Кога се появи първото зъбче?

  • 2 688
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 210
Цитат на: mecho_puh
С помощта на гелчето и хомеопатичните гранулки обаче поне не плаче и вече е доста по-спокойна.
Затова-не е рано за зъбчета. Дано бързо и лесно да пробият Grinning


за какви гранули става въпрос. Аз я мажа с гел но особенн резултат няма. От един месец не съм спала като хората умирам за сън а друга причина освен зъбите не виждам. Калина е на 1 годинка и още нямаме зъби. Преди си спеше по цяла нощ спокойно, а от един месец се буди през час и пие много вода хленчи на сън и като си играе със страшна злоба хваща играчките и ги блъска по устата си и крещи. Готова съм да направя всичко за да я облекча но и парацетамола не помага.
Казаха ми че ако и давам Зимафлор ще стимулирам ръстежа но не съм сигурна. Аз почти през цялата бременност смуках такива хапчета.
Давайте съвети защото много ми се спи

# 16
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: maia_sevova
Цитат на: mecho_puh
С помощта на гелчето и хомеопатичните гранулки обаче поне не плаче и вече е доста по-спокойна.
Затова-не е рано за зъбчета. Дано бързо и лесно да пробият Grinning


за какви гранули става въпрос. Аз я мажа с гел но особенн резултат няма. От един месец не съм спала като хората умирам за сън а друга причина освен зъбите не виждам. Калина е на 1 годинка и още нямаме зъби. Преди си спеше по цяла нощ спокойно, а от един месец се буди през час и пие много вода хленчи на сън и като си играе със страшна злоба хваща играчките и ги блъска по устата си и крещи. Готова съм да направя всичко за да я облекча но и парацетамола не помага.
Казаха ми че ако и давам Зимафлор ще стимулирам ръстежа но не съм сигурна. Аз почти през цялата бременност смуках такива хапчета.
Давайте съвети защото много ми се спи

Хомеопатичните гранулки Хамомила Вулгарис на Боарон

# 17
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
На 11м. и половина излезе първото а посла за 1 месец пробиха още 3! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 655
АЛИ има два зъба. Излязоха 9 дни преди да навърши 5 месеца.
Точно от 2 месец стана машина за плюнки  Embarassed и е с няколко лигавника /тотално мокри/ на ден. Мрънкаше и се кривеше и гледаше всичко да напъха в устата. Най-вкусни са и ръчичките, ако може и цели да ги лапне. ooooh! Често захапваше ту моят, ту на татко си пръст, рака, каквото и попадне.
При бебетата никога не се знае какво и кога. Thinking

# 19
  • Мнения: 3 211
Откакто навърши 4мес.започна да не спи, да се лигави и да лапа всичко, 1-те зъби (два едновременно пробиха на 10мес!!!!)От тогава растат като луди, за да навакса с другите деца, имаше един период, в който излязоха 6 зъба за 1м.и пол.
Пробвала съм всичко възможно за обезболяване-гелове за намазване Калгел, Дентинокс, Солкосерил, за болката вечер Панадол или Нурофен (но вече като по-голяма), хомеопат.Камомила Вулгарис 15СН-разтварят се 5 гранулки в 1ч.л.вода-според мен това има най-голям ефект, може да се дава и през 15мин. ако има нужда. Хубавото на хомеоп. е, че са напълно безвредни.Лошото е, че понякога е мн.трудно да се дават, защото трябва 15мин.преди и 30мин.след тях да не се дава нищо-храна, сок, вод. Има и още едно ново хомеопат.-свещички Вибуркол-сега сме на тях, малко са скъпички, но имат ефект-1 бр.вечер. Иначе пием чай от лайка. Изобщо съм опитвала всичко възможно, защото откакто се е родила, няма нощ, в която  да сме спали.

# 20
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: marissha
Ние сме на 2,5 месеца,знам че е рано.
Чудя се дали не може и по-рано, особено като започнаха едни ревове и мрънканици без особена причена/според мен/.А не ми хрумва какво друго може да е.
И какви са първите признаци за появата на зъбки.
А давате ли флоур или нещо подобно?
А кога се водят децата за първи път на стоматолог?

Случва се да се появи зъбче и на тази ранна възраст  Wink . Признаци: болезнени подути венци, "точене" на обилни лиги, бебето е кисело и т.н. Може да вдигне Т, може да получи разтройство, но ако има подобни симптоми най-добре да се провери и при педиатър, че с тия грипове сега  Confused. Аз давам Зимафлуор, до 6мес по 2 капки, после по 4. Иначе при нас първите зъбки се появиха през 9 мес. - късничко...

# 21
  • Мнения: 1 289
Първо ни се появиха двата долни зъба на 7 месеца. Горните ни пробиха вчера на 9.5 месеца, но ни тормозиха цели 2 месеца. От 6-тия месец, още преди да пробият зъбчетата давам Зимафлуор по 4 капки дневно. Не съм мазала с мехлемите, но вече се замислям защото спи много неспокойно и дъвче всичко, което й попадне. Големи мъки са. Добре че не вдига, поне засега, температура. Когато положението стане нетърпимо й давам по 1 мерителна лъжичка Парацетамол. Лекарката ми го каза, защото действа болкоуспокояващо и леко я успива, затова го давам само вечер. tooth

# 22
  • Мнения: 411
Първият ни зъб изкара  когато Алекс беше на 8 м. .Въобще не бях разбрала, че вече има зъбче- видях го докъто се прозяваше. До сега ( да чукна на дърво ) имаме 16 зъба и нито един от тях не съм усетила кога е изкарал. Но това е при нас. При всички деца е различно. На бебето на моя приятелка също му изкара зъбче на 8месеца, но там нещата бяха   ooooh!  Всеки един зъб излизаше с месеци , с много лиги ,загуба на апетит , неспокойство, висока температура, разстроиство, запушен нос, липса на сън. Общо взето като им тръгнеше ново зъбче беше цял АД. Спред мен на 2.5месеца сте все още малки за зъбче ,но пък защо ли не?  До колкото съм събирала информация от други майки 99% от тях казват че щом започнат лигите и загубата на апетит значи в скоро време да се очква зъбче . Но да те предупредя ,че един зъб може да излиза в продължение на месеци - в зависимост от това колко са здрави венците на бебчето.
По отношение на стоматолога - разбрах че има специална педиатрична стоматологична клиника , която се намирала някъде около Попа / в София/. Чувала съм че там могат да направят снимка на челюста на бебето и да видят има ли зачатъци на зъбчета.

# 23
  • Мнения: 712
Бобо започна да точи лиги още на 2 месеца, но първото зъбче излезе няколко дни преди да навърши 7 месеца. Отначало очаквахме горно зъбче, защото се беше набръчкал венеца, но после изведнъж през няколко дни излязоха 2-те долни зъбчета. Единствената индикация бяха няколко пъпчици по лицето и 2 образувания като лишейчета на 2-те бузи, както и нещо като обрив по крачетата и ръчичките. В средата на декамври му изби дълго чаканото горно зъбче, а на 31,12 тръгна и съседното.

# 24
  • Мнения: 277
На Алекс първото зъбче започна да пробива точно в новогодишната нощ - на 7 месеца без 10 дни. Започваше да плаче неудържимо без видима причина и също така внезапно спираше. Мислехме, че се е стреснал, защото като излизахме една пиратка гръмна много силно точно до нас  Close На следващия ден напипах боцкащото зъбче на долния венец отпред вдясно и се светнах какъв е бил тоя рев.
Следобяд вдигна температура - 38,2 - пусках тема и във форума, защото се притесних. Свалихме я малко, но през целия ден, нощта и на следващия поддържаше около 37,5. Нищо друго. Е, рев, разбира се, и ужасно нервничене  Shocked
На 3-ти беше вече спокоен с пробило зъбче  Grinning Сега на път е второто (съседното). Температура няма, но е отново страшно кисел.
Иначе и той започна да се плюнчи отрано, имаше периоди на нервничене, така че аз си мисля, че не трябва всяко неразположение на зъби да се отдава....  Embarassed
По книжките пише, че първият преглед при стоматолог е желателно да се направи, когато пробият всички зъбки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт