - ти ще дойдеш ли утре? Летяща ти?

Коалка, от къде го изкопа това... Да вляза и аз в клишето - Форума Е Сила!

# 590
  • Мнения: 4 181
Аз минавам набързо, че нямах ток досега  #2gunfire Нали живеем в 19-ти век в България, ту ток, ту вода няма, ту асансьор #Cussing out
Анимими, и мен ме позабавлява искрено Mr. Green
за съжаление не съм отслабнала, даже показвах на Влади, че панталона ми е закопчан с безопасна по разбираеми причини  Laughing Но благодаря за комплимента все пак  Hug
момичета, до утре, не мога вече лягам си
за съжаление не можах да прочета нещата за детските градини, за което се извинявам  bouquet

# 591
  • Мнения: 3 336
Подписах новата петиция.


Момичета, ползотворна работа утре. После да пишете тук.


Една препоръка - нека утре се вземе крайно решение за членството в СНБМ, като задължително има вариант за кандидатстване чрез имейл. Това е полезно за всички хора извън София. Тъй като по устав молба се подава лично или на адреса на Сдружението, ще трябва да се реши приемането на нови молби да става възможно и чрез нета.

И докато тръгне сайтът ни, може би е целесъобразно мейли да се изпращат на нечия лична поща.


Време е да се фокусираме за предстоящата кръгла маса. В общия мейл има качени някои неща. Кажете, с какво мога да помогна от Пловдив. Ако има някакви текстове за писане, редактиране и т.н., моля, не ме жалете.


Кали, какво имаш предвид за Меглена Кунева?


ЦИТАТ
Освен това смятам, че Миглена Кунева е права за това, че е редно да се уведоми прокуратурата за злоупотребата с помощите за първокласници.


Може би Миглена Ангелова?

Това за съд го бистрихме в началото на септември, ако помните, бях помолила една мама - адвокат, която прегледа нещата и каза, че имаме абсолютно основание да го направим. Подобно дело би било много леко спечелено във Върховния касационен съд.

Малко съм зле с имената Embarassed Нея имах предвид Blush

Ами, Коалка, би ли се свързала пак с тази мама и  да я питаш ако решим да се захванем от къде трябва да започнем и колко време и пари ще ни коства?

Аз сериозно мисля, че е редно да го направим bowuu

Харесва ми идеята на Анимими за снимки като колаж на страницата ни. Според мен трябват различни състояния от плач  до щастие Wink Мисля, че може да се получи супер. Вариант е да изберем снимки на нашите деца или пък да си викнем фотограф да ги снима.

Томасе, това за хакерите ме уби Laughing Ти им говориш, те ти приказват, едно си баба знае, едно си бае Joy

И какво, хакерите ще си загубят 2 дни за да намерят достъп до записите от детската градина и да гледа как децата спят и ядат #Crazy hahaha

А директорката като иска камера в дома на детето да говори с родителя и държавна агенция за защита на детето и да финансира като много знае Laughing

И аз искам децата ми да са наследници на Монакския престол ама няма hahaha Joy

Нашето предложение е практика вече в много от развитите западноевропейски страни, които толкова ни се сочат за пример за подражание bowuu България няма да изнамери топлата вода Laughing Томасе, каза ли им, че предложението ни е обвързано с европейската практика в развитите страни?

Извинявам се за емоционалния постинг, но съм побесняла. Тая фраза за личното пространство на лелките ме разби. Личното им пространство е в тоалетната и вкъщи, щом са си избрали такава професия.

Мацки, технически за пореден път се оказва, че не съм грамотна, за което невежество се извинявам, но само аз не мога да отварям ПДФ формат и защо Embarassed Май пауър понт се искаше като програма, ама го нямам в ПС-то, някой да ми каже откъде да си го сваля, плс.

Коалка, за такива неграмотници като мен, моля те копни ключовите моменти ,в които ни споменават, за да се насладим и ние, тръпна в очакване, нали аз дадох инфото за въпросния доклад Mr. Green

# 592
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
А пък тези хакери може и педофили да излязат. Та не се знае..............
Казах им, че това е практика на запад, но като не им изнася знаеш.....

За PDF файл ти трябва Adobe Reader - eто и от къде да го дръпнеш http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html

# 593
  • Мнения: 4 978
.....Тая фраза за личното пространство на лелките ме разби. Личното им пространство е в тоалетната и вкъщи, щом са си избрали такава професия.

Трябва да се провери, ще опитам да намеря нормативния документ (мисля, че е Конституцията  newsm78), но става въпрос за нарушаване на личните права.
Охранителни камери се поставят на обществени места, където има голям поток от външни хора и значителен риск да бъде извършено престъпление (обикновено кражба). В случая с ДГ няма външни хора, няма проблем.... нещо такова.


П.С. Намерих това:

Чл.30. (1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност.

Чл.32.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 09:51 от LadyAutumn

# 594
  • Мнения: 1 000
Мишленце....трябва ти Адобе Акробат Рийдър.....свали си го от нета....фрии е
За камерите....и компютъра....отчасти толкова струва.....ама платката за 100 лева поема 2-4 камери в зависимост от марката, а кабелите са по 70-80стотинки метъра в зависимост от честотата на пренос на данните....
Ако искате мога да ви ги сметна точно колко ще излезне по цени на вносители.....само кажете......ще ми трябва около час..
На срещата няма да мога да дойда.....бях решила да заведа децат а при снаха ми......но нашето семейство го е хванал як здравословен карък......сега пък малкия се е подул в очите....едното е почти затворено.....абе няма да ви скапвам деня....
За това да се пращат молбите по мейл.....аз съм ЗА .....така ще улесним всички.....може да се направи мейл office@snbm.bg или нещо от сорта.....и да се пращат там.
Това е засега....

ПС.....не е проблем с КАМЕРИТЕ ......ако не записват звук...иначе се иска разрешение от МВР
А иначе в Япония е масово......родителите даже могат да ги гледат през нета

Последна редакция: сб, 11 ное 2006, 09:51 от BgViki

# 595
  • София
  • Мнения: 6 223
Здравейте, момичета.
Искам да ви почерпя за сина ми, който днес има имен ден.



Вики, честит имен ден и на теб. Съжалявам, че така се е случило и с бебчето. Пожелавам ти бързо да се оправи и всякакви такива проблеми да заобикалят от далеч семейството ти.

# 596
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 409
Честит имен ден на всички празнуващи днес!  bouquet

# 597
  • Мнения: 1 671
Вики, честит празник! Здраве за теб и цялото ти семейство, радостни детски очи и влюбен мъжки поглед!

Момичета, защо не разказвате за срещата днес? То, май само аз не съм била, ама все пак, уважете ме Confused

# 598
  • Мнения: 4 181
Момичета, какво става с вас, никой ли не е писал Shocked
Аз нямах нет досега.
Моля ви някоя от вас да разкаже за срещата, аз няма да имам време.
влязох само да ви кажа, че пратих писмото на общия мейл.
моля ви погледнете го, нямах време да му напиша край, така че, ако на някой му дойде вдъхновение няма да се разсърдя ако го допише Mr. Green
лека  вечер  bouquet

# 599
  • Мнения: 1 671
Хриси, нанесох няколко корекции, пуснах ги на общата поща в ново писмо.

Стигнах само до КСО. Втората част на текста ще я видя по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт