За малко да ни сгазят!

  • 1 963
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 453
много съжалявам за ужаса,който си изпитала.Пазете се.просто нещата отиват на...все по-зле.няма санкции за пияните шофьори и дори за невнимателните.За съжаление не вярвам нещат no newsm12а да се оправят.Бутат се пари здраво на всякъде и всичко се забравя.

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
много съжалявам за ужаса,който си изпитала.Пазете се.просто нещата отиват на...все по-зле.няма санкции за пияните шофьори и дори за невнимателните...
Съжалявам!  Hug

# 17
  • Мнения: 516
Ууууууууууу чак настръхнах от ужас. Много неприятна история, но за съжаление май не е единствената. В Пловдив скоро блъснага една жена с количка. Абе като хванеш та #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire нещастници засвяткват се като луди.

# 18
  • Мнения: 2 197
Не разбрах дали обвиняваш Sabina, че се е разхождала не където трябва?! Аз живея в Лозенец и също нямаме тротоари, а където има са заети от коли. За да вървя с количката по тротоара трябва да слизам и да се качвам между всички коли....И при нас карат като луди и ......МОЕ Лично наблюдение е , че ЖЕНИ ШОФЬОРКИ НЕ ДАВАТ ПЪТ на майки с колички , нито намаляват. Аз също съм шофьор и винаги давам път. При нас дори няма пешеходна пътека и не мога да пресека. Спират само скъпи коли, за да ми дадат път (което ме озадачава, защото един чичко с Лада щеше да ме отнесе от зор да не мина с количката), а "гъзарите" явно са по-нармални.
И boto, ако детето ти тежи 10 кг.(на 9м.) и не може да ходи все пак , как ще го извеждаш с кенгуро  #Crazy
Преди време бяха измислили някакъв правилник, когато паркира кола на тротоар да има по 1,5 м. разстояние отстрани, за да може да се минава. Но всяко чудо за три дни.
Не бе, не я обвинявам, просто казвам, че по натоварени улици, където се движат коли с висока скорост АЗ няма да си изведа детето. А това, че не може да се върви по тротоарите е истина. Защото не мога да разчитам, че някой е длъжен да ни пази на платното.

# 19
  • Мнения: 8 917
Леле, какво си преживяла Shocked...добре, че е било "само" това и че сте живи и здрави Hug

# 20
  • Мнения: 6 167
Няма никакво значение дали жената е била на тротоара или не
Явно не сте ходили в Симеоново - има мн. тесни тротоарчета или аз това помня ( пътя за Романс, др. не знам).

В населено място ограничението на скоростта е 50 км/ч.
Толкоз. Точка.

Каквото и да го обсъждате, едва ли някой ще си разхожда детето по платното, ако може да го прави на тротоара.

Може би тук да кажа един малък ОФФ.

Прави ми впечатление, че много хора ( вкл. и ходещи на платното) държат дечицата откъм страната на платното. Това е масово и е пълно безобразие. Сигурна съм, че във форума никой не го прави, но предупредете приятелките си , както и баби и тн малко да си слагат главите на раменете , преди да хванат детенце за ръка.
Вчера видях една малоумница с малко дете, ходеха по платното и детето откъм страната на минаващите коли.  Дете се води винаги отдясно на родителя.  Да е защитено.
Казвам това, защото съм видяла как кола отнася дете от тъпотията на безмозъчен родител.
Извинете за езика.
 

# 21
  • Мнения: 155
Ужасна работа! С количка или без, с кенгуру или не все е мисия невъзможна да излезеш и като бял човек да се разходиш с децата, било то поради липса на тротоари, било поради профучаващи автомобили и нервни шофьори, най-добре стой си в къщи или на терасата и съзерцавай света отдалече пред риска да те размажат като гербова марка някъде по улиците  Sick Sick Sick! И вие момичета сте добре, аз бях с двойна количка и абсолютна невъзможност да сложа кенгуру, все пак децата към годината тежаха повече от 20 кг. И нося се аз горда майка с два бебока и в един момент се усещам,че е висше изпитание да карам детската количка по пътищата, за да стигна до спасителната точка - някое паркче, да поседна и после да се впусна с бясна скорост към къщи с основната идея да запазя себе си и децата невредими. #Crazy И то я един на 10 ти даде път, я не  #Cussing out .Тежка участ и напълно влизам в положение на всички майки с малки деца! Пазете се, защото по пътищата е опасно!!!

# 22
  • Мнения: 2 292
Ами такава ни е "европейската държава" . В ДЕ в населено място 50 км /ч, в жилищни райони 30 км /ч , покрай училище, детска градина или детска площадка 15 или 20 км /ч ... да много ме дразни, като не мога д астъпя на газта и ме изпреварват всички бабички на колела, но като си помисля, че моето детенце може да пресича там си пълзя на 2 ра и си трайкам. ДА не говорим ,че са инсталирали камери със светкавици навсякъде или имат няколко подвижни и ги разнасят насам - натам ... непрестанно ги мяркам . Абе спазваме си ограниченията и си пазиме децата  Hug

# 23
  • Мнения: 10 758


Съжалявам за това, което ти се е случило  bouquet
Искам само да те питам - къде живееш в Симеоново? Какво значи "свястни тротоари"?Има тротоари, на които няма коли( за разлика от цяла София).Не че искам да ти се нахвърлям, ама как разбра, че се движат със 100км, че и кусур newsm78
А това, че няма градинки - да, права си, донякъде.Има един парк само.Аз никога не съм се разхождала с децата в Симеоново, защото си имаме двор в къщата.

# 24
Айде сега 10 страници плюем по шофьорите ... ама замислете се малко и Вие. Не сме най-порядъчните пешеходци ... преди около година ... за малко да имам подобен инциден, но аз в колата. Карам си съвсем културно в ограничението ... привечер към 9 часа(по лятното време) тъкмо започва да се стъмва и онзи страхотен момент, в който фаровете светят ама ... и те не знаят защо ...  пуснал съм си кротко музичка ... и изведнъж пред мен от тротоара без да се огледа или каквото и да е майка с дете в количка ... с двата крака на спирачките, завой в дясно ... и хоп на тротоара .. 2 джанти + гуми ... а майката съвсем необезспокоявано си продължи пътя .. даже не дойде да попита добре ли съм или нещо такова ... да беше дошла поне да се развика ... а тя никаква реакция.
Та не винаги шофьорите са виновни ... в твоя случай ... мисля, че нямаш абсолютно никаква вина ... Симеоново наистина е отвратително ... винаги тече някаква вода по главния път и зимата е редовно замръзнало, че и не само зимата ...

# 25
  • Мнения: 9 990
Темата не е за недисциплинираният пешеходец, много моля...да си се отвори такава-и там имам какво да напиша...Момичето се е оплакало от това, какво им се е случило.Извън тази случка-всички можем да разкажем ужасяващи истории и от мястото на шофьора и от мястото на пешеходеца.Истината е, че спазва ли се ограничение, скачането на спирачките в 99% от случаите е най-голямото зло...нищо повече не би могло да се случи, освен ако не е абсолютен опит за самоубийство от страна на пешеходеца...

# 26
  • Мнения: 155
Е, хайде сега пък! Разказваме си патилата по българските пътища, никого не плюем още повече като се има предвид, че повечето от нас умеят да управляват не само бебешки колички,  а и истински такива  Laughing, та имат реален поглед и от двете страни. Още повече няма смисъл да се прехвърля вината, всеки носи своята отговорност, но така или иначе - лоша култура на пътя -  и резултатът -  инцидент. Има обаче едно неписано правило, което всички шофьори трябва да не забравят - пешеходецът е винаги с предимство, независимо дали нарушава правилата за движение или не, защото е незащитен участник в пътната ситуация. Дори мисля  newsm78, че бях чувала, че в Щатите автомобилен инцидент, пострадалият в който е пешеходец, се води нападение със смъртононо оръжие, в което всъщност може да се превърне едно МПС...

# 27
  • Мнения: 1 492
Съжалявам за това, което ти се е случило!
На никой да не се случва повече. Настръхнах от ужас.

# 28
  • Мнения: 7 474
Много неприятна случка , добре ,че сте се разминали.  Praynig

Майките с колички обаче са навсякъде независимо от тротоарите. И аз винаги съм се чудила защо при тротоар се движат по платното, ама като забутах и аз количка стана ми ясно-по-удобно е Tired, което обаче не го прави правилно и всеки си носи отговорността после.  Tired

# 29
  • Мнения: 47 981
аз живея между скай сити и районния кат,вече ми писна да не мога да карам по тротоара от паркирали коли,и да не мога да пресека от прелитащи коли #Cussing out
аз имам дете на 5 и бебе в количка,и ми е ужасно трудно да се движа нормално по улиците,особено по моята Sad
пазете се много,само това мога да кажа!иначе оправия скоро няма да има Wink

Общи условия

Активация на акаунт