time-out или дисциплина за 2 години?

  • 4 955
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
Аз не съм чела много по темата, но ми стана интересно тайм аут само по отношение на самостоятелното заспиване ли се прилага? Изобщто някоя от вас има ли линк към малко повече информация по темата?

Тайм аут и самостоятелното заспиване са отделни неща  Peace Мога книжки да препоръчам, в нета линкове не съм търсила.

# 46
  • Мнения: 2 757
Аз съм най-доволна от метода на СУпернани- naughty spot. Имаме си място в къщи, на което се казва naughty spot и когато не слуша, знае че отива там. ( оставя се в зависимост от възрастта 2 годишни 2 мин, 3 годишни 3 мин и т.н.). Може да бъде специален "непослушен стол", ъгъл и т.н.  Когато се поставя детето на това място възрастния слиза до нивото на детето и му обяснява защо отива на непослушното място. След това когато трябва да излезе от там се изисква от детето да се извини за каквото е направило. Действа безотказно при нас. Имахме период на тръшкане ( нещо което аз направо откачах че може да ми се случи), тогава просто го игнорирам, когато детето види, че не му се обръща внимание и няма реакция от родителя( нито положителна, нито отрицателна) просто не му е интересно да го прави.


А как го убеждаваш да седи на този стол. Как се процедира, ако просто си стане и си тръгне?

# 47
  • Мнения: 7 091

Ето какво съм написала, да не се повтарям:

А какво правите, ако детето не иска да отиде или да стои на определното място? Седите до него? Държите го?
И още 1 въпрос- прилагате ли метода 1-2-3 (изброяване до 3) на около 2г. деца?  Rolling Eyes Все ми се струва, че е малка и не може да го разбере, а и още не съм прочела цялата книга, затова ще съм благодарна за съвети!  Hug

Колкото пъти се опита да излезе, толкова пъти го връщаш и повтаряш процедурата от начало. Изморително е, но след няколко пъти детето разбира, че просто няма да му се разреши да излезе докато не спре да се тръшка, не се успокои и извини. Важното е обаче да не губиш ти търпение. Това е като с приучването за спане по същия метод. И особено важно е да слезеш на нивото на детето за да не се страхува то, защото този тип тайм аут не се основава а това да "наплашиш" детето, а то да разбере, че има нужда да се успокои, ДА РАЗБЕРЕ какво е направило ( това ти го обясняваш), да му се подчертае, че така НЕ СЕ ПРАВИ и чак след това да се извини споменавайки ЗА КАКВО ТОЧНО се извинява.
А за 1-2-3 е малка госпожицата ти според мен Simple Smile. Peace

# 48
  • Мнения: 1 215
Аз не съм чела много по темата, но ми стана интересно тайм аут само по отношение на самостоятелното заспиване ли се прилага? Изобщто някоя от вас има ли линк към малко повече информация по темата?

Тайм аут и самостоятелното заспиване са отделни неща  Peace Мога книжки да препоръчам, в нета линкове не съм търсила.

Казвай, казвай...... Laughing Laughing

# 49
  • Мнения: 7 091

http://www.amazon.com/Supernanny-How-Best-Your-Children/dp/14013 … =UTF8&s=books
 
http://www.amazon.com/Ask-Supernanny-Every-Parent-Wants/dp/14013 … =UTF8&s=books

Кактои тази книга на тези авторки, но новото издание, не знам защо я няма в амазона. Издадена е през 2005 или 2004 не съм сигурна, за тази книга дори бях пуснала цяла тема:
http://www.amazon.com/Siblings-Without-Rivalry-Children-Together … =UTF8&s=books

# 50
  • Мнения: 1 215
Мерси много!!!  bouquet

# 51
  • Мнения: 928
..........Дават ги на децата и те започват бясно да късат хвърлят, забавление голямо пада и в същото време се освобождава напрежението. След като накъсат всичко им дават купи пак различно оцветени и дечицата започват да събират накъсаните хартийки в купите със същия цвят. По този начин се учат децата да разпознават цветовете...........

baumy, страхотна идея. Сподели още, ако се сетиш   bouquet

Вкъщи, когато малкия започне да се изнервя (обикновено към 6-7 вечер),започваме да се гоним и да се крием, страхотно се забавлява, крещи, смее се. Наистина разтоварва емоциите натрупани през деня. Не знам обаче, колко е удачно това упражнение преди хранене и сън, а за друго не се сещам  Thinking

# 52
  • Мнения: 2 567
Много е инетресна идеята за късане на листчетата! При първа възможност ще го приложа!
Иначе и аз съм забелязала, че ако леко си изпусна нервите и викна, няма никакъв ефект, НУЛА! Но говорейки с твърд, но спокоен тон и особено наблягайки на "моля, ако обичаш, благодаря", постигам, към каквото се стремя  Wink
И аз като Анет1104 казвам до 3 пъти да бъде така добра да дойде да измием ръцете/седнем на масата, задължително следва "не, няма", после под мишница я награбвам и точка.  Simple Smile
Който иска книгата за Супер нани в електронен вариант на англисйки, да свирка, ще му я пратя. Tandoori беше така добра да ми я прати преди известно време, само дето още не съм стигнала до нея  ooooh!

# 53
  • Мнения: 1 220
Много е инетресна идеята за късане на листчетата! При първа възможност ще го приложа!
Иначе и аз съм забелязала, че ако леко си изпусна нервите и викна, няма никакъв ефект, НУЛА! Но говорейки с твърд, но спокоен тон и особено наблягайки на "моля, ако обичаш, благодаря", постигам, към каквото се стремя  Wink
И аз като Анет1104 казвам до 3 пъти да бъде така добра да дойде да измием ръцете/седнем на масата, задължително следва "не, няма", после под мишница я награбвам и точка.  Simple Smile
Който иска книгата за Супер нани в електронен вариант на англисйки, да свирка, ще му я пратя. Tandoori беше така добра да ми я прати преди известно време, само дето още не съм стигнала до нея  ooooh!

ШоШи, аз, аз я искам!
При дъщеря ми проблема със заспиването се появи след 2 годишна възраст, до тогава заспиваше сама.  Аз се боря с предсъщински (8 годишен) пубертет и тръшканиците на две годишната госпожица не ме впечатляват.

# 54
  • Мнения: 1 363
казвам, че дядо коледа гледа и който не слуша няма да получи подарък. ефекта е временен, но пак го има. като мине коледа не знам с какво да плаша Tired

Аз пробвах с дядо Коледа (има ефект), но моя мъж ме скастри. Grinning Според него ( и наистина има логика), не трябва да се разваля, убива вярата на децата в нещо толкова магическо, когато тепърва са повярвали в него (говоря за 3год). 

И на мен ми хареса идеята за късането на листчетата.

# 55
  • Мнения: 1 909
Шоши, и аз я искам! Не разбрах, коя точно имаш, но давай я бързо - всичките ме интересуват!

Тандури, благодаря за обясненията за СуперНани! Нашата тук се казва Кати и не е толкова млада и симпатична като тази, която видях на обложките на книгите, но сигурно методите са същите.

Я да кажа и аз за вземането на (любима) играчка. Когато го правя, му казвам на детето, че прибирам играчката, поради еди-каква си причина. И той знае къде е, винаги може да си я поиска, но  преди да му я върна водим разговор за това, какво е направил и дали е било хубаво и че ако пак направи глупост, пак ще му взема играчката.

Бейби, ние пък понякога, точно преди сън, се гъделичкаме. Ама не много дълго време. Това по някакъв начин помага, защото когато не го правим, ме вика поне още един път за допълнителна целувка.

ДиРоки, имах го същия цирк в къщи Sad  Хем е от възрастта, хем от ревността... а и ти в състоянието на бременна имаш по-малко нерви. Моят син също хич не му пукаше за Дядо Мраз - още на две години ми разправяше, че дядо мраз са мама и татко.
Никак не е добре, наистина че с г-н ди Роков не сте на едно и също мнение. Децата са много хитри и знаят как да се възползуват от ситуацията. Май трябва първо него да повъзпиташ Wink Иначе каквито и методи да прилагаш, няма да има полза.
Не знам как е амреиканската/английската СуперНани, но нашата много добре възпитава първо...татковците.

# 56
  • Мнения: 11 314
Аз писах по-горе за вземането на играчката, като имах предвид точно любимата играчка.
Другите играчки съм ги махала за известно време от стаята им и то с доста положителен ефект.
Понякога имат нужда от разчистване на натоварването. Колкото да не ни се иска, но многото играчки натоварват и те просто се изгубват в тях и се дразнят.
Аз имах проблем с подреждането и по този начин го разреших. Сега няма мрънкане, дърпане Не аз, ти! и подобни приказки. Работят заедно, а не един срещу друг.
Препоръчвала съм я много пъти и сега пак ще я напиша Smart love Martha/William Pieper е разкошна книга, която ми отвори очите за много неща.
Наскоро излезе на немски. Намерих си я в  www.bol.de Може да я има и в Амазон.
На български е изчерпана отдавна.

# 57
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И при нас дават по Скай едно предаване С.О.С Тата.Предполагам,4е е местния вариант на тази СуперНани. Разни нанита ходят в семейства,които имат непослуШни деца и помагат в преодоляването на проблемите и "превъзпитаването на родителите". За неЩо такова става въпрос,нали?
4умбе,как мога  да го превъзпитам Ди Роков на стари години,миШън импосибъл. Confused

# 58
  • Мнения: 11 314
И при нас дават по Скай едно предаване С.О.С Тата.Предполагам,4е е местния вариант на тази СуперНани. Разни нанита ходят в семейства,които имат непослуШни деца и помагат в преодоляването на проблемите и "превъзпитаването на родителите". За неЩо такова става въпрос,нали?
4умбе,как мога  да го превъзпитам Ди Роков на стари години,миШън импосибъл. Confused
За същото става дума. Определено в повечето случаи наистина се налага "превъзпитаване" на мама и особено на тати.
Накарала съм мъжа ми да го гледа и вече след няколко предавания имаме напредък.  ooooh!
Така че Ди Роков няма да е съвсем Мишън импосибъл Wink

# 59
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И при нас дават по Скай едно предаване С.О.С Тата.Предполагам,4е е местния вариант на тази СуперНани. Разни нанита ходят в семейства,които имат непослуШни деца и помагат в преодоляването на проблемите и "превъзпитаването на родителите". За неЩо такова става въпрос,нали?
4умбе,как мога  да го превъзпитам Ди Роков на стари години,миШън импосибъл. Confused
За същото става дума. Определено в повечето случаи наистина се налага "превъзпитаване" на мама и особено на тати.
Накарала съм мъжа ми да го гледа и вече след няколко предавания имаме напредък.  ooooh!
Така че Ди Роков няма да е съвсем Мишън импосибъл Wink

Кате,обикновенно като пусна да го гледам и той си хваЩа книга или вестник да си 4ете,понеже му било ску4но.Пък дори и да го гледа да не мислиШ ,4е много го е еня. Според възпитанието,което е полу4ил той ( от майка си ) децата се възпитават от майката.Доста архаи4но като версия ама той си вярва в това. Confused
А я да ви питам какво мислите за това: свеки 4есто ми се оплаква,4е видите ли " ...аз съм била единствената,която Джулия слуШа и само с мен изпълнявала това,което и кажа." Не признава нито баба си,нито дядо си,нито баЩа си. Е какво трябва да направя аз в тяо слу4ай. Излиза,4е мен като ме няма и е пълна анарахия  #Crazy. От мъжа ми знам,4е свеки с тях като деца е била много стога и не е толерирала никакви капризи а сега елате да видите какво 4удо е. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт