Какъв цвят кухня - венге или избелен дъб?

  • 7 576
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206

Мерси!! Grinning
Аз пък си представях нещо като бордо.. не знам защо.. думата "венге" за първи пит сега я чух...

# 16
  • Мнения: 6 039
дъб-по-лесно е за почистване, на венгето всички капчици си личат,+това и 2-та материала вече излизат от мода, като венгето доста се поизчерпа

# 17
  • Мнения: 7 640
а може комбинация Simple Smile

# 18
  • Мнения: 948
дъб-по-лесно е за почистване, на венгето всички капчици си личат
Подкрепям. Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Излизат от мода вече,но ако държите мисля,че комбинация е най-добре,поне аз предпочитам.

# 20
  • София
  • Мнения: 676
Аз пък си мислех, че светлата по-трудно ще се поддържа.

# 21
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
дъб-по-лесно е за почистване, на венгето всички капчици си личат,+това и 2-та материала вече излизат от мода, като венгето доста се поизчерпа
И аз така мисля.Би ли ми казала какви цветове са актуални в момента-нещо се спрях на череша и зебрано май беше другото-какво мислиш за тях?Още не мога да реша,доскоро и аз си мислех за избелен дъб и венге,но сега пак newsm12

Последна редакция: ср, 18 окт 2006, 18:30 от mama MISHKA

# 22
  • Мнения: 648
    Лично аз съм фен на светлите цветове, но според мен е важно кой как си го усеща и кое ще му носи комфорт Peace

Нас се опитаха да ни убедят, че спалното ни обзавеждане трябва да е в комбинацията избелен дъб-венге, но нещо последния цвят не ме привлича изобщо, щом не ме кара да се чуствам уютно и не ми носи естетично удовлетворение какво значение има в случая колко е модерно Crazy
Проектанта "кандиса"на моите желания Blush

# 23
  • Мнения: 631
Ние също сме кухня трапезария хол на едно място. За мебелите избрах тъмна и светла бреза. Венгето ми харесва много, но ми е малко тъмно. Разгледай и други нюанси

# 24
  • София
  • Мнения: 35 943
избелен дъб Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 17 281
Аз пък си мислех, че светлата по-трудно ще се поддържа.

Тц, тц, тц. Не е така - холната ми секция беше много тъмна, 2 прашинки да паднат, от километри си личи.
Сега с ремонта като  избирахме мебели категорично подминавах всичко тъмно, макар че според мен е много красиво - но това нон-стоп бърсане на прах и въпреки това все изглежда занемарено, повече не го искам.
И никакви препарати не вършат работа, Пронто-мронто, каквото няма по магазините, това не съм пробвала - сутринта да избърша праха, следобяд е вече запрашено.
При това хич не съм чистофайница маниачка.

# 26
  • Мнения: 957
ние преди месец имахме подобна дилема венге или нещо по светло. В края на краищата се споразумяхме с мъжа ми кухнята да е оранжева, а термоплота и гърба да са тъмни. Не избрахме точно венге, но е тъмно като венге, казва се мока.
Помисли си да се връзва с останалото- под, стени, ако кухнята ти е отворена към друга стая с мебелите и пода там.
Моята кухня е отворена към хола и в хола сложихме много тъмен ламинат, почти венге. Термоплота и гърба на кухнята ще се връзват така с пода на хола. Още не сме мебелирали, така че плановете ми са масата и столовете да са венге, а тапицерията на столовете оранж. Тъй като холът ще бъде фиктивно разделен на две- част  с дивани и ниска масичка и част трапезария обмислям диваните ми да са също оранжеви и за двете части да купя 2 килима, които да имат жълто, оранжево и червено. Така мебелите ще се разделят оптически от пода и няма всичко да изглежда тъмно кафяво, а холът и кухнята няма да изглеждат като 2 отделни стаи.
Разказвам всичко това, защото мисля, че при обзавеждането на една стая трябва да се погледне и на околните стаи и да се намери една обща линия, а не да се прави безразборен микс на цветове и стилове.

# 27
  • Мнения: 442
Тц, тц, тц. Не е така - холната ми секция беше много тъмна, 2 прашинки да паднат, от километри си личи.
Сега с ремонта като  избирахме мебели категорично подминавах всичко тъмно, макар че според мен е много красиво - но това нон-стоп бърсане на прах и въпреки това все изглежда занемарено, повече не го искам.
И никакви препарати не вършат работа, Пронто-мронто, каквото няма по магазините, това не съм пробвала - сутринта да избърша праха, следобяд е вече запрашено.
При това хич не съм чистофайница маниачка.

подкрепям с колкото ръце имам. Peace
от два месеца си имам хол във венге и се сбърквам да бърша прах. и, наистина, нищо не помага.
защо, защо не пуснах и аз навремето тема във форума - все някой щеше да ми каже тази малка, но не маловажна подробност?

# 28
  • Мнения: 2 427
Ако трябва да избирам бих заложила на светлото дърво.Определено това тъмното ми писна.Всяка втора къща е с тъмно дърво Confused.Направо стана задължително всичко що е модерно да е тъмен уендж или Венге или както там го наричат Confused.Мен тази повторяемост ме дразни.Светлото определено е по-рядко срещано от тъмното дърво.И аз исках кухня в тъмно,но сега последно реших че ще взема или светла кухня или кухня с бамбуков фурнир(едно такова патешко жълто с кафеви нишки,супер!),което страшно ми харесва напоследък а и е много оригинално.

# 29
  • Мнения: 7 474
Дъб, по-лесна е поддръжката  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт