Ноември да се стоплим ТУК ни кани 13-19.11

  • 9 441
  • 210
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 543
Здравейте и от мен!

Преди всичко искам да кажа на Светлето да не се отчайва и да вярва, че всичко ще се нареди! Светле, отказвам да повярвам, че с Радост ще се повторят проблемите на Теди. И не защото съм твърдоглава. Просто, понякога у човек има вътрешно усещане за неправилността на нещо и то не може да се обясни, но пък е толкова категорично, че не подлежи на коментар. Не вярвам, че нещата са толкова серозни и честно казано, на ваше място, ако мога да са си спестя нещо, бих го направила. Не може ли да се изследва на друго място Радост? В чужбина, ако трябва. Ще съберем пари. От собствения си опит говоря - ако има някакъв начин човек да си спести излишни тревоги и лутане, парите и други формалности не бива да са пречка за това. Честно ти казвам, само при мисълта, че може и излишно да ви тревожат, направо се побърквам! Отново ще ти дам примера с моята приятелка с бебето, за която ви писах. Наистина, бебето изглеждаше тревожно назад и за мен дори. Вие помните. Започна да се обръща едва-едва на около 9 месеца, и то само на едната страна. За изправяне и други умения изобщо не говорим. Успяваше да седи малко, но след това падаше като талпа на някоя страна и изобщо не можеше да се намести след това. Супер особено се държеше. Не бях виждала такова нещо и не на шега се бях притеснила. Започна да се изправя в леглото около годинката си. Изглеждаше толкова нестабилна, че просто не мога да ти опиша. Две седмици преди да проходи я виждах и ми се струваше, че скоро няма да проходи.  Shocked Казвам ти, невероятно странно изглеждаше. Както ви бях писала, ходиха до клиниката на д-р Чавдаров и там им назначиха гимнастика. Моята приятелка отказа да ходи. Много се ядосвах заради това решение. Но ето че сега виждам, че е била права. Детенцето проходи на година и 3-4 месеца. Тя е пример за това, че в "Св. София" се назначава гимнастика и на деца, които нямат нужда.  Разбирам желанието на лекарите да се застраховат, но не мога да разбера как сърце им дава да причиняват това на родителите. Не го разбирам и не не мога да го оправдая. Искрено вярвам, че и с Радост всичко ще е наред и ви го желая от сърце. Още веднъж - ако решите да се консултирате на друго място, обещаваме да помогнем с каквото можем! 

Пухче, дано нямаш повече поводи за притеснения с малката!  Praynig

Иги, вие сте нашата гордост!  Hug

# 46
  • Мнения: 1 193
Започна новата седмица и ние тръгнахме на упражнения.Става все по - студено и по трудно съответно .Но какво да каже Кунето,сега и двете деца в къщи и двете трябва да води на гимнастика.Хубаво е че там тати много помага.Светле радвам се че има и хубави новини,ще видиш че за напред все повече ще има.
Прегръщам и Пухчо,гърчовете са нашия кошмар.Днес как сте?

# 47
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Нас ни върнаха от градината, защото там е с карантина - едно детенце било с хепатит, а днес и друго... Cry В другата групичка са, но до средата на декември сме си в къщи. Дано няма повече болни дечица Praynig

Ieppe, за съжаление едва ли може лесно да се прецени кое дете е за гимнастика и кое не, трябва да се опита и ако родителя прецени, че ползата е почти никаква, тогава да реши ще я спре ли или не. По-добре е, отколкото да се обвинява, че не е направил достатъчно.
Лично аз не мога да кажа до каква степен ни помогна, Наталия също започна да се обръща на 9м, но много рядко и много трудно. Ако едно дете не прави абсолютно нищо по собствена инициатива, гимнастиката е добра , за да го стимулира. На тази възраст физическото развитие върви редом с психическото. Когато Наталия започна да пълзи, тя вече имаше мотива да се опитва да се изправя. Когато се изправи - имаше мотива да ходи, в началото с опора. По-нататък спрях окончателно гимнастиката, във вида в който е позната и използвах ежедневно извършваните неща , много упорито, с много рев и тръшкане. Бабите от махалата каква ли не ме нарекоха, за това, че карам детето ревящо да се качва по стълбите с тежести на краката, да ходи навън без да го взема на ръце и т.н. Е, опитвах се и да направя клякането например приятно, оставяйки я да събира всякакви боклуци от земята, но останалото си беше мъка. Въпреки всичко, моето дете си е с ДЦП. Но възможностите му да се развива са много по-големи от това на едно дете, което не може да ходи само. Ето вече почти бяга по някакъв си начин, отскача около сантиметър от земята, понякога се изправя до седнало положение от лег и др. такива неща.
Мисълта ми е, че на детето трябва да се даде начален тласък, стига да има такава възможност, тоест дори да не е силно увредено, защото не се знае кое колко е увредено в началото и какво до колко ще се повлияе.

Пък и нали знаете - като се иде на лекар, без рецепта не си тръгваме Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 12:28 от ljuboznatelna

# 48
  • Мнения: 882
Силве, къде си?
Днес нали е световен ден за борба против диабета?
Както и да е?
Пожелавам на всички мами и дечица с диабет, Господ да им даде много сили и ВЯРА, за да направят най-доброто за контрола и лечението на диабета.
Да са живи и здрави и никога да не забравят, че се случват чудеса.
ГОСПОД ДА ПАЗИ ДЕЦАТА НИ! newsm17 newsm17 newsm17

# 49
  • Мнения: 2 543
Любознателна, съгласна съм с теб. Просто, знам ли и аз... Последното ти изречение е много показателно. Това не е редно.

# 50
  • Мнения: 5 877
Иги, страхотна новина, дано все повече хубави дни да имате! Наистина дойде ли  си при теб, всичко ще почне да се оправя...

# 51
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Любознателна, дано няма други болнички дечица в градината  Praynig Значи, съвсем навреме се видяхме с теб миналата седмица  Hug

 
Сега видях, че мама Suni днес има Рожден Ден!   newsm51

  Да си ни жива и здрава Съни, много много да те радват хората около теб и да те изненадват само с хубави неща!

  Бъди все така силна! Прегръщаме те мнооооого!!!
  newsm59

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 15:50 от bim_bam

# 52
  • Мнения: 3 743
Силве, къде си?
Днес нали е световен ден за борба против диабета?
Както и да е?
Пожелавам на всички мами и дечица с диабет, Господ да им даде много сили и ВЯРА, за да направят най-доброто за контрола и лечението на диабета.
Да са живи и здрави и никога да не забравят, че се случват чудеса.
ГОСПОД ДА ПАЗИ ДЕЦАТА НИ! newsm17 newsm17 newsm17
Тук съм Hug Тази година никъде не ни поканиха Confused  Не че щяхме да отидем... Марти все още не се знае болен ли е или не Sad Има от време на време ниска Т около 37.5, която спада без да му давам нищо.
Присъединявам се и аз към пожеланията ти за всички дечица с диабет  bouquet

# 53
  • Мнения: 2 242
Здравейте мамчета и татковци! Втори ден не ми остава време да се включа с писане. Попрочитам тук-там по нещо само...
На рожденниците ЧЕСТИТО! Дано живота им е осеян с цветя и усмивки!
любознателна, тази година Пловдив се оказва много засегнат. Дано се размине без повече болни.
За да дам своя отчет - в събота търкаляхме питката (много вкусна я беше направила мама). Младежа се представи на висота. Не с ходенето защото се шашна от толкова много неща. Но като се лепна за лаптопа и това беше. Simple Smile След като не можа да го отвори известно време се прехвърли на термометъра. Така че явно компютърен специалист по медицинска апаратура ще става явно Laughing
Пожелавам на всички хубава и топла седмица. И още веднъж БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ на всички вас за хубавите пожелания! Ще се постараем да се сбъднат.   bouquet

# 54
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ами, Йепе, написах го, защото знаеш ли, винаги съм си мислела, че можеше и още нещо да се направи. Аз бях малко небрежна с гимнастиката, защото никой не ми каза колко сериозно може да е увреждането. Аз си мислех, че я правя за засилване на мускулатурата, защото Наталия се роди хипотонична. Да не говорим, че за клиниката на Чавдаров изобщо не знаех, нито за процедурите там. Друг е въпроса дали щяха да помогнат, но мен си ме е яд и ще съжалявам за това цял живот Sad

bim_bam , вярно че навреме се видяхме  Simple Smile

На всички дечица с диабет ми се иска да пожелая скоро да се намери начин да се облекчи още повече състоянието им  bouquet

# 55
  • Мнения: 3 537
Suni,честит рожден ден!
                                           

# 56
  • Мнения: 78
Пожелавам на всички мами и дечица с диабет, Господ да им даде много сили и ВЯРА, за да направят най-доброто за контрола и лечението на диабета.
Да са живи и здрави и никога да не забравят, че се случват чудеса.
ГОСПОД ДА ПАЗИ ДЕЦАТА НИ!    Присъединявам се към пожеланията.
Бебоче ние също сме на гинастика слава Богу днес сме по-добре.Все си мисля че тези гърчове сега са по-скоро провокирани от болката от растящите зъби.Затова редувам цял ден панадол с нурофен.Остават само двата долни кучешки и се надявам кошмарът да свърши

# 57
  • Мнения: 1 710
За гимнастиката и аз да изкажа пристрастното си мнение - с Ния ходихме една година, не искам и да мисля какво щеше да е ако ня бяхме ходили. Според мен Йепе, те тия грижи си спестих - да са обвинявам цял живот, че не съм направила необходимото. Кой може да поеме отговорността, че всичко е на 100%, ако се вижда, че нещата не са наред. Моето мнение е презастраховка, пък после , ами можело е и без това да мине - ок, ама ако не е можело, как да върнем времето назад... Пак казвам - пристрастна съм.
Съни - ЧРД - бъди здрава и силна!
Пухче, Бебоче, Нанди - дано гадните гърчове спрат... ако има нещо от което ме е страхе това... Бъдете силни.
Иги, надявам се, че вече си нагушкала Лъчи.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 356
Иги, браво и дано всичко е утре още по-хубаво.

Светле, много ми стана хубаво като вечерта прочетох за успехите на малката. Иначе все се въртях на компа и не знаех аккаво да ти напиша и как да те успокоя или кака да помогна. Уви парично сега никак не мога. Няма да ти помогне моята съпричастност, но знаеш че я имаш. Занеш - казвала съм ти и на ЛС и тук - колко много си ми се запечатала с историята на Теди. А сега и РАдост - тя е нашата РАДОСТ и надежда за радост в домовете ни. И във вашия ще донес - убедена съм. Не знам защо Господ постъпва така - сигурно си има причини... но вярвам, че когато той праща изпитание - праща и сили да се пребори човек с него. Вяарвам, че вашето задружно семество ще се справи с този нов товар... вярвам, че лека полека товара ще отпада. А до тогава - ние сме тук за теб и Радост - за вашите малки победи и радости, за вашите тревоги и притеснения.
И още нещо - не ми се вижда редно в СПЕЦИАЛИЗИРАНА ДГ за деца с ДЦП да те карат да си взимаш Теди-то! ТОва е нелепо -  че ако там не го искат, кой да поеме грижи за него?!? Те са длъжни. И ако така продължи мисля да питам ЧАвдаров - за ксво се води тая ДГ специална ако в нея няма място за специалните деца?!? Или се търсят леки и удобни случаи когато децата се гледат с лекота - а другите да си ходят в къщи!


Toчно това исках и аз да напиша. Светле, не оставяй нещата така за Теди, не им отстъпвай, не може ли да говориш с някой лекар?
Вярвам, че Радост ще проходи като здраво дете. Не може да е другояче. Ще видиш.  Hug
Белослава седеше на 9 м, но ако я сложехме на колена или опитаме да мине в кос седеж изпадаше в истерия, а ето че сега тича. А не правеше никакви опити за изправяне.
Успехите на Радост ще идват постепенно, но сигурно Praynig Вие правите толкова много за нея   bouquet


Исках да ви питам също - някой знае ли къде и как се махат външни хемороиди, къде може да се направи консултация, евентуално при кой лекар??

Последна редакция: вт, 14 ное 2006, 21:55 от Denat

# 59
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Куне-Светле на колко месеца стана малката.


На международния ден на диабета пожелавам в най-скоро време да се открие лек за окончателно спряване с боластта.


Волф - днес видях моя близка, която живее във Варна и като я знам каква е тя и цялото семейство грижовна в момента към две зайчета котка майка и две котенца я попитах има ли катенце с такива характеристики, каквито ти искаш. И тя ми каза, че има едно сладурче изключително гальовно и мързеливо общо взето държащо се като детска играчка . Каза ако искаш ще ти го даде да отидеш у тях във Варна и ако го харесаш да си го вземеш. Родено е на 12.07 тази година.

Общи условия

Активация на акаунт