Дилема за кухня

  • 4 870
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Купихме си апартамент, чиято оригинална кухня има 2 носещи колони и един комин и не остава кой знае какво пространство.
Имахме идея едната стая да я направим всекидневна с кухненски бокс, разделени с барплот, но и там има една чупка, която пречи.
Та сега се чудим:
1. дали малката кухня все пак да я направим само кухня- с електроуреди, шкафчета и без диванче и такива екстри. За мен единствения минус е това, че от кухнята до всекидневната има около 7 метра, които трябва да се изминават по 3 пъти на ден с чинии, чаши и други такива
2. Да разделим всекидневната с барплот и все пак да си направим там кухнята, като минуса на това е, че пространството става много "нагъчкано".

Ако има и някой с други идеи и такова разположение моля споделете.

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 16:59 от wa_wa

# 1
  • Мнения: 7 474
У нас е с барплот, много ми е малка кухнята , но пък всичко ми е на една ръка разстояние и имам още една спалня Hug

# 2
  • Мнения: 4 546
при нас кухнята си е кухня. място за диванче няма, но има място за кухненска маса и 1 стол /които още са само проект  Crazy/ . храним се в хола. удобно ми е. радвам се, че мъжо не можах да го навия да направим хол и кухня заедно - имаме аспиратор, но в самата кухня пак си мирише. ако е абсорбатор незнам, може и по-добре да е  Thinking

# 3
  • Враца
  • Мнения: 5 203
при нас кухнята си е кухня. място за диванче няма, но има място за кухненска маса и 1 стол /които още са само проект  Crazy/ . храним се в хола. удобно ми е.
а грубо колко е  разстоянието между хола и кухнята? Четова май е единственото притеснение на моя мъж

# 4
  • Мнения: 4 546
около 3 метра. докато стигна до масата в хола стават около 5.

# 5
  • Мнения: 46 511
Ние направихме бокс и дневна в хола, разделени с барплот, размерите са 5 м. на 3.60 м. и ни е достатъчно Peace
В бившата кухня ни е спалнята, но си спим в дневната  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 2 863
Ами аз дори в дайсет квадрата хол с бокс, отказах да нося  чиниите до масата и се преборих  с мъжа ми да си направим и малък бар на края на бокса, така, че като не сме 4 човека комплект, да има къде да се яде, без да се разнася.... за мен това е голямо неудобство - правила съм го преди, когато не можехме в един момент да отопляваме цялото  жилище и пренасях за всяко ядене беше адски досадно.

Колко квадрата ви е всекиденвната?

# 7
  • Мнения: 1 313
Тези 7 метра може да не ти се струват проблем сега, но много бързо ще ти омръзне да разнасяш храната, а е нещо, което се случва всеки ден по няколко пъти и не можеш лесно да промениш. Ти си преценяваш, но аз бих избрала или кухня с маса и столове, дори да е малка маса или барплот, който заделя част от друго помещение. Бях много против кухнята да не е самостоятелна, но наистина се оказа много удобно - при нас са две редици шкафове една срещу друга - на барплота и на стената. Както ти е казала Leo всичко е на една ръка разстояние. Ако имаш място може и да не е малка кухнята - нашата с над 3 метра барплот и има много шкафове, някой са ми празни още Wink

# 8
  • Мнения: 1 449
Отиди в някоя фирма, която би се заела с  изработването на мебели за апартамента ви и потърси съдействие за разпределението на площа. Може да изникне интересно предложение! Помисли и ти - начертай контурите на апартамента, носещите стени и колони, а след това експериментирай и прави различни разпределения. Мисли за удобство то си - твоето и функционалността - на жилището. Може и на нас да пуснеш снимка на плана, да раздвижеш и нашето въобръжение  Grinning Сега е моментът на преразпределение и къртене, а не да се ядосваш докато мъкнеш чиниите по 7 м коридор ooooh! Успех!

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ние направихме бокс и дневна в хола, разделени с барплот и ни е достатъчно Peace
В бившата кухня ни е спалнята
И при нас е така и ни е суперрррр

# 10
  • Враца
  • Мнения: 5 203
Благодаря момичета, ще се опитам да ви начертая плана, а днес мислим да посетим и една фирма за обзавеждане, все пак хората са специалисти и предполагам ще имат повече идеи от нас

# 11
  • Мнения: 1 893
Можеш да попиташ и във форума на Направи си сам.

# 12
  • Мнения: 1 564
Ние направихме бокс и дневна в хола, разделени с барплот, размерите са 5 м. на 3.60 м. и ни е достатъчно Peace
В бившата кухня ни е спалнята, но си спим в дневната  Sunglasses
=======================================================================
И ние смятаме да правим така.Никол би ли пуснала снимки ако имаш такива и ако ти е удобно разбира се.  bouquet

# 13
  • Мнения: 634
Винаги съм харесвала идеята за барплота, кофти е обаче, че във всекидневната ще мирише на манджа постоянно и примерно-като идват гости ще те гледат какво как приготвяш.

# 14
  • Мнения: 569
  Аз съм за отделна кухня, така ще си спестиш неприятните миризми във всекидневната и ще си имаш едно отделно кътче където да се развихряш когато готвиш.

# 15
  • Мнения: 46 511
... Никол би ли пуснала снимки ако имаш такива и ако ти е удобно разбира се.  bouquet

Бокс
Пак бокс
Трапезарната част, силно казано трапезария, тук ядем (масата и черните столове са за смяна, но още не им е дошъл реда  Mr. Green)
Моето любимо място  Laughing
Останалата част
Пак останалата част

# 16
  • Мнения: 569
  Това на снимките ли е всекидневната или говориш за съвсем отделна стая?

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 14:55 от nikitita

# 17
  • Мнения: 46 511
Това на снимките ли е всекидневната или говориш за съвсем отделна стая?

Няма друго, диванът, телевизорът и компютърът символизират дневна Laughing

# 18
  • Мнения: 287
Благодаря ти ,Никол ,за публикуваните снимки!!!  Hug Вкъщи мислим да направим същото ,като искаме да разширим всекидневната, сливайки терасата към нея.Мислех ,че е лудост да се сложи бокс в хол ,но явно не се е родила само в моята глава такава идея!Сега вече ще действаме по-смело!
Само един въпрос:аспиратора справя ли се с миризмата от манджите?И към комина ли е вързан.Наша позната-архитект ,каза ,че отдушник за аспиратор има само в кухнята ,а това в хола е комин и връща миризмите.  newsm78

# 19
  • Мнения: 274
А бе  хора,   стига     сте    се   заграждали   и    затваряли. Не  виждам    никакъв   проблем   в   това   кухнята   да  е   в   хола. За   мирис   -    си  мирише. И   отделна    да е  - пак   ще  мирише. Ако    ще  и  Фабер    да  си   монтирате,  пак! При   всички    възможни   аспирации,  нашият  вход   пак   си   ухае   на  различни   неща,  при  това   на  всеки   етаж -  различно. Ама    да   пренасяш  чинии   от   една   стая   в   друга   е   супер - адски   досадно   занимание.  И   още   нещо  барплотът    е  пълна   отживелица. За   какво    ви  е само    да   се   заграждате  и   да   задръствате    пространството. Какво   толкова    ще   криете    от   гостите   си... Не   разбирам..Ако не    са  ми  измити   чиниите  -  много  важно! Аз   съм    си   вкъщи,   ще    си    мия,  когато   си   искам   и   ми е   кеф. Ако   щат   да  идват   на     гости. От друга    гледна   точка,   отворете   едно  списание, `НАШ ДОМ`  примерно.Никъде   няма   да   видите  бар плот. Адски   банално  е  и   не   служи   почти   за   нищо освен   да  загражда... Изобщо  схващам    къщата ,   като   идея   за  пълен   релакс. Какво   ме   интересува   мен какво   си   мислят   хората   за  моя   дом,  въпросът   е   на  мен   да  ми е   добре,  така че   ако    трябва   да  се   затварям   и   крия   в   отделна    кухня, щото да  не  ме  гледали какви  манджи бъркам,  ще    ме е   срам    от   самата   мен, че   се  уважавам  толкова    малко,   че   да   трябва    да   показвам    разни   пози...

# 20
  • Мнения: 2 863
А бе  хора,   стига     сте    се   заграждали   и    затваряли. Не  виждам    никакъв   проблем   в   това   кухнята   да  е   в   хола. За   мирис   -    си  мирише. И   отделна    да е  - пак   ще  мирише. Ако    ще  и  Фабер    да  си   монтирате,  пак! При   всички    възможни   аспирации,  нашият  вход   пак   си   ухае   на  различни   неща,  при  това   на  всеки   етаж -  различно. Ама    да   пренасяш  чинии   от   една   стая   в   друга   е   супер - адски   досадно   занимание.  И   още   нещо  барплотът    е  пълна   отживелица. За   какво    ви  е само    да   се   заграждате  и   да   задръствате    пространството. Какво   толкова    ще   криете    от   гостите   си... Не   разбирам..Ако не    са  ми  измити   чиниите  -  много  важно! Аз   съм    си   вкъщи,   ще    си    мия,  когато   си   искам   и   ми е   кеф. Ако   щат   да  идват   на     гости. От друга    гледна   точка,   отворете   едно  списание, `НАШ ДОМ`  примерно.Никъде   няма   да   видите  бар плот. Адски   банално  е  и   не   служи   почти   за   нищо освен   да  загражда... Изобщо  схващам    къщата ,   като   идея   за  пълен   релакс. Какво   ме   интересува   мен какво   си   мислят   хората   за  моя   дом,  въпросът   е   на  мен   да  ми е   добре,  така че   ако    трябва   да  се   затварям   и   крия   в   отделна    кухня, щото да  не  ме  гледали какви  манджи бъркам,  ще    ме е   срам    от   самата   мен, че   се  уважавам  толкова    малко,   че   да   трябва    да   показвам    разни   пози...


Еееее, направо ми секна ентусиазма, тъкмо си измислих бар плот за новия хол.... Ама не щото искам да крия нещо, а точно за да не нося до масата всеки път закуски и обяди и ми се стори добра идея да имам 2 места, където децата да седнат да се хранят например без да разнасям и не си го представях висок, а даже по -нисък на височината на маса... а сега ще си мисля  каква съм немодерна и ще ми се отще  smile3518

# 21
  • Мнения: 287
Jaly ,не мисля ,че барплотът е "ДЕМОДЕ"!Не искам да противореча на Соня,но щом си го представяш хубаво-какъв е проблема?Всеки сам решава за себе си!А и поводът ти е много основателен!Ако искаш пък ,можете да си направите по-въздушен барплот- на стойка ,който дори да може да се сгъва към стената(ако в единия си край е закачен с панта към нея),за да "не се заграждаш" напълно.В МЕТРО преди половин година продаваха такива плотове(май несгъваеми).Според мен ,ако е направен стилно и с ефектни леки материали,може да стои даже много новаторски! Peace
Аз също се замислям по въпроса! newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз искам бар-плот, но не за да си крия мръсните чинии, а за да си направя отдолу шкафове и да си разширя по този начин полезната площ Laughing

# 23
  • Мнения: 7 640
аз пък отказах барплота, защото в нашия случай също само гълташе пространство.

# 24
  • Мнения: 120
аз се отказах от сливане на кухня с хол от съображенията за миризми. Ш най-мощният абсорбер тредно би се справил с тях.
В момента тече ремонт на кухничката която е 2 на 3 с куминно тяло и 3 врати  #Crazy и тепърва ще обикалям за мебели  Sad.

# 25
  • Мнения: 2 863
Jaly ,не мисля ,че барплотът е "ДЕМОДЕ"!Не искам да противореча на Соня,но щом си го представяш хубаво-какъв е проблема?Всеки сам решава за себе си!А и поводът ти е много основателен!Ако искаш пък ,можете да си направите по-въздушен барплот- на стойка ,който дори да може да се сгъва към стената(ако в единия си край е закачен с панта към нея),за да "не се заграждаш" напълно.В МЕТРО преди половин година продаваха такива плотове(май несгъваеми).Според мен ,ако е направен стилно и с ефектни леки материали,може да стои даже много новаторски! Peace
Аз също се замислям по въпроса! newsm78

Абе шегувам се, няма да си променям идеята заради едно мнение във форума... а и така ще спечеля 3 шкафа под плота, което никак не е  малко.

# 26
  • Мнения: 96
Видях колко разнородни мнения има за барплота, та да споделя и аз. Винаги съм харесвала идеята за
барплот. Дори и дневната ви да не е огромна, не виждам проблем
да я разделите - даже ще бъде по-добре! Място за маса и диван винаги ще има, сега има и модулни мебели, от които можеш да си разместваш според случая. Има и маси с регулируема височина, които са много удобни, защото с един прост въртящ механизъм
можеш да си направиш от холната ниска масичка, маса за хранене. Момента с шкафчетата също е много хитър и не е за пропускане, както и високите столчета за бързо пахапване.
А за миризмите - не виждам чак такъв проблем! Миризмата не би трябвало да те притеснява, когато готвиш вкусотии, пък за по-миризливите работи сигурно има и тераса.  Ако кухнята е в дневната, ще можеш да прекарваш повече време с близките си, а не да се изолираш в другаде, притичвайки с разни съдове и прибори. И гостите не са проблем - така отново няма да се налага да се откъсваш от компанията, а всичко останало е въпрос на организация...и възможност да ги впечатлиш с уменията си на домакиня! Joy
Така че - дръж си на своето и направи нещата така, както ще ти бъдат удобни - няма невъзможни неща!

# 27
  • Мнения: 121
Не зная дали барплота е демоде, но сега живея в апартамент с кухня, която е отворена към хола. Не мога да кажа, че ми харесва. Намирам го за крайно непрактично. 1. Преди да дойдат гости, трябва да сме оправили следите от подготовката и 2. На мен самата не ми харесва да гледам кухнята непрекъснато. По добре да е в друга стая или да е скрита по някакъв начин и барплота е едно добро решение според мен.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Да си кажа и аз мнението - и при мен е разделено с барплот, който е с шкафове, а в предната част е висок и скрива какво се прави в кухнята. Много е удобно - прекарваш си времето със семейството или гостите, а не си затворен в отделна стая(това го пробвах в предишния апартамент и не ми хареса).Освен това скоро открих една страхотна програмка с която можеш да си проектираш кухнята и да я оцветиш. Вижда се като на снимка и можеш да пробваш много варианти доката си избереш мечтания. Програмката се казва "ALNO"и я има в www.download.bg. не знам как да кача линк затова я пиша така

# 29
  • Мнения: 953
аз имам бокс по план.но сега мислим да го праваим място за котела,който ще сложим за парно.а всекидневната,ще я правим кухня и трапезария на едно.малко тясно ще стане ,но така или иначе всекидневната я ползваме за едното ядене. и после всеки по стаите си.вие какво ще кажете

# 30
  • Мнения: 46 511
... Само един въпрос:аспиратора справя ли се с миризмата от манджите? ...

При нас е само фурна и с нея се справя отлично, обикновен комин е, въобще не се усеща, че е готвено вътре  Peace за котлон обаче не знам, нашият е газов и е на терасата  Blush

Общи условия

Активация на акаунт