Съвет за зимни гуми

  • 6 757
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 112
Евтини ще са ако са по 60 лева парчето, Корморана е пробван и аз съм доволен.... При 15000 км годишно....

# 16
  • Мнения: 15
Къде намери Вредещайн х 100 лв. , те не са ли доста по - скъпи  newsm78

Последно проверявах цената им която за Snowtrack на Вредещейн, размер 175/70/R14 е около 120 лева.... със сигурност може  да се договори отстъпка (повечето търговци предлагат) при покупка на 4 броя гуми... ако и размерът е по-малък, цената съответно ще е доста надолу..

# 17
  • Мнения: 15

действително, още сме на изходна позиция Simple Smile

1. за парите - да речем, среден клас.
2. размера не го знам, предполагам, че всички Кадети са еднакви
3. караме предимно в града
4. живеем в София

За среден клас каквото и да избереш, честно казано, няма голяма разлика... като качества на гумите каквото и да избереш, ще е горе-долу еднакво. Същото е и с цената.
Моят личен съвет е: не прави компромиси и купи НОВИ гуми. Недей да купуваш всесезонни! Ако не можеш да си позволиш 4 еднакви, вземи поне 2 нови за задвижващия мост! И най-вече: ПОБЪРЗАЙ със смяната!

Но преди да купиш гумите, провери кога са произведени! Търси на страничния борд на гумата надпис "DOTXXYYYY", където XX e поредният номер на седмицата, а УУУУ - годината, в която са произведени. Търси по възможност такива, произведени през 2006 година.... защото каучукът в гумата с времето губи свойствата си, а търговците ще гледат да ти пробутат възможно някой стар боклук...

# 18
  • София
  • Мнения: 7 034
Кадетът, ако е на 13 цола - размерът му е 175/70 R13, среден клас гуми, оптимален вариант цена-качество: KLEBER -91.00 лв.(производство на MICHELIN), GISLAVED- 92.00 лв., ICETRAC (новата шарка на VREDESTEIN) - 91.00лв. Ако кадетът е на 14 цола - размерът му е 175/65 R14: KLEBER-107.00лв., GISLAVED-114.00 лв., ICETRAC-105.00 лв. Според мен за вас най-добрият вариант е KLEBER. Ако тези гуми са ви скъпи, може да изберете KORMORAN, за града ще ви вършат работа, пак са марка на MICHELIN, но по-нисък клас. 175/70 R13-66.00 лв., а 175/65 R14-72.00 лв. Търси сервиз, в който монтажът и балансът на новите гуми е безплатен, ще си спестиш 20 лв. и от това. Ако имаш нужда от помощ ми пиши на лични.

# 19
  • Мнения: 4 668
Къде намери Вредещайн х 100 лв. , те не са ли доста по - скъпи  newsm78

Последно проверявах цената им която за Snowtrack на Вредещейн, размер 175/70/R14 е около 120 лева.... със сигурност може  да се договори отстъпка (повечето търговци предлагат) при покупка на 4 броя гуми... ако и размерът е по-малък, цената съответно ще е доста надолу..

Благодаря   bouquet Аз нещо съм се заблудила , че са доста по - скъпи явно , а и моите гуми са 15-ки ... Ако кажеш и къде ги продават ,  цена няма да имаш  Laughing

# 20
  • Мнения: 141
С "Гиславед" съм качвал какви ли не баири БЕЗ вериги ! От три години ползвам само тази марка и не смятам да я сменям !

Това е гумата. Повечето бакшиши по планинските курорти карат с такива гуми. По-добре 100 лв. сега за куми, отколкото разправия, ако нещо евтините поднесат по пътя.

Общи условия

Активация на акаунт