Стегна куфарите циганското лято.... 09.10-15.10

  • 10 842
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 543
Щастлива седмица и от нас! Hug

Днес Йоан май вече е по-добре. След като изяде 2 порции "Моро", една оризова каша и купища бисквити. Благодаря на всички за помощта и подкрепата!  bouquet
Сега чакаме майстора, който ще ни довърши ремонта. Дано по-скоро се свършва!
Искричке,  Hug!

Хайде, Wolf, не унивай заради новините! Те винаги са си такива. Явно сега от времето си бил предразположен да се задълбочиш в показаното. Ако кажеш, пускам слънчевата музика! Grinning

# 16
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравейте и от мен,не пиша в седмичната ви тема ,но редовно ви чета,днес обаче не можах да  въздържа емоциите които се надигнаха в мен след като прачетох приказката за слончето.Моето слонче ,също като това в приказката ,не може да вижда,но аз знам че един ден и тя ще полети.Вярвам в това и ви подарявам част от вярата си  bouquetХубава седмица Hug
Миличка Hug...Майчината любов е велика сила - сигурна съм в това!Тя е безгранична и нищо не може да и попречи!!! Вярвай...винаги има надежда... човек никога не трябва да се предава. И винаги да се вслушва в сърцето си, защото то не лъже! Животът ни поднася понякога доста неприятни изпитания. Много е  важно в такъв момент да намериш хора, които те подкрепят безрезервно и да не падаш духом...а ние имаме този късмет да сме тук в този форум сред толкова много Човеци,с главна буква,на които винаги можем да разчитаме,че ще застанат до нас в труден момент.

Дори и след най-черната нощ, винаги изгрява
слънце. За човешкия дух няма невъзможни неща, няма непреодолими прегради. Никога, за нищо на света не трябва да се предаваме. Винаги от всяка ситуация има изход… има и верен път…Важното е да осъзнаем,че другите могат само да ни подкрепят в нашия път,но пътя изминаваме ние.

Днес ми е ден за "страсти и размисли" явно...извинете ме!  Embarassed

“Говори за щастие.
Светът е достатъчно тъжен и без твоите неволи. Пътищата не са само неравни и стръмни. Вгледай се и виж къде твоят път е бил чист и гладък и говори за това! Дай отмора на изтерзания слух на Земята, наранен от човешката скръб, недоволство и болка.

Говори за вяра.
На света му е къде по-леко без твоето изречено невежество и съмнение. Ако вярваш в Бога, или в човека, или в себе си, кажи го. Ако не вярваш, скрий в мълчание своите мисли, докато дойде вярата.

Говори за здраве.
Непрекъснатото приказване за неизлечими болести е ненужно. Не можеш да зарадваш никого, когато му говориш за болката. Кажи, че си добре и че всичко ти е наред. Бог ще чуе твоите думи и ще ги превърне в истина.”

Ела Уилър Уилкокс
  bouquet

Ieppe,пускай слънчевата музика!  Peace Simple Smile
 

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Искрице - изглеждаш прекрасно! Отслабнала си и си невероятна!
Надявам се скоро и вътрешно да се чувстваш така добре какот изглеждаш!

Лека и хубава седмица и от мен!

# 18
  • Мнения: 212
Никога, за нищо на света не трябва да се предаваме. Винаги от всяка ситуация има изход… има и верен път…


По този повод се сетих да ви напиша нещо, което е било изписано на стената на психиатричната клиника в Раднево :


                         Когато изглежда,
                         че няма надежда
                         и всичко е свършило вече.
                         Недей се предава,
                         недей се отказва,
                         недей се отчайва човече.
                         Че въпреки факта,
                         това е антракта,
                         антракта, а не краят!



Трудно е, но наистина трябва да се ВЯРВА, че след черната нощ че изгрее и слънце. Спокойна седмица и  от мен!

# 19
  • Мнения: 1 001
Баща ми казва: "И на нашата улица ще изгрее слънцето и ще настане ден!"

# 20
  • Мнения: 4 414
ееееее, много меланхолично сте го дали този понеделник...я вижте малко снимки от моята командировка в Словения...може пък да ви ободрят...
имам и от Венеция, ама още не съм го качила...след малко...
аз съм си вкъщи, че Ния е болна Sad
весела седмица на всички и дано изгрее скоро слънчице!

# 21
  • Мнения: 4 585
        Ходих до вкъщи да дам лекарства на вълчето и го заварих да закусва по пижама. Есента ме припика. Над Разград вали. Често правя асоциации с думите, но не по съдържание, а по звучене. Сега се сетих за филма "Над Сантяго вали"/"Regen uber Santiago"/. Сега се усмихвам с лявата страна. Това е ехидната ми усмивка и се сещам за птицечовка. Познатите ми казват, че е презрителна.
     В дъното на един коридор в маата на една сграда попаднах на кабинети, в които приемат за лечение наркомани. Стените са одраскани с надписи и графити. Наред с благодарствени писма към лекари има надписи, които са направо реклама на наркотици.
     "Хероина подменя личността - бъди друг"

Но в миг потрепна сляпото вълче,
за първи път очите си отвори -
 видя човечеството как мълчи.
А хората, тъй както неми бяха,
погледнаха във вълчите очи
и себе си на дъното видяха.


# 22
  • Мнения: 2 242
Искаме и Венецияааааааа!
agneshka, пускай бързо още нещо красиво. Praynig Днес явно всички са в есенно настроение. Дори Wolf. Изглежда първото по-продължително влошаване на времето им влияе мнооого отрицателно.
Стегнете сеееееее! Ето, Ieppe пуска вече слънчева музика Wink Нали?

# 23
  • Мнения: 4 414
Искаме и Венецияааааааа!
agneshka, пускай бързо още нещо красиво. Praynig
слушам!
Венеция

# 24
  • Мнения: 2 543
Съвсем сериозно - досега качвах музиката! ooooh! Ега ти тъпата връзка имам днес! Tired И на всичкото отгоре, едно от парчетата не се е качило, а и другите не ги знам дали са съвсем наред. И все пак: http://ieppe.multiply.com/music/item/144 Hug

# 25
  • Мнения: 1 001
... Познатите ми казват, ...
... че за пръв път виждат депресиран вълк ...

# 26
  • Мнения: 2 242
Казвах аз преди време да заковем една тема "място за нашите усмивки", ама на Wolf явно днес не му е ден и пак ще се отложи виртуалната веселба. Дано не е за дълго Simple Smile

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Успешна седмица на всички пожелавам. Като няма слънце и вали, нека поне ни върви по вода  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 001
Искаме и Венецияааааааа!
Може ли и аз да се похваля Embarassed По-добрата ми половинка и аз преди ... 5 години

# 29
  • Мнения: 4 585
     Забодох с кабърче лице на Агнешка. В едни стари Тревненски хроники пише, че когато един мъж се ожени и има желание да стане стабилен мъж, да има деца и семейство, си оставял мустаци. А ако мъжът е стар или е останал вдовец и жените вече не го вълнуват, може да си остави брада. Освен в тия случаи брада можел да си остави попът и даскала. Като срещали даскала брадясал, тревненци почнали да го поздравяват с "Честито лице, даскал Тодоре!"
    Честито лице, Агнешка!
    Вече мога да лъжа, че съм бил в Словения.
    Мога да лъжа, че съм бил и във Венеция, ама кой ще ми повярва.
    Една от най-големите ми изцепки в тоя форум беше като четох 2 дена за Норвегия и писах за това на Колгримур. Тя се смя доста, и каза че Рейкявик е в Исландия.

Общи условия

Активация на акаунт