капки за нос

  • 5 863
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 191
мамчета кажете ми някакви какпки за нос на 10 месеца сме вече  Peace Peace

# 1
  • Мнения: 1 568
Виброцил,има го и на кремче!
И не само отпушва,като повечето,но и лекува!

# 2
  • Мнения: 189
Ние ползваме физиологичен разтвор и Ксилометазолин. Друго не се е налагало. Дано и не се налага скоро.

# 3
  • Мнения: 8 505
Ксилометазолин не се прилага на деца под 2г.

# 4
  • Мнения: 1 116
Защо ?!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
А не е лио по добре да се направят капките в аптека.Не си спомням ,на каква възраст бяха децата ми,когато започнах да им слагам такива.

# 6
  • Мнения: 2 082
Цитат
Защо ?!
защото предполагам,че така пише на упътването  Laughing
би ли обяснил-олинта и ксилометазолина имат ли някаква разлика или са едно и също

# 7
  • Мнения: 1 237
Аз  Ксилометазолин капах на 1г.6м.,а за тази възраст-Виброцил.

# 8
  • Мнения: 8 505
Цитат
Защо ?!
защото предполагам,че така пише на упътването  Laughing
би ли обяснил-олинта и ксилометазолина имат ли някаква разлика или са едно и също

Разликата е в производитете,може и в някое от помощните вещества,но активната съставка е една и съща.

# 9
Здравейте,мами!
Чета за капките,които давате на децата си,но това е химия,от която трябва да се стремим да ги предпазваме.Има продукти от растението Алое Вера,които само за ден-два успяват да спрат сополчетата.Знам го от собствен опит-имам две деца-на 9 г и на 1г. и 3 мес.Ако някой се интересува,нека да ми пише,може и на мейла.
radoslava_nacheva@abv.bg

# 10
  • Мнения: 1 883
Roby  Дай повече инфо тук  Peace

# 11
Има един продукт,казва се Алое Фърст-съдържа чисто Алое Вера + още 11 билки.Впръсква се в нослето по 3-4 пъти на ден и забравяш,че детето ти е имало хрема.Но не се продава в аптеките,а само чрез поръчка,но тук не мога да го напиша-счита се за реклама.

# 12
# 13
  • Мнения: 6 461
мамчета кажете ми някакви какпки за нос на 10 месеца сме вече  Peace Peace
Физиологичен р-р,
Резоксим

# 14
  • Мнения: 819
Коларгол,физиологичен разтвор.

# 15
  • Мнения: 37
олинт и много рядко коларгол. нашия  УНГ-лекар ми каза ,4е олинт е ксилометазолин само4е на спрей

# 16
  • Мнения: 1 116
Цитат
Защо ?!
защото предполагам,че така пише на упътването  Laughing
би ли обяснил-олинта и ксилометазолина имат ли някаква разлика или са едно и също
Остави упътването.То понякога грешно те опътва  Simple Smile
Разликата е че едното е спрей а другото са капки.За предпочитене е Олинт.
(защото е по-скъпо)  ха ха

Шегичка , разбира се.

# 17
  • Мнения: 2 082
Цитат
Защо ?!
защото предполагам,че така пише на упътването  Laughing
би ли обяснил-олинта и ксилометазолина имат ли някаква разлика или са едно и също
Остави упътването.То понякога грешно те опътва  Simple Smile
Разликата е че едното е спрей а другото са капки.За предпочитене е Олинт.
(защото е по-скъпо)  ха ха

Шегичка , разбира се.
  шегаджия  hahaha  само,че аз имах идея и купувах от евтините   Mr. Green  Hug

# 18
  • Мнения: 10 604
Ние ползваме хомеопатичен спрей - Еуформиум композитум май се казваше. Ксилометазолин не - мъжо е фармацевт и не дава!!!!

# 19
  • Мнения: 1 564
мамчета кажете ми някакви какпки за нос на 10 месеца сме вече  Peace Peace
Физиологичен р-р,
Резоксим

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 newsm10

# 20
  • Мнения: 189
и ние като малки почнахме с Виброцил и Олинт. мога да кажа, че още ги ползваме като се налижи и съм доволна. също и Стеримар за прочистване на нослето Simple Smile

# 21
mami ia kagete tia kapki kolargol gi kupuvate gotovi ili se prigotviat v aptekite ,az iskah da kupia kolargol   a te mi dadoha da smesia dve nesta na sena okolo 2,5lv.tova li sa kapkite kolargol?  Izglegda edna kafiava te4nost-ugas? newsm78  bouquet

# 22
  • Мнения: 3 456
Има един продукт,казва се Алое Фърст-съдържа чисто Алое Вера + още 11 билки.Впръсква се в нослето по 3-4 пъти на ден и забравяш,че детето ти е имало хрема.Но не се продава в аптеките,а само чрез поръчка,но тук не мога да го напиша-счита се за реклама.
Ползвала съм алое фърст за гърло и въобще не ми помогна, за нос не мога да коментирам, защото не съм съм си пръскала в носа- пък и не виждам, как може да стане това- пръскалото му е доста голямо.
Виж, ако говорим за изгаряния или ухапвания е просто вълшебно- поне при мен ефекта е такъв

# 23
  • Мнения: 189
На нас сега ни изписаха капки Пинисол. Миришат много силно на мента. За ефекта не мога да кажа още, но щом ги сложа тръгва една водичка, не ви е работа.

# 24
  • Мнения: 2 907
Ксилометацолинът е дори забранен за бременни. Води до слепота на плода. Когато бях бременна отказваха да ми го продадат в аптеката! А това беше единственото, което ми отпушваше носа.

А за деца, за първи път чувам, че може да се даде! Може би в Б/я е така, тук е абсолютно табу за деца. Лошото е, че не лекува, а има някакво свойство да разваля лигавиците в носа, разширява ги и затова действа така бързо и ефикасно. Но реално влошава състоянието понеже се става зависим от него. Тези които са чели приложеното упътване ще знаят, че пише изрично да не се ползва повече от 3 дни.

Друг е въпросът, че аз го ползвам доста често, ама ви го казвам като информация. Аз лично на детето си няма да дам ксилометацолин, четох достатъчно лоши неща за него.

# 25
Az pory4vam kolargol,moje i popmalka koncentracij ako hremata e po-slaba.Hubavoto e,e tezi kapki se sti4at v gyrloto i lekuvat i nego ako ima nujda.Lo6oto e,4e capat,a i ne trjbva da se prilagat mnoago 4esto.Probvaite i STERIMAR ako hremata e slaba.

# 26
  • Мнения: 624
Zdr mam4eta! Nie davame TobraDex,na 1god. i 5mes.e sinut mi.Dnes otnovo ni go izpisaha,polzva se samo tri dni,upotrebqvali sme i vibrocil,i ksilometazolin,i kapki,koito ni bqha prigotvili v aptekata,i kolargol,no naistina taka i ne uspqh da razbera koe ot vsi4ko e nai-efikasno... Sad Sad Sad

# 27
  • Мнения: 7 723
mami ia kagete tia kapki kolargol gi kupuvate gotovi ili se prigotviat v aptekite ,az iskah da kupia kolargol   a te mi dadoha da smesia dve nesta na sena okolo 2,5lv.tova li sa kapkite kolargol?  Izglegda edna kafiava te4nost-ugas? newsm78  bouquet

По- рано ги приготвяха, сега са ги напускали готови- на прах, само сипваш преварена вода и стават. Приготвят се на момента, защото траят само 7 дена  Peace Кафяви са, защото съдържат йод и сребро, а на всичкото отгоре оставят трайни, неперящи се петна. Shocked
Аз пък си сипвам ксилометазолина в шишенце от олинт и ми излиза по- ефтино и по- ми е лесно приложението му. Педиатърката ме посъветва вътре да сипя и половин ампула витамин С  Wink
А не мисля, че детския ксилометазолин би навредил с нещо   Confused

# 28
  • Хасково
  • Мнения: 726
Ние ползваме физиологичен разтвор и Ксилометазолин. Друго не се е налагало. Дано и не се налага скоро.
Ксилометазолин не се препоръчва до 2 години. 
Зависи каква е хремата- ако е запушен нос промивки с Физиологичен разтвор са достатъчни, при течащ нос Виброцил, Мукосептонекс. Коларгол аз препоръчвам само при "зелени" сополи. И не си го купувайте на прахче, което се разрежда- може да остане кристалче, което да изгори лигавицата на нослето. За бебета е подходящ 1% р-р, хубаво е да е приготвен по аптечни правила.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ксилометазолин /0,05%/, Олинт, Резоксим... - общо взето вършат работа, но задължително се ползват не повече от три дни!

# 30
  • Мнения: 1 030
Слагах 5 дни Виброцил и спрях, защото нямаше особен ефект. Сега давам Коризалия, дано помогне.

# 31
  • Мнения: 1 116

По- рано ги приготвяха, сега са ги напускали готови- на прах, само сипваш преварена вода и стават....
Де да беше така, всички щяха да си правят, децата нямаше да имат язвички по носната лигавица. Чувал съм че ги правят и за очи- луда работа !
Az pory4vam kolargol,moje i popmalka koncentracij ako hremata e po-slaba.Hubavoto e,e tezi kapki se sti4at v gyrloto i lekuvat i nego ako ima nujda.Lo6oto e,4e capat,a i ne trjbva da se prilagat mnoago 4esto.Probvaite i STERIMAR ako hremata e slaba.
Недей такива съвети че ще побъркате някое дете. Ти представяш ли си коларгол да му се стече по гърлото и да го изгори ?! Аз си го представих,хич не ми изглежда добре  Simple Smile Друг е въпроса че за хрема няма да ви помогнат, както и стеримар.

Общи условия

Активация на акаунт