вашите 2 годишни дечица играят ли на PC

  • 6 573
  • 135
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 039
какво образователно има в тези игри newsm78 newsm78 newsm78

има хиляда пъти по-образователни методи, на 2г му трябва чист вуздух,игра и детски книжки, а не образование от един монитор

ако това е начин да получавате спокойствие и   те да се занимават сами, добре,
но уменията на комп. не са критерий за висок интелект или добро образование

познавам лично, един от най-, да не кажа най- добрия хакер в БГ. Правил е пробиви на невероятни неща, не е тук мястото да давам обяснения. Но благодарение на моите усилия, той успя да завърши само 8-ми клас. Знае английски на ниво 5-ти клас. Но това не му попречи да е факир на компютърното проникване. Така, че не ми обяснявайте къде и в какво е бъдещето.  Naughty

Това което прави на 10, можеда се научи да прави и на 20.
С моите умения мога да претендирам много повече пред който и да е седмокласник. Без да съм седнала на комп. на 2, на 5, на 10 или 5г.

не искам след време комп. да е най-добрият приятел на Дъщеря ми.
тръпки ме побиват.

# 76
  • Мнения: 1 866
У нас определено има предпоставки дъщеря ми да седне на компютъра много рано - и двамата с мъжа ми работим в къщи и по цял ден сме на компютрите. Обаче аз не й давам. Колкото по-късно седна на РС-то, толкова по-добре! И без това от телевизията не мога да я откача и се принудих да скрия ДВД-то и да откача антената на ТВ-то за да не може да гледа, сега остава и на компютъра да висне! На 2 години нямат спирачки и не мога да я пусна само за половин час. После за да спре трябва всеки път да я гледам как се тръшка! А когато остане повече от час пред ТВ-то например, става направо като хипнотизирана - не мига дори, чак се плаша понякога от състоянията й. Забелязах, че става и много по-нервна. Откакто спрях телевизора вечер като се върне от ясла определено обстановката е доста по-ведра - играе с пластелин, усмихва се, слуша като й се каже нещо и не мисля, че изостава в развитието си, напротив!  Naughty

# 77
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не.Издебва всеки удобен момент да се намърда на стола,за да натиска копчета на клавиатурата (предпочита я пред мишката),но дотам.

Същото и при Алекс. Мърда и мишката. Но за игри, мисля, че й е рано.

# 78
  • Мнения: 6 315
не, не играе. гледа филмчета.

# 79
  • Мнения: 791
У нас определено има предпоставки дъщеря ми да седне на компютъра много рано - и двамата с мъжа ми работим в къщи и по цял ден сме на компютрите. Обаче аз не й давам. Колкото по-късно седна на РС-то, толкова по-добре! И без това от телевизията не мога да я откача и се принудих да скрия ДВД-то и да откача антената на ТВ-то за да не може да гледа ...

А кое е по добре телевизора или компютъра?
Чрез компютъра моят син научи по лесно детските песни - по лесно му е явно и по интересно не аз като му ги пея, а като му ги пеят деца, а и аз пея фалшиво  Grinning, на 2г. и 6мес. знаеше  около 30-на песнички; научи се да различава предмет, форми и цвят - по бързо, от колкото аз като се опитвах да го уча - изрязвах,оцветявах, лепях само и само да му бъде по интересно, но с помоща на образователни програми всичко стана по лесно. Най големият му успех благодарение на компа е че на 2г. и половина той знаеше почти цялата азбука, и можеше да пише буквите на родата - сиреч първите букви от имената им, на 2г. и 8мес. за почна да си драска книжките, като под драсканиците имам предвид това http://snimka.bg/album.php?album_id=77206, сега знае цялата азбука и във всякакъв текст я разпознава. Сам спря да проявява интерес към висенето на компа (като дори и с образователни те му игри не съм го оставяла за повече от 20-30мин.) и сега иска един два пъти седмично да си пуска някоя игра, е с изключение, че всяка вечер гледа за около половин час анимации.
Впрочем и той е манияк на пластелина и редовно оставя свойте творения на клима,който в последствие биват стъпквани  Mr. Green и се чудя как да обясня, да не го пряви,но щом помага в чистенето им съм доволна Hug .

# 80
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
още не го пускам да припарва до компютъра, като за целта държа лаптопа прибран. Когато го види изваден обаче иска да седне да пише буквички.
Направих грешката да му пусна буквенката веднъж и той е запомнил - сега иска да му пускам мечо като види компютъра Embarassed

# 81
  • Мнения: 7 465
                Ние сме на принципа,че всичко ,което е в къщи трябва да се познава.Печката не трябва да се пипа,но компа може...Като не ни е забранено,то не е единствената ни цел  Mr. Green Голямата след дни става на 4 сама си търси игри в нета ,но вече и сама слиза от стола и нищо не е в състояние да я задържи пред компа,ако е решила да слезе.Стои около 20-тина минути-2-3 игрички,пише и името си,и тези на близките.Малкият на година и половина си играе неговите игри,това са картинки на животни,коли,които издават звуци.След като всички минат и започнат да се повтарят се отказва.Така,че не виждам заплаха от компа.  bouquet

# 82
  • Мнения: 1 841
Дъщеря ми играе на РС-то от 2 годишна. Нещо не мога да разбера какви са аргументите на майките, които са против компютърните игри? newsm78 Не виждам лошо в това, особено като се има предвид, че има страшно много образователни игри.

Сега ще се опитам да ти обясня какви са ми аргументите против компютъра в ранна възраст. Първо - да се работи с компютър не е никак трудно и се овладява бързо и лесно в каквато и да е възраст - все пак той е продукт за масова употреба и е опростен максимално. Цаката е да запомниш 15-20 команди и принципът на почти всички програми е сходен.
Защо го смятам вреден за децата? Защото, като изключим запомнянето на тези петнайсетина команди, той с нищо не обогатява детето, напротив, ограбва го, тъй като предлага готови модели за всичко, прави всичко вместо нас и по този начин закърнява въображението. Няма нужда да се напъваш да измислиш нещо - компютъра ще го направи вместо теб - т.е. вместо да развива творческата мисъл в детето, то я убива. Много по-добре е да се четат книги - така се развива въображението, защото мозъкът трябва да се напрегне да си го представи, да изгради образ в съзнанието си за описаното в книгата. Компютърът помага за възпитаването на консуматор, а не на творец. Много по-добре е децата сами да измислят игрите си, да се поощрява изобретателността им - примерно с подръчни материали да си направят играчка и пр. Това с компютърната игра няма да стане - за нея се иска просто да се натискат няколко копчета от клавиатурата или мишката.  Когато децата свикнат с ползването на компа, те нямат търпение да се занимават с неща, които изискват повече упоритост и усърдие - като четенето.

Компа неизбежно ще присъства в ежедневието на децата ми, но колкото по-късно, толкова по-добре. Засега удържам фронта.

А иначе и ние имаме два компютъра вкъщи.

# 83
  • Мнения: 6 039
Маги ДС,
 абсолютно те подкрепям,

игрите в тази възраст предлагат готови модели
направи си рибка и ти като малоумен подреждаш с мишката рибка от 6 елемента
ако дадеш на 3 деца лист и моливи, ще ти нарисуват 3 съвършено различни рибки.

със същия успех ще се забавляват ако им дам ножица, цветна хартия и лепило
ако щете предпочитам да събирам есенни листа и кестени и да правя таралежи с клечки за зъби, отколкото да го оставя пред екрана
не можете да си представите колко се развива фантазията, сръчноста и умението да се работи с цветове.

пак ще кажа, че уменията на комп. в тази възраст не са нищо друго освен заучени команди и безразборно кликвае по екрана
няма нищо полезно и креативно в цялата тази работа.

# 84
  • Мнения: 1 841
...
няма нищо полезно и креативно в цялата тази работа.

 Peace Точно това изках да кажа и аз!

# 85
  • София
  • Мнения: 3 689
мъника засега не обръща особено внимание на компютъра,повече му харесва да гледа анимационни филмчета по телевизията,но ако започне да прекарва повче време пред компютъра ще го изнесем в друга стая.И аз не въждам смисал от толкова рано да седи залепен за него

# 86
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Трудно е категорично да се каже ЗА или Против компютъра! Много зависи от начина на живот!
Моят започна училище на 4, на 5 вече веднъж седмично имаха занимания с компютри! От 7 започнаха да учат различни текстообработващи програми!
Отделно синът обожава историята и е фен на стратегическите игри свързани с това. Който не ги е играл той не знае, че от тях се учи също. И какво по-креативно от това да създадеш цивилизация и да направиш така, че тя да просперира  Mr. Green 
Ползва търсачките когато иска да си купи нещо. Така намира най-добрата цена. С наше посредничество купува и продава по Ибей Wink
Участва в един форум, където публикува поемите си, чете творчеството на другите и съответно коментират прочетеното.
Ако имам нужда от навигация в колата той е човекът до мен, който може да стартира компютъра и да зададе дестинацията.
Работата на баща му е изцяло свързана с модерните технологии. Детето е отраснало заобиколено с мобилни телефони и компютри. Като сме навън и ни трябва информация на момента, пак прибягваме до мобилния интернет. Това за мен е бъдещето и е нормално едно 2 годишно дете, растящо в подобна среда, да проявява интерес към компютрите и да не бива спирано.
За тези, за които това не е ежедневие, боравенето с компютър им се струва безсмислено в ранна възраст.
За мен обаче не е, както и не мога да си представя живота без кола или без мобилен телефон  Crazy

# 87
  • Мнения: 1 841
...
За тези, за които това не е ежедневие, боравенето с компютър им се струва безсмислено в ранна възраст.
За мен обаче не е, както и не мога да си представя живота без кола или без мобилен телефон  Crazy

Ежедневието ми е много тясно свързано с боравене с компютър - още преди да се родят децата това е основната ми дейност, с която си вадя хляба, въпреки това съм против, защото самата аз усещам, че прекалено разчитам на компютъра да прави нещата вместо мен - от една страна, е улеснение, но от друга - започвам да се чувствам безпомощна без него. Аз не казвам твърдо "НЕ" на компютрите, но в ранна възраст - смятам, че е вредно. Вече обясних защо.

# 88
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Ежедневието ми е много тясно свързано с боравене с компютър - още преди да се родят децата това е основната ми дейност, с която си вадя хляба, въпреки това съм против, защото самата аз усещам, че прекалено разчитам на компютъра да прави нещата вместо мен - от една страна, е улеснение, но от друга - започвам да се чувствам безпомощна без него. Аз не казвам твърдо "НЕ" на компютрите, но в ранна възраст - смятам, че е вредно. Вече обясних защо.
Маги, целта ми определено не е синът да става хакер или какъвто и да било компютърен специалист. Даже напротив той има повече интереси към историята и литературата. Целта е да извлече максимална полза от ползването на съвременните технологии, компютъра и интернета са част от тях  Flutter
Да, ставаме зависими, но по същият начин сме зависими от топлата вода, електричеството, супермаркетите, превозните средства и мобилните телефони, което предполагам не е причина да кажеш, че не са необходими на нашите деца. А нашите баби и дядовци са живеели перфектно без всичко това  Crazy Компютрите и интернета също стават част от този списък. Това е обществото, което сме избрали и ако искаме да сме пълноценни в тази среда, няма как да избегнем тези придобивки и то от ранна възраст. Разбира се всичко трябва да е в умерени граници  Peace

# 89
  • Мнения: 1 841
Мери, разбирам те напълно, съвременните технологии няма как да подминат децата ни, а и не е нужно - нали са за това, за улеснение, животът върви напред - няма връщане назад. Това, което ме притеснява, е че децата се пристрастяват. Точно за разумната граница е въпросът. Аз съм голям човек, а се пристрастявам - към интернет, към игрите и пр., какво остава за едно дете, което по-трудно прави разлика между "искам" и "трябва". Разбираш ли ме? Ние възрастните лесно се научаваме да работим с новите технологии - какво остава за едно дете, тези неща са неизменна част от живота ни вече. Но не искам децата ми да се зомбират с игри и интернет Crazy, а знаеш ли колко масово явление е това? Затова - колкото по-късно, толкова по-добре. Поне това е моето мнение. Всеки си знае най-добре и си преценява. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт