майка-българка,баща-чужденец????

  • 6 539
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Сигурна съм, че документ се изпраща дори от чужбина нотариално заверен преведен и превода заверен и детето се узаконява, така както е с българските татковци без брак. Издаване на акта за раждане може да се отложи замалко докато пристигне документа, но за това пак да се отиде в общината и да се пита точно.

# 16
  • Мнения: 1 610
тук съм и мога да помогна , но наистина искам конкретни въпроси....
на времето имах подобен въпрос във форума и лиска ми отговори така:"на германеца му трябва план, организация. направи плана точка по точка и му дай да изпълнява" ще ме прощава лиска ,че перифразирам. та кажи му на германеца какво му трябва , ако не разбере като моя мъж му повтаряй всеки ден докато му се набие в главата какво да прави!

Бременна шестия месец означава, че нямат никакво време...
 план за сватба в бг

1. германеца да бяга в общината в родния си град/ между другото дай инфо от коя провинция е/ и да си извади един документ , който се нарича ehefähigkeitszeugnis.  това да го направи немедленно,защото  могат да откажат да му го издадат...тоест на нас ни искаха същия документ от бг относно моето семейно положение/ на български се нарича удостоверение за семейно положение за сключване на брак в чужбина/ за да му го издадат на моя мъж в бавария това документче....
2. превежда и легализира докумета,/т.е. слага му апостил/ това в германия отнема един месец!!!
ако може само да му сложи апостил и да го преведете в бг, 4е  за превод в немско режат глави...
3.след като вече има този документ,взема отпуска за една седмица, казва,че отива да се жени или си взема болничен ако не му дадат отпуска/   грабва първия самолет и идва в бг.Веднага!!!! няма време!!!

междувременно сестра ти да се е снимала/за паспорта/ да се е подготвила с листовките за брак и листовките за медицински прегледи...т.е. да отиде в общината, да обясни ситуацията /волю неволю/ да ги подготви, че мъжа й ще дойде за кратко време ,да знаят, че ще има бърза церемония...ако е от софия е проблем, или трябва да резервира дата за след месец, което озна4ава, 4е трябва да се заеме с това в деня в който мъжа и каже , 4е има документа /резервиране на дата сама не е позволено тоест може да има засечка/ или да използва клаузата изключителни случаи и да попита ще стане ли работата от днес за днес  Laughing или да отиде в малка община и да попита ще стане ли/ тоест в някой малък град/...дай инфо къде е сестра ти? за да не гадая Laughing

3. идва германеца, отивате да ви направят медицинските, отнема от половин до един ден в областен град, чужденеца плаща двойно  Simple Smile, заверка при личен лекар и ги носите с преведен и легализиран документ в общината.

Сестрата да бъде готова с телефон и уговорка със заклет преводач, че може в общината да и искат такъв , да пояснява какво подписва немеца или по време на церемонията/ ние ползвахме услугите на кумата/

4.сключват брак, вадят 2 копия удостоверение за сключен брак /за чужбина/ , превеждат и легализират и немеца отнася едното в германия и го предоставя в ауслендер амт/ или ако няма време да чака превода и легализацията си отива ,а копието го получава по пощата....

 5, сестрата си вади паспорт с новите имена, вади си удостоверение за идентичност на имената/превежда между 30 и 50 лв и дава копие от това удостоверение в университет , ако има диплома да и я преиздадат с новите имена/
паспорта си го вади за 3 дни максимум/може и за осем 4аса/

6. отива при жени петкова в офиса срещу немско посолство или се обажда по телефона да пита какво и трябва за виза...взема си удостоверението за брак, жени й попълва формуляра за виза, ако отида в 8 сутринта до 11 максимум ще е свършила с подаването на визата

7. германеца отива с удостоверението за брак в ауслендер амт и попълва каквото трябва , ако има познати ще стане потвърждаването на визата за един ден....Но немско посолство няма да дадат резултат по рано от седмица.
надяваме се германеца да работи/ защото може да му искат бележка за доходи  Laughing нали така се казва на български/
също да попита в неговата здравна  каса дали ще поемат застраховката на жена му към неговата/ трябва , но все пак да се обади/

8. взема сестрата визата след седмица...внимание пове4ето самолетни компании не возят бременни  след 26/28 седмица...като съобразявате моя план между другото да си купи билет колкотот се може по скоро....
успех!!!


# 17
  • Мнения: 1 610
забравих, но то е към вси4ки опции за заминаване = сестра ти да си преведе и легализира удостоверение за раждане /за 4ужбина/, ще и трябва!
ако този план е сложен, не искам да пиша плана + пътуване с бебе....
ако все пак сестра ти , дори след като му каже, 4е разходите са много по малко и т.н. ако роди в германия. 4е само от данъци ще спести/ това са немски трикове/, 4е детето му ще се усмихне за първи път и той няма да е до тях/това е до романтична природа на 4овека, 4е кърма става не само със ядене , ами със секс и т.н......, не успее да го убеди, 4е трябва да се оженят предварително/ не са виновни германците ,те нямат представа каква мизерия ги гони хората в бг/  следва ....
план В =припознаване на дете родено в чужбина
 за да стане номера не всяка община приема декларация на бащата, подписана пред нотариус в 4ужбина, апостилирана и преведена. например нашата община/ малка/ както и областна община велико търново изискваха да  присъства бащата , да е подписана декларацията пред български нотариус в присъствие на преводач по техен образец
т.е. да отиде сестрата да пита в общината
може да се запаси за всеки слу4ай с такава декларация подписана от германеца, но няма да и  е от полза ако общинарите кажат не приемаме  Naughty ..тоест в болницата може да си го напише детето Пенка Драгунова Калпазанова, но ако няма основание за тези имена на детето ще издадат акт за раждане с нейните имена..тоест, ако сестра ти се казва Ива Т. Петкова, бебето ще бъде Пенка Ивова Петкова
дори след като изпълнихме това правило за нотариуса, преводача и т.н. смениха името на моето бебе имахме проблем с имената в германия...т.е. по/добре да си роди в германия! което ни води пак към план А
тук има и една подопция / може бащата да дойде на изписването..тогава няма да имате проблем, той ще подпише формуляра, не ви трябват преводачи вземате си акта за раждане с  имената на бащата и това е!
и пак се втурвате към план А

# 18
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Аз съм българка, бащата на детето е чужденец и нещата при нас стоят така:
Ако сключват брак в България, то документите, които се изискват от чужденеца са (в зависимост от националността му) декларации, удостоверения, че не е женен, изобщо няколко вида документи, в зависимост от посолството. Тези, заверени и издадени от посолството документи се представят на лицата по гражданското състояние в България и чак тогава е възможно сключването на брак в България. От момента на сключването на брака, той автоматично (важи за всички европейски страни със сигурност) придобива сила на територията на страната, чийто гражданин е встъпващия в брак.
Ако детето се роди след като брака е сключен, съпругът автоматично придобива бащински права, за което се вписва като такъв и в акта за раждане. Всяко допълнително сключване на брак извън територията на България е просто вторично и по никакъв начин не изменя статута на сестра ти, мъжът й и детето им.
От факта, че детето е от смесен брак, следва, че то има двойно гражданство. За издаване на международни паспорти, трябва да се подадат документи от двамата родители, както в паспортната служба в България, така и в съответното посолство. След издаване на паспортите, детето може да напуска страната без исканата за българските деца, декларация за съгласие от двамата родители.
Надявам се, че съм отговорила на въпросите ти, които аз също не разбрах, но мисля, че разгадах Laughing

Само едно уточнение по въпроса за двоиното гражданство. Не всички страни го позволяват и Германия(доколкото разбирам става дума за немски гражданин) също. Така,че детето няма да има двоино гражданство,а ще трябва да се избира - бг или немско.

# 19
  • Мнения: 7 803
ще избира, но като стане на 18 години май  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 880
Така,че детето няма да има двоино гражданство,а ще трябва да се избира - бг или немско.

Ше има, ако родителите го пожелаят. За децата е разрешено двойното гражданство....

# 21
  • Мнения: 1 215
По въпроса за двойното гражданство в страните, които не го позволяват- Докато лицето е малолетно и непълнолетно, то има двойно гражданство, ако има основания за това. След навършване на определена възраст(за някои страни е 16, за други е 18) детето трябва да избере кое гражданство ще запази. В цитирания случай, мисля, че момента с решението се намира доста далеч във времето. Grinning

# 22
Въпреки че бях краино неясна вие все пак ни помогнахте да избегнем досадното ходене от една институция в друга(да се надяваме Simple Smile)благодаря за което.Бъдещия татко ще дойде по празниците и ще остане тук да  сключат брак и да си посрещне детенцето

# 23
  • Мнения: 1 215
Ако сме били полезни наистина, радвам се. Успех в брачния живот на сестра ти и леко й бременеене  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 610
от тоя татко по-голям германец няма!- не може то така лесно и бързо да се ожени и да направи и невъзможното да роди моми4ето в германия(пояснение за биба).съжелявам ако зву4а малко преиграващо, но и досега съжелявам, 4е не родих в германия...жалко за раждането в бг..да си намерят болница и да плати епидурална упойка мога да ПОСЪВЕТВАМ...УСПЕХ и леко бременеене на сестра ти...

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 14:28 от rien

# 25
  • Мнения: 3 880
от тоя татко по голям германец няма!

Риен, направи разбор на това изречение, моля те Wink Три пъти го прочетох, но не можах да разбера какво си искала да кажеш, а ме човърка като не разбера нещо Embarassed Laughing

# 26
  • Мнения: 1 215
от тоя татко по голям германец няма!

Риен, направи разбор на това изречение, моля те Wink Три пъти го прочетох, но не можах да разбера какво си искала да кажеш, а ме човърка като не разбера нещо Embarassed Laughing

И аз щях да питам същото, нищо не разбрах от написаното. Thinking Thinking

# 27
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
от тоя татко по голям германец няма!

Риен, направи разбор на това изречение, моля те Wink Три пъти го прочетох, но не можах да разбера какво си искала да кажеш, а ме човърка като не разбера нещо Embarassed Laughing

Ами тя нали в един друг пост писа какви шматки са германците и колко време им трябва да направят нещо. И сега именно възклицава какъв германец,колко бързо се е оправил тн....и жалко само,че няма време да се оправят документите да може момичето да отиде и роди в Германия,за което Риен съжалява,че не е успяла да направи. И пожелава да си платят за епидурална упоика. АЗ поне това успях да разбера от поста...

# 28
  • Мнения: 3 880
от тоя татко по голям германец няма!

Риен, направи разбор на това изречение, моля те Wink Три пъти го прочетох, но не можах да разбера какво си искала да кажеш, а ме човърка като не разбера нещо Embarassed Laughing

Ами тя нали в един друг пост писа какви шматки са германците и колко време им трябва да направят нещо. И сега именно възклицава какъв германец,колко бързо се е оправил тн....и жалко само,че няма време да се оправят документите да може момичето да отиде и роди в Германия,за което Риен съжалява,че не е успяла да направи. И пожелава да си платят за епидурална упоика. АЗ поне това успях да разбера от поста...

Мерси zа раzяснението... просто на мен не ми стана ясно дали факта, че  "няма по_голям германец от тоzи татко" е добре или zле и дали го обвинява zа това че не  е уредил момичето да ражда в Германия или го хвали zа това, че Ще се ходи при нея... както и да е, иzвинявам се zа отклонението... ама понякога ей така zапецвам на някое иzречение, написано в потока на мисли и се чудя ли чудя какво е искал да каже автора Embarassed

А това, че германците били Шматки... newsm78 айде да не zапочваме пак с категориzациите Peace не всички са Шматки, просто човек трябва на време да си отваря очите и ако реШи, че е ударил на "Шматка" просто да не го вzима, а не да се примирява, че те така или иначе всички са Шматки Wink Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт