Разбирате ли се със свекърва си

  • 9 626
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Как е?Разбирате ли се със свекито?Аз с моята се разбирам чудесно.

# 1
  • Мнения: 5 317
Като се виждаме по-рядко се разбираме.

# 2
# 3
  • Мнения: 3 405
Чудесно се разбираме Grinning

# 4
  • Мнения: 5 790
Не, не се разбираме никак. Направо не се понасяме. Но не страдам от това.

# 5
  • Мнения: 1 761
Имаме 50 години разлика в годините,различен вкус и стил на живот,съвсем различен външен вид.Ако не е единственото нещо, което да ни свързва-мъжа ми, никога нямаше нито да се познаваме,да общуваме по какъвто и да било повод.
Не я харесвам нито по характер нито на външен вид,но в крайна сметка не съм се оженила за нея я.(Ако трябваше да живеем заедно нямаше да се съглася да се женя, но като гледам май и тя нямаше да се навие да живеем заедно,Слава Богу!)
Отговорих с НЕ.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 481
Досега винаги съм се въздържала да се обаждам в темите за свекърви, но след една случка от преди малко не мога да се стърпя: не, не се разбираме. Трудно я понасям, тя живее в едно село на около 30 км. от нас и се виждаме сравнително рядко (1-2 пъти в месеца), но и тези срещи са ми твърде много #Cussing out Основните проблеми са, че пред мен се прави на богородичка, а зад гърба ми се опитва да говори глупости за мен на половинката. Беше пробвала да се съюзи със собствената ми баба с цел да ми се повлияе и да се превъзпитам  Shocked Опитва се да предизвика съжаление и да провокира чуство на вина и в двамата си сина, прилага им чисто женски тъпи номерца. С нея не може да се спори цивилизовано, когато и се докаже, че не е права, започват невъобразими крясъци и сръдня Sick Опитва се да се бърка навсякъде, дори и в отношения, които не я засягат, и когато бива отрязана се сърди ужасно.  Мъча се да я възприемам нормално само защото е майка на половинката, но не успявам, не съм от хората, които умеят да си мълчат   Sad Ако можеше да не се срещаме изобщо, щеше да е най- хубаво... Когато усетя подмолна тактика, направо побеснявам.

# 7
  • Мнения: 242
Не се понасяме!
Много е трудно.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Гласувах с последната опция, защото наистина се разбираме чудесно, макар че е с 40г. по-възрастна от мен; възприемам я по-скоро като моя баба, колкото и тъпо да звучи, но баба ми е на същата възраст. Със свеки се виждаме рядко - веднъж в месеца най-много, но си говорим често по телефона. Нямам оплаквания нито от нея, нито от свекъра - то няма и как да е иначе, с такъв син  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 564
Не се понасяме.Опитвала съм се да се разбирам с нея,но успех не постигнах.Сега се виждаме рядко,говорим си много малко,но за мен това е по-добрия вариант.
Опитва се да се бърка навсякъде, дори и в отношения, които не я засягат, и когато бива отрязана се сърди ужасно.  Мъча се да я възприемам нормално само защото е майка на половинката,

# 10
  • Мнения: 4 546
Не мога да понасям тъпите й забележки и постоянните й опити да знае всичко 0 какво имаме в хладилника, с какъв прах перем, с какви точно одеяла се завиваме като спим, какво сме си купили и колко струва и т-н. гледам по-рядко да се виждаме, да отбивам атаките и ад не показвам много , че се дразня. но един ден като имаме дете и ми дава акъл за всичко, не знам как ще издържа
 Thinking

# 11
  • Мнения: 2 196
Разбираме се чудесно.
Това обаче не винаги е било така.В началото имахме доста разногласия,който обаче се изгладиха с един бесен скандал и няколко разговора,в който си изяснихме отношенията.
Скандала беше за това,че видите ли ,тя/дето е отгледала две деца/ си позволява да гледа моето/единствено и неповторимо/ дете,не така ,както аз съм и казала/аз- тогава супер опитна майка на 1мес.бебе/ Crazy.Мъжът ми тогава и събра багажа и я  прати да си ходи.
После,като се поукротих,тъпия ми мозък се сети за следните неща:
 -тази жена беше изминала 200км,за да ми помага;
 -тази жена си беше взела неплатен отпуск,въпреки че имат нужда от пари,за да ми помага;
 -тази жена не ми каза една лоша дума,докато аз и крещях,че се е опитвала да помогне;
 -тази жена е майка и баба на любимите ми същества.
И така стигнах до извода,че дори да не ми гледа детето точно по начина,по който аз искам,то не значи че няма да го гледа както трябва,а именно - с много любов.
 Извиних се,поговорихме и тя ми каза:''Не се притеснявай и аз съм,била млада и знам как е''.
 Сега винаги я чакам да дойде с нетърпение.Детето също.

Стана много дълго,но се надявам да е от полза. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
Като се виждаме по-рядко се разбираме.
И пак ,не се разбираме,ако свеки тръгне да дава на децата  зрънчо.при все всичките ни обяснения ,на мен и на мъжа ми(сина Й) ,че едното дете прави алергични пристъпи от този вид храни!

# 13
  • Мнения: 2 381
Да.Имахме разногласия единствено относно гледането на щерката(като напр. да слагам сол във ваничката за къпане, да я мажа със свинска мас Sick, да я повивам с пелени и т.н...), но е ясно,  че не стана по нейната.
Добричка си е тя и се разбираме Grinning

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, много я харесвам, като човек и приятел

# 15
  • София
  • Мнения: 1 639
Разбираме се, но...
- живеем на 500км една от друга
- виждане се 2-3 пъти в годината за по няколко дена
- чуваме се 1-2 пъти в седмицата по телефона(понякога и по-рядко)
- нямаме още деца(мисля, че е определящ фактор, относно намесите и даването на акъл)

Жената не е лоша! Като всеки човек си има кусури, но аз не мога да се оплача от нея.

# 16
  • Мнения: 2 700
Да. И двете сме си поставили граници на собствените си периметри / кой какво може да прави, без да дразни другия/ и от там нататък не сме имали поводи за спорове.

# 17
  • Мнения: 6 993
Тя е влюбена в мен, много ме харесва Grinning Постоянно ме кътка и ме храни ( отслабнах за 3 месеца , през които не ме беше виждала, със 7 кг и явно нещо се притесни), когато идва в София винаги се сеща да ми се обади.Имало е и моменти, в които без да се сети, ме е издранила, аз ги помня дълго, но не се връзвам. Иначе аз по принцип съм си малко по-студена към неговото семейство, тя все иска да и споделям, пък аз на моята си майка не мога, та на нея ли...Но иначе големи конфликти не сме имали, надявам се да няма и за вбъдеще. Добри хора са. Всъщност мъжът ми има повече скандали с майка си, от колкото аз с нея. Даже ми е казвал, че с нея си приличаме - много сме говорели и сме си мислели, че всичко знаем и за всичко сме прави Laughing
Но пък също като при Гато си мисля, че основният фактор е,че сме в различни градове, виждаме се 5-6 пъти годишно за по 3-4 дни и поянкога, когато е в София , за 2 часа, както и че нямаме дете още.

# 18
  • Мнения: 8 505
Да,разбираме се.

# 19
# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Не мога да понасям тъпите й забележки и постоянните й опити да знае всичко 0 какво имаме в хладилника, с какъв прах перем, с какви точно одеяла се завиваме като спим, какво сме си купили и колко струва и т-н. гледам по-рядко да се виждаме, да отбивам атаките и ад не показвам много , че се дразня. но един ден като имаме дете и ми дава акъл за всичко, не знам как ще издържа
 Thinking

Със свекървата се разбираме .Но ти все едно говориш за свекъра #Cussing out

# 21
  • Мнения: 2 663
Да, приятелки сме

# 22
  • Мнения: 5 370
оооо, беz нея съм просто zагубена=приzнавам, беz да ме е срам.
Дотук ми е намерила=гинеколог, който ме следи и при когото родих.
Педиатър  zа детенце=много доволна.
Жена, която ми го гледа=пак съм доволна.
Благодарение на нея не успявам да иzпадна в Черни дупки, породени от монотонното ежедневие и нонстоп седене с детето.
И ние се стараем да и се отплаЩаме.

# 23
  • Мнения: 3 268
Разбираме се чудесно,но все пак ни делят 230 км. Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 529
Разбираме се чудесно,но все пак ни делят 230 км. Mr. Green

Все едно аз съм го писала!  Joy

# 25
  • Мнения: 4 546
Не мога да понасям тъпите й забележки и постоянните й опити да знае всичко 0 какво имаме в хладилника, с какъв прах перем, с какви точно одеяла се завиваме като спим, какво сме си купили и колко струва и т-н. гледам по-рядко да се виждаме, да отбивам атаките и ад не показвам много , че се дразня. но един ден като имаме дете и ми дава акъл за всичко, не знам как ще издържа
 Thinking

Със свекървата се разбираме .Но ти все едно говориш за свекъра #Cussing out
И свекъра, И свекъраааааааа  smile3514 smile3511 smile3514

# 26
  • Мнения: 3 334
 Naughtyникога не стигаме до консенсус

# 27
  • София
  • Мнения: 35 976
Не се понасяме   Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, разбираме се. Чак чудесно не е, но е много добре. Grinning

# 29
  • Мнения: 166
Не я понасям е твърде слабо казано. Вкарай още една обция в анкетата! Laughing

# 30
  • Мнения: 178
Не се понасяме Mr. Green,но когато си идва за няколоко дена от село се правим,че се разбираме, иначе -  smile3513

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 537
Като не се виждаме, се разбираме чудесно! Joy От известно време имаме малко проблем с общуването и гледаме много, много да не общуваме да не изостряме повече ситуацията. Tired

# 32
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Разбираме се чудесно,но все пак ни делят 230 км. Mr. Green

Все едно аз съм го писала!  Joy
Или аз! И нас ни делят толкова.......което е мнооооого хубаво. Не че е лоша жената, но все пак разликата в поколенията........

# 33
  • Мнения: 1 546
Приятелки сме. Имам страхотна жена за свекърва! Heart Eyes

# 34
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
След като се разбра, че няма да се обичаме и да сме приятелки, вече се разбираме Mr. Green.
Пък и откакто не живеем заедно - още повече Wink....

# 35
  • Мнения: 11 007
Само заради сина й се опитвам да спазвам добрия тон при срещите си с нея.  Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 376
Понасяме се. Тя не ми пречи, аз на нея също. За 2-3 срещи в месеца за по 2ч - всичко е ок  Joy

# 37
  • Мнения: 929
ДА проблеми нямам с нея. Винаги мога да и се оплача от сина и и знам,че тя няма да ми се нацупи и да вземе да ми разправя че аз съм виновна за всичко и т.н. Мога и да разчитам на нея за всичко така че ... Wink

# 38
  • Мнения: 245
 newsm10
стига само да не ми е пред очите, иначе немога да се оплача

# 39
  • Мнения: 446
Липсва опцията "Живеем в паралелни действителности". Моята не съм я виждала от три години, след бурен скандал /за който според мен вина имаме и двете, според нея - само аз/. От време на време я виждам от автобуса, или пък научавам нещо за нея. Не желае да контактува с внуците си, нито със сина си. Те с нея също.

# 40
  • Мнения: 3 611
Въпросът не е точен спрямо моята ситуация  Laughing
В началото беше трудно... не се "раzбирахме" със свекито, щото тя не zнаеше български, а аz не zнаех немски.
Сега е лесно... не съм я виждала от 5 години.  Heart Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 618
Разбираме се, защото се виждаме 1 в месеца за по кафенце  Heart Eyes . Но с нейната свекърва, с която живеем ..... #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

# 42
  • Мнения: 3 537
Да,но рядко се виждаме.

# 43
  • Мнения: 5 103
Не се разбираме.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 64
Разбираме се долу -горе Laughing

# 45
  • Мнения: 6 167
не мога да отговоря на анкетата, че малко са объркани понятията там Crazy

но, да, разбирам се със свеки, нямаме никакви проблеми
разбира се, отне време да докажа, че не съм дошла, заради парите на
сина й примерно, тя внимаваше много в началото, аз я разбирам чудесно.

в последстивие изградихме чудесни отношения, които са топли
държим добрия тон и прилична дистанция

идеално е.

# 46
  • Мнения: 96
Не се понасяме!

# 47
  • Мнения: 1 233
Не особено. Опитвам се да премълчавам доста неща, но това е само защото не живеем заедно.

# 48
  • Мнения: 4 390
С годините /11.5/, все по-добре се научаваме да се разбираме.
Ще цитирам  Lennie, защото се отнася и за нас:
Цитат
държим добрия тон и прилична дистанция

# 49
  • Мнения: 397
Разбираме се чудесно - може би защото не живеем заедно!? Wink

# 50
  • Мнения: 534
Разбираме се прекрасно,пием си кафето всяка сутрин заедно и си говорим за какво ли не-просто сме на едно и също мнение за нещата и затова няма проблем дори и като живеем заедно  Grinning

# 51
  • Мнения: 2 631
не:naughty:

# 52
  • Мнения: 948
Разбираме се, но се виждаме рядко - по 1 път в месеца.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, разбираме се Hug - нали се виждаме рядко (живеем на 160 км една от друга) .

# 54
  • Мнения: 728
НЕ!
 RageНе мога да я понасям,когато ми се бърка за неща,които не я интересуват!
 smile3515Може би,ако и ние се виждаме веднъж месечно ще се обичаме,но....ние живеем заедно и няма как-търпим се някакси... newsm45

# 55
# 56
  • Мнения: 2 000
Да, но се виждаме 2-3 пъти в месеца.

# 57
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Общо взето да.

# 58
  • Мнения: 8 917
Разбираме се Peace

# 59
# 60
  • Мнения: 601
Доста добре Flutter

# 61
  • Мнения: 3 042
Разбираме се, но не живеем заедно. Ако живееше при нас доста спорове щяхме да имаме.

# 62
# 63
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Последна опция- разбираме се чудесно.

# 64
  • Мнения: 4 621
Да, разбираме се добре.

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
НЕ !    fight

# 66
  • Мнения: 245
 newsm12не не и пак не smile3511много зле ми действа със сигурност,избягвам да се срещам с нея

# 67
  • Мнения: 1 520
Гласувах с Да. Въпреки че не ми е приятелка, в смисъл не я приемам за такава, нямаме общи теми за разговор, много нетактична е.
Но е далече, и от разстояние не се бърка, а и не може. Още в началото и показах, че съвети, които не съм търсила, не вземам под предвид.
Но не се караме, значи да разбираме се.

# 68
# 69
  • Мнения: 527
не нито с нея нито с свекара в на4алото ми беше мъ4но но като минаха годините май не ми пука много  Thinkingи се примирих 4е няма да им угодя Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 70
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Е аз нямам още точно свекърва - но да разбираме се чудесно! надявам се да ми стане свекърва де  Crazy  Heart Eyes много си допадаме като начин на мислене и като мнение за отделни неща. Дургото което много ми харесва в нея е,че никога не ни се меси, дава само предложения и не се сърди каквото и да решим, и много ни се радва, включително и на мен Peace е тя си има и дъщеря, но когато сме трите по никакъв начин не съм усетила да не ми обръщат внимание или да ме изключват от разговора, напротив даже се старят да миугодят Mr. Green абе много свястна жена, искрено съм щастлива, че се разбираме, за мен това значи много Flutter  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 1 353
Отговорих да, но това е спорен въпрос, защото по-скоро се старая да я понасям.

# 72
  • Мнения: 745
На 100км разстояние сме - рядко се виждаме, а като се виждаме гледаме да не се дразним една друга. Така че ДА - разбираме се.

# 73
  • Мнения: 2 040
Да, чудесно се разбирам с моята .. страхотна и разбрана жена  Peace

# 74
  • Мнения: 3 478
Имаше време преди 10 години, когато бяхме първи дружки. Може би защото тогава не ми беше свеки Mr. Green. От годежа насам хич не се долюбваме. Не се виждаме, на този етап не си и говорим...

# 75
  • Мнения: 184
И ние се виждаме рядко и се разбираме много добре, а и тя  е душа човек. Все казва "каквото вие си решите"  и "както вие кажете". Какво му има да се разбереш с такъв пич?

# 76
# 77
  • Мнения: 55
Виждаме се доста рядко и може би заради това се разбираме  Grinning

# 78
  • Мнения: 198
ще трябва да се разбираме...4исто по 4овешки!в интерес на истината тя май доста си ме оби4а -дъщеря не е имала,много си ме искаше и си ме гледа!
 Hugвиждаме се всеки ден(даже и по няколко пъти) и винаги когато сам имала нужда ми е помагала..
но като навсякъде дреболийки винаги има!

# 79
# 80
  • Мнения: 1 446
Не, не се разбираме никак. Направо не се понасяме. Но не страдам от това.
Винаги имаме различни мнения , просто сме с коренно различни характери. Старая се да съм търпелива в името на семейния мир , но по някой път не издържам. Embarassed

# 81
  • Мнения: 239
апцелютно се разбираме  Peace ми как иначе

Общи условия

Активация на акаунт