Коледни подаръци за госпожите в детската градина?

  • 11 392
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 723
Студът навън ми напомня, че трябва да започваме" да пълним чувалите". 
 madnoel  madnoel  madnoel
 Купувате ли подаръци на госпожите в у-ще, детската градина или яслата-  newsm19 newsm19 newsm19-на хората, които се грижат за децата ни и които заслужават- макар и нещо символично?
Споделете вашите идеи.... newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • България-София
  • Мнения: 573
В яслата носех кошница с бонбони, нес кафе и прочие сладости.
Сега за градината се чудя... Thinking
Ще следя темата с интерес!

# 2
  • Мнения: 2 700
Никога не съм правила такива подаръци и нямам и такова намерение. На мен никой не ми подарява нищо в службата, че ходя на работа. Mr. Green
Нося цветя за първи учебен ден и 24 май /естествено не в деня/.

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Не,то си има кога да се засвидетелства благодарността за грижите!Коледа е по-скоро семеен празник,нима госпожата ще купи на детето ни подарък ThinkingНо все пак се уточнете с другите мами ,ако е нещо то да е символично и от всички...като незабравяте и лелката на групата,

# 4
  • Мнения: 525
Никога не съм правила такива подаръци и нямам и такова намерение. На мен никой не ми подарява нищо в службата, че ходя на работа. Mr. Green
Нося цветя за първи учебен ден и 24 май /естествено не в деня/.


Но все пак те се грижат по цял ден за нашите деца, учат ги и ни помагат да ги възпитаваме. Едно малко подаръче за благодарност и от уважение не би било лошо според мен. А и това е един стимул за госпожите, така ще разберат че сме им благодарни за грижите.
Това си е моето мнение.

# 5
  • Мнения: 1 232
Лични подаръци не съм правила,не мисля,чее редно,но виж ако решим цялата група-може

# 6
  • Мнения: 2 891
Не съм се замизляла  newsm78, идеята с кошницата ми се струва удачна.

# 7
  • София
  • Мнения: 771
И на мен ми се струва добра идея, толкова съм доволна, че с кеф ще го направя. Мисля, че ще бъде подходящо нещо като коледна украса за дома (свещ или подобно). Свързано е с празника и в същото време е само символично.

# 8
  • Мнения: 7 723
Аз досега винаги съм им подарявала. Ефектът винаги е положителен. 

# 9
  • Мнения: 1 220
Кошница с коледни курабийки е чудесна идея! Ще се почерпят всички деца и госпожата! Май имаше нещо в правилника  за храна внесена от вън, но може да се провери! За персонален подарък на госпожата - не мисля че е нужно по този повод, прилича на подмазване! Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 749
Определяно съм "за" подаръците на госпожите в яслата, дори мисля да предложа на родителите за съберем пари и да им купим нещо по общо, по-голямо и полезно. В нашата ясла са много внимателни и така добре гледат децата, че подаръкът ми се струва просто задължителен като имам предвид и колко ниски заплати получават!

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Подаряваме само цветя на учителките по случай откриването и закриването на учебната година, 1 ноември и 24 май  Peace

# 12
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Аз мисля да направя някакви подаръци на госпожите в яслата и на лелята също. Мисля за някакъв коледен сувенир - нещо за елхата, или като свещ. А защо не от Коледния пазар на ДБМ - хем ще мога да помогна с малко, хем впечатлени госпожи, а и малката ще се радва да им занесе сама подаръците. Мисля, че заслужават. Толкова грижи и внимание дават на дечицата.

# 13
  • Мнения: 2 641
ние още неходим на ясла, но си мисля, че идеята е много добра........въпрос на уважение е.................ако родителите са доволни де и децата се чувстват добре там
пък и подаръчетата са повод за повече щастие и повече усмивки, по добро отношение към околните

# 14
  • Мнения: 275
всеки би се зарадвал на акт на внимание.Не мисля, че е лошо да се подари нещо.Учителите страхотните учители се радват дори само на цветя, дори само на децата ни, че ги виждат и имат шанса да се докоснат до тях. Но мисля, че нещо изработено от децата, нещо, което да им напомня за випуска или годината в която са учили тези деца.......не мога да го измосля съвсем точно. но напр, всяко дете да направи картичка,  да си изрисува ръчичката...абе нещо, което топли душата а не протмонето.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета посъветвайте ме,харесва ми идеята да подарим някакъв коледен сувенир на госпожите но как да го подарим на всяка една от тях едновременно
или да ги опаковам еднакво и да ги надпиша за всяка госпожа пък те ще си ги вземат?
Как се прави?

# 16
  • Мнения: 7 723

или да ги опаковам еднакво и да ги надпиша за всяка госпожа пък те ще си ги вземат?
Как се прави?
newsm10 newsm10 newsm10
и аз съм правела така, когато не съм имала възможност да я заведа лично на градина

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Нашите госпожи получават общи подаръци за Коледа, за 8ми март и т.н. от името на цялата група. Индивидуални подаръци аз самата никога не съм носила, не съм видяла и друг родител да го прави между другото. Не ми харесва като идея. Виж цветя децата носят и с повод и без повод, но е различно, понякога носят и глухарчета Laughing.
За Коледа правим/пак всички родители/ и голям подарък на всички деца от групата/т.е. на самата градина/. Обикновено центрове за ролеви игри...

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Никога не съм правила такива подаръци и нямам и такова намерение. На мен никой не ми подарява нищо в службата, че ходя на работа. Mr. Green
Нося цветя за първи учебен ден и 24 май /естествено не в деня/.

Ахъм. Изобщо не обичам да давам такива 'бакшиши' - против принципите ми е. Може би, защото си плащам почти на всякъде и за всичко - не под, а над масата обаче.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 382
Ахъм. Изобщо не обичам да давам такива 'бакшиши' - против принципите ми е. Може би, защото си плащам почти на всякъде и за всичко - не под, а над масата обаче.  Mr. Green

Не съм съгласна,че е 'плащане под масата' Naughty Напротив мисля,че Коледа е един чудесен празник и повод да засвидетелстваш уважение към всеки,който по-някакъв начин чувстваш близък. Да, Госпожите ги чувствам такива,защото се грижат за сина ми по цял ден и съм спокойна като го оставям на техните грижи Peace Аз дори вече съм приготвила подаръците,много красиви декоративни свещи,опаковани в тюлена торбичка с панделка Heart EyesИзобщо не го възприемам като вид подмазвачество или нещо подобно.На жената,която чисти входа като и правя подарък за Коледа,за какво да и се мазня Mr. GreenВсичко е до човек и до усещане-това е моето Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
mamareni, нещо не си ме разбрала. Мнението ми е, че тези подаръци са вид бакшиш, а не вид плащане.

Иначе на жената, която чисти у дома аз правя подарък, но тя е като член на семейството ми, учителките на детето ми не са.

# 21
  • Мнения: 7 723
  Мнението ми е, че тези подаръци са вид бакшиш, а не вид плащане.

 


А те не заслужават ли " бакшиш", че ни гледат децата по цял ден и се грижат за тях Thinking Thinking Thinking
Не мисля, че приравняването им със сервитьори е подходящо. 
Малката ми дъщеричка иска да ходи на ясла и събота и неделя, ако може- става сутрин и иска да тръгва. От това съдя , че там й харесва .
А с  подаръченцата, които мисля да им поднеса за Коледа мисля, че ще символизирам по някакъв начин благодарностите, които заслужават.   newsm51 newsm51 newsm51

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 23:16 от mylenka

# 22
  • Мнения: 3 835
И аз смятам, че не е лошо като идея. Просто нещо символично, за да засвидетелстваш по някакъв начин уважението си към техния труд. Разбира се, ако си доволен. Аз лично съм доволна и смятам, че подобен жест, не е един вид проява на подмазване, а израз на благодарност за грижите към нашите деца.

# 23
  • Мнения: 4 629
На синът ми ще му е първата Коледа с "госпожи"  и ще им купим подаръци. Аз всеки ден като си взимам детето им благодаря, че се грижат за него  Heart EyesА за Коледа ми е кеф да правя подаръци всички, които по някакъв начин са близки на семейството ни

# 24
  • Мнения: 397
И аз смятам, че не е лошо като идея. Просто нещо символично, за да засвидетелстваш по някакъв начин уважението си към техния труд. Разбира се, ако си доволен. Аз лично съм доволна и смятам, че подобен жест, не е един вид проява на подмазване, а израз на благодарност за грижите към нашите деца.
Напълно съм съгласна! Peace
Освен нещо символично, което смятам да им поднеса в знак на благодарност за грижите, които полагат, мисля да им занеса и някаква коледна украса в групата - да създам допълнително настроение както на госпожите така и на децата /въпреки, че те си правят страхотна украса в стаята особено когато за нейната направа участват и самите дечица/!
 

# 25
  • Мнения: 1 220
Нашите госпожи получават общи подаръци за Коледа, за 8ми март и т.н. от името на цялата група. Индивидуални подаръци аз самата никога не съм носила, не съм видяла и друг родител да го прави между другото. Не ми харесва като идея. Виж цветя децата носят и с повод и без повод, но е различно, понякога носят и глухарчета Laughing.
За Коледа правим/пак всички родители/ и голям подарък на всички деца от групата/т.е. на самата градина/. Обикновено центрове за ролеви игри...

Ей това е многооо по-разумно от персонални подаръчета за госпожите! Да попитам останалите, за които това е вид отношение, носите ли такива подаръчета и на джипито, то се грижи за здравето ви, а на пожарникарите от вашия град, те също имат своя принос за спокойствието ви!? Това са професии, ако искате да покажете уважение, просто питайте детето си не какво е яло днес, а какво е научило! Говорейки веднъж с госпожата на сина ми, тя сподели 4е и е малко болно, като чуе някоя мама, докато облича детето си да пита "какво яде днес", а децата толкова много са нау4или този ден за есента, например!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Говорейки веднъж с госпожата на сина ми, тя сподели 4е и е малко болно, като чуе някоя мама, докато облича детето си да пита "какво яде днес", а децата толкова много са нау4или този ден за есента, например!

Браво на учителката на сина ти  Peace

За съжаление хората се интересуват основно от това, дори когато търсят ясла/градина на детето си - какво се яде там, къде се спи... А не какво ги учат, как ги възпитават. Предимство на материята пред духа  Sick

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Идеята за кошница ми допада. Досега не съм носила нищо на госпожите в яслата, понеже все така се случва, че точно преди празника Таня или е болна или решаваме инцидентно да тръгнем на някъде. Сега обаче ходи на градина, но непрекъснато се сеща за госпожите от яслата, та се чудя дали да не подготвя и за тях нещо символично  newsm78

# 28
  • Мнения: 4 965
Аз искам да попитам как организирате връчването на подаръците за Коледа, понеже тогава е почивен ден, а и на много места Коледа и Нова година са обединени и се почива около седмица newsm78.
Идеята за общ подарък от цялата група ми допада. Ние ще правим подарък на групата, но е добра идея да уважим също госпожите и лелите - ще ги зарадваме и ще имат нещо за спомен. Категорично съм против, обаче, индивидуалните подаръци - нито познавам вкуса на човека, нито съм сигурна дали празнува Коледа, нито ми се иска да му подаря поредната "прахосъбирачка". Примерно, с удоволствие бих приела на госпожите и на лелите да подарим по 1 саксия с Коледна звезда или нещо подобно, но другото е прекалено (аз също свързвам Коледа предимно със семейството).
Кошница за лелите е добра идея, но има изискване на ХЕИ, че в градините се внасят само пакетирани неща и с определен срок на годност Naughty, а и така ще се дразнят децата (т.е. ако те се почерпят, тогава идеята се измества към подарък за групата  Thinking)..

# 29
  • Мнения: 819
Не ходим на градина,но не мисля,че е редно.Все пак това им е работата,нали?

# 30
  • Мнения: 7 723
Аз искам да попитам как организирате връчването на подаръците за Коледа, понеже тогава е почивен ден, а и на много места Коледа и Нова година са обединени и се почива около седмица newsm78.
И аз също съм се чудила как е по- правилно- преди Коледа, или чак .... догодина newsm78 newsm78 newsm78
в крайна сметка съм ги подарявала винаги на последния работен  ден от годината- в случая- 22.декември.
 

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 17:39 от mylenka

# 31
  • Мнения: 275
Говорейки веднъж с госпожата на сина ми, тя сподели 4е и е малко болно, като чуе някоя мама, докато облича детето си да пита "какво яде днес", а децата толкова много са нау4или този ден за есента, например!

Браво на учителката на сина ти  Peace

За съжаление хората се интересуват основно от това, дори когато търсят ясла/градина на детето си - какво се яде там, къде се спи... А не какво ги учат, как ги възпитават. Предимство на материята пред духа  Sick
нали и аз това казах .да подарим нещо, което стопля душата.Пак ще кажа, истинския учител би се зарадвал и би оценил повече напр. снимка на детето с лично послание към учителя. Или римувано стихче, в което да е споменато името на неговата госпожа, това придружено само с цвете е достатъчно, но ще остави топъл спомен у учителката и тя ще запомни кое дете  и е поднесло това.
А по въпроса, че в града ни има и лекари и пожарникари мисля, че човек винаги се отблагодарява и на лекаря си когато е доволен и на всеки който му е бил полезе./Друг въпрос е , че лекарите дори ни изнудват понякога , а хората от край време са им носили/

# 32
  • Мнения: 4 965
В интерес на истината, понеже стана въпрос за джи-пи-то. Нашата педиатърка е разкошна и на предните 2 Коледи сме й правили подаръци - календари със снимки на децата и кутия с бонбони. Всъщност, тя си колекционира снимки с всички деца, които ходят при нея (1-2 пъти в годината при контролните прегледи ми напомня да й нося снимки на шушулките) и този подарък наистина я радва, а благодарение на нейните грижи досега децата ми (въпреки, че се родиха недоносени и лекарите ми предричаха какви ли не проблеми) дори не са боледували сериозно.
Никоя, обаче, от г-жите или лелите от яслата не са изявили подобно желание Thinking.
Не споря, че заслужават внимание, защото се грижат перфектно за децата ми и ги научиха на неща, които не вярвах, че ще знаят на тази възраст, а и наистина от известно време насам децата ми прекарват повече време в градината, отколкото вкъщи и от тези хора зависи до голяма степен тяхното израстване и възпитание.

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 20:43 от azaf

# 33
  • Мнения: 14 654
аз не намирам за уместно да се правят лични подаръци на госпожите. прилича на подмазване.
по-добре подарък за цялата група- децата, госпожите  и лелите, нещо, което да остане в градината, но да не бъде лично за госпожите- най-добре точно коледни сладки и украса за групата

# 34
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миналата година подарихме подаръци на лелите и сестрите в яслата - мисля, че им стана много приятно, изненадаха се (явно не е всеобща практика), а и наме ми беше хубави, докато подарявах нещата.

Ахъм. Изобщо не обичам да давам такива 'бакшиши' - против принципите ми е. Може би, защото си плащам почти на всякъде и за всичко - не под, а над масата обаче.  Mr. Green

В никакъв случай не го възприемам като бакшиш или подмазване - просто като мил жест. Не съм им подарила подаръци, защото ходят на работа или защото искам да променят отношението си към детето ми. Напротив, проявих жест, защото съм изключително доволна от тях - като хора, които по цял ден се занимават с Мони, научили са я на невероятно много неща и ежедневно й показват чувство на привързаност. До голяма степен, те са част от семейството, прекарват с нея повече време през седмицата, отколкото ние с баща й - затова и Коледа е подходящ празник, на който да им засвидетелстваме уважение.

На мен никой не ми подарява нищо в службата, че ходя на работа. Mr. Green

На мен пък ми правят подаръци в службата - както колеги, така и външни хора, с които ни свързва обща работа. Никога не съм си и помисляла, че ми ги дават, защото "ходя на работа" - по-скоро, защото са искали да споделят с мен своя празник.

Освен всичко, казано по-горе - аз обичам да правя подаръци. Може би затова не ми се струва нередно.

# 35
  • Мнения: 6 206
Тъкмо онзи ден си мислех какво да им взема на тези жени, които са толкова грижовни и мили съм момчето ми.
Хем исках да е нещо практично, хем да е само за лично ползване.
Мислех си някаква козметика, обаче мога ли да им знам предпочитанията.
Въобще много трудна задача, хич ме няма в избирането на подаръци /освен ако не са за деца/.
И аз ще следя темата.

# 36
  • Мнения: 1 069
Не би трябвало да подаряваме на госпожите с надеждата за по- специално внимание към децата ни, още повече индивидуални подаръци.
Съгласна съм, че е по-скоро семеен празник, а на тях да се поднесе нещо за 8-ми март, 24-ти май, но общо от името на всички деца и родители. Ние поне така сме процедирали.

# 37
  • София
  • Мнения: 771
Не би трябвало да подаряваме на госпожите с надеждата за по- специално внимание към децата ни, още повече индивидуални подаръци.
Съгласна съм, че е по-скоро семеен празник, а на тях да се поднесе нещо за 8-ми март, 24-ти май, но общо от името на всички деца и родители. Ние поне така сме процедирали.

Едва ли някой прави подаръци, подтикнат от някакви надежди. Аз ако направя подарък е защото съм доволна, а не защото не съм. Ако една майка не е доволна от градината, трябва да вземе други мерки и то по всяко време на годината, а не да чака Коледа, за да изрази своя стимул към госпожите под формата на подарък. А и в темата се разисква точно какво би могло да се подари, било то индивидуално или общо, без да изглежда като подмазване, бакшиш или намек за по-добро отношение към отрочето.

# 38
  • Мнения: 7 723
Не би трябвало да подаряваме на госпожите с надеждата за по- специално внимание към децата ни, още повече индивидуални подаръци.
Съгласна съм, че е по-скоро семеен празник, а на тях да се поднесе нещо за 8-ми март, 24-ти май, но общо от името на всички деца и родители. Ние поне така сме процедирали.

Едва ли някой прави подаръци, подтикнат от някакви надежди. Аз ако направя подарък е защото съм доволна, а не защото не съм. ...   А и в темата се разисква точно какво би могло да се подари, било то индивидуално или общо, без да изглежда като подмазване, бакшиш или намек за по-добро отношение към отрочето.
Peace Peace Peace

# 39
  • Мнения: 3 360
Лични подаръци не съм правила,не мисля,чее редно,но виж ако решим цялата група-може
Подкрепям изцяло!

# 40
  • Мнения: 1 069
Така или иначе, знаем че отношението в повечето случаи е субективно.

# 41
  • Мнения: 4 406
имах желание да засвидетелствам благодарността си с дребен подарък, даже и бонбони да е, но се отказах, когато чух сестрата да казва на едно от децата, че добрите деца подаряват цветя на госпожите за 8 март...
ние не сме носили цветя тогава , и щом това им е критерият, нека детето ми си остане НЕ ДОБРО...

# 42
  • Мнения: 1 425
Нашите госпожи получават общи подаръци за Коледа, за 8ми март и т.н. от името на цялата група. Индивидуални подаръци аз самата никога не съм носила, не съм видяла и друг родител да го прави между другото. Не ми харесва като идея. Виж цветя децата носят и с повод и без повод, но е различно, понякога носят и глухарчета Laughing.
За Коледа правим/пак всички родители/ и голям подарък на всички деца от групата/т.е. на самата градина/. Обикновено центрове за ролеви игри...

Ние по същия начин действаме и всички са много доволни,няма сърдити и убидени.  bouquet

# 43
  • Мнения: 3 323
На Всяка Нова Година, за госпожите и лелята - кутия бонбони  бутилка шампанско! Също и за личната им лекарка! Госпожата в училище. Добре или зле тези хора се грижат за децата ми и аз засега нямам сериозни оплаквания, мисля че си заслужават жеста.

# 44
  • Мнения: 245
 newsm78много искам да им правя подаръци ,а и не само за коледа.
 Naughtyно за съжаление съм много разочарова от тях и не бих го направила.
Но ако заслужат непременно бих им правила изненадки

# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
Чета, чета и взех и аз да се замислям вече...

Все ми е едно като подмазване това освен като бакшиш. Обаче с педиатърката на Дариа сме близки вече и може би на нея бих й подарила нещо за Коледа  Thinking

# 46
  • Мнения: 6 461
Не, до сега не съм спрятала подаръци за госпожите Peace.
Ако родителският колектив реши нещо да се направи ...сигурно ще се включа.Аз определено съм доволна от госпожите на детето ми и не бих имала нещо против комбиниран подарък от децата ,но самостоятелно  НЕ.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 171

Ей това е многооо по-разумно от персонални подаръчета за госпожите! Да попитам останалите, за които това е вид отношение, носите ли такива подаръчета и на джипито, то се грижи за здравето ви, а на пожарникарите от вашия град, те също имат своя принос за спокойствието ви!? Това са професии, ако искате да покажете уважение, просто питайте детето си не какво е яло днес, а какво е научило! Говорейки веднъж с госпожата на сина ми, тя сподели 4е и е малко болно, като чуе някоя мама, докато облича детето си да пита "какво яде днес", а децата толкова много са нау4или този ден за есента, например!

Аз нося подаръци на всички! И на педиатърката, и на личния лекар, и на стоматолога си, на колегите си винаги им приготвям шеговити картички за Коледа, ще занеса и на учителките в яслата. Не е задължително подаръкът да е подкупващ, винаги съм вземала нещо дребно и тематично в знак на внимание. Толкова е хубаво да зарадваш някого, че изобщо не мисля да си го спестявам това чувство Grinning.

# 48
  • София
  • Мнения: 80
Избутвам темата напред с молба към мамите, които вече са купили нещо на госпожите, да споделят идеи. Чудя се какво да им купя, а ми се иска да ги зарадвам с нещо.

# 49
  • Мнения: 2 818
Аз си мисля да им подарим по една кошничка със сладки (наше производство), хем няма да е нещо голямо, хем е от сърце....  Но тъй като за първи път ще подаряваме малко се притеснявам дали няма да изглежда като позмазване  Rolling Eyes  Може би и картички ще направим....

# 50
  • София
  • Мнения: 191
Аз съм им приготвила по една коледна звезда и бутилка вино. Мисля, че е добре да се направи подарък на госпожите, все пак те прекарват повече време от нас с дацата ни през седмицата и се грижат за тях. Поне ние сме много доволни от нашита госпожи.

# 51
# 52
  • Мнения: 57
Вече трта година ще подарим нещо символично на госпожите и лелята в градината.Единия път бяха чаша с чиниика за всяка - нещо наистина малко.Мисля, че им става драго.А и на нас /събираме се три майки/.Не смятам, че така си "купуваме" по добро отношение.
Но цяла година децата само искат да занесат кафе на госпожата.Накрая взехме едно нес кафе и дъщеря ми го занесе.Госпожата, която беше на смяна се изненада и каза, че тя не пие кафе. #CrazyТака разбрахме коя г-жа си иска кафето.После децата казваха, че г-жата искала да и купим чанта. newsm78
И все пак ще им подарим по нещо малко за празника.С децата се държат много добре.

# 53
  • София
  • Мнения: 94
И ние занесохме днес коледни подаръчета на какичките в нашата ясла. Смятам, че това е знак на уважение и с удоволстиве избрахме и поднесохме подаръчетата! Това са хората, които се грижат за най-скъпото и най-милото ни същество, много сме доволни и това е начин да покажем отношението си към тях така, както те всеки ден показват топлите си чувства към нашите деца  Heart Eyes
За всяко от момичетата бяхме приготвили красиво опаковани шоколадови бонбони, придружени с коледна картичка!

# 54
  • Мнения: 1 734
Аз съм против личните подаръци. Изобщо не ми допада тази идея. Ако се обединят родителите с общ подарък - тогава може! И по скоро като общ за цялата група или нещо подобно

# 55
  • Мнения: 1 311
За всяко от момичетата бяхме приготвили красиво опаковани шоколадови бонбони, придружени с коледна картичка!

Точно това правим и ние всяка година. За тази Коледа още не съм ги приготвила, смятам в петък да ги занесем.

За мен не е подмазване, по-скоро жест на благодарност за труда им и грижите, които полагат за детето ми.

И на джи-пито подарявам нещичко за Коледа. Laughing

# 56
  • София
  • Мнения: 2 100
Коледая е празник, на който засвиетелстваме уважениие и любов на хората, които обичаме.
Как няма да приготвя подаръци като Габи е влюбена в учителките си. Та нали на това я уча.
Подарък за всеки от сърце, всеки който е в сърцето ни, без значение стойността, важен е жеста и уважението.
Тя е на 7мото  небе, че ще подари на учителките си нещо. Дори им нарисува картички сама. Как ще я лиша от това изживяване за нея. Ако тя не бе изявила желание, а го правим по задължение нямаше да купувам нищо сега, а задължителните цветя я началото и края на годината.

# 57
  • Мнения: 3 927
Бях измислила да купя по една коледна свещ на сестрите и лелите - нещо като спомен, който да подпалят, когато искат те.......
Но попаднах на играчки-ръкавички за куклен театър и купих 4 броя такива - мечо пух, тигър, йорик и прасчо. Ще им подаря това - ще остане за групата, за всички деца.....а и ще е нещо като спомен от детето ми, когато се премести на градина  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 3 743
 Какви подаръци купувате на учителките newsm78? Става въпрос за подарък от името на целия клас. При нас родителите са на коренно противоположни мнения (разбира се Mr. Green), някои смятат, че нищо не трябва да се купува - други искат златни гривни, колиета Rolling Eyes и т.н. Подаръка трябва да е около 30 - 40 лв.  До сега сме купували: парфюм, книги, речници, часовник, гривна, блуза.

# 59
  • София
  • Мнения: 900
Аз лично изпитвам много смесени чувства по въпроса  newsm78
Къде приключва уважението и почитта и къде се минава границата в мазнене и раболепничене  Thinking
Сещам се и за една хубава мисъл - "пътя към ада е постлан с добри намерения" Rolling Eyes
От друга страна самата аз обичам да подарявам и да получавам подаръци  Wink
И от няколко години съм решила въпроса радикално.
Семейството ми прави подарък за класната .... стая
Хем госпожата е доволна, хем децата ни се радват всички на общия подарък  Peace
А ако все пак сте я научили, трябва да продължите "традицията"  Whistling
за официални и делови дарове се насочвам към юбилейни монети - винаги има желания ефект, а и са много ценени.
Дано съм била полезна   bouquet

# 60
  • Мнения: 135
Ще подарявате ли коледни подаръци на госпожите в яслата/градината? Нямам предвид нещо голямо, а нещо символично - напр. коледен сувенир, бонбони, бутилка вино?? Дъщеря ми ходи от 3 месеца и половина на ясла - госпожите са светни.. Какво мислите по въпроса? Или те достатъчно си взимат от нещата, които всеки месец носим..  Wink

# 61
  • Мнения: 592
Аз лично съм подготвила подаръчета за 2-те сестри и 2-те лелички.Утре на тържеството ще им ги подарим.Разбира се това е мое лично желание,не виждам нищо лошо в това.

# 62
  • Мнения: 7 723
Скоро и аз бях пуснала подобна тема. Виж:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138894.msg2638755#msg2638755

# 63
  • Мнения: 592

Аз нося подаръци на всички! И на педиатърката, и на личния лекар, и на стоматолога си, на колегите си винаги им приготвям шеговити картички за Коледа, ще занеса и на учителките в яслата. Не е задължително подаръкът да е подкупващ, винаги съм вземала нещо дребно и тематично в знак на внимание. Толкова е хубаво да зарадваш някого, че изобщо не мисля да си го спестявам това чувство Grinning.
[/quote]Страхотно казано. Peace Peace Peace  bouquet

# 64
  • Мнения: 1 640
Подаръците трябва да са символични и да са за спомен-коледно венче,коледен свещник,коледна украса за дома или друг коледен сувенир.Това е моето мнение.Но всеки си решава сам.

# 65
  • Мнения: 2 099
А който няма пари,който няма пари да купи хубав подарък даже за детето си??Който неможе да отдели по 2,3 лв за подаръчета?Тогава какво?Не уважава труда на хората които гледат детето му ли?
Такива хора кучета ги яли...всеки си гледа от камбанарията!Много съм против подаряването на ЛИЧНИ подаръчета...щото каквото и да си говорим се запомня кое дете какъв подарък е направило и кои деца са без подарък.
Нещо общо от всички родители да,но не и лични подаръци.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 867
Или те достатъчно си взимат от нещата, които всеки месец носим..  Wink

да, сигурна съм, че с радост си взимат от тоалетната хартия и от носните кърпи, пък защо не и от бисквитите, които габа понякога носи "да черпи". направо са напред с подаръците! дали пък да не им резна тоалетната хартия следващия месец newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 94

Да, така е - всеки гледа от собствената си камбанария  Peace  Всеки е имал моменти с по-малки финансови възможности - ами тогава не купувам и толкова.
Не мисля, че госпожите в яслите/градините са някакви чудовища, които се грижат за децата ни само и единствено ако получават лични подаръци от родителите! Ако пък са такива - бих си преместила детето веднага!
Иначе - с или без подаръци - субективно отношение към децата ни поради една или друга причина винаги ще има.   bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 847
Ами аз им купих по една кутия бонбони Мерси. Хем да се почерпят за празниците, хем като жест на благодарност - много помагаха на Стела доскоро, че хич не беше самостоятелна.
На нас пък не ни искат абсолютно нищо през месеца...

# 69
  • Мнения: 3 835
Ние имахме събрани някакви пари, и им купихме по една красива декоративна свещ, и един от тези красивите сапуни, където са шарени вътре, на фигурки. Свещта и сапуна са в една разцветка. Допълнително прибавих, и по една ръчно правена от мен картичка. Не знам дали го обясних добре, но стана много симпатичен подарък. Всеки подарък излезе към 4.70лв., без да смятам картичката от мен, защото тя е безценна. Mr. Green

# 70
  • Oslo
  • Мнения: 659
Или те достатъчно си взимат от нещата, които всеки месец носим..  Wink

да, сигурна съм, че с радост си взимат от тоалетната хартия и от носните кърпи, пък защо не и от бисквитите, които габа понякога носи "да черпи". направо са напред с подаръците! дали пък да не им резна тоалетната хартия следващия месец newsm78

О, аз въобще не купувам за в къщи такива консумативи, зареждам се от това, което донесат мамите от групата. Като не носят, у дома се бършем с вестници и се мием с домашен сапун!!! Mr. Green

# 71
  • под тепетата
  • Мнения: 9 291
Зузина, виждала съм как предават и по половин руло тоалетна хартия и разпечатани салфетки -няма да ти стигнат за цялото домочадие, така че ще си караш на вестнициииии! Mr. Green

# 72
  • Мнения: 505
Никога не съм правила подаръци на учителките за Коледа. За 8 март събираме по някой лев от всички родители и купуваме по един букет и по един сувенир за всяка, но за Коледа не.

# 73
  • Мнения: 891
Не. Никога не съм правила такива подаръци и нямам никакво намерение да правя.  Naughty
На мен някой от тях да не би да ми прави подаръци  Crossing Arms

То и да искам, не мога. Тя нашата градина няма да работи от 22 декември до 08.01  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт