Универсалните подправки - ах, какво злато!

  • 4 116
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 500
Не знам за вас момичета, но аз ползвам постоянно универсални подправки и най-вече Пикантина и Маги - микс от зеленчуци /зелените/. Много съм доволна - всички ястия стават страшно вкусни и не му мисля много - много какви подправки да слагам, че и без това не съм много наясно.Кажете вие от кои универсални подправки сте доволни, че аз само тия си знам, та може да ми помогнете да открия и други такива златни хитринки.

# 1
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз тях ползвам, но гледам да е по-рядко, че са доста соленички

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Не ги използвам.Предпочитам или направени вкъщи(отглеждам си някои подправки)или купени,от магазин,но не осолени.Имам Вегета.,и я използвам.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не им харесвам  вкусът на тия универсалии. Ястията добиват еднакъв вкус. Отгоре на това са адски солени, съдържат мононатриев глутамат, който е неполезен и увеличава хапетита. Не ползвам таквоз нещо, обаче щом ви харесва - добър апетит!

# 4
  • София
  • Мнения: 167
И аз не ги харесвам  Confused
Притеснява ме и съдържанието им - пълни са с Е-та  Sad

# 5
  • Мнения: 5 183
Аз пък си ги ползвам най-редовно  Embarassed Mr. Green

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Обожавам ги- тези на Маги и Пикантина. Май на всякъде ги слагам.

# 7
  • Мнения: 152
И аз внимавах с тия Е-та докато бях бременна, но сега вече Пикантина и Вегета са ми първата съставка в манджите.  Peace
И бульончета.  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 403
И аз съм фен на универсалните подправки  Peace

# 9
  • Мнения: 3 500
"Маги вълшебен вкус - букет от градински подправки" - тия са ми любимите, правят ястието наистина вкусно.

# 10
  • Мнения: 732
Не ги използвам  Naughty Предпочитам "истински" подправки Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 546
избягвам да ги слагам. май ползвам вегетина само за пикантни картофки. от пикантината не съм доволна въобще - 3 пъти ми се случи да ми се завъждат буболечки в бурканчето, в което я държа. с вегетината не ми се е случвало засега.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Ползвам основно Маги Вълшебен вкус - 10 зеленука и пилешките им бульони.
Наскоро купих Вегета, но не ми хареса. За мен МАгито остава по-добрият вариант.

От снощи ползвам и универсалният сос на Маги, правих мусака с него. Стана вкусна, но все още нямам много впечатления.  Като го поползвам по-дълго време, тогава ще мога да се изкажа по-обективно.

# 13
  • Мнения: 497
Аз също ползвам Маги _вълшебен вкус, но предимно на пилешко месо, за другите ястия си слагам домашни подправки   chef
А за соленото, ми то като сложиш малко и не става солено, ако изсипеш половин пакетче много ясно, че ще е солено. На мен ми е добре, пък незнам. newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
В началото когато ги пуснаха на пазара аз също прекалявах с тях и все ми ставаха соленички нещата. Но после си изградих някаква мярка като количество и така. Сега си ги ползвам и не ги сменям.
не ги ползвам единствено когато правя някаква точна рецепта, с дадени пропорции и подправки.

Но наред с Магитата си ползвам и всички останали подправки.

# 15
  • Мнения: 4 406
да, ползвам, слагам Маги на всичко, даже си соля салата с такива подправки, мъжът ми обаче не харесва вкуса, когато е в сурова храна

# 16
  • Мнения: 3 537
Рядко ползвам.

# 17
  • Мнения: 2 609
Почти не ги ползвам, всички манджи с тях ми миришат еднакво. Rolling Eyes Харесвам само една подправка за пиле, но пък мъжа ми не я одобрява и рядко слагам и от нея. ooooh!

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 13:54 от Кари

# 18
  • Мнения: 867
Не ги използвам  Naughty Предпочитам "истински" подправки Simple Smile
проблема с готовите фиксове е прекомерната сол, консервантите и т.н, които аз гледам колкото е възможно да избягвам

# 19
  • Мнения: 7 106
Не ползвам изобщо от готовите подправки, защото са пълни с изкуственяци и Е-та. Правя си домашна универсална подправка от пресни зелении и зеленчуци и си ползвам нея  Peace.

# 20
  • Мнения: 3 927
Злато ли?!?!
Това е един от големите боклуци на пазара Mr. Green
Но щом искате яжте си ги. Смилете се поне над децата си - не им давайте от сготвеното с тези подправки.

# 21
  • Мнения: 3 500
"Смилете се" - може ли и в  "готварски рецепти" дори да се стига до крайности. Смилили сме се, спокойно, никой не е казал, че ги даваме на децата.А моето мнение е, че абсолютно във всичко има консерванти, Е-та и боклуци.Не можем да се отървем толкова лесно като видиш ли избегнем "боклуците" от една чаена лъжичка универсална подправка.Не мисля, че е толкова много по-вредно от всичко купено, което консумираме.Не живея на село и нямам откъде да взема пресни подправки, всичко го има в пакетчета и в нито едно от тези пакетчета не може да са гарантира качество и чистота.

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Използвам на Маги вълшебните вкусове, Пикантина, Вегета е бульончета разни.

# 23
  • Мнения: 2 161
Ако се прибави вегета към пилето с ориз,вкусът става невероятен.Когато използвам тези подправки не подправям ястието със сол и така не става солено.

# 24
  • Мнения: 1 737
Вкусни са ми, но ги избягвам заради момонатриевия глутамат и останалите им вредни в-ва.

# 25
  • Мнения: 899
Ползвам само Пикантина - за супи, понякога за ориз. На други ястия не ги харесвам.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 952
Ползвам ги и много ми харесват Peace

# 27
  • Мнения: 502
Използвам пилешките бульоните на Маги  когато готвя постни супи и много ми харесват.Също така ми харесва да ги пия като топла напитка.

# 28
  • Мнения: 286
Използвам всички подправки на Маги и съм много доволна.
Харесва ни и подправката за картофи на фирма"Меркурий", а също и за пица на "Биосет".

# 29
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
"Маги вълшебен вкус - букет от градински подправки" - тия са ми любимите, правят ястието наистина вкусно.
И аз ги използвам почти на всяко готвене  Peace Peace Peace

# 30
  • Мнения: 4 392
Универсални не ползвам. Много са ми изкуствени. Предпочитам аз да съм си "алхимикът" Mr. Green!
Любимите ми подправки са копър, магданоз, естрагон, босилек, мащерка. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт