кървяща бенка

  • 117 408
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Дали не е възможно предишната вечер насън да си я закачила някъде?
Не се притеснявай, желая ти добри резултати! Hug

# 16
  • Мнения: 3 835
Нормално е да се притесняваш, въпреки всичко се успокой и не си мисли предварително лоши работи.  Стискам палци.  bouquet

# 17
  • Петрич
  • Мнения: 321
Само спокойно и не се шашкай.Стискаме палци,всичко ще бъде наред.  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 228
Дани, стискам палци всичко да е наред. Ботев и на мен ми го препоръчаха като много добър в тази област.

# 19
  • Мнения: 1 455
Ух, не мога да ви опиша как ми действате  Hug Heart Eyes!
Кофтито е, че така съм се шашнала и ми се случват разни неща, които ме карат да се притеснявам още повече. На два пъти получих много силни болки в главата, само от едната страна, замъгли ми се и виждането и след няколко секунди всичко отшумя. Ръцете ми изтръпват по много странен начин, но това предполагам, че е от притеснение. Освен това се загледах отново върху бенката и забелязах (гледах я под лупа), че това, което мислих за засъхнала кръв, всъщност не е, а прилича на тъмно-черна, плоска бенка върху изпъкналата ми бенка. Стана ми още по-гадно и сега ме свива и корема.
Лейди, и аз си мислих да съм я закачила бенката докато спя, но това не мога да го знам, поне не съм усетила. Мисля си, обаче, че дори и да съм я закачила, защо ще започне да кърви след 15-20 часа без изобщо да съм я докосвала  newsm78.
Хич не искам да гадая нищо и ми се иска да разкарам черните мисли от главата ми, но имам някакво гадно вътрешно чувство. Дано ме лъже.
Утре след прегледа ще пиша какво е станало.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 423
Миличка, чета твойте страхове и все едно за себе си чета, недей да се притесняваш толкова, защото аз от там почнах...страх за това, за онова, притиснение, започнах да се вглеждам във всичко и накрая се разболях психически - това ти го пиша по повод другите мисли за главата, за изтръпването на ръцете....недей - вече 5 години се лекувам, но не става, явно цял живот ще страдам от страха си.
Стискам палци всичко да бъде наред с бенката - успокой се, мисли за децата си и всичко ще бъде наред! Hug

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дани, една приятелка като дете имаше голяма кървяща бенка. Не знам какво е правила по въпроса, но днес е голяма жена и си гледа децата. Не си мисли лоши работи. Пиши какво ти е казал Ботев. Успех! Peace

# 22
  • Мнения: 1 455
Ето ме. Преди един час се прибрах от прегледа при д-р Ботев. По-рано през деня ходих и до Кожната и там попаднах на д-р Грънчарова, която не ми обърна почти никакво внимание, дори не благоволи да си светне лампата в кабинета. Прегледа ме много бегло и ми изписа антибиотичен крем за бенката. Изглежда й беше доста неприятно, че съм я хванала в края на смяната й и трябваше да си прекъсне четенето на вестника  ooooh!.
По-късно отидох при д-р Ботев, в частния му кабинет. Останах много доволна от човека. Прегледа ме обстойно, дори ми снима няколко бенки. Обясни ми всичко много подробно и определено не бързаше да ме изпрати и просто да си вземе парите. Та, докторът каза, че най-вероятно бенката е закачена с нещо, може и просто косъм от косата да се е оплел и да е причинил кървенето. Каза ми, че тази бенка не го притеснява и ми каза, че е въпрос на собствен избор, дали да я махна или не. От здравословна гледна точка нямало значение, но било добре да се махне, ако ми пречи, за да не се закача повече. Тъкмо се поуспокоих и докторът ми снима друга бенка на гърба, която определено го притеснява. Каза, че препоръчва да се махне по медицински причини и задължително трябва да се направи биопсия. Бенката е плоска, нормална на цвят, но не е кръгла и е по-голяма от 6мм. Каза ми, че така изглеждат злокачествените бенки и затова иска да я махне, защото дори и да се окаже злокачествена, ако се махне навреме - не би трябвало да има усложнения. Записахме час за другата сряда, а 10 дни след това би трябвало и биопсията да е готова. Еми това е, сега ще си чакам и ще се моля гадната бенка да не е злокачествена. Ще ви държа в течение.
поздрави и още веднъж - благодаря ви за всичко  Hug!

# 23
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Здравейте, реших и аз да се включа в темата,защото също имам доста бенки, а никога не съм се преглеждала. Може ли да дадете координати на д-р Ботев, за който прочетох добри отзиви. Благодаря ви предварително.
Стискам палци на Дани всичко да е наред. Praynig

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не се притеснявай за другата бенка. Меланомът се развива много бързо, а до сега не ти е създавала проблеми... Ще ми дадеш ли пак телефона на д-р Ботев (май не го пазя)? Пиши ми ако знаеш и приемното му време какво е (аз съм на работа от 9 до 18 и съм леко затруднена). Александра също има такава бенка каквито са злокачествените...

# 25
  • Мнения: 1 455
Рени, Тантяна, ето телефоните : 9625532; 088846529. Кабинетът е в Лозенец.
Рени, докторът ми обясни, че може да е злокачествена и да не създава проблеми, но ако се активира - тогава е опасно, защото ракът се развива много бързо. Той предпочита да я махне, за да се презастрахова.  Hug

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А успя ли да те убеди, че да се махне е наистина по-добрият вариант? Питам понеже си резервирана към махането на бенките, а и аз не съм наясно как да процедирам с бенките на Александра...

# 27
  • Мнения: 1 455
Наистина съм резервирана към махането на бенките, "говорили" сме си с теб по въпроса. АМи, убеди ме, защото ми обясни, че точно този вид бенки правят поражения, но когато се стигне до симптоми - обикновено е късно за реакция. Попитах го, дали има риск, защото бенката може и да е злокачествена и да се прояви точно заради манипулацията по нея. Той ми обясни, че това не може да стане, ако бенката се изреже както трябва (с част от кожата около нея). Той ми каза, че има случаи, когато махат дадена бенка на човек и след няколко месеца пациентът умира. Това ставало, защото се е чакало бенката да прояви симптоми, т.е. било е късно за махането й.
И аз съм притеснена и раздвоена, защото преди няколко месеца в Онкологията един лекар ми обясни, че не препоръчва отстраняването на бенки, освен ако не създават проблеми. Точно той ми каза, че ако дадена бенка се закача и тя е злокачествена, ракът може да се разпространи много бързо, за седмици. Сега ще се захвана да чета малко из интернет, та да видя на какво мнение са и други специалисти. Все пак си мисля, че мога да се доверя на д-р Ботев, поне така се надявам  Confused

# 28
  • Мнения: 358
Дани, ето, видя ли, че всичко е наред.  Hug Недей да се плашиш така  HugЗа махането на бенките - на моя позната й махнаха около десетина, но хубаво, с кожата. Тя учи медицина в Германия  и още първата лятна ваканция започна нещо като стаж в Кожна клиника, та там й предложили, така или иначе тя там си спеше. Сигурна съм, че ще вземеш правилно решение, успех и дишай спокойно!

# 29
  • Мнения: 3 835
Много се радвам, че с първата бенка, всичко е наред. За другата, каквото и да решиш, ти стискам палци.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт