СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМИ🤰🏻2022 💝 (ТЕМА 2)

  • 31 565
  • 770
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 339
Здравейте, АГ ми каза, сега в 20седмица, че вече са ми свършили прегледите с ехограф и да си плащам… не е ли рано? От като ме записа в 10-11 седмица съм била веднъж месечно…

Още 1въпрос: пътували ли сте със самолет? Искаме преди бебето да направим крАтка почивка/екскурзия с каката на 5г и търсим в близките 2-3седми и дестинация и полети и все пак се чудя. Предният път летях до Санторини 2месец и ми беше лошо, но то тогава нормално…

# 691
  • Мнения: 101
Здравейте. Днес бях на преглед. Ще си имам момче Simple Smile
До тук добре, но имам някакво отклонение в дясна маточната артерия и как да не го мисля ми кажете.....доста е притеснително. Каза ми,че на фаталната в София ще ми кажат, ако има проблем, че за сега било окей ,но да се следя и да внимавам с кръвното Sad някой има ли с подобен проблем. Напомням, че имам и тромбофилия

Ако е удобно - с каква тромбофилия сте?

# 692
  • София
  • Мнения: 1 714
Ехо, мен ме изписаха и от вчера съм вкъщи. Уж е по-добре, имам по няколко контракции, но абс. безполезнени. Пазя леглото и май ще е така до 9 мес Sad Всичките ми мечти за море заминаха...Ама това е положението. Добре, че има кой да заведе децата...
На мен по здравно също ми се изчерпа лимита Sad затова оставам само на ЖК по каса...а там прегледите са 3 или 4 за цялата беменност. Хубавото е, че сега с хоспитализацията имам 2 след изписването през 10 дни. И така ще намажа още малко. Тъпото е, че втората фетална няма да мине Sad Трябваше да си почна с касата от самото начало, ама на...много съм зле.
Аз съм летяла в 4 месец със самолет, после се случи същото и бях на легло, така че повече не съм пътувала. Стига да нямаш болежки и притеснения, няма проблем да пътуваш до 6 мес. После не разрешават. Аз лично дори ако не бях получила контракции, бях решила да е близко Гърция за море, с кола, защото винаги можем да се приберем за 2 ч. до българска болница. Не ми се рискува прием в чужбина. Но при мен си има проблеми и имам притеснения и затова така. Ако бях ок, щях да си пътувам спокойно.

# 693
  • Мнения: 355
Тромбоцитен гликопротеин хетерозиготен носител на хаплотип А2 и PAi 4g/4g

# 694
  • Мнения: 65
Здравейте ,
Аз съм в 19 седмица + 1 ден и днеска цял ден имам болки горната част на корема и киселини, но чак утре съм на лекар. На някоя мама да и се случвало ? Не знам какво да ям от страх да не се засилят още повече 😞

# 695
  • София
  • Мнения: 1 714
Да, аз имам постоянно. Червата и стомаха са ми много зле. Нищо не може да се направи, за съжаление. Лягам и чакам да преминат през нощта. С увеличването на бременността са ми се влошавали, така че и сега очаквам. Пробвай с гавискон за киселините- облекчава ги, но за червата няма оправия.

# 696
  • Мнения: 422
Минах феталната в 20 г.с. съм както и ехокардиография при д-р Маринов. Докторът е много готин. Всичко е наред. Препоръча преглед на сърцето на първия месец, защото тогава бебето диша само и е добре да се огледа отново. На феталната бебчо май спеше и не можахме да снимаме лицето, само в профил се беше обърнал. За мен като цяло няма значение, важно е да е здрав. 🙂

# 697
  • Мнения: 343
Момичета, как сте с нощните крапмпи в краката? Снощи едва не умрях. Четири пъти през нощта, като схващането беше и на двата крака. Знам, че е нормално, ама...

# 698
  • Мнения: 355
Джери, за крампите магнезий и движение

# 699
  • Мнения: 343
Джери, за крампите магнезий и движение
И движение имам достатъчно, и магнезий пия. Ще се примиря Grin .

# 700
  • София
  • Мнения: 1 714
Значи магнезият не е достатъчен, щом са чак такива крампите.
Аз съм с разстройство (с извинение), това означава, че съм предозирала магнезия и не се усвоява в момента. Спрях диаспорала, защото той подпомага тази красота, и си взех магнезиев малат+ хидрат отделно, някак ще опитам да напасна дозата, нямам идея как ще успея. Хубавото е, че в болницата съм смъкнала 2 кг. Лошото е, че не е ок да продължава това нещо с предозирането.

# 701
  • Мнения: 44
Здравейте на всички, да се запиша и аз в темата. 17 г.с. с първа бременност - момче. На 42 г., след две тежки операции ендометриоза и прекратяване на бременност в 9 г.с. поради кухо яйце преди две години. Цяло чудо, че изобщо забременях естествено след толкова години. Да чукам на дърво засега всичко уж е наред.
Следя ви отскоро обаче и нищо не ми е ясно. Живея в Румъния от 2-3 години и като не говоря език и нямам никаква идея кои клиники и доктори са добри си е пълна мъка. На всичкото отгоре се наложи да сменя гинеколожката при която се следях в самото начало. Та сигурно ще ви тормозя с въпроси...

# 702
  • Мнения: 355
Purple, питай, няма нищо срамно да питаш. Стига да можем да помогнем. Стискам ти палци!
Момичета, както вече ви казах за артерията, не спирам да го мисля. До 12 май за прегледа при Марков, ще полудея. Много ме е страх, че може да вдигна кръвно,вкарвам си филми,, че ще се натовари эще повече артерията и ще пукна:( защото до колкото разбирам кръвопотока ми е завишен там, а не намален. Което по пътя на логиката означава повишено налягане..... Sad има ли някоя от вас с подобен проблем

# 703
  • София
  • Мнения: 1 714
Мериш ли кръвно, както те посъветваха тук? Според мен, ако ти е завишено, звъни на лекаря какво да пиеш,за да го контролираш до прегледа. Ако ти е ок-няма за какво да се притесняваш.ако беше нещо наистина сериозно, щяха да вземат мерки като са го открили.

# 704
  • Мнения: 355
Да и аз така мисля, ама нали знаеш,че изчетох интернета.....и много неща си мисля, иначе нямам за сега кръвно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт