Кажете кога започнахте със свинското.

  • 3 072
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 917
Свинско е яла само под формата на кайма. У доме не готвя свинско Naughty

# 61
  • Мнения: 7 803
Все пак 100 гр каша на прах има около 400 кал. 100 мл мляко-66-67.
да, ама говориш за 100 грама суха субстанция при препоръчителни 45 грама за порция  Rolling Eyes друг е въпроса, че бебе което яде каша не се задоволява със 100 мл АМ  Whistling другото е поредното ти повторение, колко са добре гърците и т.н.  Tired

# 62
  • Мнения: 2 242
Birdie написал си интересни неща, някои не ги знаех, благодаря  bouquet.

Блонди евала Hug Heart Eyes, много логично разсъждаваш и много хубаво се изказваш! харесва ми всичко което си написала по темата и се подписвам под него с две ръце!

Колкото до защитата – последно вметване от мен – не случайно споменах ‘схеми на захранване’, може би трябваше да съм по-точна, че иде реч за официалното становище на педиатричните организации в съответната държава. Не индивидуално мнение на даден специалист (и то касаещ по специфични проблеми) а камо ли пък етикети  #Crazy?!? и то на производител hahaha Mr. Green. Също така не чух ни едно предимство на свинското месо пред другите меса и от какво лишавате едно дете при късното му захранване ...
Мисля че темата се изчерпа Wink, е дано се включи някой с интересна информация ...

# 63
  • Мнения: 7 640
Бърди, не мога да се стърпя:

бурканчета никой не купува- всички готвят ooooh!- идилия.
Вярно е обаче, че големия процент гъркини не работят.

Педиатърът дава рецепти  Thinking, не вярвам, честно. Това е лекар, не консултант по хранене, лекарският труд е твърде скъп, знам ли, може и богати клиенти да си е намерил.
В другите чужбини така ли е, мами?

Попарата, доколкото знам е почти национален специалитет, там яде ли се такова нещо?

А реално и тук истинските хранителни алергии не са особено чести.

# 64
  • Мнения: 8 585
Не знам дали е идилия-но е факт. Приятен факт.
Разбира се че давам рецепти за приготвяне на детските храни. Това ми е работата, освен всичко друго.
Който поиска-не се натрапваме. Simple Smile
Но аз знам много подробности в тази област, защото от интерес съм я изучавал в исторически аспект. Как? Четейки старите педиатрични помагала. Проф.Пфаундлер от 1943, например. Или "Болести на първото детство" от 1947-48. Много идеи можете да вземете от там-те бяха големи педиатри.

Консистенцията и начина на приготвяне на храната играе ОГРОМНО значение за храненето на децата в първите 12 месеца.
Тук интуицията на майката трябва да се насърчава по всякакъв начин. Дискретно Simple Smile .

Не е въпроса в "попарата" като източник на патриотични чувства.
Попарата съдържа хляб (глутен). Който се избягва до (за мен) 10.5-11 месец.

@jump
Стандартната рецепта за каша е 9 отрязани супени лъжици с 150 мл вода. Колко грама каша излиза това? разбира се че е по-малко от 400ккал, но не забравяй как някой майки имат навика да "уплътняват" дозите. И колко сладко си ги хапват децата и няма край храненето с тях.
Мразя индустриалните каши на прах-те са търговски трик, който прави децата зависими от сладкото. Препоръчвам ги минимално и то само в часовете 16-17-18.

# 65
  • Мнения: 7 640
кажи ми как е попара на гръцки, моите познати не знаят Confused. Ако е за глутена- може с царевичен хляб.

За кашата- съгласна съм и многократно съм писала, че трябва да се спазва указаното на кутията, а майките смятат, че са редки и ги правят на око  Confused и после- Вярно ли е, че кашата напомпва Laughing

За тия 9 лъжици- не знам. Тук на една кутия вкъщи пише за крайно количество 200мл се добавят 40г сухо в-во на 180мл вода.

# 66
  • Мнения: 8 585
Няма "попара" в Гърция.
Понякога топят сухарчета в леща или боб. Децата много ги обичат.
Леща и боб се дават тук от 8.5-9 месец.

Да, "напомпва" в смисъл освен че наддават много на тегло, кожата става характерна-пастьозна. Като натиснеш остава характерен отпечатък както при едеми. Това се дължи на задръжка на течности и е характерно за излишен прием на въглехидрати. Освен това стават особено кръглички в лице, но това е общ белег на наднормено тегло.

# 67
  • Мнения: 486
Виждам, че сте публикували връзки към схеми за захранване в някои европейски държави. Ето схемата за захранване препоръчана от университета на западна Вирджиния:
http://www.wvu.edu/~exten/infores/pubs/fypubs/ne132.pdf

Според нея свинско, а и всички други меса може да се дават през 8-9 месец.

# 68
  • Мнения: 7 640
и аз знам, че няма попара никъде другаде, освен в БГ.

# 69
  • Мнения: 8 585
@Ellie,
Чудесна таблица...

# 70
  • Мнения: 7 803
Педиатърът дава рецепти  Thinking, не вярвам, честно. Това е лекар, не консултант по хранене, лекарският труд е твърде скъп, знам ли, може и богати клиенти да си е намерил.
В другите чужбини така ли е, мами?
м да, даже идва у нас да ми покаже как точно се прави попара

# 71
  • Мнения: 2 242
Ето нещо което и си заслужава вниманието – благодаря на Ели че го постна  bouquet
А тази ли е схемата по която се работи в щата или тя е нещо като изследване/доклад на университета?

# 72
  • Мнения: 486
Не, не е изследване. Доколкото знам по такава схема се захранва във всички щати.

# 73
  • Мнения: 4 428
Леле, колко неща са се изписало за това свинско  Grinning Свинята сигурно ще се впечатли от такова внимание  Mr. Green Laughing
Изчетох всичко от последните 2-3 страници и ми прави впечатление точно това, което написах в първия ми пост /което не беше конкретно към Слави, а попринцип/ Много крайни мнения се изказват.
Не мисля, че е чак такъв колосален проблем кой коя схема следва, за да се убеждаваме толкова разпалено кой крив, кой прав  Stop
Както вече писах, най-разумния вариант според мен е средния. Но това не значи, че е най-правилният. Той е правилен за мен, аз ще го приложа на детето ми и ако го понесе добре, значи всичко е ОК  Peace
В свинското няма нищо толкова страшно, за да се изключва съвсем от менюто на детето. Все пак свинското не е само сланина и бекон. Има и много крехки части, които са супер вкусни. В къщи готвя рядко свинско. Но това все пак си е още един вид месо, който си е уникален като "съставки". Защо да не го давам?
По тази логика да си караме само на заек, пуйка или кой каквото си избере и за какво да даваме друго месо, като няма нищо незаменимо в другите меса? Храната на детето трябва да е разнообразна и още един вид месо ми се струва полза, а не вреда  Peace
А по отношение на кашите. Аз я правя точно на око. Не се получава да слагам много повече каша от указанията, но слагам повече. Иначе трябва да я дам с биберон. Но Маги определено не е особено закръглена. Преди месец беше о/о 7,500 и наддава по о/о 300-400гр откакто съм въвела каша. Но каша давам 3 пъти седмично вечер, а доколкото съм чела повечето мами я дават всеки ден, дори по два пъти.
Та след толкова писания, искам да кажа, че всеки си има теория за храненето, която налага на детето си просто, защото горките нямат друг избор в момента  Grinning Не мисля, че някое мнение може да се нарече грешно, а друго правилно на 100% И не мисля, че трябва да си завираме разни таблици в лицето, за да си покажем кой колко е чел и знае, а как другите са супер заблудени и неуки.

 
Доколкото знам по такава схема се захранва във всички щати.

Не е точно така. Най-пресния пример е една наша мартенска мама, която живее в Чикаго и си захрани близначета на 4м със зеленчуково пюре по съвет на педито й Peace

Хайде, със здраве от мен   bouquet

# 74
  • Мнения: 27 524
И не мисля, че трябва да си завираме разни таблици в лицето, за да си покажем кой колко е чел и знае, а как другите са супер заблудени и неуки.

Много жалко (и странно), че така го приемаш. Аз пък много се радвам, когато някой ми намери и приложи нещо, което не знам и което би ми било от полза...или дори само за обща култура. Ако не ме интересува - не го чета. Но чак пък с това да искаме да кажем колко са неуки другите... малко на комплекси ми прилича  Wink
Да не говорим, че таблиците не сме ги писали ние, а са копнати от интернет. Нещо, което всеки може да направи и нищо не означава  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт