Бродят ли шарлатани из форума?

  • 18 376
  • 278
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 4 423
Имаше име на колета разбира се, знам го, но не бих го казала  - това е право на самия Бърди, колета е от Атина - Гърция, гарантирам.
Нещо друго се сетих... не става въпрос само за педиатъра на Джули по здравна каса - нямам претенции въобще да е много добър лекар, става въпрос за проф. Бобев - той потвърди думи на Бърди, нещо специфично, което дори не всеки педиатър знае, нещо за което поне трима са ми вдигали рамене и са гледали гузно....Бърди беше категоричен, Бобев потвърди, даже ме попита от къде точно знам.
Нямам намерение да ставам адвокат на Бърди, не искам да влияя по никакъв начин - иска ми се да си споделя просто.

# 106
  • Мнения: 7 837
Може би трябва да сложите нещо като предупреждение под името на форума.......че съветите в тези форуми не трябва да се приемат като 100 % истина, докато не са обсъдени с лекар.....

Сикрет, това го пише в обяснението към подфорума. Друг е въпроса, дали се чете и осмисля...

# 107
  • Мнения: 490
Не съм запозната точно със "съветите " и "лечението" на този човек, но аз лично смятам , че медиците лекуват в болници и клиники , а не по форуми.

# 108
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
@iskrica_nadejda
Няма по-голяма радост за мен от страничката "На Бърди с благодарност".
Това ми стига. Не дойдох тук за да си дам телефона и адреса. Клиенти имам повече отколкото мога да поема.
И толкова много л.с. , на които съм отговорил до едно.
Няма нужда от визитка, мисля.
Само от позицията на съпричастен давам информация.
За жалост съпричастен-педиатър. Това не може да се скрие...

Благодаря ти,че продължаваш да ми отговаряш!
Birdie,адреса и телефона никoй тук не ти е поискал!Не разбираш,не искаш да разбереш или се правиш на неразбрал?Кое те спира да кажеш каква специалност имаш и колко години практика? Ясно е ,че си съпричастен,в противен случай нямаше да отделяш толкова много от времето си,за да пишеш в този форум.Радвам се,че имаш много пациенти,нека все да е така!Аз както казах продължавам да вярвам,че си доктор,поне докато не се докаже противното!А и все пак разбрах поне нещо за теб и то от човек,на когото мисля,че мога да вярвам,макар и написал го ,като гост: 


Искам да ви уверя, че аз не съм Birdie!  bowuu
Човекът, който се представя под този ник със сигурност е завършил медицина. Дори мога да ви кажа кога: 1993 година във Варна. Не зная дали в момента работи като педиатър в Гърция, но ако съдя по това, което пише определено е в час не само с пералните....
Peace


А за това:

Нещо като "Майсторът и Маргарита" и фамозният Д-р Воланд...
Екранизацията от 2005 е фантастична-виж я.

Освен всичко явно и в телепатията си силен. LaughingТочно тази книга препрочитам в момента.Екранизацията не съм гледала,но и нямам желание,не вярвам да ми каже нещо повече от книгата.
Ти с д-р Воланд ли се асоциираш?
Този,който си играе със съдбите на хората?




# 109
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Т.е. ти нямаш нищо против някой, който те заблуждава?

Няма как да се докаже дали нещо е опит за заблуда или искрено желание да се помогне, в която и тема да четем.......... Peace .......не мисля, че Бърди е някой упорит луд, решен на всяка цена да ни заблуди, че е лекар........малко ми идва параноично това........но  може да не е достатъчно компетентен в нещо........най- много да е вече пенсиониран или нещо от сорта и да не ще да си признае.....

# 110
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
То няма лошо да дават консултации и по форуми, но с името си  Peace.

Разбира се, всеки може да вярва на когото реши.

Темата вече е видяна от доста хора притежаващи очи и разум.
На мен това ми стига. (патетично)

Сега може да се заключи или каквото сметнат другите модове за добре да се прави с нея.
(аз бих я заключила и преместила в здравния форум, защото отговора на поставения в началото въпрос е ясен като бял ден)

# 111
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може да я заковеш в здравния  Laughing

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Според мен Бърди не е длъжен да отговаря на въпроса къде работи, да казва  трите си имена и номер на лична карта. Всъщност никъде в правилата на форума не съм забелязала да има такава опция. Все пак това е интернет и всеки сам преценява до каква степен иска да разкрие самоличността си.
А колкото до това кой е подвел и кой е доволен от него - аз лично не познавам лекар който 100% всички пациенти да са доволни от него. Едни го харесват, други го плюят Еми нормално.
Дадох си малко зор и прегледах предишните постигни на Барди. Никъде не забелязах да е опрял пистолет до главата и да се натиска да слушат неговите съвети.Всъщност доста несериозно ми изглежда някой да гледа детето си по Интернет. Няма нищо лошо в това да се интересуваш и да четеш, но да разчиташ 100% з Naughty

# 113
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Може би трябва да сложите нещо като предупреждение под името на форума.......че съветите в тези форуми не трябва да се приемат като 100 % истина, докато не са обсъдени с лекар.....

Сикрет, това го пише в обяснението към подфорума. Друг е въпроса, дали се чете и осмисля...

Разбира се,че има такова предупреждение!  Peace

Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване

Форум за обсъждане на здравословни проблеми, профилактика, изследвания, заболявания, права на пациенти, проблеми със здравната каса и здравното осигуряване.
Форумът е за обмяна на личен опит и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските специалисти. Преди да започнете употреба на някой лекарствен продукт или терапия, дискутирани във форума - потърсете съвета на Вашия личен лекар или друг медицински специалист.

# 114
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Според мен Бърди не е длъжен да отговаря на въпроса къде работи, да казва  трите си имена и номер на лична карта. Всъщност никъде в правилата на форума не съм забелязала да има такава опция. Все пак това е интернет и всеки сам преценява до каква степен иска да разкрие самоличността си.
Абсолютно не е длъжен и никoй не иска да отговаря на тези въпроси!
Въпросите са какъв специалист е и колко години практика има!
И те са му зададени именно,защото дава съвети,като специалист,а не като обикновен форумец.
Simple Smile

# 115
  • Мнения: 490
Може би трябва да сложите нещо като предупреждение под името на форума.......че съветите в тези форуми не трябва да се приемат като 100 % истина, докато не са обсъдени с лекар.....

Сикрет, това го пише в обяснението към подфорума. Друг е въпроса, дали се чете и осмисля...

Разбира се,че има такова предупреждение!  Peace

Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване

Форум за обсъждане на здравословни проблеми, профилактика, изследвания, заболявания, права на пациенти, проблеми със здравната каса и здравното осигуряване.
Форумът е за обмяна на личен опит и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските специалисти. Преди да започнете употреба на някой лекарствен продукт или терапия, дискутирани във форума - потърсете съвета на Вашия личен лекар или друг медицински специалист.



Именно Peace

# 116
  • София
  • Мнения: 18 679
Мммм, от тая темичка направо мед ми капе на сърцето Laughing
К'во стана, Бърди, не съм май само аз лудата, която се съмнява в блясъка на славата ти Mr. Green

# 117
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Разследвайте го.......по модераторски........ако можете да разберете от IP- то му от къде влиза, можете да се обадите в близката болница и да разберете дали българин  работи там....но на мен ми се струва малко подличко такова нещо......

# 118
  • Мнения: 9 990
Не е имало тема, на която да попадна и Бърди да не оспорва качествата на БГ лекаря.Само БГ лекаря обаче-всички навън са със златни ръце.Насажда нетърпимост към БГ модела на лекуване и всячески се опитва да омаловажи всичко, що е в БГ, ей това на мен ми прави огромно впечатление, грубостта, с която отрицава!

# 119
  • Мнения: 1 629
Темата е много, много наболяла и актуална, не само за Бърди. Абсолютно подкрепям искането на Реза за легитимация. Тя го е обяснила, няма да се обяснявам и аз.

 Искам да използвам думичката шарлатани от заглавието и да помоля всички анонимни с  проблеми от Дом и семейство, да мислят повече със собствените си глави за собствените си проблеми и да споделят със засегнатата страна и/или специалисти, а не с 20-30 анонимни доброжелателки. Става дума за живота ви, бе хора! Не ви ли пука? Същото се отнася и за пациентите на Бърди, само че на тях ще кажа, че става дума за здравето и живота на децата им!

Общи условия

Активация на акаунт