Лежащи мами - 47

  • 33 779
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 754
Krizaa, кураж и се надявам всичко да мине бързо и благополучно. Под наблюдение си, това е важно. Сега спокойствие и бъди уверена.

# 31
  • Мнения: 147
Благодаря ви, момичета ❤. Ще пиша като мине прегледът.
Чудя се от това лежане дали не трябва някакви чорапи поне да сложа против тромбоза? Вие нещо правите ли/приемате ли за обездвижването?

# 32
  • Мнения: 183
Момичета, идвам от преглед при АГ, където ме следи по каса. В частен център с мнг добра апаратура. Според него скъсяване на шийката няма, измери я 35мм. Не му хареса пулса ми, който беше 120 и който е така от Ковида насам и ме праща на кардиолог. Но да попитам при друго имало ли е такова разминаване в измерването (единият път 20мм при жената миналия четв, сега при този 35мм).. Не знам на кого да вярвам..

# 33
  • Мнения: 754
Нанси, не знам дали ще съм полезна, но преди време посетих 3 АГ специалисти в рамките на 10 дни. Един, от които моето АГ. Той измери шийката ми 50 % скъсена или казано около 20мм, друг я измери 33мм, а третият цели 40мм, като дори си направи снимки на серклажа, че бил добре направен и захванат конеца. Нещо такова смотолеви. Приятел е на мъжа ми.
Та честно казано не знам. Христов при прегледа какво каза? Той би скедвало да има най- ясна представа.

# 34
  • Мнения: 147
Нанси, вагинално ли те мериха?
Има разлика при вагинално и коремно измерване

# 35
  • Мнения: 183
Серклаж нямам.
При Христов не съм ходила до сега.
И двата пъти вагинално.

# 36
  • Мнения: 147
Аз за една седмица лежане от 2.5 бях на 3 +, почти 4.
Така че може да има подобрение.


Серклаж нямам.
При Христов не съм ходила до сега.
И двата пъти вагинално.

# 37
  • София
  • Мнения: 648
Нанси,на мен аг ми обясни, че това са динамични стойности. Питах го,защото след серклажа и при мен имаше промени нагоре/надолу.  Важното е да избереш кой да те следи и да имаш доверие.

# 38
  • Мнения: 1 334
Здравейте, момичета!
Преди няколко години и аз бях от лежащите мами и за щастие всичко приключи успешно - издържах до 39г.с. От 6тия месец лежах заради контракции и скъсяване на шийката.
Най-вероятно скоро пак ще се присъединя към вас - бременна съм в 6г.с. с отлепяне и от сега лежа... Другата седмица съм на преглед да видим какво е положението и да чуем сърчице, надявам се.

Относно размера на шийкта - да, възможно е да се промени в положителна посока. Също (може би знаете) е много важно меренето да се прави на празен пикочен мехур!

kriziaa аз като лежах не съм слагала такива чорапи и не съм имала проблеми с тромби. Ако имаш тромбофилия или рискови фактори, свързани с това може да обсъдиш с АГ. Хубаво е да пиеш повече течности - разрежда се кръвта.

Желая на всички много търпение и успешен финал със здраво бебенце в ръце! 🍀

# 39
  • Мнения: 183
Значи обадих се на Христов, разказах му моя казус и на 4ти ще ме прегледа той. До тогава ще си спазвам охраняването на леглото и лекарствата.

# 40
  • Мнения: 161
Butterfly може ли да ми кажете, защо е важно да се мери на празен пикочен мехур? Понеже е имало случай на преглед да ми се пишка.

# 41
  • Мнения: 183
На мен ми се пишкаше при измерването 20мм.
А днес при 35мм, преди да влезна точно в кабинета, ходих до WC.

# 42
  • Мнения: 754
Нели, защото дава лъжлив размер.
Нанси, заблудила съм се, че беше на преглед при Христов. Просто трябва да избереш един специалист, на който имаш доверие и той да те следи.
kriziaa, ако нямаш рискови фактори няма нужда от такива чорапи. Аз споделям моя опит - при всяко ставане до тоалетна правех и една обиколка на стаята. В леглото раздвижвах краката със сгъване и отпускане и върнете в глезена. Не съм имала проблеми.

# 43
  • Мнения: 1 739
Кризиа, ти на някаква терапия ли си, в смисъл имаш ли предпоставки за тромбози?
Аз съм с тромбофилия и миналата и тази бременност съм на терапия, след миналата една разширена вена ми се появи по бедрото (то много лежане), но не съм била с чорап нито тогава, нито сега.
За пишкането мен ме питаха дали ми се пика преди да мерят шийката, даже са ме пращали фо тоалетна и после пак мерят, и имаше разлика. Та си знам и гледам да съм минала през тоалетна преди да ми дойде реда.

# 44
  • София
  • Мнения: 562
kriziaa след като си включена на магнезий всичко, ще е ок. И аз съм на системи магнезий и бият папаверин +Утрогестан. И лежа ли лежа, ако ще още 2 месеца да се ще лежа в болница и ще стискам зъби.
Иначе на мен също всеки ми мери различно шийката. Сутринта измерена 13мм,вечерта в 20ч. 25мм, като са на един и същ апарат.
Аз мисля, че е важно и задапаратното устройство😜 и вече кой искаш да слушаш.

Общи условия

Активация на акаунт