Сол във водата за къпане.

  • 2 635
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Казаха ми да слагам сол във водата за къпане.
По този начин когато детето пораснело потта му не миришела.
Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 9 903
не си отвчера във форумите, би трябвало да ти е ясно какво ще те посъветваме.
Свеки ли това, или друга баба?

# 2
  • Мнения: 3 248
Кой ти го каза това?! #Crazy newsm78
Солта изсушава кожата - а бебешката кожа е достатъчно суха. Rolling Eyes
Мисля, че ако приложиш този "метод" ще сбъркаш. Peace

# 3
  • Мнения: 2 019
 newsm78 не сам чувала

# 4
  • Мнения: 46 511
Питай педиатъра на детето и го накарай да обясни защо НЕ трябва да се слага пред този, който те е посъветвал!

# 5
  • Мнения: 7 474
Категорично НЕ  Naughty Ето ти една дълга тема по въпроса и всичко е изъяснено  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=118802.0

# 6
  • Мнения: 57
От мен само инфо - и аз и сестра ми сме "солени" по тогавашната мода.Сега тя има проблеми с потенето и миризмата, а  аз не.Тов са "бабешки" методи.

# 7
  • Мнения: 2 249
солта във водата се слага според бабешките поверия за да не мирише потта-попитах мед.лице за това поверие-каза ми че няма връзка с потните жлези,по-скоро го обясни с това,че както във физиологичния разтвор има малък(натъртвам на малък)процент сол-за да е същата субстанция както в сълзите и да не дразни примерно очите когато се почистват с него-така може би и малкото сол във водата се слагала за да не дразни очите,когато попадне там-естествено не каза че се препоръчва слагане на сол във водата за къпане-а по-скоро даде едно логично обяснение за това Peace

# 8
  • Мнения: 1 101
Не съм чувала  Thinking

# 9
  • Мнения: 456
Чувала съм за това, но не бих го направила на моето бебе.

# 10
  • Мнения: 1 353
Пълни измислици е това със солта #Cussing outНе го правете на децата си Naughty

# 11
  • Мнения: 1 555
На бебетата кожата е достатъчно суха, за да се изсушава допълнително ! Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 5 393
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ smile3514 newsm61 Banghead #Sniper
Абе кви са тия хора бе, дето ги приказват тия глупости бе censored censored

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
И моята свекърва ме посъветва същото.Никога не го бях чувала,но като пуснах тема като тебе на времето-сигурно ти е ясно вече какво ми написаха момичетата WinkДаже и статии четох...

# 14
  • София
  • Мнения: 6 959
Твърдо против Naughty Това са някакви остарели традиции и не бива да се подвеждаш по тях!

# 15
  • Мнения: 6 390
Да, непременно слагай сол във водата на бебето, ако искаш да му изгориш нежната кожа!
Сигурно и ти си слагаш сол във ваната си или пък като излезеш от морската вода така си ходиш "солена" и не се миеш, за да не се потиш
Уффф не знам как вярвате на тези неща  ooooh!


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76322.msg1318588#msg1318588
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30654.msg588308#msg588308
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7392.msg110704#msg110704

# 16
  • Мнения: 240
Тази простотия ми я беше казала бабата на мъжа ми  Crossing Arms ooooh!.Ужас нито съм я слушала , нито бих посъветваяла някого същото. Naughty

# 17
  • Мнения: 2 498
Това са живи глупости....сол във водата.....поредните бабини измишльотини  Crossing Arms....

# 18
  • Мнения: 942
Кой ти го каза това?! #Crazy newsm78
Солта изсушава кожата - а бебешката кожа е достатъчно суха. Rolling Eyes
Мисля, че ако приложиш този "метод" ще сбъркаш. Peace

Peace
Боже тези бабини дивитини край нямат-сол във водата,жадно било бебето(само на кърма не ставало),дрехите му до 40 ден да не са навън като мръкне...и пр. и пр. глупости.Имама чувството че едно време друга работа са нямали и само глупости са измисляли hahaha

# 19
  • Мнения: 3 478
Учудвам се, че все още има хора, които питат за това.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 227
Според мен това е меко казано гадно. Не съм солила и няма да соля детето си. Те хората са измислили вода, сапун и дезодоранти за тая работа Peace Не се връзвай на подобни приказки и по-добре говори с педиатъра на детето да ти обясни вредите   bouquet

# 21
  • Мнения: 596
За мен това са инквизиторски методи.  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 748
..май скоро не е била на първа страница тази полезна образователна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=79563.0

# 23
  • Мнения: 208
Не съм слагала никога newsm78

# 24
  • Мнения: 6 164
Пълни глупости. Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 418
Изсушаването на кожата може да е най-малкият проблем, през кожата натрият прониква в кръвта и може да доведе в големи количества до натравяне и дори до СМЪРТ!

На сайта има хубави статии за Бабините диветини в отлеждането на децата, разпечатай ги и подчертай дебело този пасаж от горе и следващия път, като почнат да настояват да си солиш детето, ги попитай наясно ли са какво всъщност искат да му направят  Sick

# 26
  • софия
  • Мнения: 1 745
Ама ти пускаш много "яки" теми newsm78.Наистина ли си склонна да вярваш на всички подобни...ммм,нещица Thinking?

# 27
  • Мнения: 409
Пълни глупости. Не съм слагала никога.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 841
Aко искаш да го мариноваш,слагай  ooooh!

# 29
  • Мнения: 3
Никога не сам слагала сол в водата .

# 30
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Пълни измислици е това със солта #Cussing outНе го правете на децата си Naughty
Така, така!

# 31
  • Мнения: 8 505
Не се връзвай на бабешки съвети.

# 32
  • Мнения: 278
Още ли се намира някой да се замисли дори над подобни глупости???

# 33
  • Мнения: 3 092
Аз не бих го направила Shocked.Как изобщо се замисляш над  тези глупости! #Shocked
Незнам вярва ли още някой в това  Close

# 34
  • Мнения: 2 211
Това е отживелица.

# 35
  • Мнения: 35 961
пусни търсачката и се вземи в ръце!

# 36
  • София
  • Мнения: 630
И моят съвет е да пускаш търсачката преди да пуснеш тема.

Лично аз, никога не бих направила каквото и да било само защото някой ми е казал така. Преди това мисля Mr. Green. Защо? Каква логика има? И все такива неща.

# 37
  • Мнения: 539
има смъртни случаи на бебето в резултат на тези глупости. За съжаление има хора, които още го практикуват, особенно  сред малцинствата. Солта се слага за да се запушат порите на бе бе то и като голямо да не се поти. Което е направо опит за предумишлено убийство!

# 38
  • Мнения: 3 405
Недей да слагаш сол във водата на бебето. Майките дадоха много доводи и линкове. Ако те притискат роднини им дай да разберат, че това е твоето дете и ти отказваш да слагаш сол като го къпеш.
Има и резки отговори, но темата е нищена много пъти, нормално е някои да се подразнят.
 Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 44 100
от сол  във водата има и смъртни случай....пусни търсачка има мн теми по въпроса...

# 40
  • София
  • Мнения: 290
Как е възможно в 21 век хората да се вслушват в подобни глупости?

# 41
Абе това със солта във водата не е ли коментирано n-пъти и не се ли разбра, че не е правилно, здравословно и разумно да се прави?!
И как може млади, интилигентни хора все още да се поддават на такива "съвети"?!

# 42
  • Мнения: 4 621
Не съм чувала такова нещо Thinking

# 43
  • София
  • Мнения: 508
Чувала съм, но за мен това са пълни глупусти! Солта не само, че исушава кожата, ами ако бебчо има някъде раничка /примерно след ваксина/ или се е одрал нали се сещаш как щипе!

# 44
  • Мнения: 2 891
Не, в никакъв случай!!! Това е както онзи цигански обичай, в който натъркват бебетата със сол и ги завиват в пелена. Което оцелеело, щяло да е здраво и да не му мирише потта!!!!
Това е противопоказни, запушват се порите!!! Може да го изгориш, ако концентрата е силен!

п.п. Същата история, като повиването с пелена за да са прави краченцата, благодарение на което се получава луксация  #Cussing out

# 45
  • Мнения: 8 917
Казаха ми да слагам сол във водата за къпане.
По този начин когато детето пораснело потта му не миришела.
Какво ще ме посъветвате?
Естествено, да НЕ слагаш, защото това са глупости Peace

# 46
  • Мнения: 2 271
Щях да пусна темата,но Leo го е направила!Там на широко сме коментирали!

# 47
  • Мнения: 8 585
Казаха ми да слагам сол във водата за къпане.
По този начин когато детето пораснело потта му не миришела.
Какво ще ме посъветвате?
Да посъветвате този, които го е казал да си приготви настойка от тигров нокът. Помага срещу деменция, умствена непълноценност и изчиства мухъла в определени мозъчни корови зони.

# 48
  • Мнения: 595
И аз сум чувала подобни,но според мен за миризмата е абсурдно тъй като потните жлези отделят миризма от и след пубертета и не знам как може да се повлияе от сол и в такава ранна възраст.Не вярвам.

# 49
  • Мнения: 178
И мен ме караха,но и през ум не ми мина да го направя.Пълни глупости Stop!

# 50
  • София
  • Мнения: 3 825
Не слагай сол във водата.Така може само да навредиш на бебето.

# 51
  • Мнения: 773
И аз сум чувала подобни,но според мен за миризмата е абсурдно тъй като потните жлези отделят миризма от и след пубертета и не знам как може да се повлияе от сол и в такава ранна възраст.Не вярвам.

Ина мен това винаги ми е бил довода за пред свеки. От къде ще знае кожата и потните жлези, че някога съм ги плакнала в солена вода.

# 52
  • Мнения: 936
Абсолютно никой няма да подкрепи тази глупост. Свекърва ми искаше да слагам сол във водата, да не миришела потта после. Отговорих, че според мен солта по никакъв начин не може да има връзка със жлези с вътрешна секреция, каквито са потните. После я попитах тя и мъжът ми солени ли са, тя каза да. След това я попитах мирише ли им потта, пак каза да. Приключихме разговора дотук, нямах какво повече да и кажа.

# 53
  • Мнения: 8 585
Тук е време да си пусна Етюдите на Скрябин в изпълнение на Святослав Рихтер, разбира се. И то от прочутият запис от 1952.
За да не ми се изправя косата повече от "темата" за солта.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 10:44 от Birdie

# 54
  • Мнения: 4 629
Не слагай сол във водата за къпане на бебето - ОПАСНО Е! Нежната бебешка кожа може да изгори.

 Между  мириса на потта и солта във водата за къпане няма никаква връзка. Това е няаква градска легенда. В миналото са слагали сол във водата на бебетата за да ги загрявах - хората са вярвали, че така е по-здравословно. Сега е доказано, че претоплянето на бебетата е вредно и опасно.

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Не съм чувала такова нещо Thinking

Е, как да не си чувала    Mr. Green ?! Това е поне петата тема за сол във водата за една година... Sick

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не слагай, няма смисъл, чети  повече във форума и не само има много полезна информация.

# 57
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Единственото което ще направиш е да навредиш на бебето.По никакъв начин няма да му помогнеш.Просто не знам кой разумен човек може да ти предложи такова нещо.

# 58
  • Мнения: 3 323
В далечната 1992 бях млада, неопитна и много притеснена с първото си дете. Тогава по съвет на баби и др."просветени" във водата му слагах : сол, здравец, разбито яйце, светена вода, орехова вода.
Направо се срамувам сега като го пиша!
На малкия разбира се не съм слагала нищо!
Извод: Миришат абсолютно еднакво, еднакво здрави са, еднакво мека кожа, За светената вода незнам но също не виждам нещо различно!!!

# 59
  • Мнения: 595
В далечната 1992 бях млада, неопитна и много притеснена с първото си дете. Тогава по съвет на баби и др."просветени" във водата му слагах : сол, здравец, разбито яйце, светена вода, орехова вода....
Супичка.....

# 60
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Ама защо продължава тази тема  newsm78

# 61
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Пълни измислици е това със солта #Cussing outНе го правете на децата си Naughty
newsm10

# 62
  • София
  • Мнения: 38 476
По-добре едно кубче бульон и олио, и моркови, и картофи...  Laughing

# 63
  • Мнения: 94
това е пълна лудост  Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 35 943
Пълни измислици е това със солта #Cussing outНе го правете на децата си Naughty
newsm10
Peace

# 65
  • Мнения: 281
Жива лудост си е това! Всеки си решава сам за детето си, но аз НИКОГА не бих го причинила на моето! Това са бабини девитина! Чичо ми (който сега е на 56г)  като бил 3 месечно бебе ужасно много плачел. И му приложили поредната лудост на онова време - рязали му гърба с ножче за бръснене #Crazy #Crazy ooooh! за да му минело... #Cussing out Без коментар!

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Неееее

# 67
  • Мнения: 372
това е пълна лудост  Laughing
То, че е лудост, лудост е  , ама май по-голяма лудост е че има хора, к` още се замислят, дори, по въпроса  #Crazy

И му приложили поредната лудост на онова време - рязали му гърба с ножче за бръснене #Crazy #Crazy ooooh! за да му минело... #Cussing out Без коментар!
тази гадост за първи път я чувам   #Crazy

# 68
  • Мнения: 6 618
Жива лудост си е това! Всеки си решава сам за детето си, но аз НИКОГА не бих го причинила на моето! Това са бабини девитина! Чичо ми (който сега е на 56г)  като бил 3 месечно бебе ужасно много плачел. И му приложили поредната лудост на онова време - рязали му гърба с ножче за бръснене #Crazy #Crazy ooooh! за да му минело... #Cussing out Без коментар!
Е това вече на нищо не прилича!

# 69
  • Мнения: 4 668
Аз просто съм изумена от факта , че има млади хора , които се замислят по въпроса , че чак и мнение търсят ...
Да си в някое село в планината с WC - то на двора ... ама и интернет ползваш все пак  Sick

Чудя се колко ли години трябва да минат , за да се прекратят тези безумни " традиции " ?

# 70
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Чувала съм за това, но не бих го направила на моето бебе.
Peace

# 71
  • Мнения: 83
Не не бих ,но се наложи няколко пъти като за пред .......и повече никога !Това е пулна глупост.

Общи условия

Активация на акаунт