Давате ли вода на бебето?

  • 1 964
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 585
Мнение на практикуващ педиатър:

*не даваме и не препоръчваме да се дава вода на деца кърмени или на АМ. Освен в много горещите месеци тук (45-50 градуса), но дори и тогава малко деца (0м-6м) желаят и пият.
*абсолютно забранено е да се дават подсладени водни разтвори на бебета. Нито за жълтеница, нито за утоляване на жажда. Още по-малко да се оставят биберони с вода -"на поискване".
*водата, която е нужна на детето се доставя от кърмата или АМ. Единствената причина да е жадно наистина едно бебе (0м-6м) е или опити да давате подсладени разтвори, или да приготвяте АМ по неправилен начин (твърде концентрирано->>не "режем" мезурата с нож, а я "уплътняваме"), или детето да има температура. Здраво дете, поемащо нужното количество кърма или АМ, без повръщане и диария НИКОГА не може да се дехидратира. Е, ако го обличате като за Сибир, а в помещението е 23-24 градуса-но това е друга история...

Тъжно е да се чува че педиатър препоръчва водни разтвори на деца (0м-5.5-6м) за задължителна употреба. Още по-малко-сокчета и др. подобни преди 5.5-6 м.

# 31
  • Мнения: 3 500
Чудесно, Birdie , с това окончателно ми отговори на въпроса и окончателно постави точка на тъпия спор с Jujka.

# 32
  • Мнения: 3 042
Злати пропи вода на 8м, но защото времето стана топло. След това като захладня пак отказваше да пие вода или пиеше много малки количества.

Като захраниш с твърда храна може да предлагаш вода, но ако детето не иска не го насилвай да пие.
 Ако има нужда от вода то ще пие. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 3 271
Чудесно, Birdie , с това окончателно ми отговори на въпроса и окончателно постави точка на тъпия спор с Jujka.

Е, явно всеки чува това, което иска  Hug

Аз също мога да цитирам педиатри, които са на обратното мнение. До тук изброих над 10 майки, които дават вода на децата си от новородени Grinning.
От моя страна край на спора, ти си майка и ти си решаваш как да си гледаш детето Flutter

# 34
  • Мнения: 4 392
Чудесно, Birdie , с това окончателно ми отговори на въпроса и окончателно постави точка на тъпия спор с Jujka.

Е, явно всеки чува това, което иска  Hug

Аз също мога да цитирам педиатри, които са на обратното мнение. До тук изброих над 10 майки, които дават вода на децата си от новородени Grinning.От моя страна край на спора, ти си майка и ти си решаваш как да си гледаш детето Flutter

Ами то винаги ще има недочули и недоразбрали, но това аргумент ли е? И аз мога да ти кажа, че има хора, които мислят, че земята е плоска, но както знаем, тя не е. Peace

# 35
  • Мнения: 5 103
Давам колкото иска, в жегите пиеше по 100мл.

# 36
  • Мнения: 8 585
"Аз също мога да цитирам педиатри, които са на обратното мнение."
->В Бг да. По принцип- не.
Това, което Ви написах е горе-долу унифицирано и важи навсякъде.

# 37
  • Мнения: 22
Докато бяхме на кърма нито капка не сложи в устата. ДА НАИСТИНА  една от акушерките в родилното беше спишила мъжа ми и му се навикала, че не давам на детето си вода само моето шише пълно, а трябвало да пие по 150 ????  Rolling Eyes ????/е това не ми стана ясно как да ги пие като тежеше само 2,300, ама акъли много/ ????  Twisted Evil и той нали се вслуша айде почна се един ден бутане на биберона, а нашето дяволче всичко пляе. Когато карахме жълтеница пихме глюкозов разтвор 3-4 дни. Така, че не съм давала дори до ден днешен не иска вода а пие чайчетата на HIPP. Не знам дали и това е много правилно но след като и харесва нека така да бъде

# 38
  • Мнения: 6 472
Аз също мога да цитирам педиатри, които са на обратното мнение. До тук изброих над 10 майки, които дават вода на децата си от новородени Grinning.

Мммм да и аз мога да ти цитирам хора дето смятат че "осоляването" на новороденото било добре,  защото като порасне не му мирише потта. Пък даже и пазнавам майки, които го правят, ммм дааа Mr. Green Предполагам, че ти не си го правила...
Пиенето на вода от новородено със сигурност няма да доведе до последиците от осоляването. Само показвам колко безумно звучат подобни аргументи Peace

# 39
  • Мнения: 2 197
Абе това зависи от детето. Някои пият вода, други не искат. Аз пия по 3 литра вода на ден, а познавам хора, които не пият и 10 г (сигурно си я набавят от друго място). Не виждам защо детето да не пие, ако иска. Познавам майки чиито деца не искат да пият вода от бебета. Просто не обичат. Не мисля, че цялото необходимо количество се набавя от кърмата (или от АМ), особено в по-късните месеци и особено ако е топло. Плюс това водата след хранене за изплакване на устата според мен е просто задължителна, за да не се образуват гъбички, а и в последствие да не се развалят зъбите. Моята дъщеря пие вода от новородена. Кърмена е до 4,5 месеца. В началото и давах вода със захар (по съвет на педиатърката). От втория месец пие водата чиста. Чайче и дадох за първи път на 4 месеца, и то за кашлица. С нито една течност, която поема не е имала проблеми, пие си ги с огромно удоволствие. А иначе някои педиатри наистина дават някакви умопомрачителни количества вода на ден - сега на една приятелка с дете на 10 дена и бяха казали, че трябва да изпива 250 мл на ден. Е, това вече е смешно, то тежи 3 кг.

# 40
  • Мнения: 6 164
Предлагах като новороден и като не иска - не иска. Към 3-я месец пропи.

# 41
  • Мнения: 67
Моят син пие вода и то много - сега е на три месеца.В жегите пиеше по 250 мл вода и по 100 мл чай на ден,при това си хапваше здраво 6 пъти по 160-170 мл АМ!И винаги след хранене малко вода-да си изплакне устата.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 423
gala_blanca , може ли да ми кажеш кога е ял по 160-170 мл. АМ, защото бебка яде по 160мл. в момента, но по 6 пъти и аз се притеснявам, но пък вода не иска да помирише Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 2 907
Аз пък да се опла4а. Моето дете не иска и една капка вода да изпие. През лятото по най големите жеги и давах вода, тя с отвращение буташе шишето. Отскоро пие само сутрин и ве4ер мляко, през останалото време яде пюрета и пак не иска вода. Има ли други като нас и какво може да озна4ава това?

# 44
  • Мнения: 8 505
Аз давах.Дори докато кърмех.Дъщеря ми пиеше (и пие) много вода.

Общи условия

Активация на акаунт