Празнува ли се имен ден , ако детето не е кръстено ?

  • 5 085
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 187
Ако питаш в църква, ще ти кажат, че не се празнува Confused. Имен ден има дете/или човек/, което/който е кръстено на светец и празнува на неговата дата. За да е кръстено на светец, това трябва да стане в църква и попът да го кръсти с това име.
Иначе нищо не пречи да се празнува, де Peace.


Знаех си че има нещо  Confused!

# 16
  • Мнения: 5 681
Всеки повод за празнуване е добре дошъл.
Peace Аз например съм кръстена на 20 години. Това не означава че не съм празнувала имен ден. Така че прави си именния ден на детето, запалете свещичка в църквата за негово здраве и   bouquet

# 17
  • софия
  • Мнения: 756
а защо Рая празнува на Архангел Михаил?! Thinking доста време рових да намеря кога и моята щерка има имен ден и вече се бях отказала, че ще празнува такъв...

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
а защо Рая празнува на Архангел Михаил?! Thinking доста време рових да намеря кога и моята щерка има имен ден и вече се бях отказала, че ще празнува такъв...

На този ден празнуват - освен свързаните с името Михаил и Радки, Рада, Радост, Радослав и т.н.

Обикновено сутринта на празника обясняват по телевизията и радиото, кой още празнува.

# 19
  • Мнения: 78
Ние празнувахме на Никулден, а я кръстихме тази година Април.
Joyама през месец април ли я кръстихте или я кръстихте с името Април????? Joy

# 20
  • Мнения: 6 993
Празнувайте, празнувайте. Утре е 22ият ми имен ден, не съм кръстена и нямам намерение да го правя, но не съм пропускала празник Grinning Не знам дали е на хубаво или не, но аз засега съм един много щастлив човек и дано да бъде все така Hug

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако питаш в църква, ще ти кажат, че не се празнува Confused. Имен ден има дете/или човек/, което/който е кръстено на светец и празнува на неговата дата. За да е кръстено на светец, това трябва да стане в църква и попът да го кръсти с това име.
Иначе нищо не пречи да се празнува, де Peace.

точно така е, да. Обаче старче, моите като са кръстени, а едното няма имен ден, другото е с цели 2, та въобще не празнуваме... Просто забравяме, че дребоса има имен ден  Confused

Тъй, че празнувай си и се весели.  Peace

# 22
  • Мнения: 4 187
Благодаря на всички за отговорите  Hug! Ще го отчетем, няма как  Grinning.


а защо Рая празнува на Архангел Михаил?! Thinking доста време рових да намеря кога и моята щерка има имен ден и вече се бях отказала, че ще празнува такъв...

Църковен календар - Именник

# 23
  • Мнения: 843
Празнувайте, празнувайте. Утре е 22ият ми имен ден, не съм кръстена и нямам намерение да го правя, но не съм пропускала празник Grinning Не знам дали е на хубаво или не, но аз засега съм един много щастлив човек и дано да бъде все така Hug

Е.. аз отдавна те харесвам като Пишещ/ и мислещ/ Човек тук Simple Smile)
    Сега се радвам че мога да ти кажа и Честит Имен ден!!!  Защото го видях тук, дано прочетеш, обаче!
  bouquet -. това букетче  е от хризантеми, есенни и прекрасни!!
 Честито Еовин!

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имен ден за мен е ден на името, а не ден на кръстения, така че ние си празнуваме, особено на Йорданов ден!

Общи условия

Активация на акаунт