Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
  Точно така е,както са написали по-горе момичетата PeaceСамо не мога да разбера какво срамно намира сестра ти в установяването на бременността newsm78

И аз се зачудих какво срамно има в това?!

Иначе питат и дали е желана бременността (след като я установят, разбира се), кога е бил последният цикъл и евентуално могат да предпишат фолиева киселина.
 

# 16
  • Мнения: 992
ами питаха ме за датата на последната ми менструация, но тъй като не си бях правила тест, а се надявах да съм бременна, си поисках коремен ехограф, беше ме страх от вагиналния да не стане нещо на малката запетайка  Wink

# 17
  • Мнения: 158
Ще й направят ехограф и ще установят гестационна седмица и преполагаем термин.Но ако сестра ти е бременна от по-малко от 7 седмици,по-добре да почака,защото ще е по-точно след седма седмица.
на мен ми установиха бременността в 6г.с.първия ми преглед беше с вагинален ехограф.желая лека и безпроблемна бременност. Praynig

# 18
  • Мнения: 1 183
Гледаха ме на вагинален. Не съм правила кръвен тест.
Peace

# 19
И при мен първият преглед беше само с видеозон.
Предписаха ми и фолиева к-на с витамини Simple Smile

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Мен ме гледаха само на ехограф и нищо повече. Кръв и урина чак след месец.

# 21
Не се взимат кръв и урина.
Първият преглед се прави с вагинален ехограф, за да се провери дали има плоден сак, дали е в матката, в зависимост от дните закъснение-дали има ембрионални зачатъци и т.н

# 22
  • Мнения: 603
Ще я гледат само на видеозон.
Успех!
Peace

# 23
  • Мнения: 8 917
С ехограф Peace

# 24
  • Мнения: 6 441
На мен пък още на първия преглед ми назначиха изследвания кръв и урина!

# 25
  • Мнения: 1 104
Както вече са писали другите мами - преглед с ехограф, за да се потвърди бременността. пък изследвания за кръв и урина може веднага, може и по-късно. Аз си бях сигурна, че съм бременна и като отидох при лекарката да ме види, си носех и направления за ЖК.Изследванията ги направих веднага.

# 26
  • Мнения: 6 461
Ще и направят ехограф .При положение че се запише на ЖК ще и пуснат кръв и урина

# 27
  • Мнения: 1 986
  Мисля,че сестрата на момичето,което си зададе въпроса,вече трябва да е минала първия преглед-ставаше дума за 01.11 Laughing

# 28
  • Мнения: 3 456
Мен ме гледаха само на ехограф- беше толкова в началото , че лекарката ме накара да отида да изпия 1 л. вода и пак да се върна. След 10 мин. оглеждане каза: "Е, ето го най-накрая ". Апаратът показваше < от 5 г. с

# 29
  • Мнения: 3 456
Да, вярно става въпрос за 01.11- еми значи вече са разбрали Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт