Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 2

  • 119 664
  • 339
  •   1
Отговори
# 45
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Благодаря за оценката  Grinning
Да, тортата беше за прощъпулника снощи и всичко върху нея е от захарно тесто. Обувчиците намазах с глюкоза и мъничко вода за да станат лъскави. Вътре са два блата от по 3 яйца, чаша захар, чаша брашно и 1 бакпулвер, ванилийка. След изпичането ги сиропирах леко с карамелен сироп. Крема е от мляко, горена захар,масло и жълтък. Съжалявам, че няма снимка на разрез, но всичко се излапа вече....

# 46
  • Мнения: 286
Браво,невероятна е!

Как да устоиш на такава вкусотия!:)

# 47
  • Мнения: 5 873
Сега,ако дадеш и пропорциите за това захарно тесто ще ти бъда много благодарна!  bouquet

# 48
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Сега,ако дадеш и пропорциите за това захарно тесто ще ти бъда много благодарна!  bouquet
Ама разбира се. То инфото е форумско леко променено от мен Wink
Захарен фондан
около 1 килограм пудра захар
1 пак. желатин (моят беше др.йоткер), разтваря се в около каф. ч. вода
1 супена маргарин
120 милилитра глюкоза
ванилия
Захарта се пресява и се изсипва в дълбок съд. В средата се прави кладенче.
Желатина се накисва в хладка вода за 5мин, след това се доразтваря на водна баня. Добавя се маргарина и глюкозата и всичко се изсипва в кладенчето + ванилията. Слдва голямо месене докато тестото се получи горе долу като пластелин. Каквото от него остане неизползвано се прибира в пликче в хладилника.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 765
А каква боя ползвате ? И от къде може да се купи?
Търсих по магазините, но не намерих. До сега ползвах една за боядисване на яйца  на която пише, че става и за оцветяване на торти, сметана, кремове...но ми свърши, а другата седмица имам рожденничка.

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 15:52 от eliss

# 50
  • Мнения: 5 873
diddi,благодаря ти !

# 51
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
eliss, аз съм облагодетелствена за боите защото свекърва ми ми даде от нейните запаси сладкарски бои.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 765
eliss, аз съм облагодетелствена за боите защото свекърва ми ми даде от нейните запаси сладкарски бои.
Ех, ти си добре. Аз ще продължавам да търся.
Това което измислих е ако не намеря да ползвам по-гъст сироп, но така ще си осигуря само розово и евентуално жълто. А дали ще стане ? newsm78

# 53
  • Мнения: 883
diddi, страхотна творба! Всички сте невероятни! Случайно мернах темата и не мога да пропусна да ви се възхитя!  newsm51 newsm51 newsm51
Ще ви следя с интерес и ще се уча, а когато направая и аз нещо се се отчета! Обещавам!

# 54
  • Мнения: 184
Здравей

Аз си купих сладкарски бой от женският пазар има едно малко магазинче за здравословни храни почти към края на пазара.Имаха само течни.Използвах ги вече за рожденият ден на дъщератя и съм доволна.

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 23:49 от amber.x

# 55
  • Мнения: 3 271
Да се запиша и аз в любимата ми тема  Heart Eyes

# 56
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Сега,ако дадеш и пропорциите за това захарно тесто ще ти бъда много благодарна!  bouquet
Ама разбира се. То инфото е форумско леко променено от мен Wink
Захарен фондан
около 1 килограм пудра захар
1 пак. желатин (моят беше др.йоткер), разтваря се в около каф. ч. вода
1 супена маргарин
120 милилитра глюкоза
ванилия
Захарта се пресява и се изсипва в дълбок съд. В средата се прави кладенче.
Желатина се накисва в хладка вода за 5мин, след това се доразтваря на водна баня. Добавя се маргарина и глюкозата и всичко се изсипва в кладенчето + ванилията. Слдва голямо месене докато тестото се получи горе долу като пластелин. Каквото от него остане неизползвано се прибира в пликче в хладилника.

Това нещо го месиш и от полученото си направила глазурата на тортата, обувките и цветенцата. Така ли?

# 57
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Това нещо го месиш и от полученото си направила глазурата на тортата, обувките и цветенцата. Така ли?
Да, точно така. Плюс боички за оцветяване.

# 58
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Това нещо го месиш и от полученото си направила глазурата на тортата, обувките и цветенцата. Така ли?
Да, точно така. Плюс боички за оцветяване.

Добре, но това нещо не засъхва ли в ръцете ти? Имаш ли време да го моделираш?
Обувките по твое осмотрение ли направи или ползва подсказки?

# 59
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Мимито, тестото става като пластелин, не чак, но достатъчно добро за моделиране. Ако лепи добавяш още пудра захар, ако е твърдо, мъчичко вода или мазнина. Платненките ги правих по спомен от едни истински.

Общи условия

Активация на акаунт