Детскя кухня - въпроси за продуктите и не само

  • 1 676
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 885
Бях шокирана, че всъщност няма написан рецептурник за децата под 3 г., камо ли одобрен такъв.
Има нещо сбъркано в цялата история, но причината мисля, че е в МЗ.

Те за кърменето не са свели до педиатрите новите изисквания, какво говорим за храненето???!!!
Масово децата в провинцията ядат кухня от 6 месеца. То затова и няма богат асортимент на готови детски храни по магазините.
Ми да не са луди родителите да дават пари за пюрета, като детската кухня на месец е има-няма 20 лв.............. Mr. Green



# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В различните кухни работят по различни рецепти. При нас от пролетта се смени готвачката и някои неща са си пълни булумачи.
За по-сигурно провери в кухнята от която си решила да взимаш за яйцата и млякото

# 17
  • Мнения: 1 655
Здравеите и от мен!
Аз не съм от софия първо да уточня ако има значение!
Та аз започнах да заханвам по стария модел с плодово пюре, след това започнах с картофено, домашното мое не го искаше,, купените всички марки пробвах не ги харесваше плюеше ги аз не съм го насилвала, не го харесва и не давам, пробвах  от кухняа са по редички и аз ги пасирвах допълнително е превеше муцунки но не плюепе като другите, и го излъгах с 2 лъжици картофено, 2 плодово 2 дни така и прояде пюре, след това малко по малко свикна и с другите видове картофено с това и онова, иначе всички кремчета харесва, не дели!на мама кюфтенцето!Надявам се  съм била полезна!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 457
имаше ли период на адаптация към храната от кухнята?
- да, кратък период

- има ли някъде рецептури и/или списък на продуктите, които могат да се използват?
Не знам  Embarassed

- супите застройват ли се с яйце (ако да - само жълтък или белтък се слага)?
В нашата понякога - да, виждала съм и белтък

- какво мляко се слага - прясно, кисело, сухо или АМ?
Сухо - така ми казаха от кухнята

# 19
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
-имаше ли период на адаптация към храната от кухнята?
*не, ламята ми е всеядна и не подбира
- има ли някъде рецептури и/или списък на продуктите, които могат да се използват?
*не мога да отговоря
- супите застройват ли се с яйце (ако да - само жълтък или белтък се слага)?
*застройват с варено и настъргано яйце, белтъка е на достатъчно различими парченца и го махам
- какво мляко се слага - прясно, кисело, сухо или АМ?
*сухо мляко за десертие и кисело за фрикасе, например

# 20
  • Мнения: 2 070
Ине, най-добре ще е да питаш в съответен пункт на млечна/детска кухня... Според мен наввсякъде  еразлично, в отделните градове също. В Плевен да речем нещата функционират идеално и почти няма оплаквания... По опита ми не мога да кажа със какво застройват, май не е яйце, а е кисело мляко.... Нямаше адаптация, почна към 9-10месечна, много я кърмих дотогава /не знам защо темата е пусната тук/ и я прие без проблем. За млякото нямам идея...

# 21
  • Мнения: 14
Здравийте, може ли някой да ми каже как става записването за детска кухня. Благодария.

# 22
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравийте, може ли някой да ми каже как става записването за детска кухня. Благодария.

В нашата кухня в Гео Милев като детето навърши 6 месеца отиваш с акта ме араждане и го записваш в списък на чакащите. Като навърши 10 месеца при всяко провадане на купони /те се продават за 15 дни/ чакаш дали ще се освободят места и дали твоето дете го включват този път. Ако го включват с акта за раждане си купуваш купони. На следващия ден носиш 10 празни бурканчета с капачки + 3 за съответния ден с купона и взимаш храна

# 23
  • София
  • Мнения: 1 457
Здравийте, може ли някой да ми каже как става записването за детска кухня. Благодария.
При нас е така - записваш детето като стане на 7-8 месеца (може и по-рано) като носиш копие от акт за раждане. След като навърши 10 м. се обаждаш да попиташ дали вече ви е дошъл реда с номерчето, което са ти дали при записването. Обикновено щом вече е на 10 м. няма проблем и ти казват да занесеш бележка от педиатъра  (че няма алергия) и 30 бурканчета и 60 капачки ( в нашата искат най-много  Crazy). Купуваш си купони за следващия месец и това е  Hug

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Масово децата в провинцията ядат кухня от 6 месеца. То затова и няма богат асортимент на готови детски храни по магазините.
Ми да не са луди родителите да дават пари за пюрета, като детската кухня на месец е има-няма 20 лв.............. Mr. Green

Точно така сме и сме по-добре от софийската ви кухня. Даже моите деца са на кухня от 5-ти месец. Тук кухнята е на 3 групи. Като първа група е зеленчуково пюре, което по нищо не се различава от домашните или купешките и да, защо да давам пари за пюрета, като храната ми за деня е 0,80лв. и е по-харесвана от децата ми. Peace

# 25
  • Мнения: 2 885
Точно така сме и сме по-добре от софийската ви кухня. Даже моите деца са на кухня от 5-ти месец. Тук кухнята е на 3 групи. Като първа група е зеленчуково пюре, което по нищо не се различава от домашните или купешките и да, защо да давам пари за пюрета, като храната ми за деня е 0,80лв. и е по-харесвана от децата ми. Peace

Какво си говорим? Mr. Green

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Говорим си затова, че се опитвам да ви обясня, че разликата между провинциалната кухня(в частност Ямбол) и софийската е голяма. Ако не желаете да ме разберете е друг въпрос.

# 27
  • Мнения: 2 885
Говорим си затова, че се опитвам да ви обясня, че разликата между провинциалната кухня(в частност Ямбол) и софийската е голяма. Ако не желаете да ме разберете е друг въпрос.

Разбираме те, спокойно. Знаем за разликата. Писах за нея вече. Пределно ни е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт