за спането по коремче

  • 1 370
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 585
Спането по коремче при деца се свързва със Синдрома на внезапната детска смърт. Така се смята по статистически данни и има консенсус за това. Не се препоръчва тази поза за спане при деца. Разбира се не е възможно това да се контролира абсолютно при децата. Това е разбираемо. Правим това, което е човешки възможно, и без хиперболи. Важното е децата да се поставят в креватчето по гръб.

За никакво "изкривяване" и реч не може да става. Какъв линк да дам, щом никой никога не е писал нещо по подобен нонсенс...

***
"но не от въздушните а по-плътна, дебела 3-4 пръста и така детето щяло да се научи да спи настрани"
Внимание!!!
->>Точно това е абсолютно забранено!! Избягват се всякакви постелни принадлежности, в които детето може "да потъва":


*дебели възглавници
*дебели завивки, в които детето може да "потъва"
*дебели тъкани, които се закачат за решетките на креватчето от всички страни.

Прочетете това:
"Unsafe Sleep Practices and an Analysis of Bedsharing Among Infants Dying Suddenly and Unexpectedly: Results of a Four-Year, Population-Based, Death-Scene Investigation Study of Sudden Infant Death Syndrome and Related Deaths."
PEDIATRICS Vol. 106 No. 3 September 2000, p. e41

http://pediatrics.aappublications.org/

(имам проблем с връзката, иначе бих Ви дал точният линк).

Тези неща могат да станат причина за задушаване, ако детето с лицето си "потъне" в тези меки материи.
Децата се завиват до нивото на раменете.
Избягват се също чувалчета, толкова дълбоки, че децата могат да "се скрият" изцяло в тях!

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 19:41 от Birdie

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 969

Слагай го спокойно -стига да му е удобно на детенцето Peace
Peace

# 32
  • Мнения: 6 164
Няма проблем.

# 33
  • Мнения: 1 910
В брошурата "Безопасно спим", която ми дадоха от консултацията пише бебето да се слага да спи  по гръб след 14 ден (до тогава на една страна). Така  е най-безопасно за него. Когато се научи да се обръща само, да спи както му е удобно, но винаги да го оставяме по гръб в легълцето.
За да го повтарят постоянно всички (акушерка, педиатър и т.н.), с които имахме среща първите седмици след раждането - едва ли ще да е случайно.

При положение, че имате достъп до интернет е направо чудно колко от вас не са се въобще заинтерували дали не е опасно спането по корем за малките ви бебчета. Педиатъра ви също не е било зле да ви информира, ама то те какво ли не пропускат...

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 17:31 от 7of9

# 34
  • Мнения: 8 585
@7of9

Да, подтвърждавам.
Същото съветваме и ние тук.
Често много малките бебета (под месец) подпираме на дясната им страна с чаршафче за около 1/2 час.

# 35
  • Мнения: 1 910
Birdie, аз пък се чудя...толкова ли е трудно да се направят брошурки за основни неща и в България. Толкова е удобно. Ако си забравил какво са ти казали можеш да си четеш и препрочиташ. И кога ли най-после ще се въведат някакви стандарти. Наистина много улеснява системата тук. И на север и на юг тук ще ти дадат същата информация...ако ще да е накъде да стои пишлето в памперса. Може да звучи смешно на някого, но в първоначалната лудница правилата вдъхват доста увереност.

# 36
  • Мнения: 8 585
Много искате от Бг реалност.
Аз я познавам много добре, въпреки че някои мислят обратното.
Хората са много объркани, нещата, особено извън София, са доста зле.
Трябва да се влезе в Мед факултет-Катедра Педиатрия и да се почне от нула-на чисто.
Иначе-тежко ни...

Иначе мисля не е изобщо въпрос до пари, за да се напечатат тези брошурки. И за "фимозата" също...

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 19:39 от Birdie

# 37
  • Мнения: 476
Бебето трябва да спи само по гръб. Такъв е съвета на всички педиатри в чужбина. Не мога да повярвам как масово се дават съвети да се слага детето да спи по корем, като се има предвид, че многократно е обяснявано какви са рисковете.

# 38
  • Мнения: 2 427
Аз от мама си знам че бебе е добре да спи в полустранично положение.Сега обаче си мисля и нещо друго,всички бебета в кувьоз колкото съм виждала до сега са били все легнали по гръб.До сега не съм видяла бебе в кувьоз обърнато странично,по корем пък да не говорим... newsm78

# 39
  • Мнения: 8 585
Да-но там става въпрос за новородени в кувьоз.
Няма как да ги сложите странично.
А че по корем не ги слагат-това е ясно...

Неслагането по коремче е консенсус от много години.

# 40
  • Мнения: 1 259
По гръб е най-добре до 3 месец.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 768
Спането по коремче при деца се свързва със Синдрома на внезапната детска смърт. Така се смята по статистически данни и има консенсус за това. Не се препоръчва тази поза за спане при деца. Разбира се не е възможно това да се контролира абсолютно при децата. Това е разбираемо. Правим това, което е човешки възможно, и без хиперболи. Важното е децата да се поставят в креватчето по гръб.

За никакво "изкривяване" и реч не може да става. Какъв линк да дам, щом никой никога не е писал нещо по подобен нонсенс...

***
"но не от въздушните а по-плътна, дебела 3-4 пръста и така детето щяло да се научи да спи настрани"
Внимание!!!
->>Точно това е абсолютно забранено!! Избягват се всякакви постелни принадлежности, в които детето може "да потъва":


*дебели възглавници
*дебели завивки, в които детето може да "потъва"
*дебели тъкани, които се закачат за решетките на креватчето от всички страни.

Прочетете това:
"Unsafe Sleep Practices and an Analysis of Bedsharing Among Infants Dying Suddenly and Unexpectedly: Results of a Four-Year, Population-Based, Death-Scene Investigation Study of Sudden Infant Death Syndrome and Related Deaths."
PEDIATRICS Vol. 106 No. 3 September 2000, p. e41

http://pediatrics.aappublications.org/

(имам проблем с връзката, иначе бих Ви дал точният линк).

Тези неща могат да станат причина за задушаване, ако детето с лицето си "потъне" в тези меки материи.
Децата се завиват до нивото на раменете.
Избягват се също чувалчета, толкова дълбоки, че децата могат да "се скрият" изцяло в тях!

благодаря ти Бърди за бързия отговор и изчерпателната информация.   bouquet
а би ли ми казал ако детето само ляга по корем трябва ли да предприема някакви мерки за да не спи и ако да-какви?

# 42
  • Мнения: 8 585
Там е въпроса-никой и никъде няма мнение по тази "тънка" подробност.
Аз съм еластичен-Правим това, което е човешки възможно, и без хиперболи. Важното е децата да се поставят в креватчето по гръб.
Ако се обръщат през ноща не можем стража да направим... трябва да се мисли логично и по човешки.

# 43
  • Мнения: 8 505
Обикновено заспива по гръб или на една страна.Ако се завърти по корем докато съм будна,обръщам я.

Общи условия

Активация на акаунт