БОКЛУК? БРАВО, КМЕТЕ! 2-ра част

  • 2 672
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 381
Драмата с боклука през последната година е заради голямото надцакване между Бат` Бойко, правителството и президента. Мерят си ги, ама това ще удари по джоба софиянци. Ако боклукът тръгне на тур из страната ще се вдигне такса смет. Това е положението.

Е, най-накрая нещо умно! Разбира се, че е така.. Карловци, пловдивчани, марсианци, взимайте от боклука на София, само дето при една проста сметка ще излезе, че с тези пари, които се раздават на други общини - София да има вече започнато строителство на завод за преработка...

не е вярно, че ще се вдигне такса смет  Naughty
парите за разрешение на сегашната криза ще дойдат от правителството.
след като се разреши, дано НАЙ-ПОСЛЕ тая агония приключи
и започне строеж на завод и тн.
и тогава такса смет едва ли ще се вдигне.

...
така, че провинцията - не бързайте с пророчествата за вдигната такса 'смет'.




Лени, живееш в Италия и май не следиш достатъчно казаното в БГ. Аз принципно съм от провинцията, но от близо 10 г. съм в София. Плюс това с ушите си чух зам. кмета по екологията Милор Михайлов, който миналата седмица след сесията на Столичния общински съвет обясни, че такса смет ще скочи за софиянци, защото общината няма пари за извозване на балите на 130 - 150 км, сиреч до Пловдивско и Карловско. За извозването на тези 280 000 т боклук ще трябва да се дадат 10 млн. лв. Освен това в понеделник в "Тази сутрин" по Би Ти Ви премиерът Сергей Станишев каза, че правителството не може да плати всичко. Общината трябва да плати поне депонирането, е мнението на министър-председателя. А Бат` Бойко вика, че няма пари за това депониране там. От фирмата, която стопанисва карловското сметище, казват, че място имат, но ще им трябват авансово пари за наемане на още хора, транспорт и т.н. Налага ми се и професионално да следя проблемите с боклука на София, така че съм в час с нещата.

# 61
  • Мнения: 6 167


хех, Киа, възможно е да греша, да.
от кога се очакава скока?( пак казвам, да не бързаме Thinking) , таксата е огромна, особено в централните квартали. столичани трябва да са луди да приемат ново увеличение.
гледам новините на бТВ всяка суртин ( новините от предишната вечер).

ако работиш в отдел Чистота на столична,пиши ми на лични, може да се разпознаем  Wink
запозната съм с боклука ....ммм, горе долу. повече не ми требе.
знам кой седи пред кабинета на кмета да си предлага услугите в момента. Whistling

# 62
  • София
  • Мнения: 2 381


хех, Киа, възможно е да греша, да.
от кога се очакава скока?( пак казвам, да не бързаме Thinking) , таксата е огромна, особено в централните квартали. столичани трябва да са луди да приемат ново увеличение.
гледам новините на бТВ всяка суртин ( новините от предишната вечер).

ако работиш в отдел Чистота на столична,пиши ми на лични, може да се разпознаем  Wink
запозната съм с боклука ....ммм, горе долу. повече не ми требе.
знам кой седи пред кабинета на кмета да си предлага услугите в момента. Whistling

За мое много голямо щастие не работя в отдел "Чистота" в общината. 

# 63
  • Мнения: 6 167


хех, Киа, възможно е да греша, да.
от кога се очакава скока?( пак казвам, да не бързаме Thinking) , таксата е огромна, особено в централните квартали. столичани трябва да са луди да приемат ново увеличение.
гледам новините на бТВ всяка суртин ( новините от предишната вечер).

ако работиш в отдел Чистота на столична,пиши ми на лични, може да се разпознаем  Wink
запозната съм с боклука ....ммм, горе долу. повече не ми требе.
знам кой седи пред кабинета на кмета да си предлага услугите в момента. Whistling

За мое много голямо щастие не работя в отдел "Чистота" в общината. 

съвсем правилно! аз също.

ето какво прочетох в Дневник днес.
всъщност не ББ, а Станишев държи боклука да отиде към Карлово:

След като кметът Бойко Борисов се опита да надцака премиера Сергей Станишев, като обяви, че балите с боклука ще се складират в комбината "Кремиковци", а не в избраните от премиера Карлово и Пловдив, правителството отвърна светкавично на удара.

"Кремиковци" ще трябва да плати глоба от 10 хил. лв., защото е допуснал съхранение на бали с боклук на своя територия без необходимите разрешения и още 10 хил. лв., ако продължи да приема сметта, обяви екоминистърът Джевдет Чакъров. След заседанието на правителството той съобщи, че и общината ще бъде глобена за същото. Екоминистърът обяви, че има още две подходящи площадки, които ведомството му проучва, но няма да каже къде са.

Не зная къде са тези площадки, те са като партизани, отвърна Бойко Борисов. Сигурно Ковачки е взел някоя нова мина и сега ни готвят за там, предположи той. "Засега търпим турското робство на Чакъров. Няма да махнем откараните в "Кремиковци" бали, ще чакаме да стане готова градинката пред Министерския съвет и ще ги извозим там", заяви кметът. Той обяви, че не се е отказал от варианта "Кремиковци" и ще продължи преговорите с комбината, но прогнозира, че ще е трудно, защото компанията била сплашена от няколко министерства. Освен това "Кремиковци" вдигнали цената.

В четвъртък ръководството на комбината съобщи, че изненадващо разбрали едва в сряда следобед, че на тяхна територия се карат бали, въпреки че камионите бяха пропускани от охраната на комбината. "Не сме получавали никакъв натиск от държавни институции, а само указания да не нарушаваме законите", каза изпълнителният директор Димитър Кузманов. От ръководството обявиха, че все още не са получили акта за глобата, но ако това се случи, ще искат компенсация от общината, която била нарушителят.

В писмо от 17 октомври ръководството на "Кремиковци" е поискало от общината срещу площадката от 200 дка за складиране на боклука наем от 75 хил. евро за най-много три месеца, а след това замяна на терена срещу 5 дка в идеалния център на София, 5 дка в подножието на Витоша - Драгалевци, Бояна, Симеоново или Бистрица, и още 190 дка в града, научи "Дневник". От дружеството настояват общинският съвет да вземе решение за замяната до 20 дни и ако това не стане, общината да плаща неустойка по 1 млн. лв. за всеки месец до освобождаването на терена от балите и рекултивацията му.

Дали ще бъдат удовлетворени исканията на "Кремиковци" и какво ще се прави със сметта по-нататък Столичният общински съвет ще решава на извънредно заседание в понеделник. Борисов обяви, че има резерв от 250 дка за складиране на балите, но няма да каже къде.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 381
На мен ми е ясно, че ББ не ще боклукът да ходи в Карловско и Пловдивско. Тя офертата си беше от правителството. Обаче той не беше знаел за нея. Миналата седмица каза, че било по-добре тези пари, дето ги предлагат на Карлово и Пловдив да ги дадат на Суходол и да отворят сметището там. Но тях ги е страх от това или искат на 1000% да го надцакат предизборно, а и хората да видят, че той не може да се справи с проблема и да го провалят. Далечната цел на това е да го елиминират като политически опонент. Защото народът мн. го харесва, но аз не съм от фенките му! Държа да отбележа!
За глобата от 10 000 Чакъров я беше обявил преди заседанието на МС в четвъртък. Знам, че е имало натиск върху "Кремиковци", колкото и Румен Овчаров да отрича това пред медиите.   
В интерес на истината разширяванията на площадките край Гара Искър и тази в район "Кремиковци" също не отговарят на Закона за управление на отпадъците, но тогава РИОСВ - София и екоминистърът Джевдет Чакъров си мълчаха.
Кризата с боклука вони повече и от самия боклук! Това е горчивата истина!

# 65
  • Мнения: 6 167

за съжаление май е така.
от всичко, което прочетох не става в-с за отношения тип провинция-софиянци
става в-с тройната коалиция да го отсвири, а той ( ББ)  доста кара дори в
приказките  'през просото'. 
дори за кремиковци май няма ясна идея защо там
май идеята е ' ами  щото в кремиковци така и така е мръсно'.
мисля, че стана ясно, че става в-с за политика.
ако карат така , ще изгори в кратки срокове.
жалко, наистина вони повече от боклука.
а той се трупа.

аз също изобщо не съм му почитателка, била съм под негово 'шефство' и е доста тъпо парче, което навремето се изживяваше, като 'държавен секретар', какъвто няма как да бъде.
вечно искаше още и още 'правомощия, без никаква идея какво ще ги прави.

# 66
  • Мнения: 2 070
И аз хич не го харесвам.... А откакто е кмет се държи неадекватно и като в небрано лозе...

Общи условия

Активация на акаунт