Кисело зеле?

  • 4 008
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Така и никой не ми отговори защо се слага морска сол...  newsm78

# 16
  • Мнения: 2 242
Така и никой не ми отговори защо се слага морска сол...  newsm78
ми според моя майстор (мъж ми де) е заради вкуса - с добита от обработка сол си променяло вкуса и ставало гадно newsm78. според него повечето купешко кисело зеле е с готварска сол  Mr. Green
Ето я и неговата рецепта

Пропорция за 70л бидон

30кг бяло зеле (да не е холандското с твърди листа)
1 кг морска сол
1 узряла стара царевица – се пуска на дъното
1 стрък хрян
1 цветна малка зелка


Претаква през 1-3 дни за около месец/докато стане.

# 17
  • Мнения: 22 867
Така и никой не ми отговори защо се слага морска сол...  newsm78

Защото е сигурно, че е сол. Не ти ли е правило впечатление, че понякога слагаш сол на ядене и тя не соли. Не знам, само аз ли попадам на разни ментета, но една година и зелето отиде на кино заради такава сол. Следващото го правихме с морска сол и беше наред.

# 18
  • Мнения: 1 269
Трябва ми малко помощ. Как да се пресече ферментацията на вече вкисналото зеленце???Благодаря предварително  bouquet, трябва бързо да реагирам.

# 19
  • Мнения: 2 242
Трябва ми малко помощ. Как да се пресече ферментацията на вече вкисналото зеленце???Благодаря предварително  bouquet, трябва бързо да реагирам.
ферментацията се спира с натриев бензоат - по грам на литър. Мъжо на 70л бидон слага около 1с.л. Продава се в аптеките

# 20
  • Мнения: 1 269
Трябва ми малко помощ. Как да се пресече ферментацията на вече вкисналото зеленце???Благодаря предварително  bouquet, трябва бързо да реагирам.
ферментацията се спира с натриев бензоат - по грам на литър. Мъжо на 70л будон слага около 1с.л. Продава се в аптеките

МНого благодаря за светкавичния отговор!

# 21
  • Мнения: 2 242
Трябва ми малко помощ. Как да се пресече ферментацията на вече вкисналото зеленце???Благодаря предварително  bouquet, трябва бързо да реагирам.
ферментацията се спира с натриев бензоат - по грам на литър. Мъжо на 70л будон слага около 1с.л. Продава се в аптеките

МНого благодаря за светкавичния отговор!
Mr. Green Mr. Green Mr. Green моля, пак заповядай  Hug  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 22
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
А защо морска сол?, а не обикновена, йодирана?  newsm78
Защото съм чувала,лично аз не съм слагала ситна сол де,та съм чувала,че от ситната сол,зелето омеква. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт