имуностимулантите - забранени за деца?

  • 20 819
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 479
Аха, мерси. По търговско наименование не я откривам, което значи, че не се предлага в Бг.

# 136
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
- Да вметна едно уточнение: Противогрипните ваксини са с щамове на предполагаемите Вирусни причинители, докато вие говорите за Бактериални инфекции   Peace

 Така е, но Вие вероятно сте специалист и знаете, че всяка вирусна инфекция може да премине в бактериална.

 - Така е, както е и възможно директно и често рецидивиращо Бактериално заболяване особено на горните дихателни пътища, и тогава точното хомеопатично лекарство лекува и прекратява този порочен кръг от шепи с антибиотици и инхалаторни помпички Peace

# 137
  • Мнения: 8 585
"и тогава точното хомеопатично лекарство лекува и прекратява този порочен кръг от шепи с антибиотици и инхалаторни помпички..."
->И мястото ни в рая е гарантирано...зависи все пак колко сме дяволчета в настоящият живот...

Блаженни са...

# 138
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
И мястото ни в рая е гарантирано...зависи все пак колко сме дяволчета в настоящият живот...

Блаженни са...

 - Бирди, подминавам с  усмивка този твой опит за маргинализиране, защото нашия различен подход към болния човек, би трябвало да обогатява и предлага по-широк спектър на възможно лечение, което е обратно на Монополизирането на който и да е метод.

# 139
  • Мнения: 369
Здравейте извинявам се че връщам темата но имам един въпрос .
Изкарахме два бронхиални спазъма в рамките на около месец , също така се появи и бактериална инфекция на нослето . Имаме и инхалатор Флексотид (засега е само за месец) . Досега   не съм  давала имуностимуланти но сега съм решила да и дам Бронховаксом.Трябва ли да е напълно здрава ? Защото все още си се обажда да кашля и сутрин на първото издухване на нослето си има леко оцветен сопол .
Благодаря предварително  bouquet

# 140
  • Мнения: 3 042
Здравейте извинявам се че връщам темата но имам един въпрос .
Изкарахме два бронхиални спазъма в рамките на около месец , също така се появи и бактериална инфекция на нослето . Имаме и инхалатор Флексотид (засега е само за месец) . Досега   не съм  давала имуностимуланти но сега съм решила да и дам Бронховаксом.Трябва ли да е напълно здрава ? Защото все още си се обажда да кашля и сутрин на първото издухване на нослето си има леко оцветен сопол .
Благодаря предварително  bouquet

Според това, което пише в листовката на Бронхо-ваксом, той може да се дава и при болни деца.
Цитирам : "..........Предпазване от повтарящи се инфекции на дихателните пътища и инфекциозни обостряния на хроничните бронхити. Подпомагане лечението на остри инфекции на дихателните пътища. Бронхо-ваксом се препоръчва като помощна терапия специално при: - остри и хронични бронхити;- ангини, тонзинити, фарингит, ларингити;..................бактериални усложнения от вирусни инфекции на дихателната система..........."

Аз съм го давала на Мими и когато е болна. Примерно ако трябва да пие втората или третата десятка и е болна го давам. За първата обикновенно е здрава, защото го давам рано уж, за да избегна разболяването, но ето сега вече изпи 2 десятки за този сезон и кашля, за сега АБ не пие, но е на път. Дано се размине. Praynig
Кой знае какъв ефект от него не съм видяла, но и го давам.

# 141
  • Мнения: 512
уф, всичко дотук изчетох и лееекинко се притесних!
По настояване на педиатъра ни сме давали Есберитокс Н още от първата годинка на Колето. Просто я чувам всяка есен - "И нали знаеш, от първи октомври почваш есберитокса!". Докато не тръгнахме на градина тази есен, детето не беше карало нищо повече от хрема и зачервено гърло, не е имало и ден да не излезем навън, дори и при най-ниските температури зимата.
Сега след тази тема против имуностимулантите направо ми иде да си отхапя ръката, с която му наливах капките всеки ден по 3 пъти, ама... късно е.
Интересува ме може ли да има някакви негативни последици от това, което сме давали - може ли някоя майка да сподели опит (виждам, че повечето тук не дават такива стимулатори, но може би и други четат). Най-вече ме притеснява, че въпросният Есберитокс е спиртен извлек и колкото и да ми обясняват в листовката, че няма страшно все си мисля - доколко е безвредно за деца (и бебета).
Иначе витамини даваме - нашият звяр не вкусва нито плод, нито зеленчук, какво ли не сме правили 3 години по въпроса- не ще и това е! Дори не опитва, че да реши дали му харесва някой плод, просто не иска и това е. и като няма избор - да живее Мултисаностола!  Sad

# 142
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Добре - не ви харесва каквото пише тук

а аз само го чета и знам, че няма нищо лошо в имуностимулантите.

Виж ваксини не бих удряла, но уважавам мнението на хора, които са доволни.

# 143
  • Мнения: 2 242
Съвсем случайно попаднах на информацията че дори прословутият вит.C употребяван профилактично и без мярка може да е вреден. При системно нарушаване на дневните дози се стесняват артериите и ..... след прекаляване - се уврежда сърцето.

По принцип моята педка е фен на фармацията, и доста се изненадах когато преди 1 година ми забрани да давам без нужда вит.C - повишавал киселинността на средата, което е лоша новина за вирусите Mr. Green, но при продължителна употреба тази киселинна среда ще натовари бъбреците (хващало се с най-елементарно изследване на урина с увеличени пикочни кристали)...поне такива са ми спомените от това което ми обясни Peace

# 144
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
във Франция е забранено да се добавя вит С към храните .... незнам дали е истина , така съм чувала ...

# 145
  • Мнения: 1 044
Добре, съгласна съм, че по-добрият вариант за профилактика са витамините на естествена основа /плодове и зеленчуци/ и закаляването. Въпросът ми е, ами ако въпреки това детето боледува често? Какво правим? Според мен е нормално всяка майка да направи  и немислимото, само и само да запази здравето на детето си. Чудесно е, когато детето не боледува - няма нужда от химия, но ако с настъпването на есента се разболява и не оздравява кажи-речи до лятото? Имам конкретен пример - моето дете, на 2г. и 6м., обожава плодове и пресни зеленчукови салати, месо, мляко, пълнозърнест хляб - изобщо храня го като по учебник. Цяло лято е бил на село в Предбалкана, на слънце и въздух,  гол и бос. Всяка седмица, от юни до края на септември - по два пъти седмично му е правена медикаментозна баня с орехова шума и морска сол, а през останалите дни - просто обливания. И въпреки това - вурусна инфекция през август, през септември, октомври, ноември, а през декември - 3 пъти, като последния път пихме и силен антибиотик, защото кашлицата бе ужасна. При това положение, когато педито ми предписа Есберитокс през януари, го взех и го давах, за да подпомогна организъмът да се пребори с текущотото заболяване и да закрепне. Дори и незначителен да е неговият ефект, аз го търся, защото се нуждаехме от всяка помощ!  Детето вече два месеца е здраво и тъй като режимът му не е променян, считам, че е ефект от имуностимулатора.  Имам и една позната, чиито две деца също боледуват много - в чудо се е видяла жената - при нея всяка болест е умножена по 2. Ами дава, всичко дава и антибиотици, и синтетични витамини, и имуностимулатори и билкови отвари и всичко  би направила, само 1 месец да изкарат здрави!

# 146
  • Мнения: 2 242
Да си напиша и моята метода  Mr. Green – не давам витамини нито имуностимулатори.
Зори яде поне по 3 плода на ден (след тръгването на ясла по 2: 1сутрин и 1 вечер и наваксване събота/неделя)
За профилактика давам прополис (2-3месеца по 2капки) и в ‘тежки времена’ (грипни епидемии) вода+1ч.л. мед+сок от лимон.

Та да питам Aleksander и Birdie – какво ви е мнението за бабините ‘имуностимулатори’, демек чисти природни храни със слава на естествени антибиотици? Ясно е че всеки организъм има индивидуални потребности – но вие бихте ли препоръчали профилактично стимулиране, с определени храни, на малки деца 1-3г (мед, др. пчелни продукти, лимон, чесън...? Други?)

# 147
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
моята педка е фен на фармацията, и доста се изненадах когато преди 1 година ми забрани да давам без нужда вит.C - повишавал киселинността на средата, което е лоша новина за вирусите

Цитат
във Франция е забранено да се добавя вит С към храните .... незнам дали е истина , така съм чувала ...
- Вит. С може да си го набавите и от едно резенче ябълка или портокал или едно листенце магданоз.
 - Синтетичния вит. С е добър само за... моряци от XV - век на дълъг път.
 - Вит. С много бързо изчерпва, намалява нивото на Калций в кръвта, но тя бързо си го набавя от... костите. Така че за деца, жени в менопауза и при остеопороза - без него!

Цитат
да питам Aleksander  и Birdie  – какво ви е мнението за бабините ‘имуностимулатори’, демек чисти природни храни със слава на естествени антибиотици?...  мед, др. пчелни продукти, лимон, чесън...
- Да, за предпочитане са, към тях няма "привикване", но всичко с мярка, за да се щади Стомашно-чревния тракт.  Peace

# 148
  • Мнения: 1 404
И аз си мисля , че не е съвсем нормално детето съвсем да не боледува

Значи моето дете не е нормало, щом като никога до сега не е боледувало?

По темата: Никога не съм давала така наречените "имуностимуланти", а разчитам на естествените такива. Кърмена дълго, захранена късно, всекидневни разходки (без дъждовните дни и -25 градуса), море и планина, леко облекло без излишно навличане, закаляване, плодове, зеленчуци и зърнени храни на корем...това са нейните имуностимуланти.
Зори,и моята дъщеря не е боледувала до две и половина години,по същия начин и аз съм я гледала,даже още суче като се пресети.Обаче....от два месеца е на градина и не е минал нито един ден без да кашля или да има хрема,но от тая неприятната-с жълто-зелените сополи,нощем не може да диша,хърка,ужас някакъв.Бях сигурна,че няма да е от боледуващите,защото е много калена,ама  CryВчера купих АД ликуид,още не съм го дала,ама работата натам отива Confused

# 149
  • Мнения: 1 017
Моят син не е кърмен дълго,а само месец, до 2 години и половина не беше боледувал, защото си стоеше в къщи, но щом тръгна на градина и започнаха сополите, не пие често АБ - за 4 години и нещо беше пил 2 пъти, но сега от месец за втори път е болен и на АБ.
Миналият път се разболя като се смени времето от 20 градуса на 3 и този път пак така. Вчера доктора изписа имуностимулант- витаминен сироп с олигоелементи и сега отивам да го взема от аптеката, че вчера го нямаше. Ще му го давам, защото не искам след 15 дни като пак се разболее да е на антибиотик!
А, щях да забравя - яде поне по 1  плод на ден, прясна салата всеки ден и всеки ден различно, баласирано ядене.

Общи условия

Активация на акаунт