Кръв от пъпчето

  • 22 233
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 015
Сега докато сменях памперса на малкия видях малко кръвчица на пъпчето.Щипката му падна преди 3-4 дни и сега много се панирах.Да звъня ли на педито или не е нещо страшно.Може от напани да е, но ме е страх.Моля помогнете със съвет.

# 1
  • Мнения: 1 425
Моя син е на 25 дни и до преди няколко дни все имаше по малко кръв на пъпчето, макар, че то падна още в болницата. Не се притеснявай не е опасно, промивай го със спирта, който са ти изписали в болницата.

# 2
  • Мнения: 59
 След като ни падна пъпчето и ние имахме няколко дни кръвчица и педито каза да го мажа със спирт отвътре на вън . Така мина за няколко дни. МИсля,че е напълно нормално и няма място за притеснение.

# 3
  • Мнения: 2 015
Благодаря Ви момичета, че се бях изплашила.Вече ще го чистя отвътре на вън и дано да се оправи.Пак Благодаря  bouquet!

# 4
  • Мнения: 5 790
Когато Вики се роди, пъпчето й падна в родилния дом. После в къщи започна да прокървява. Аз се панирах нечовешки и се обадих на педито. Тя каза, че ако е много - да отида в РД и да им кажа, а те го мажели с нещо. Отидохме веднага. Там й го почистиха и ми обясниха, че е нормално да има кръв, защото това са кръвоносни съдове, които се свиват и е естествено при този процес да прокървяват. Сигурно не е обезпокоително, но за всеки случай, нека ви види педиатър.

# 5
  • Мнения: 942
Нормално е и при нас няколко пъти имаше по няколко капки. Hug

# 6
  • Мнения: 456
При нас цяла седмица имаше капчици кръв, които ставаха на струпейчета. Не се притеснявай.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
И при нас имаше мъничко кръвчица 2 ден-а педиатърката каза да капваме по 1 - 2 капчици спирт  Peace

# 8
Не се панариай напълно нормално е на нас 3 дни след като ни падна пъп4ето ни те4е кръв

# 9
  • Мнения: 2 498
Както са ти казали мамите преди мен-нормално е и при нас беше така....след вс. баня спиртче....

# 10
  • Мнения: 3 478
И ние имахме малко кръв, но всичко беше ок. Не се панирай, явно е нормално.

# 11
  • Мнения: 375
Това беше нещтото от което много се страхувах,да не го намокря,или да не прокърви,оказа се не толкова страшно,когато пъпа падна на 4-я ден,няколко дни ,да не кажа седмица кървеше и правеше струпейчета,акушерката дойде на визитация и ми демонстрира как се почиства това-единствено с памуче натопено в преварена водичка се намокря да се размекне заструпената кръв,тя се почиства  след което се подсушава със сухо памуче.Никакъв спирт и никакви антибиотични пудри.

# 12
  • Мнения: 6 164
Нищо няма. Спирт, топоцин и може да сложиш стерилна марличка отгоре.

# 13
  • Мнения: 1 353
Нищо няма. Спирт, топоцин и може да сложиш стерилна марличка отгоре.
smile3521

# 14
  • Мнения: 156
И принас имаше кръв и педито ни каза да пръскам с  бивацин по веднъж на ден 3-4 дни.

# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 956
спирт и топоцин ни помогнаха на нас Peace
инче педито каза че ако доста кърви тогава трябват ампули адреналин, но не мисля че при вас ще са необходими Naughty

Общи условия

Активация на акаунт