Я кажете !!!

  • 2 576
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 525
Татковци, я кажете всички ли смятат че мамите могат да свършат всичко в къщи след като са се прибрали от работа? Интересно ми е как мислите вие.

# 1
  • Мнения: 1 451
Стига да искат могат. Струва ми се, че проблема ти е малко по-друг. А именно за разделението на домакинските задължения между двамата.

# 2
  • Мнения: 525
Не, знаеш ли какъв е проблемът ми - мъжът ми смята че домакинската работа е изцяло женска. Но това не е честно. Не мога да разбера мъжката работа каква е - може би да ходи на работа, макар че и аз правя същото.

# 3
  • Мнения: 3 164
Не, знаеш ли какъв е проблемът ми - мъжът ми смята че домакинската работа е изцяло женска. Но това не е честно. Не мога да разбера мъжката работа каква е - може би да ходи на работа, макар че и аз правя същото.

 Simple Smile и мнението на мъж ми е такова, но и аз не пипам нищо мъжко Mr. Green а и не се муся защото аз това го приемам за нормално Stop а и като съм изморена не се нагърбвам с всичко накуп , а само най-неотложното, но и той никога не е имал забележки  относно това.

# 4
  • Мнения: 525
Да ама не трябва да е така и не искам да възпитавам дъщеря си да е прислужница.

# 5
  • Мнения: 46 535
Разделяш домакинските задължения на 2 и си действаш по твоята част, всичко друго зарязваш  Mr. Green
Ние сме 50:50 по взаимно желание, затова не мога да ти кажа принудителните средства след колко време започват да действат  Tired

# 6
  • Мнения: 525
Разделяш домакинските задължения на 2 и си действаш по твоята част, всичко друго зарязваш  Mr. Green
Ние сме 50:50 по взаимно желание, затова не мога да ти кажа принудителните средства след колко време започват да действат  Tired


Освен утре да го оставя гладен      Laughing

# 7
  • Мнения: 3 164
е, не се чувствам като прислужница Wink  дори ми доставя удоволствие Crazy аз по принцип не възприемам мъже, които домакинстват Stop

# 8
  • Мнения: 525
е, не се чувствам като прислужница Wink  дори ми доставя удоволствие Crazy аз по принцип не възприемам мъже, които домакинстват Stop



доставя ми удоволствие когато го измъча и насиля да пусне прахосмукачката а аз да довърша останалото, но да направя и оправя всичко  Naughty
В последно време от както започнах лекции пак, гледам има слабо включване. Стискайте палци

# 9
  • Мнения: 220
Освен утре да го оставя гладен      Laughing

 Joy Ще погладува ден-два пък ще се поогледа за трапеза предполагам  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 46 535
Лорейн, ако мъжът ти има нужда от рецепти и кулинарни съвети да пише на (гот)Вачев, това е моя мъж  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Освен утре да го оставя гладен      Laughing

 Joy Ще погладува ден-два пък ще се поогледа за трапеза предполагам  Simple Smile

На тая логика - тя пък ще се види в повече свободно време и ще се поогледа за забавления...

# 12
  • Мнения: 525
На тая логика - тя пък ще се види в повече свободно време и ще се поогледа за забавления...
[/quote]


а не са ли необходими понякога ?

# 13
  • Мнения: 525
Лорейн, ако мъжът ти има нужда от рецепти и кулинарни съвети да пише на (гот)Вачев, това е моя мъж  Mr. Green


Благодаря ти Никол, ще му метна случайно тази информация в папката  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
а не са ли необходими понякога ?

Естествено, че са необходими  Peace

# 15
  • Мнения: 525
а не са ли необходими понякога ?

Естествено, че са необходими  Peace

Тази събота и неделя няма да се весна в нас, детето при баба и дядо, мъжът на лов, а аз на кафе с приятелки, пазар и др. изкушения. А да видим сега ...

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Тази събота и неделя няма да се весна в нас, детето при баба и дядо, мъжът на лов, а аз на кафе с приятелки, пазар и др. изкушения. А да видим сега ...

Направи го за себе си, а не за да му доказваш нещо. И го прави по-често - ще ти се отрази добре  Peace

# 17
  • Мнения: 525
Няма какво да доказвам, освен на себе си, че заслужавам малко почивка. Той е на същото мнение, но все пак се прави на отвеян. Разбирам че е изморен, неговата е по-тежка работа, но утре като се прибера го предупредих че ще съм като на хотел. Малката е много заинтригувана тати какво ще приготви и как ще се справи. Пита ме кои дрехи ще и приготви за детската градина. Притеснено е милото. Laughing

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 00:58 от Лорейн

# 18
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
е моят смятаШЕ, че домакинството и гледането на детето е само женска работа. че аз да не съм робот? Close след няколко стотин скандала и заплахи да го пратя да си ходи при майка си и  няколко ходения при майка му за поняколко дни Wink, почна да му се изяснява. лошото е, че в тях е свикнал майка му още да му бърше г``а, с извинение, та на мен ми беше мнооого трудно. Rolling Eyes който иска слугиня, да си наеме такава, моля.

# 19
  • Мнения: 4 555
Домакинстването и гледането на децата са били женска работа, когато жените само това са правили, а мъжете са изкарвали всички пари. От друга страна, тогава домакинстването е било доста по-тежка задача, защото не е имало автоматични перални, прахосмукачки и съдомиялни.
Аз за съжаление също съм от тези, които смятат домакинстването за женска работа, но все пак мога да ти дам съвет. Дори и да не караш мъжа си да чисти, поне го научи да си вдига масата след като яде, да си прибира дрехите, мръсните да ги слага само в коша за пране и всяка използвана вещ да я връща на мястото й. Ако прави това, наистина ще ти спести страшно много от суетенето покрай домакинстването.

# 20
  • Мнения: 2 891
Да ви кажа, направо се притесних  Embarassed Аз нямам нищо общо с домакиня и го казах на мъжа ми още преди да се оженим. Предупредих го, че нито мога да готвя, нито ми е интересно да чистя и ще трябва и двамата да се научим да го правим. Ако иска да си остане вкъщи и да домакинства, а аз ще изкарвам парите. От тогава насам проблеми няма, а на всичкото отгоре, той е инициатор на съботните почиствания  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 631
Евала на кандидат-свекито, 4е е успяла да възпита приятеля ми така, че да си вдига винаги масата след ядене и като изцапа нещо - да си го почисти...   bouquet
И аз обаче допринесох до това приятелките ми да мислят, че е перфектния мъж  newsm44
Той:  newsm51 hug luvbed newsm79 newsm28 wash hang 1dishes  food002 newsm71 beer2 newsm41  car003  redecoration cook clean
Сама в кухнята не влизам, и когато готвя той чисти  Peace Абе всичко квото му се каже го прави!!! txtloves

Нали знаете, както си го научите... Grinning

# 22
  • Мнения: 5 103
Ние проблема с домакинските задължения сме си го решили по друг начин, веднъж в седмицата идва жена за цялостно почистване през останалото време само подреждам това онва и забърсвам ако се е изцапало.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 271
Писах, писах и нета ми заби....  #Cussing out Много гадно.
Та...... Хубаво ходим на работа почти наравно с мъжете, но не приемам това, че домакинската работа трябва да се разделя и мъжът да има задължения от рода на прахосмукачка, или миене на чиниите... Защото, като стане въпрос за поправка на пералнята, или на колата, вдигане на тежки мебели и други такива, казваме, че това е мъжка работа.
Естествено, не казвам, че не трябва да си помагаме един на друг, но в никакъв случай да не оставяме изцяло някаква домакинска работа на мъжете си.
Не, че мъжът ми не е готвил, или не е пускал прахосмукачка, пък аз съм си сменяла щепсел на лампата и гумите на колата, но това е било по изключение и епизодично.
Иначе кой е "мъжът в семейството"?

# 24
  • Мнения: 1 006
На принципа - както си го научиш Peace
Макар че, по-скоро той мене научи - че не съм длъжна да правя всичко сама и че предпочита като сме заедно даси седим заедно или да правим нещата и двамата, а не аз в кухнята/банята (т.е където има за вършене), а той - в хола с вестник в ръка!
За него, а и за мен е по-важно да имаме време за нас си, пък манждата  от магазина/ресторанта, а чистенето - и двамата по-малко!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
...не приемам това, че домакинската работа трябва да се разделя и мъжът да има задължения от рода на прахосмукачка или миене на чиниите...

Аз пък приемам, особено ако самият мъж има желание да чисти...коя съм аз, че да му троша хатъра... hahaha
У нас поне е така - мъжът ми прави седмичното чистене. За мен това е уморително  Naughty

# 26
  • Мнения: 4 555
Писах, писах и нета ми заби....  #Cussing out Много гадно.
Та...... Хубаво ходим на работа почти наравно с мъжете, но не приемам това, че домакинската работа трябва да се разделя и мъжът да има задължения от рода на прахосмукачка, или миене на чиниите... Защото, като стане въпрос за поправка на пералнята, или на колата, вдигане на тежки мебели и други такива, казваме, че това е мъжка работа.
Естествено, не казвам, че не трябва да си помагаме един на друг, но в никакъв случай да не оставяме изцяло някаква домакинска работа на мъжете си.
Не, че мъжът ми не е готвил, или не е пускал прахосмукачка, пък аз съм си сменяла щепсел на лампата и гумите на колата, но това е било по изключение и епизодично.
Иначе кой е "мъжът в семейството"?
О, моля ти се  ooooh!
Колко често се разваля пералнята ви? А колко често се налага да се местят мебели? Само не ми казвай, че всеки ден ги разнасяте насам-натам.
А чиниите се мият по няколко пъти на ден, готви се също всеки ден, подрежда се всеки ден, пере се поне два пъти в седмицата, прахосмукачка и бърсане на пода аз лично правя два пъти в седмицата. Пералня имаме от 5 години и до сега не е се е разваляла. Ако се развали, ще извикаме техник. Така че нарочената за мъжка и за женска работа изобщо не са и грам съизмерими.  Naughty

# 27
  • Мнения: 46 535
... Защото, като стане въпрос за поправка на пералнята, или на колата, вдигане на тежки мебели и други такива, казваме, че това е мъжка работа ...

Е то си има хора за тая работа, не може да сме специалисти по всичко  Wink

# 28
  • Мнения: 1 517
При нас нещата стоят така: страхотен домакин, добър готвач, доста неща прави без някой да го кара (защото майка му е починала и е свикнал сам да се гледа)...абе мъж - мечта. Единственото, което не му достига, за да му пораснат крилца е: като направи нещо, после натяква и се надува, все едно аз съм некадърна, не мога да се организирам и да си го свърша и ако не е тоооойййй  #Crazy
Или: от година и нещо той готви по-често, понеже аз съм по-заета от преди. Но, ако някога (често взе да става) не е сготвил, щото е нямал време или просто го е домързяло, аз не му мърморя. Чудо голямо. Ноооо, ако аз в събота си легна слетобед и спя до 18.00 и въпреки това вечерята е готова около 20.00 - това е проблем.
  Е, к'во го прайш такова: хем рядко, хем миризливо!!!!!!!!
Хубавото е, че след множество викания и сръдни поспря да натяква след всяка свършена от него женска работа. А все пак е по 3 дена в къщи, не е всеки ден на работа. Ши лижи и ша пърди цял ден и една манджа няма да забърка, тъй ли  #Cussing out
Общо взето готви и мие чинии често (но мивката никога не се сеща да измие напр.), рядко, но е пускал прахосмукачка, не разхвърля, слага и прибира масата често, учи с баткото (почти всеки път) и дъщеря ми ще е спокойна, ако знае, че тати и приготвя дрехите за градина  hahaha
Стремим се работата да е свършена, а не кой се е минал да я свърши. Всеки според времето и възможностите. Но ме е яд, че моето го приема за даденост, а неговото трябва да е божия благодат за мен  Naughty

# 29
  • София
  • Мнения: 1 827
Изглежда аз имам мъжът мечта!

Той смята, че трябва да си делим домакинската работа. Винаги той чисти с прохусмокачката, за да не вдигам тежко, иска да готви, но аз не го пускам в кухнята (страх ме е да не си отреже ръцете), а после той ми помага да разчистим масата. Но... аз смятам, че това е моя работа, а не негова. На мен домакинската работа ми доставя удоволствие и мисля, че след като той храни семейството заслужава поне в къщи да си почине. И аз работя, но то е по-скоро заради собственото ми удовлетворение. Моята заплата на фона на неговите доходи е просто смешна.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 271
Ами, да ви кажа, ние живеем в къща и мъжка работа има постоянно. Няма да изпадам в подробности, но мъжът ми прави абсолютно всичко сам - не вика майстори за нищо - просто си е такъв сръчен в ръцете и използва таланта си. Пералнята я е отварял поне 20 пъти само от това, че не съм извадила някоя бурмичка от джоба му и тя  е заседнала между барабана и кожуха.... Не, че не мога да го направя, но това със сигурност е негова работа, както е моя да забърша прах.
Представям си, ако са ни разделени домакинските задължения и аз съм си свършила моята част и се излягам със списание на дивана, а той около мен бърше прах и събира чиниите от масата  Joy
Нямам нищо против вашия стил на живот, щом така ви харесва. Не се засягайте! Просто моето виждане за мъжа и жената в семейството, като функционални единици е по-двустранчиво - не само от моя гледна точка  Wink
Естествено, ако мъжът ми обича да пуска прахосмукачка и да готви, няма да го спра, но няма да бъде негово задължение.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Единственото, което не му достига, за да му пораснат крилца е: като направи нещо, после натяква и се надува, все едно аз съм некадърна, не мога да се организирам и да си го свърша и ако не е тоооойййй  #Crazy
Но ме е яд, че моето го приема за даденост, а неговото трябва да е божия благодат за мен

Защо ли ми звучи познато... Rolling Eyes
Мъжът ми чисти, включително мие банята, хвърля боклука, пазарува, глади си дрехите. Ако го оставя ще вземе да сготви и чиниите да измие, но тук вече се намесвам, защото резултатите от готвенето му са потресаващи... ooooh! освен това не обичам никой да ми се пречка в кухнята  Naughty
Обаче като започне с чистенето и като отвори една уста...  umnikuu опорочава всичко, което е направил и ти го изкарва през носа... noear

# 32
  • Мнения: 1 370
докато не започнах работа, моят мил, също си мислеше, че той в къщи идва на хотел. Но откакто, аз работя, може да се каже повече от него, се промени коренно

# 33
  • Мнения: 620
лошото е, че в тях е свикнал майка му още да му бърше г``а, с извинение, ... който иска слугиня, да си наеме такава, моля.

A най-лошото е ,че са много малко мъжете,които са отвикнали от това Sad....но ги има Sunglasses
В семейството никой не е длъжен да слугува на другия Twisted Evil...за това ли се прави този съюз Shocked...или щото..(айде ще се въздържа от лично мнение по въпроса Sunglasses)

# 34
  • Мнения: 6 164
Моят явно не смята така, защото аз почти не пипвам вкъщи. Blush

# 35
  • Мнения: 620
Моят явно не смята така, защото аз почти не пипвам вкъщи. Blush

ОК LaughingАма не ти ли е скучно понякога Rolling Eyes LaughingАз ако съм ще ме хване съклета Sad

# 36
  • Мнения: 1 212
Моят явно не смята така, защото аз почти не пипвам вкъщи. Blush

ОК LaughingАма не ти ли е скучно понякога Rolling Eyes LaughingАз ако съм ще ме хване съклета Sad

O o o, това категорично не бих могла да го понеса.....мъж да ми върти къща ?! Забрави Naughty Naughty, със сигурност не е за мен  такава алтернатива !

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Разделяш домакинските задължения на 2 и си действаш по твоята част, всичко друго зарязваш  Mr. Green
Ние сме 50:50 по взаимно желание, затова не мога да ти кажа принудителните средства след колко време започват да действат  Tired

Е т'ва е Naughty
Ей така трябва да бъде, нека да е честно.

Може и още да се прецизира- който се връще по-рано от работа, да има повече от 50 %, независимо дали е жената, или мъжа.

# 38
  • Мнения: 328
Домакинстването и гледането на децата са били женска работа, когато жените само това са правили, а мъжете са изкарвали всички пари. От друга страна, тогава домакинстването е било доста по-тежка задача, защото не е имало автоматични перални, прахосмукачки и съдомиялни.
Аз за съжаление също съм от тези, които смятат домакинстването за женска работа, но все пак мога да ти дам съвет. Дори и да не караш мъжа си да чисти, поне го научи да си вдига масата след като яде, да си прибира дрехите, мръсните да ги слага само в коша за пране и всяка използвана вещ да я връща на мястото й. Ако прави това, наистина ще ти спести страшно много от суетенето покрай домакинстването.
Моят вече десет години го обучавам по твоя метод.Има светлина в тунела,но от време на време настъпва пълен мрак.Аз обаче съм упорита и постоянна.
Излизам сутрин в 8,00 и се прибирам в 20,00.До среднощ домакинствам,а като му кажа,че трябва да ми помага за някои неща ми отговаря:"Аз ходя на работа,правя ти колата и др."Интересно аз какво върша по 12 часа всеки ден?!? newsm78

# 39
  • Мнения: 620
"Аз ходя на работа!".......Е това е "ЛЮБИМОТО" ми изречение Twisted Evil"ПЕСЕН ЗА МОИТЕ УШИ" Twisted Evil Twisted Evil.....
..... и побеснявам.....много #Cussing out

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
До среднощ домакинствам,а като му кажа,че трябва да ми помага за някои неща ми отговаря:"Аз ходя на работа,правя ти колата и др."Интересно аз какво върша по 12 часа всеки ден?!? newsm78

"Аз ходя на работа!".......Е това е "ЛЮБИМОТО" ми изречение Twisted Evil"ПЕСЕН ЗА МОИТЕ УШИ" Twisted Evil Twisted Evil.....
..... и побеснявам.....много #Cussing out

Когато и да ги очистиш, все ще е късно... ooooh!

# 41
  • Мнения: 4 585
    Миенето на чинии ми доставя удоволствие. Това не важи за мивката. Звукът, който издава прахосмукачката ме влудявя - изкачам като тапа от къщи с развързани обувки и се прибирам след половин час. Никой няма право да се оплаква. Те хората ви питаха в ритуалната зала /църквата/- Искаш ли я? /го?/. Ти какво каза?
   - Искам яяяяяяяяяя! /Гооооооооо!/

Общи условия

Активация на акаунт