Най-слънчевите мами в арабските страни- 13

  • 26 350
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 815
Ори_78,
Това ми е от любимите арабски ястия   chef
Ще ти кажа моя начин на готвене на млюкхията с пилешко по ливански.
Може да се сготви с пиле и с месо.
Първо след като я почистя добре и измия, започвам да я пържа в олио докато поеме част от него и започне да "изсъхва".
В това време сварявам пилето до готовност 1/3 и взимам бульона и го изсипвам върху вече запържената млюкхия.
Правя пилето на порции и също слагам в тенджерата.
В Бг обаче не знам дали има подправката кореандър (зелен), ако не и сух ще свърши работа, обаче слагаш повечко за вкус.
Счукваш и 1-2 глави сух чесън и прибавяш също.
Вариш още мах 10 мин и млюкхията ти е готова!!!
Приятен апетит!!

# 16
  • Мнения: 90
Благодаря много Любс.И на мен ми е любимо ястие.Когато бях бременна същия приятел я беше зготвил с пиле,стисках лимон и ядох като за световно,много ми хареса,но и тка не разбрах как се готви.Ако ми дадете още рецептички много ще съм щастлива. Grinning.moloukhia-та която имам е в сухо състояние.Варих е и сега е измих хубаво и ще започна да е готвя да видим какво ще стане.  chef

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
за млухията, при нас е на прах, пудра, така,4е си зависи явно какво имаш като продукт, аз съм дала рецепта някъде из готварския, не си спомням!  с месо, тука с телешко или говеждо на пар4ета! млухията се запържва в зехтин 4ерпак малък, на 100гр  прах и малко доматен концентрат от косерва(  лъжица) и се  добявя после вода според дозата, доста е продължително варенето при нас докато остане на мазнина, на много тихо къкри и се бърка да не загори! месото се слага по средата на готвенето! подправката е дафинов лист -добавя се при запържването.
дано да ти стане добре, и аз я обожавам  и линда, мъжът ми по традиция- не! нали е зелено!
ние сме добре, макар и хремава линда сутрин е като гейзер! но излизаме, да се калява, като дойде голямата влага и студа до кости, какво пак 4 ката дрехи, направо си 4акам порлетта,но тука е страхотна есен, красиво и приятно за навън, дай боже по-дълго!
ноя да те поздравя за успехите на каката, браво на детето, то подаръка си е като малка благодарност! но другото си е важно, 4е не се дава на местните!и е с амбиции!
миме, има ефект диетата, ама с моя мъж на какъв да си го говорим, 4е съм на диета,и то стриктна, ами не му се отказвало, като ме глези,ох! опят сна4але!но ми хареса, определно си е добра диетата!за 4дни 1.5кг, сега малко върнах за един ден разпускане, не ме бийте мене!
аз няма да се откажа, ве4е си направих 6 дни рамадени, остават 4 още -до другата неделя  искам да приклю4а. имам кредор сега дано се задържи , после пак да се вклю4а, отиваме навън на слънце! лек ден!

# 18
  • Мнения: 90
 cookзготвих ястието и стана страхотно.Благодаря ви слънчеви мами,вие найстина сте слънчеви  Nature Sunny

# 19
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен  Hug
Днес малко късничко се включвам,но цял ден с приятелки.Първо имах гости,след това аз на гости и така.Сега минавам да ви видя.Вие пак готвите,пак диети.Ех така и не споделихте каква е тази диета.Ето при Марси вече има ефект.Ако е възможно споделете и с мен,че като си ида след 1-2 дни да се подлагам,че празници се задават  newsm53
По-съсно пак ще намина.За сега ви оставям да си се радвате на семействата.Целувки на малките сладурковци  Kissing Heart

# 20
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Люба, утре да ми кажеш каква е тая трева да сготвя и аз. вече се чудя какво да готвя....
забравих да взема номера на инструктурката Grinning
като казах на Бутти , че съм искала да карам колата през нощта и само задръстения паркинг ме е спрял, да видиш как карах до Алкхан и обратно в супер трафик Laughing Laughing Laughing
тоя път беше даже спокоен Mr. Green за първи път карам вечер bowuu
Милена, нали остава утре за Мамзар? Лилия, добре дошла и ти.
лека от мен!

# 21
  • Мнения: 1 269

Милена, нали остава утре за Мамзар? Лилия, добре дошла и ти.
лека от мен!

остава ако ми пратиш номера си на ли4ни,4е моя телефон е в на дима 4антата,а тя е на градинка Shocked

# 22
  • Мнения: 3 461
Марси,да беше и Джон като твоя мъж....,само ме гони като империалист да свалям Twisted Evil,ноооо,ще му излезе скъпичко на края,докато успее да ме мотивира. Naughty

Вчера валя цял ден и температурите паднаха до 17 градуса,за първи път снощи спахме без климатици,а днес е голям студ,направо е за зимните якета на децата.Явно тази година ще е по-студено,миналата застудя чак след средата на януари.

# 23
  • Мнения: 1 655
Добро утро и от мен!
Днес имам чуството че адреналин е пил сами а не мляко, опитва се да пълзи, върти се като шугав, прави лицеви упори, направо ме учуди!
Ех тези диети,аз доста малко ям тези дни, просто не ми оставаювреме! Wink
лек ден от нас!

# 24
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Добро утро на всички и спорна седмица!!!
   bouquet  bouquet  bouquet
Разписвам се в новата темичка да ви следя... Embarassed

Любс, много слънчево си ни посрещнала в тази темичка с тези телетабисчета!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 152
Добро утро и от мен  Hug
Нойче и при нас е доста мрачно.Още не съм излизала на вън,но ми се струва че е  студеничко.За това минавам да ви навестя,за да се заредя със слънчево настроение .
А вие мами се заредете с повечко сили,че като гледам Самито,колко рано е станал и вече дори е направил сутишната си гимнастика.Браво на съкровището  Grinning
Лек и приятен ден на всички и целувки     bouquet

# 26
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477

Милена, нали остава утре за Мамзар? Лилия, добре дошла и ти.
лека от мен!

остава ако ми пратиш номера си на ли4ни,4е моя телефон е в на дима 4антата,а тя е на градинка Shocked


 Joy пратих го. ще чакам да ми се обадиш.

# 27
  • Мнения: 815


Черпя ви за добро настроение от любимия ми cheesecake   chef
Пожелавам ви лек и ползотворен ден, момичета!!

# 28
  • Мнения: 341
Любе,мерси за хубавата почерпка.Изглежда много апетитно и веднага се разписвам  Grinning
Да ни е честита новата темичка момичета и нека ни донесе повече сбъднати мечти  bouquet  bouquet  bouquet

Лек ден на всички малки големи и още по големи Hug

# 29
  • Мнения: 2 804
Добро утро момичета !
Мерси за почерпката , но ще се въздържа , че тия 2 дни у зълва ми ядох бая !
Снощи бяхме и у брата на зет ми та то не бяха гозби то не беше чудо , тия хора мислят с коремите си .
Фатима , е зле и избива и второто зъбче и е с температура и е крива само плаче нощеска до 5 рева та ми взе акъла .
Днес още не е пискала да се надявам , че  Twisted Evil няма да ме чуе .
Самира е с болно гърло , но единственото дето ме крепи е , че скоро заминаваме .
Очертава се за четвъртък или петък .
Лек ден !

Общи условия

Активация на акаунт