Пиете ли чешмяна вода?

  • 4 967
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 611
Вече няколко години пия само минерална, чешмяната ми "блъска" на нещо  Sick
Моята приятелка пък каzва, че като пие минерална и хем пие, хем не се напива и й е една такава беzвкусна и блудкава...  newsm78

То вкус другар няма де  Laughing

# 1
  • Мнения: 6 315
Вкъщи пия само чешмяна, на работа - минерална Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 5 577
Пия чешмяна и мин. А мъжо - само чешмяна, на него пък мин. му е сладка, и не го напива именно. Изобщо не я харесва.

# 3
  • Мнения: 6 417
Въййййй, абсурд! Кафе-машината ми е на 1 седмица и вече е хванала някакви варовици. Няма изстъргване. #Cussing out

# 4
  • Мнения: 25 662
Не пия вода!  Mr. Green Laughing

# 5
  • Мнения: 7 474
Рядко пия чешмяна, но има разлика в чешмяната по различните квартали и градове.  Thinking Има  места , където чешмяната е много хубава и не мирише. Peace

# 6
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Само чешмяна. Холандия е на много високо ниво по отношение на пречистване на водата.
 

# 7
  • Мнения: 4 473
Пия, да. Всъщност последната година пием филтрирана от кана *****(да не правя реклама)

# 8
  • Мнения: 1 813
Получавам обриви от чешмяната вода  Shocked
Пия минерална от години,но редовно сменям марките,знам,че не е хубаво да се пие една и съща  Peace

# 9
  • Мнения: 1 455
При нас водата е толкова хубава,че ще бъде грехота ако не я пия Laughing 

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Само минерална и ги редувам.

# 11
  • Мнения: 5 622

 Разните му таратори и айряни правя с чешмяна вода  Peace

# 12
  • Мнения: 1 403
Пия си  Peace

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Редувам ги;
знам, че само минерална вода не е полезно, защото се образуват камън ив бъбреците.

# 14
  • Мнения: 3 861
Чешмяна само в манджата, иначе минерална, чешмяната много ми мирише и не мога да я пия Sick

# 15
  • Мнения: 2 759
Вкъщи пия само чешмяна, на работа - минерална.

      Peace, но се старая на работа да не пия - не харесвам минерална.

# 16
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Редувам ги. Имаме и кана Брита, та пия и трети вид, филтрирана.

# 17
  • Мнения: 995

 Разните му таратори и айряни правя с чешмяна вода  Peace

Аз също. Готвя с чешмяна, но пием само минерална от години. В началото минералната ми беше неприятна на вкус, но свикнах.Сега чешмяната ми е блудкава.

# 18
  • Мнения: 292
Пия след филтриране в Бритата или минерални,  тарпезни ... Гледам да не са едни и същи ...

# 19
  • Мнения: 361
когато няма минерална,чешмяната вода при нас е отврат  Confounded

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
От как си уморих жабите с чешмяна вода, гледам да я избягвам........живи и здрави си бяха докато им сипвах изворна вода........веднъж реших да им сипя чешмяна и след няколко часа, вече порасналите ми попови лъжички опънаха плавници.......... Sad   ........а я изчаках да се разхлорира.........по- добре не пийте хора........тръбите са толкова стари и ръждиви......от старите заварки и сглобки попадало олово ли беше  newsm78........или пък са нови тръби от PVC..... Sad.........ако имате късмет от друга, безвредна , но пак пластмаса.......бляк  Sick

# 21
  • Мнения: 6 417
Правилно, да не ръждясаш, нали? Mr. Green

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Пия каквато има Mr. Green
В офиса пием някаква деминерализирана(?). У нас си вземаме стекчета минерална, но и чешмяната ни е много вкусна.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867

 Разните му таратори и айряни правя с чешмяна вода  Peace

ами то и само вода да сипеш в случая, пак го докарва на цвят...

у дома пия само вода от чешмата (и от душа Simple Smile). където и да отида обаче, пия бутилирана вода.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
Много обичам чешмяна, но вече ужасно мирише на тръби и от 5 години пием само минерална. Пълним 100 л веднъж на 2 седмици и вече отдавна свикнах с вкуса й. Не я сменяме, защото е слабо минерализирана и няма нужда Simple Smile

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
:
В офиса пием някаква деминерализирана(?).

Демек трапезна .......

# 26
  • Мнения: 466
Аз от две три години пиех само минерална, но като разбрах, че не било полезно само такава, започнах да ги редувам.

# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Само чешмяна,на заведение вода не пия.

# 28
  • Мнения: 6 167
пия само минерална вода.
меня марките , така май се препоръчва
от 10 месеца.

# 29
  • Мнения: 2 550
От 7 години пия само минерална вода  Peace

# 30
  • NY
  • Мнения: 209
понякога, но минава през пречистващата кана

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Редувам ги....готвя с чешмяна   Confused...пием изворна........рядко минерална.......понякога готвя с трапезна...но рядко

# 32
  • Мнения: 590
Не пия вода.
И с трапезна се пробвах,но и тя не ми понася.

# 33
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Чешмяната е само за миене и къпане при нас. Такова чудо не се е пило от години предпочитам жадна да стоя от колкото да пия тази отрова. Вчера като си сипах вода за яденето приличаше на Фанта лимон, можете да си представите каква бяла мътилка беше, не прозираше изобщо. Аз това не бих си го сложила в организма. Минерална трапезна и изворна само. Сина ми също пие само такава, като новороден се пробвах да му преварявам, но пак оставаше варовик и след хилядите преварявания и прецеждания с няколко пластове марли и по съвета на лекар минахме на трапезна.

# 34
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ние редуваме чешмяна и минерална,като по-често пием минерална.А готвя само с чешмяна.

# 35
  • Мнения: 1 100
Все ми е едно. Но на организма ми не му е май  Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 4 324
Мноооого рядко пия чешмяна вода. Само когато съм много жадна и нямам под ръка минерална

# 37
  • Мнения: 6 417
То и минералната вода не винаги е минерална. В някои заведения май минералите ги сервират отделно. newsm78

# 38
  • Мнения: 4 390
Не. Никой от семейството ми не пие такава от много години.
Редуваме минерална, трапезна, изворна.

# 39
  • Мнения: 5 299
Вода не пия. Предпочитам водКА Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 211
Само минерална.

# 41
  • Мнения: 639
Минерална с ракийка и салатка Mr. Green

# 42
  • Мнения: 2 792
 В къщи да, вкусна е, ние сме на някакви стари тръбопроводи и носят се някакви легенди от къде точно идва тази вода, но е много пивка,  гостите ни също го констатират (нямаме ТЕЦ). Студена вода, там къде има ТЕЦ, не мога да пия, има странен вкус, извън къщи пием минерална вода, ако сме извън София-винаги минерална. Децата си мият зъбите с минерална вода и ако ми се налага да готвя, пак използвам минерална вода, до сега не са хващали никога ентеровирус, което не означава, че смятам чешмяната вода за заразна просто има съставки, към които организма има нуждата от привикване и не оставаме прекалено дълго на конкретното място за да  създадем някакъв свобразен имунитет.

  Интересен факт (много весникарско-публичистично го давам Mr. Green) във водата в Мексико има особен род чехълчета (ако ги помните тези едноклетъчни), които са напълно безобидни за местното население, което ги консумир от най-ранна възраст, но са сериозен проблем за приходящите възрастни индивиди, инфекцията която докарват на организма може да бъде фатална, а симптомите с установяват трудно и то след като вече има зараза.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 няма ли да си повредите бъбреците с тези минерални води........... newsm78

# 44
  • Мнения: 46 535
В нашата част на Люлин водата е много хубава пием си я спокойно, друг е въороса, че аз май спадам към последната категория от анкетата  Laughing

# 45
  • Мнения: 4 392
Само минерална. Сменям марките. Тук водата е ужасно варовита. Confused

# 46
  • Мнения: 2 254
само филтрирана.минерална -понякога

# 47
  • Мнения: 619
в София пиех,
тук само минерална или филтрирана.

# 48
  • Мнения: 3 248
Понякога. Peace Същото понякога се отнася и за минералната. Crazy

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
У дома пия предимно такава. В офиса - минерална (защото ме мързи да се разкарвам с чаша час по час до чешмата). Розов Девин ми е фаворит като вкус, следван от Горна Баня.

# 50
  • Мнения: 3 405
У дома пия предимно такава. В офиса - минерална (защото ме мързи да се разкарвам с чаша час по час до чешмата). Розов Девин ми е фаворит като вкус, следван от Горна Баня.

Тоже Simple Smile

# 51
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Пия. А много често пия и минерална или изворна вода. Предпочитам Банкя и розов Девин.

# 52
  • Мнения: 239
да, пия си чешмяна и много ми е сладка Laughing

# 53
  • Мнения: 164
От няколко години пия само минерална вода като гледам да редувам различните марки.
Чешмяна вода пия адски рядко и само ако има разтворено някакво степче или нещо подобно.

# 54
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В къщи да, вкусна е, ние сме на някакви стари тръбопроводи и носят се някакви легенди от къде точно идва тази вода,

От Рила.
Наистина е страхотна водата!

В Младост 4 чешмяната е отврат, но като няма минерална - пием:)
В Мексико - винаги си носим минерална!  Joy Joy Joy

# 55
  • София
  • Мнения: 1 621
Не, отдавна не пия чешмяна вода. Редувам различни марки минерална вода с трапезна. Peace

# 56
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Само чешмянка и грозданка Twisted Evil

# 57
  • Мнения: 990
И ние имаме кана *****(без реклама  Laughing) и пием от нея  Peace

# 58
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пишете на Девин да пуснат и от розовия етикет в стъклени бутилки, аз вече им писах....и пак ще го направя

# 59
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Пием само мин. вода, но готвя с чешмяна и таратори, айряни пак с чешмянка. При нас водата е кофти, та затова се налага да се пие мин.   bouquet

# 60
# 61
  • Мнения: 47 996
пия минерална,ако има,но  по-често няма,и затова-чешмяна Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 786
При нас от чешмата тече някакво жълто подобие на вода, за това пия само минерална.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 828
вкъщи - да, на работата - минерална

# 64
  • Мнения: 137
Аз пия чешмяна вода,но рядко пия вода. Grinning

# 65
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Моят отговор го няма  Rolling Eyes Пия чешмяна вода, прекарана през кана "Брита".

# 66
  • Мнения: 2 700
В къщи пием само чешмяна, но щранговете са ни сменяни и водата е съвършено бистра и приятна на вкус.
В службата - минерална вода, а кафето с чешмяна, мината през Брита.

# 67
  • Мнения: 819
Предимно чешмяна - много ни е хубава, вкусна...е, на работа пия минерална, но като няма-не ми пречи да пия и от чешмата.
А по повод Мексико  Mr. Green- на морето е същото, местните си пият чешмяна вода и нищо им няма.Обаче а е пийнал някой турист- а си е изкарал почивката в тоалетната  Joy

# 68
  • Мнения: 6 993
Пия, макар че изглежда гадничка, чакам я да поизтече първо Rolling Eyes Ама сега ако трябва и минерална вода да си купувам, съвсем ще ми изтънее и без това тънкия седмичен бюджет Cry

# 69
  • Мнения: 9 990
Рядко пия чешмяна, но има разлика в чешмяната по различните квартали и градове.  Thinking Има  места , където чешмяната е много хубава и не мирише. Peace

И аз така.Вкъщи съм на чешмяна, студена и вкусна и чиста е.Обиколила съм доста квартали и бих казала, че най-вкусна е водата в Борово, Бъкстон ...тези райони.Най-гадна ми беше в Люлин ConfusedПо морето не ми е никак вкусна водата или не съм свикнала явно.В работата-минерална поради куп причини...

# 70
  • Мнения: 1 462
Минерална пиехме, когато живеех с децата.  Сега съм на чешмяна. Ако не я източа хууубавичко, има вкус на тръби.  Особено нощем.

# 71
  • Мнения: 1 517
При нас водата е сравнително чиста и за сега не се притеснявам. Но редуваме с минерална, за разнообразие.
Чувала съм, че не е здравословно да се пие САМО мин. вода и особено ако не се сменят често марките. Вярно ли е?

# 72
  • Мнения: 4 806
за пиене - различни минерални, изворни, трапезни.
за готвене - от кана Брита.

# 73
  • Мнения: 1 047
Вкъщи пия само чешмяна, на работа - минерална.Водата вкъщи е много чиста и вкусна.Зависи къде живееш.
На времето и на мен минералната ми беше блудкава и не ме напиваше.
"Навика е втора природа."

# 74
  • Мнения: 2 609
Пиeм чешмяна, но само през кана "Брита" иначе не. Преди това бяхмве основно на минерална.

# 75
  • Мнения: 8 917
Когато сме забравили да купим или е свършила минералната Peace но сравнително рядко все пак.

# 76
  • Мнения: 4 371
Минерална или трапезна. Не мога да пия чешмяна, мирише ми гадно Stop

# 77
  • Мнения: 2 040
Кога как дойде .. като свърши минералната (най- вече ИЗВОРНА купувам), минавам на чешмяна .. но нашата е чиста и хубава  Peace

# 78
  • Мнения: 3 042
Аз пия чешмяна вода,но рядко пия вода. Grinning

и аз така. Grinning

# 79
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Много рядко пия чешмяна,,предимно минерална,изворна,трапезна и филтрирам,абе редувам ги.

# 80
  • Мнения: 1 546
Много, много рядко пия чешмяна... предимно минерална.

# 81
  • Мнения: 14 133
При нас водата е сравнително чиста и за сега не се притеснявам. Но редуваме с минерална, за разнообразие.
Чувала съм, че не е здравословно да се пие САМО мин. вода и особено ако не се сменят често марките. Вярно ли е?
Вярно е. Не всички минерални води стават за ежедневна употреба.

# 82
  • Мнения: 15 619
Не, пия само минерална вода.

# 83
  • Мнения: 11 607
Моя отговор сякаш че ли го няма, или го има - вие ще кажете. Чешмяна вода не пия откак съм се омъжила в Благоевград. Защото тук водата просто не ми харесва. Има до нас една чешма, на която всички и казват - старата чешма - и от там си пълним вода. Тя е много добра за пиене, дори възрастните казват,че помагала за бъбреците. Та минерална ли е тази вода - не знам. Знам,че е приятна и хубава на вкус. А в Добрич си пия от чешмата,защото ми харесва!

# 84
  • София
  • Мнения: 1 244
Почти само чешмяна пия, ама при нас водата е много хубава.  Sunglasses
Като сме на почивка обаче не "близвам" чешмяна вода, че съм си имала стомашни проблеми веднъж  Sick Mr. Green

Ама доколкото знам, не е хубаво и само минерална вода да се пие...  Thinking Има една на Девин, пише, че е с ниска минерализация и е за всекидневна употреба...

# 85
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
получавам едно "особено" щастие от чУшмянката  Sick

# 86
  • София
  • Мнения: 7 097
От много години не съм пила чешмяна  Naughty

# 87
  • Мнения: 4 978
Пия чешмяна вода, но филтрирана през кана Брита

# 88
  • Мнения: 8 505
Не.Изключително неприятна ми е.Когато сме на гости при майка ми или при свекърите,пия.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 043
Предимно чешмяна. В къщи е добра на вкус и е бистра. В офиса пия минерална или трапезна.

# 90
  • Мнения: 14 654
предимно чещмяна вода пия. не ми е гадна на вкус, нито нещо ми става от нея.
минерална вода също обичам, само чакам да се пенсионирам и ще ходя с две големи туби да си наливам от градинката зад цум!

# 91
Пия само такава в испания е мн хубава

# 92
  • Мнения: 14 493
чешмяна - с филтър на самия кран от "Роял сейлс"
готвя и с филтрирана вода

# 93
  • Мнения: 1 101
Редувам ги  Peace

# 94
  • Мнения: 5 299
Пия само такава в испания е мн хубава
В Майорка обаче водата изобщо не става за пиене, даже и за къпане е кофти Wink Никой там не пие чешмяна.

# 95
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Пия чешмяна вода. И на сина си давам предимно такава.

# 96
  • Мнения: 2 242
по-вредно е да се пие само минерална и от както го знам гледам да редувам с чешмяна и изворна.

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
по-вредно е да се пие само минерална и от както го знам гледам да редувам с чешмяна и изворна.
Да, така е - трябва да се редуват водите!

# 98
  • Мнения: 2 849
Само минерална ,сменям марките .

# 99
  • Мнения: 216
Пия чешмяна и мин. А мъжо - само чешмяна, на него пък мин. му е сладка, и не го напива именно. Изобщо не я харесва.
... за толкова време вообще не ми стана ясно защо и моичкия го твърди това нещо и в Сф и във Вн?! ако някой има отговор да ми даде жокерче Thinking Joy

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Минерална. Откакто видях какво се утаи в казанчето на тоалетната чешмяна не искам.

# 101
  • Добрич
  • Мнения: 193
Само минерална,напивам се и най-добре с нея.Чешмяната ми е много отвратителна Sick

# 102
  • Мнения: 13 512
Само минерална ,сменям марките .
И аз така.Много ми е гадна чешмяната във Варна-миризлива направо!

# 103
  • Мнения: 13 512
Пия само такава в испания е мн хубава
В Майорка обаче водата изобщо не става за пиене, даже и за къпане е кофти Wink Никой там не пие чешмяна.
И в Барселона ни предупредиха,че не става за пиене. Както и в Марбея,Малага и Севиля

# 104
  • Мнения: 1 734
Само минерална

# 105
  • Мнения: 5 228
Вкъщи пия минерална, в офиса - от чешмяна, мързи ме да си купувам и да я нося.

# 106
  • Мнения: 2 000
Трапезна и минерална. Чешмяна не съм пила поне 10 години.

# 107
  • Мнения: 6 206
Нито пия шемяна, нито позволявам в мое присъствие да се пие.
Ако трябва и десет бидона на ден ще сменям, но децата да пият шемяна вода в центъра ми няма да ги оставя. Crossing Arms

# 108
  • Мнения: 2 237
Чешмяна пия от време на време,но не от всякъде.Иначе наблягам на слабоминерализираната.

# 109
  • София
  • Мнения: 723
Пия минерална - сменяме вида. Гласувах с "мноооого рядко", защото готвим с чешмяна, а и ми се случва в месеца да изпия една чаша. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 1 840
Да, пия чешмяна, но тук в Самоков водата ни е много чиста и много вкусна. Докато живеех в Бургас (1 година) пиех само минерална, защото чешмяната беше потресаваща на вкус.

# 111
  • Мнения: 1 153
Чешмяна ,много рядко минерална

# 112
  • Мнения: 398
Нямаше опция изворна, затова гласувах минерална.

# 113
  • Мнения: 2 407
Пия когато съм си в нас.

# 114
  • Мнения: 948
Много отдавна не съм пила чешмяна. NaughtyПия предимно изворна вода. Wink

# 115
  • Мнения: 5 140
В къщи пия предимно чешмяна, защото е княжевска и си е супер.
Като ходя при нашите или при свеки пия минерална.

# 116
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не. Даже не готвя с чешмяна вода.

# 117
  • Мнения: 502
откакто ветеринарния лекар каза да даваме на котето минерална вода,защото не е хубава и  аз започнах да пия само минерална.

# 118
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
В нас пия само чешмяна вода.
Смея да твърдя, че водата ни е много хубава, направо "сладка".
Ако съм някъде другаде- минерална, и то само определени марки, че не всички ми харесват. Hug

# 119
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Само минерална и ги редувам.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт