Премахване на бенка - стандартна операция или с лазер?

  • 255 635
  • 750
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 049
Elina , моля за координати на доктора , ако си в София
Благодаря!

# 661
# 662
  • Варна
  • Мнения: 707
Здравейте, имам една бенка в областта на сутиена и от претъркване се е разкървила. При кого ще ме посъветвате да отида във Варна? Леко се изплаших, като чета в нета  #Crazy

# 663
  • Варна
  • Мнения: 618
Аз имам подобен проблем, но не знам дали образуванието е бенка дори. Не съм ходила още на консулт, но ми попадна една кампания на Роше. За съжаление ще отстъствам от града за две седмици и ако има август мисля да си харесам някой от списъка и да отида. Ще е безплатно, а ако се окаже нещо притеснително, ще търся вече друг специалист ако трябва
http://www.laroche-posay.bg/

# 664
  • Мнения: 1 630
   Такаааа, да се отчета и аз- завчера контролен преглед при доктора, всичко по гърдите, корема и шията, което махна преди месец и половина заздравява добре, ситните петънца са изчезнали, останали са 4-5 по- големи леееко розови петънца, но и те ще изчезнат. Този път работихме гърба и раменете. Доста горене падна- брадавици, бенки, соларни петна, кератози, папиломи, едни червени точици, дето не знам как се казват, но доки каза, че се получават от гореща вода. Сега съм доста надупчена, като предния път, но нали вече съм гърмян заек, и това ще мине. На есен отивам да махам големите 3-4, дето ги имам на кръста, както и по краката и ръцете, но там са моооого малко ва брой и ситнички. Пак гледа диспалстичния невус, дето го имам на кръста, но каза, че при положение, че не кърви, не се лющи, не сърби и не се променя, едва ли е опасен, но него на есен ще по пипаме.
   Та замислих се, преди д-р Пенев, съм ходила на 2ма дерматолози, и двамата "ме претупаха", направо много се ядосах. И без това няма много информация за вредите от слънцето (въпреки, че аз много не ходя на плаж, да не кажа хич), хората масово не знаят какво е УВ индекс и т.н., тези лекари нищичко не правят, ама буквално нищо да информират хората и да се стремят към превенция. Единият лекар, понеже закъсня за часа си, а аз му казах, че имам ангажимент, ми взе 40 лв., само за да ми каже да отида в частния му кабинет и също така, че не си носи дерматоскопът. Сякаш ще носи на гръб ядрена подводница. Повече при него не стъпих. При другата лекарка съм ходила 3-4 пъти и това, което ми направи впечатление беше, единият път каза, че тази и тази бенки са опасни, а на другия път каза същото за други, и когато й обърнах внимание за тези, които предния път ми каза, че са опасни, тя каза "ааа не, тези не са". На третия път съвсем други опасни, а предните "опасни", сега безвредни. Питах я за дерматоскоп, сякаш я питах за някаква митична машина. Ми то нямало никъде, нямало смисъл от него и дрън дрън.... Справка дерматоскоп: 
Събира се в джоб...
Същите бенки, които според нея са опасни, д-р Пенев ги разкара с лазера, каза, че дори не са бенки, а соларни петна, сега няма и помен от тях.
Срамота е, лекари са , а ги мързи да гледат, никаква загриженост за превенция и информираност....нищо. А хората не знаят, гледам малки деца, бебета мъкнат по плажовете в 1-2 часа следобед... ужас.

# 665
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
**ElIna**, за д-р Юлиян Пенев от Варна ли става въпрос? Blush

# 666
  • Мнения: 1 630
**ElIna**, за д-р Юлиян Пенев от Варна ли става въпрос? Blush
Да Hug
Той ми даде да чета ето това:
http://www.geophys.bas.bg/uv_index/solar_uv_bul.pdf
Много полезно четиво, ако имате време, задължително обърнете внимание. То при мен много от нещата се появиха от бременностите, но и слънцето е голям фактор.

Последна редакция: нд, 20 авг 2017, 09:13 от **ElIna**

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 15 560
Мерси! Peace Жалко, че ми е далеч...

# 668
  • Мнения: X
Здравейте! Приятелят ми отдавна (години) има една бенка, която се дразни и разранява от триене в дрехи...първо ходи на онкодерматолог, който го съветва да я премахне и го препрати към хирург. Днес му беше прегледа при хирурга, с който са се разбрали другата седмица я премахнат чрез операция и после да я пратят за хистология. Хирурга му казал, че най - вероятно е плоскоклетъчен карцином (всъщност той не беше сигурен за найменованието, но беше запомнил, че е някакъв карцином с "п" и аз намерих това наименование в интернет). Въпроса ми е някой имал ли е подобна диагноза? Чак след като излезе хистологията ли ще стане ясно какво е точно и ако е това какво се случва по - нататък? Достатъчно ли е само да се премахне образуванието или трябва някакво последващо лечение както при други онкологично заболявания? Каква е прогнозата?

# 669
  • Мнения: 131
Момичета, здравейте!

Аз имам една огромна бенка на отстрани на лицето, която искам да махна оперативно. Може ли да ми препоръчате лекар? Върнах се назад в темата, но все още не мога да изчета всичко и ще съм благодарна за насоки. Става дума за София. Бях чела добри отзиви за Естелайн клиниката, д-р Иван Литов, но се чудя много. Все пак е на лицето и ми се ще белега да е малък. Благодаря предварително за помощта!
http://prikachi.com/images.php?images/92/9186092l.jpg

# 670
  • Мнения: 1 630
Ох, продължавам с махането- вчера бях на контролен- вече е махнато всичко по гърба, врата, раменете, корема, шията, гърдите и около мишниците. Зараства много добре. Притеснението ми беше за бенките по кръста- там имам доста и големи при това, та вчера махахме тях- доста боля, но се отървах. Останаха едни ситни по ръцете и краката, но те са нищо. Иначе последното, което ще махаме са 3 големи образувания- едното е кератоза (доброкачествено), другото е невус, но е повърхностен и третото е диспластичния невус, за който са ми най- големите притеснения. Има една част в него, която притеснява доки, че е леко несъразмерна и с неправилен цвят. При всички случаи трябва да се махне, защото крие риск. Но аз друго не мога да разбера- ако го махнем оперативно и се прати на биопсия, и излезе нещо неприятно, ей тей както съм си права и здрава, какво отивам на химеотерапия ли? Възможно ли е от премахването това нещо да се активизира? Има ли някой минавал през това? Споделете опит.

# 671
  • Мнения: 10 266
И аз живо се интересувам за махане на невус,че ми е и на лицето. Един доктор ми каза да не махам, друг ми казва дай да махнем с лазер. По-точно нямало да я махне, ами да я направи по-плоска. И направо съм се зачудила какво решение да взема. И при двата прегледа, прегледа трая 5 минути. Нито са гледали с уред нито нищо. На око само. Голяма дилема. Но те в Щатите така са всички прегледи – на конвеир по 5 минути. Не знам, рана ще има ли с тоя лазер, за колко време загаря, боли ли. Баш над устната ми е и много ме дразни, все я закачам я с пръстен, я с кърпичка по грипавите месеци. Така съм родена. Беше мъничка, но с годините нарастна и като че ли ми пречи.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 843
Здравейте Elina, бихте ли ми дали повече информация за прегледа при д-р Пенев - с направление ли е, записване, цени... и всичко което може да споделите. Искам да премахна една голяма бенка от лицето, от тези обемните и грапави, колкото гумичка на молив, вие премахвала ли сте такава ?

# 673
  • Мнения: 7 519
За следене на темата си има бутон!

# 674
  • Мнения: 10 266
Ъх....Престраших се да махна бемка. Ето как изглежда за който се интересува. Живея в чужбина и не знам на бг терминологията, но ще се опитам да опиша. Бемката беше точно колкото гумичка на молив голяма (грознА и противна). На гръдния кош малко над гърдата, малко в страни от мишницата. Все ми запираше по презрамките на сутиена и грозно през лятото се виждаше като съм с потник. Та ми предложиха да я изрежат с нещо като тънък сkалпел. Биха ми местна упойка в основата на това топче, и за няма и минута го изрязаха. Обгориха го веднага с нещо, което не видях (в страха си)някакъв уред беше. Лазер ли да е било и аз не знам. Лепнаха ми една лепенка отгоре и си тръгнах. Ни болка усетих, ни нищо. По-късно също. Казаха ми да не го мокря 24ч. След това да го мажа с вазелин докато се махне коричката. Това на снимката (за който му е интересно как изглежда белега) е след два дена. Ще се опитам да я скрия, че не всеки може да гледа такива неща. След време като зарасне ще пусна пак снимка да се види какъв белег евентуално остава, макар че всичко е индивидуално там, като е по-млад човек по-бързо се заличават, като е на възраст по-бавно или белега е по-изразен. Забравих да спомена най-важното. Пратиха я на биопсия, макар че дерматоложката каза, че не е от лошите, но ги пращали задължително. Сега ми е на ред една на лицето и няколко по гърба. Единствено сега като видях за какво иде рече, ме спира ценоразписа. че за всяка бемка по 200$ плащам, тия на гърба ги определеи като skin tags и за всичките 150$ ще ми вземе. Съответно тия процедури се водели козметични и застраховки при нас не ги покриват, единствено ако се окаже от лошите след биопсията. Та поради финансовата страна на ситуацията ще махам по-прдължително. За който се чуди и го е страх, да действа смело. Аз щом съм такава халосия и преценям, че нямаше нищо за шашкане, действайте.

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 10 ное 2017, 19:04 от vici75

Общи условия

Активация на акаунт