Бихте ли разделяли отпадъците

  • 2 181
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
да
за съжаление тази мисия пред нашия блок се увенча с неуспех и махнаха кофите Tired

# 31
  • Мнения: 7 716
От една година разделям, откакто имаме контейнери.

# 32
  • Мнения: 2 070
Иска ли питане... Но и мен ме притеснява въпросът с нехомогенния боклук. Да речем - кутии от натурални сокове, които отвън са хартиени, а отвътре с фолио ли, не знам как се нарича това, но не е хартия в никакъв случай. И всякакви подобни кутийки и кутийчици.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ами разделям ги. Някак отвътре ми идва. За съжаление обаче накрая пак всички отиват в общия контейнер, щото нямаме кофи за разделно събиране. Надявам се поне клошарите да имат полза от моите разделни торбички.

# 34
  • Мнения: 4 447
Бих ги разделяла, даже го правя от няколко години, въпреки че нямаме такива кофи в квартала!
Събирам отделно хартията в кашон и като се напълни го изнасям до кофата с боклук, та някой да го вземе и да го предаде на вторични суровини! Има такива хора които с това си изкарват прехраната! Даже ми мина през ума да сложа такива кофи на етажа (за трите апартамента- с тях се разбираме чудесно), но в нашия вход ще ги откраднат, познаваме се добре, нищо не се пази!
Но полека лека се променя психиката на хората - наскоро пред Била спря готин джип и какво да видя - от него слязоха мъж и жена с разделени боклуци и почнаха да ги разпределят по кофите! Има надежда!

# 35
Естествено,така е навсякъде по света.

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Бих и ги разделям. На децата пък им е особено забавно да ме следят Joy Понякога си позволявам да "объркам" торбичките, за да имат удоволствието да ме поправят. Засега е игра, която им харесва, но ще им стане навик с времето.

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Всичко е  в създаването на навик. Не е толкова сложно, но ще трябват 3 торби за боклука, т.е. и 3 кофи ooooh!

# 38
  • Мнения: 945
Това е много хубава идея, но опита ми покаzва, че ще минат доста години, докато хората свикнат с мисълта, че трябва да раzделят.  Или поне като не раzделят да не си хвърля бирените бутилки в кофата да хартия (това май е по сложното).

С един мой колега живях 6 месеца в Германия. Та той беше на мнението "Те ще ми кажат на мене къде да си хвърлям боклука" и хвърляше където му падне. Чустваш се прецакан от държавата, че го кара да раzделя болкука и съответно хвърляше да кажем общ боклук при пластмасата. И това раzбира се обесмисля цялата идея, zащото zаради такива като него се налага пресортиране на ръка на отпадъците.

П.П. Знам, че средностатистичестата съфорумка не прави такива неща Mr. Green

# 39
  • Мнения: 22 963
Да,разделям ги,неучих се в Испания.Имам си 4 кофи за стъкло,хартия,опаковки и био-отпадъци.Свикнах бързо и лесно ,и не ми представлява пробем.Според мен е въпеос на желание и манталитет.Мотивацията при мен е по-чиста природа,която да завещаем на децата и внуците си.Лошото е липсата на удобни контейнери..

# 40
  • Мнения: 1 615
Аз го правя, откакто имаме "разделни кофи" наблизо.

# 41
  • Мнения: 141
Въпрос на култура и навик. Бих, правя го и ще продължа и за в бъдеще да разделям отпадъците. Ако всичко е добре организирано, не изисква кой знае какви усилия.

# 42
# 43
  • Мнения: 4 428
Аз вече го правя. Сложиха от новите контейнери пред нас и не ми е проблем да отделям хартията, бурканчетата от пюрета, металните кутии от АМ и въобще всичко подобно в отделни пликове и на 4-5 дни ги изхвърлям  Grinning

Не мисля, че е нужна кой знае какво навиване, за да започнеш да го правиш  Rolling Eyes Не е особено сложно

# 44
  • София
  • Мнения: 978
Все още не го правя и не виждам смисъл при положение, че всеки един от нас плаща безумно висок данък смет - особено в София. Иначе е прекраснокато идея, но аз не го правя от липса на възпитание, а заради това, че ми е обидно да ме си плащам и да ме правят на идиот

Общи условия

Активация на акаунт