Ползвате ли столче за кола?

  • 1 623
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Хайде, да проверим колко от нас ползват столчета в колата си. Аз съм с две, а май скоро ще ми трябва и трето, щото на малката й умаля бебешкото.

# 1
  • Мнения: 4 621
Да, ползвам.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Бебето още не се е родило, но това е почти първото нещо, което купих. Абсолютно задължително, според мен!

# 3
  • Мнения: 742
Ние ползвахме кошница за новородено, а за кратки разстояния-коша на количката Hug
Сега вече като пораснахме (цели 6 месеца!) ще си купим столче за колата - смятам, че е удобно и полезно Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 831
Ползването на столче или кошница за кола е задължително.

# 5
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Имам столче за кола,малкия обаче не иска да стои в него,като го сложа голям рев пада,проблема идва от там,че не може да стои неподвижно,препасан със колани по-дълго време.

# 6
  • Мнения: 5 362
Не.Аз си я държа в мен.Знам,че е редно да сме в столче,но просто не ни се налага да пътуваме на далеч.

# 7
  • Мнения: 1 101
Да, ползвам  Peace

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Не Peace!Нямаме автомобил!

# 9
  • Мнения: 489
 Да ползваме, но скоро трябва да го сменим с ново, защото нашето е до 13кг.

# 10
  • Мнения: 8 505
Да,разбира се!

# 11
# 12
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ползваме и смятам че е задължително. Не смятам че ако го държа в ръце мога да го предпазя. Случва ми се да го държа в мен, когато отскачаме до някъде за 5 минути. Такива случаи гледам да са рядкост, защото като гледам какви каскадьори има по пътищата и ми настръхва косата.
Иначе и ние имахме период на рев в столчето, но с играчки и занимавки го преодоляхме и сега си стои спокойно и си гледа пейзажа навън.

# 13
  • Мнения: 6 461
Не .
Когато пътуваме на дълъг път вземем шезлонга.

# 14
  • Мнения: 992
Да, ползвам задължително.
Близки, далечни растояния, дори и 5 мин. да пътуваме- винаги е в кошницата за кола, вързана с колана.
Това държене на ръце в колата хич не го разбирам  Rolling Eyes, според мен е много опасно и детето се излага на голям риск по този начин, едни спирачки да се набият и ще изхвърчи напред, да не дава Господ

# 15
  • Мнения: 765
 Ползвам разбира се , става въпрос за сигурността на детето , все пак , не за някаква глезотия .

# 16
  • Мнения: 1 146
Ползваме. Мисля, че е задължително за родителите с коли. Все пак това е за сигурността на детето Wink

# 17
  • Мнения: 3 447
Да, задължително. Като беше бебе ползвах такова като кошница, а сега сме със  седалка за по-големи деца.

# 18
  • Мнения: 678
Да ползваме и мисля че е задължително.Един път я взех в мен за разстояние от 1 км. та аз не можах да я удържа.Тя е толкова шугава.

# 19
  • Мнения: 2 897
Ползването на столче или кошница за кола е задължително.
Абсолютно Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 926
Да - откакто се е родила. Имаме кошница сега , но скоро ще купуваме столче.

# 21
  • Мнения: 4 187
Да ползвам ! Мисля че е задължително, поне до 5- 6 годишна възраст.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 127
Да, разбира се. А вече и по закон е задължително.

# 23
  • Мнения: 5 255
Да, ползваме  Peace

# 24
  • Мнения: 334
Да ползвам.
Малката толкова е свикнала със столчето,че не иска да се вози без него.А понякога се налага,когато не сме с нашата кола.

# 25
  • Мнения: 1 259
Използвам,заради глобата и най-вече заради сигурността на детето Peace

# 26
  • Мнения: 590
Да, ползвам задължително.
Близки, далечни растояния, дори и 5 мин. да пътуваме- винаги е в кошницата за кола, вързана с колана.
Това държене на ръце в колата хич не го разбирам  Rolling Eyes, според мен е много опасно и детето се излага на голям риск по този начин, едни спирачки да се набият и ще изхвърчи напред, да не дава Господ
Същото Peace

# 27
  • Мнения: 2 614
Ползването на столче или кошница за кола е задължително.
Абсолютно Peace
Надали, разумен човек, с кола би си позволил да си играе със сигурността на детето си!

# 28
  • Мнения: 81
Да ползвам и мисля, че супер удобно освен че е задължително.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 555
Ползваме още от раждането !! Просто  задължително е да има столче за кола !!!

# 30
  • Мнения: 1 947
   Да, тук е задължително. Когато не мога да я успокоя, докато караме, спираме, укротявам я и пак потегляме в столчето. Макар че тук всички шофьори са безкрайно културни, не си позволяваме нехайство, а като знам как се кара в България, никога не бих я държала в ръце... Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 281
да имахме - първо кошница, а сега и столче!
тя си знае, че е това си е нейното място и само когато е болна /като сега/ се пазари да не сяда там, но пак с убеждения и играчки отново е настанена там.  Peace

# 32
  • Мнения: 510
Не ползваме, много рядко ходим някъде с колата.

# 33
  • Мнения: 1 999
Да, почти всеки ден го ползваме. Simple Smile Първо кошница, а сега столче.

# 34
  • Мнения: 7 803
Да, ползвам задължително.
Близки, далечни растояния, дори и 5 мин. да пътуваме- винаги е в кошницата за кола, вързана с колана.
Това държене на ръце в колата хич не го разбирам  Rolling Eyes, според мен е много опасно и детето се излага на голям риск по този начин, едни спирачки да се набият и ще изхвърчи напред, да не дава Господ
точно така мисля и аз  Peace  от болницата, в кошчето и в кола  Hug

# 35
  • Мнения: 8 242
Да, ползваме откак се е родил.

Няма значение дали отиваме някъде за 5 минутки или извън града.. Белята става за секунди..
А според мен всякакви други приспособления като шезлонзи, кошове от количката, порт-бебета и други подобни са по-скоро опасни.
Не бих си правила експерименти  Naughty

# 36
  • Мнения: 140
Да, ползваме откак се е родил.

Няма значение дали отиваме някъде за 5 минутки или извън града.. Белята става за секунди..
А според мен всякакви други приспособления като шезлонзи, кошове от количката, порт-бебета и други подобни са по-скоро опасни.
Не бих си правила експерименти  Naughty
Напълно съм съгласна!Нашето столче става за новородени и за деца до 18кг,според мен това е по-доброто решение отколкото първо кошче и после столче Naughty

# 37
  • Русе
  • Мнения: 659
Да, ползваме. Много е удобно Peace

# 38
  • Мнения: 1 866
Да, ползвам винаги и с двете си деца още от изписването им от родилния дом. По този въпрос съм много крайна и смятам, че трябва да се налагат люти санкции на родителите, които си позволяват да излагат на опасност децата си като не ползват столче. Така е на Запад и силно се надявам да стане така и у нас. Не само да е написано в закона, а и да се прави каквото трябва, за да се спазва този закон. Потресена съм при гледката на излизащите деца от яслата на дъщеря ми. Поне 90 процента от децата нямат столчета, а доста от тези които имат столчета се слагат в тях, но без да се завързват с колани. #Crazy Пълно безхаберие! Моля се само Бог да ги пази!

# 39
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз ползвам,да.Започнах да слагам Гено от7-8м. и до сега.Особено когато съм сама с него в колата,задължително си седи там вързан

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Да, от самото раждане на Калина.

# 41
  • Мнения: 3 042
Да ползвам. Peace

# 42
  • Мнения: 8 917
Да, разбира се. Винаги.

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, задължително  Peace

# 45
  • Мнения: 98
Задължително.Не мога да шофирам иначе.

# 46
# 47
  • Мнения: 45
Да,категорично!

# 48
  • Мнения: 2 498
Да, ползваме!

# 49
# 50
  • Мнения: 1 976
Задължително!

# 51
  • Мнения: 372
Да , сега сме на кошница от 0 до 9кг., но май скоро ще трябва да го сменяме.   Grinning

# 52
  • Мнения: 5 790
Задължително ползвам.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 488
Да ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.Закон е при нас

# 54
  • Мнения: 532
Задължително , как да карам иначе?И съответно като си е свикнало от малко детето не се опитвам да му разваля навиците и да го возя иззвън столчето.

# 55
  • Мнения: 2 567
Разбира се, че ДА!

# 56
# 57
  • софия
  • Мнения: 1 745
Да,но по-често е в коша на количката,защото няма къде да сложа и коша и столчето...

# 58
  • София
  • Мнения: 337
Ползвам и то не защото е задължително, а защото съм убедена, че така трябва за безопасността на детето.

# 59
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Мисля да ползваме редовно кошницата за кола - по-безопасно е и за детето, а пък ще сме по-спокойни и ние. Не мога да разбера тези, които държат децата в ръцете си, най-малкото не им ли е неудобно? Пък и първо ние трябва да сме убедени, че това е добре за децата ни, а не просто защото законът е такъв.
Благодаря на хората, които ни подариха кошницата - ще ни свърши работа до 9 кг, пък после пак ще мислим. Но смятам, че това е нещо необходимо, както количката и креватчето.

Общи условия

Активация на акаунт